Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
MTBTR'nin Çömezleri
Mustafa, Sarper ve Tolga'dan Merhaba

MTBTR'nin Çömezleri

Yazar: Mustafa / Sarper / Tolga
14.1.2007

Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayrı yazdık, ayrı kollarda katkıda bulunmaya ve yardımcı olmaya çalışacağız, umarım herkese faydamız dokunur.

13 Ocak'taki buluşmaya gelebilen arkadaşlarımızla yüz yüze tanışabilme şansımız oldu, umarız ileride de diğer bisikletseverlerle karşılıklı tanışma şansımız olur. Olmasa bile, inanıyoruz ki burada kurulacak dostluklar da kalıcı olacaktır.Bu arada herkese mutlu yıllar.

Sarper Günsal

Herkese merhaba... MTBTTR.com'da yeniyim. Kayıt numaram 6840. Bu da normal çünkü bisiklete son bindiğimde değil internet, renkli TV bile yoktu. 6 ay önce sigarayı bırakıp bir arkadaşımdan el koyduğum dağ bisikletiyle tekrar başladım. Bunca yıl bırakmamalıymışım.

Büyük boyut için tıkla!

Spora olan tutkumun ciddi bir parçası da bisiklet sporu. Yıllardır bisiklet üstüne okurum. Kitap, dergi, internet... MTBTR.com'da daha çok yol bisiklet yarışları ve yol bisikletleri üzerine yazacağım. Güzel bir bisikletin çok estetik bir makina olduğunu düşünürüm. Hayran hayran bisiklet seyrettiğim sık olur. Evde dört bisiklet var, ikisi benim... Haftada 2-3 gün/akşam Bağdat Caddesi Sahil Yolu'nda dağ bisikletine yol bisikletiymiş gibi binenlerden biri de benim. Dalga geçerken dikkat edin ;-)

Umarım sizlerin ilgisini çekecek haber ve yazılar çıkarabilirim. Görüşmek üzere...

 Tolga Durudoğan, "Togi-san" zamanları!
Tolga Durudoğan, "Togi-san" zamanları!
Büyük boyut için tıkla!

Tolga Durudoğan

Merhaba, ben 823 Tolga (Durudoğan). Yalnız bu şekilde söyleyince biraz Popstar isimlerine benzedi. Neyse...

Aslında forumları takip edenler 1-2 yerde beni gördüler, mesajlaştılar. Ama çoğu kimse fotoğrafını avatar olarak kullanmadığı için, ben de yapmadım. Dolayısıyla hepinizin tanıdığı, adı "Tolga" olan ruble dişlisi idi... :) Ama 13 Ocak'taki buluşmamıza gelebilenler için, "ruble dişlisi" değilim artık. :) ,

Fotoğrafa gelince: Bisiklet üstünde bir fotoğrafım yok, ama önceki işimde, şantiyedeki başlıca ulaşım araçlarımızdı bisikletler, ve bir kış günü, arkamda gördüğünüz anı yakalayınca, dayanamadık arkadaşımla... "Togi-san" ismi de Türkçe takma adımın, çalıştığım Japon şirketinde Japoncayla harmanlanmasının kaçınılmaz sonucu olarak ortaya çıkmıştı!

Kendimden biraz bahsedeyim: Gerçek hayattaki ben, enerji sektöründe önde gelen bir Türk şirketinde proje mühendisi olarak çalışıyor ve yaklaşık 2 aydır İstanbul'da yaşıyor. Tam bir bisikletkolik; soğuk, sıcak, yağmur,çamur, kar, buz, dinlemeden ısrarla biniyor. Bu arada diğer şehir sakinlerinin "deli galiba" dercesine ilginç bakışlarına tesadüf ediyor ara sıra...

Aslında elektrik-otomatik kontrol sistemleri mühendisi olmasına rağmen, mekanizmaları mümkünse parça pinçik edip geri birleştirerek, yok değilse çizimler ve videolar üzerinden incelemeyi seviyor. Zaten MTBTR'deki ilk yazısı da Rapidfire sisteminin çalışması üzerineydi. Bisikletini de parçalayıp toplamayı (tabii sıklıkla değil, sadece bakım esnasında) seviyor. Akort ayarı hariç her şeyini, üstü başı tamamen yağ-pas içinde kalana dek kendi yapıyor.

Aslında Pedal Gurusu adlı, bu tür şeyleri konu alan bir site de hazırlamıştı, her ne kadar uzun zamandır güncelleyemese de. Ancak anlayamadığı nedenlerle kapasitesini ani bir şekilde 10 MBtan 1 MBa düşüren servis sağlayıcı yüzünden şimdi tamamen kapatacak. Tabii bir diğer etken de MTBTR'ye katilmasi. Oradaki tüm bilgiler de MTBTR bünyesine taşınacak zaman içinde...

Astım yüzünden yarışlara katılmasa da, hafif tempo ile görece uzun mesafelere bisikletle gidebilecek kadar dayanıklı bir deli manyah!*

MTBTR'de hepinize birşeyler katabilmeyi ve hepinizden birşeyler öğrenebilmeyi umuyor, fazlasını değil...

* Vizontele'deki Deli Emin'de benden

Mustafa Özyılmaz
Mustafa Özyılmaz
Büyük boyut için tıkla!

Mustafa Özyılmaz

587.Mustafa ' dan herkese merhaba,

MTBTR'nin eskilerinden sayılırım.3 yıldır profesyonel olarak dağ bisikleti sporunu yapıyorum. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesinde Elektrik Öğretmenliği 3. sınıfta okuyorum.

Bisiklet bir yaşam biçimi benim için. 4 yıl önce bisiklette dengeyi kurmayı öğrendiğimden beri üzerinden inemedim. Kimi zaman, şehir içi kullanımda beni her yere vaktinde ulaştıran bir dost oldu bana kimi zaman da, yüzlerce kilometre sırtında taşıyarak ilden ile dolaştıran bir araç...

Bisikletin yaşamın ta kendisi olduğuna inananlardanım. Ben hayatı onunla öğrendim. Onunla öğrendim düştüğümde kalkıp yola devam edebilmeyi, bitmek bilmeyen yokuşlara sabır gösterebilmeyi, sabredip dayandığın vakit inişin o zevkliyle ödüllendirilmeyi.Kaybolmayı... Keşfetmeyi... Kendi gücümle dağları bir bir devirmeyi...

Şimdi ise o gözle bakıyorum her yaptığım her aktiviteye. Yaşadıklarımı paylaşmak için buradayım. Yarışlarda edindiğim izlenimleri, yaşadıklarımı, bisiklet sporunun getirdiği güzellikleri, zorlukları paylaşmak için. Bunun için MTBTR'deyim.

Ayağınız pedaldan eksik olmasın. Sevgilerle.. 

Hepimiz ayrı ayrı yazdık, ayrı kollarda katkıda bulunmaya ve yardımcı olmaya çalışacağız, umarım herkese faydamız dokunur.

13 Ocak'taki buluşmaya gelebilen arkadaşlarımızla yüz yüze tanışabilme şansımız oldu, umarız ileride de d ...">

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 7394 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015