Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
21 . Temmuz . 2018  
Transalp Challenge 2002
Yeni karabasan

Transalp Challenge 2002

Çeviren: Aygün Şahin
30.4.2003

Mittenwald - Riva de Garda sekiz günde asılacak- 20-27.7.2002 tarihleri arasında yapılan 5. Adidas Bike Transalp Challenge´nin yeni rotasını Transalp´in babası Uli Stanciu açıklıyor...

 3
3
Büyük boyut için tıkla!

Elbette ki çok zorlu olacak- sekiz günde 570 km mesafeyi ve 19200 m yüksekliği yarış temposunda Alp´ler üzerinde kat etmek çocuk oyuncağı değil. Ama bu sefer 380 ikili takımlar Mittenwald ve Gardasee arasında doğu Alp´leri geçecekler. Bu yarışçılar için su demek: yedi yeni etap... İşte ustadan etaplar hakkında bilgiler:

 4
4
Büyük boyut için tıkla!

1.Etap: Mittenwald - Imst: 20 Temmuzda saat on ikide Mittenwald´da start verilecek. Buradan rota doğuya donuyor. Yol boyunca mükemmel bir doğa ile karsılaşıyorsunuz. Yollar çakıl taslı. İnişli ve de çıkışlı yollar. Yolda (Via Claudia) eski Romalıların yük arabalarının izleri çok bariz olarak görülmekte. Burada dikkat! Tekerlekler bu izlerin tam olarak içine sığıyor. Bu yollarda birkaç yüz metre çok dik olarak çıkılıyor. Trailler üzerinden Imst´e doğru iniş var. Burada 17 metrelik bir usta çıkış gerektiren yer geçildikten sonra makarna dağıtılmakta. Eğer dermanınız kaldıysa.....

 1
1
Büyük boyut için tıkla!

2.Etap: Imst - Ischgl: İkinci gün bir zor tırmanma günü. Venetalm´a doğru zorlu bir çıkış söz konusu. % 12,13,14. Daha sonra 1200 m´lik bir iniş var. Landeck ve Patznauntal´dan Ischgl´e doğru yol devam ediyor. Burada aksama güzel bir organizasyon sizi bekliyor.

 2
2
Büyük boyut için tıkla!


3.Etap: Ischgl - Nauders: Bu etap "Zirve etabı". Kim "Idjoch 2753 m" tabelasını görürse o derin bir nefes alabilir: Turun en yüksek noktası erişilmiş demektir! Tabi buraya kadar %20´lik rampalarla gücünüzün son demlerindesinizdir.Simdi tüm hızla İsveç´ten aşağıya... Bu rota İsveç- Avusturya siniri hizasından Nauders´e uzanmaktadır.

 6
6
Büyük boyut için tıkla!

4.Etap:
Nauders - Naturns: 100 km boyunca Reschenpass, Rojental ve Gaschenblick üzerinden Vinschgau´a ulaşılmakta. Buradan 50 km´lik hafifçe yokuş aşağı bir yol gidilmekte. Aslında buradan direk olarak Naturns´a ulaşılabilmekte ama rota böyle demiyor! Buradan yeniden 1000 m Tarschenalm´e çıkış, oradan ise varis noktasına... Tabi yine aksam yemeği.

 8
8
Büyük boyut için tıkla!

5.Etap: Naturns - Meran: Burada şanslısınız! Çünkü 2500 m´lik çıkışa izin verilmemekte. Bu nedenle daha hafif olan çıkış yolundan Meran´a ulaşılmakta. Böylece bbu etap oldukça keyifli bir hal almakta.


6.Etap: Meran - Malé: İşte bu etap "Kraletabi"! Kabuslarınızın bugünkü adları Vigiljoch, Zogglerstausee ve Rabbijoch. Son "itme" etabında doğa güzellik birazcık olsun acıyı unutturmakta. Bundan sonra 1700 m Valle di Sole´de Malé´ye doğru iniş!

 10
10
Büyük boyut için tıkla!

7.Etap: Malé - Andalo: "Huzur dolu" günde sadece tek bir gerçek acı bulunmakta: Tuenno´ya doğru Passo delle Fraine´deki ormanlık-çıkış. Basit çakıllı yollar Brenta üzerinden Andalo´ya götürmektedir.

8.Etap: Andalo - Riva del Garda: Bu gün Trail ustalarının günü: Paganella üzerinden Stada-Vecchia-Trail´e, buradan Marocche içinden Riva del Garda´daki seyircilerin yoğun alkışları arasında bitiş çizgisine ulaşıyorsunuz.

 9
9
Büyük boyut için tıkla!

Kaynak: BIKE Temmuz 2002, s. 150-152.


Not: Bu yazı maratonlar hakkında genel bilgi vermek amacıyla çevrilmiştir. 

 
Yayın Sponsoru
  Panorama

Aydın A. Güney & Pınar A. Avşar'la TUR Üzerine
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sırasında yükün çoğunluğunu vitrinde fazla olmayan bir ekip çekiyor. Bu ekibin başında A’dan Z’y ... Devamı » » » 

Emin Müftüoğlu ile Günümüzü Değerlendirdik
Emin Müftüoğlu ile TUR sonunda bir araya geldik. Başarılı geçen bir organizasyondan sonra yorgun, çoklukla olduğu gibi vakti kı ...
Devamı » » » 

Bisiklet Yolları Algısında Yanlışlar

Samuel Beckett’in “Godot’yu Beklerken” piyesini seyredenler bilir: Estergon ve Vladimir, iki perde boyunca, Godot diye birini b ...
Devamı » » » 


Eki.14 İBB Emirgan Planları, Bisiklet v...
Haz.14 The Accidential Death of a Cycli...
Şub.14 The Armstrong Lie
Ara.13 Londra ve İstanbul'da Bisikletin...
Eyl.13 Süslü Kadınlar da Bisiklete Bine...
Eyl.13 Emin Müftüoğlu'yla Kısa Kısa
Auğ.13 Katlanır Bisiklete Giriş
Haz.13 Bisikletle işe gitmenin püf nokt...
Nis.13 Yaz Yaklaşırken 3 Büyük Şehirde ...
Mar.13 Dünyanın En Pahalı Bisikletleri
Eki.12 Velodromda Bir Gün
Tem.12 Dünden Bugüne Bisiklet...
Tem.12 Fransa Turu Tarihinden Hikayeler
May.12 Ruanda Bisiklet Takımı
May.12 İngiltere'de Bisiklet Ulaşımı Po...
Oca.12 Londra'dan Bisiklet Esintileri
Ara.11 Kış Yarışları Öncesi Temel İpuçl...
Eki.11 10 Tanınmış Sima’ya Sorduk
Eyl.11 Pedalla Enerji Üretttik
Eyl.11 Canyon'un Derinliklerine Yolculu...
Nis.11 Araba mı Daha Hesaplı Bisiklet m...
Şub.11 Pedal Alternatif Enerji Çözümü O...
Panorama Arşivi

 

  Bu yayın 2430 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015