Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Ocak . 2021  
Dünyanın En Pahalı Bisikletleri
Dünyanın En Pahalı Bisikletleri

Dünyanın En Pahalı Bisikletleri

Yazar: Anı Değirmenci
14.3.2013

Bisiklete binmek keyifli ancak yüksek iyi kalitede bir modele, lüks bir araba gibi, binmek isterseniz size bir servete mal olabilir. Göz kamaştırıcı Swarovski kristalleriyle süslenmiş, gerçek kelebek kanatlarıyla bezenmiş, karbon fiber ve kromdan isteğe göre üretilmiş bisikletler... Para basanların favori sitesi bornrich 3-5.000 dolarlık bisikletlerden tatmin olmayanlar icin bugüne kadar tasarlanmış en pahalı bisikletleri sıralamış.

Damien Hirst “Butterfly” Trek Madone

Fiyat: $500,000

Ünlü İngiliz sanatçı Damien Hirst tarafından tasarlanmış, 2009 Tour De France’ta Lance Armstrong’un denediği The Butterfly Trek Madone bisikleti, Sotheby’s’de Livestrong için $1.3 milyon toplanan müzayedede $500,000’a satıldı ve dünyanın en pahalı bisikleti oldu. Yapımında Hirst gerçek kelebek kanatları kullanılmış.

 Damien Hirst "Butterfly" Trek Madone
Damien Hirst "Butterfly" Trek Madone
Büyük boyut için tıkla!

Trek Yoshitomo Nara Speed Concept

Fiyat: $200,000

Sotheby’s’de Lance Armstrong’un yarış bisikletleri ile açık artırmada , $200,000’a satılan Yoshitomo Nara Speed Concept isimli bir başka Trek bisikleti de var. Bu karbon fiber zamana karşı bisiklet Yoshitomo Nara tarafından boks eldivenleri, çizgi karakterler ve uçan daire motifleriyle süslenmiş, Livestrong logolu bir model.

Trek Yoshitomo Nara Speed Concept
Trek Yoshitomo Nara Speed Concept
Büyük boyut için tıkla!

Kaws - Trek Madone

Fiyat: $160,000

Kaws- Trek Madone gene aynı açık artırmada $160,000’a satıldı. Bu bisikletin özelliği, Kaws’ın imzası ile bisikletin kadro ve jantına uygulanmış dinozor diş deseni. Armstrong’un 2009 Milan-San Remo yarışına katılımını anma amaçlı tasarlanmış.

Kaws - Trek Madone
Kaws - Trek Madone
Büyük boyut için tıkla!

Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Fiyat: $101,400

Bu Altın Bisiklet Kristal Baskısı Aurumania’dan. Tamamiyle el emeğiyle 600 göz kamaştırıcı Swarovski kristalinin altın kaplama gövdeyi süslemesinden oluşmuş. Sınırlı sayıda üretildiğini gösteren, bir de ön tarafta deri bir rozet üstünde altın varaklara yazılmış numara bulunmakta. Aurumania’da bu bisiklet 80,000 Euro( $101,400)’ya satılmakta.

Aurumania Crystal Edition Gold Bike
Aurumania Crystal Edition Gold Bike
Büyük boyut için tıkla!

Trek Madone 7 - Diamond

Fiyat: $75,000

2005’te NewYork Lance Armstrong Vakfı Galası yıllığı kapalı açık artırmasında,elmas kaplanmış Trek Madone 5.9 SL $75,000’a satılmış. Bisikletin 7 elmas amblemi ışıltılarıyla adeta modeli konuşturmak için varolduğunu anlatıyor. 14 karat beyaz ve sarı altın içine 7 elmas plaka var.

Trek Madone 7-Diamond
Trek Madone 7-Diamond
Büyük boyut için tıkla!

Chrome Hearts × Cervelo Bisikleti

Fiyat: $60,000

Standart bir Cervélo P4 TT bisikleti $6,000’a satılırken bu sınırlı sayıda üretilen Chrome hearts x Cervelo Bisikleti $60,000’a sunulmakta. Dünyanın prestijli üretici firmalarından Cervélo işbirliği ile tasarlanmış. Bu bisiklet aynı zamanda özel Chrome Hearts grafikleri, deri, kıymetli metaller ve yapay elmaslarla kaplanmış.

Chrome Hearts x Cervelo Bike
Chrome Hearts x Cervelo Bike
Büyük boyut için tıkla!

Tiffany & Co. Gümüş kaplamalı kadın bisikleti

Fiyat: $50,000 - $70,000

20. yüzyıl dekoratif sanat meraklıları, özellikle de Tiffany meraklıları bunu mutlaka okumalı. Nadir Tiffany& CO. Gümüş kaplamalı kadın bisikleti, Bonhams NY açık artırması için hazırlamış. Bu muhteşem 1890 yapımı Tiffany sabit vitesli bisiklete oyma fildişi elcikler ve Brooks sele kullanılmış. Bir çok açıklamada belirtiliği üzere, bu şatafatlı bisiklet çok az sayıda üretilmiş ve onlardan bir tanesi de özel olarak Lillian Russell için yapılmış. Lillian Russell 19.yy sonları, 20.yy başları güzelliği ve sitiliyle, bunun yanı sıra sesi ve sahnedeki varlığıyla da bilinen, dönemin ünlü aktrist ve şarkıcısı olarak anılmakta. Bu muhteşem gümüş kaplamalı bayan bisikleti $50,000 - $70,000 arası bir fiyata satılması beklenmekte.

Rare Tiffany & Co. Silver Mounted lady
Rare Tiffany & Co. Silver Mounted lady's bicycle
Büyük boyut için tıkla!

Montante Lüks Altın Kolleksiyonu

Fiyat: $46,000

Lüks Altın Kolleksiyonu kadın bisikleti, İtalyan bisiklet üreticisi Montante tarafından tasarlanmış, 24 ayar altın varaklar giydirilmiş, piton derisi ile sonlandırılmış, 11.000 Swarovski taşı ile süslenmiş. Montante Lüks Altın Kolleksiyon bisiklet $46,000’a satılmakta.

Montante Luxury Gold Collection
Montante Luxury Gold Collection
Büyük boyut için tıkla!

Phanuel Krencker’dan ‘Bicyclettes de Luxe’

Fiyat: $34,425

Yedinci Kuzey Amerika El yapımı Bisiklet Show’da (NAHBS) dünyanın bir çok yerinden gelen katılımcılar, benzersiz kreasyonlarını sergiledi. Aralarından biri, “Bicyclettes de Luxe” isimli lüks bisiklet tasarımıyla katılan genç yaratıcı Fransız Phanuel Krenckerdi. Bicyclettes de Luxe, çarpıcı karbon fiber özel kısımlardan ve kadrodan meydana gelmiş özel yapım bir bisiklet . Bu bisiklette kadro Cyfac tarafından, lehimli çelik pabuçlar ve birbirine bağlanmış karbon fiber borular şeklinde üretilmiş.

Kullanılan tüm metal kısımlar ayna kadar parlak, karbon fiberden maşa ise krom boyalı görünümü verilmiş olarak tasarlanmış. Arka ve ön disk frenler Alman firma Truckstuff inceliğinde üretilmiş. Diğer lükse giren detaylar ise aluminyum Rohloff arttırıcı gövde, Baccarat kristalinden gidon rozeti, timsah gizlenmiş sele ve gidon sargısı. Kadroda altın kaplama çıkartmalar ve çarpıcı boya oyunları var. Krencker’ın Bicyclette de Luxe’si talebe bağlı üretilmekte ve fiyatlandırılmakta, ancak Riverside yayınları yöneticisi Christophe Jobic €25,000 ($34,425) arası bir değer de olduğunu tahmin ediyordu. Bunun gibi değerli bisikletler, Krencker’in tüm bileşenlerini avrupadan elde ettiği, geri kalan çalışmaları Les Voges dağlarındaki evinde yaptığı bisikletler.

Phanuel Krencker
Phanuel Krencker's 'Bicyclettes de Luxe'
Büyük boyut için tıkla!

KGS ‘Tier 3’ özel yapım bisiklet

Fiyat: $30,000

KGS Bisikletleri evi kişiye özel bisikletleri, en zeki bisikletçiler için üretmekte. Kevin Saunders’ın ”Tier 3” isimli kişiye özel bisikleti fiyatı $30,000. Özel yapım bisikletin fiyati neredeyse bir arabaya eşit ve özellikle ince ahsap işlemeleri ile dikkat çekiyor. Saunders’a göre KGS bisikletleri seçkin Lamborghini, Rolls Royce ya da Bugatti gibi adeta.

KGS ‘Tier 3’ custom bike
KGS ‘Tier 3’ custom bike
Büyük boyut için tıkla!

Beru Factor 001

Fiyat: $27,750

Beru’nun Factor 001 bisikleti en yeni motor sporları, havacılık ve üst düzey malzemelerin kullanıldığı labroratuar araştırmaları ile üretilmiş F1 teknolojisi ile övünmekte. Factor 001’in satış fiyatı £22,000 (US $33,400).

Beru Factor 001
Beru Factor 001
Büyük boyut için tıkla!

BMC Hublot Team Machine

Fiyat: $19,500

BMC ve Hublot ortak yapımı, BMC All Black Hublot takımının makinası tirajlı bu bisiklette pedal rulmanları sürtünmeyi azaltmak için seramik materyalden. Kadro, sertliği ve kuvveti emmesi için karbon fiberden yapılmış. 30 bisikletle sınırlı üretilmiş All Black bisikletin fiyatı $19,500.

BMC Hublot Team Machine
BMC Hublot Team Machine
Büyük boyut için tıkla!

Colnago Ferrari CF8

Fiyat: $16,675

Temmuz ayında Milan EICA’da sergilenmiş olan bu iki modelin (CF8 ve CF9) hala indirimi devam etmekte. 200 adet üretilen bu bisikletlerden 10 tanesi Ferrari için üretilmiş. Bu bisiklette bir çok ileri teknoloji kullanılmış, Shimano Dura Ace Di2 elektronik dişlisinin kısa sürede muadilleri ile değişmesi gibi. Kadro el yapımı, sertlik ve dayanıklılık için karbon fiberden yapılmış. Bisikletin ağırlığı ise sadece 6,9-kilogram civarında.

Colnago for Ferrari CF8
Colnago for Ferrari CF8
Büyük boyut için tıkla!

Colnago Ferrari Di2

Fiyat: $16,700

Ferrari Di2 için yeni teknoloji ikonu Colnago’nun en yüksek kalite İtalyan ustalığını gösterdiği çığlıklarını atmakta. Sınırlı sayıda üretilmiş karbon fiber kadrolu yarış bisikleti sadece 6kg ağırlıkta ve 3PRS teknolojisinin kullanıldığı kadro bu sayede güçlendirilmiş. Dura-Ace Di2 elektronik vites sistemi ile üstün kullanim özellikleri sağlamakta. Bu İtalyan sanat eserinin fiyatı $16,700. Ferrari satış noktalarında satılmakta ve yalnıca 50 adet.

Colnago for Ferrari Di2
Colnago for Ferrari Di2
Büyük boyut için tıkla!

Eric’in Gözyaşı

Fiyat: $12,000 - $35,000

Heykeltraş Josh Hadar’ın bu mükemmel, metal ve camdan motorize bisikletilerinin bir de küçük havayı kirletmeyen motosiklet motoru var.Pedalla kullanımın yanısıra yorulduğunuzda motor ile gitme olanağı sunuyor. Önde, camdan şık bir benzin deposu bulunmakta. Kullanıcının fiziksel ölçülerine uygunluğunun yanı sıra kişinin beğenisine hayallerine de uygun tasarlanmakta. Yılan derisi sele, elle bükülmüş aluminyum tekerlekler, kadro içinse nikelden altına seçim olanağı sunmakta. Fiyatı $12000- $35000 arası, kullanılan malzemeye göre fiyat oynamakta.

Sculpture in Motion: Eric’s Teardrop by Josh Hadar
Sculpture in Motion: Eric’s Teardrop by Josh Hadar
Büyük boyut için tıkla!

Spyker Aeroblade

Fiyat: $15,850

Kişiye özel yapım Spyker Aeroblade titanium bisiklet, Spyker Arabaları ve Koga’nın ortaklığı sonucu ortaya çıkmış. Spyker renklerinde, Spyker görünümlü ve Spyker logolu bu bisiklet oldukça sportif ve konforlu. 50 adetle sınırlı üretilmiş bu bisikletler, 12,500 Euros ($15,850) fiyatında.

Spyker Aeroblade
Spyker Aeroblade
Büyük boyut için tıkla!

Enigma Titanium

Fiyat: $15,200

Digi Foo-Kune, eşinin kendisine titanium, elmaslar ilave edilmiş 18 ayar altın parçalarından ve süslerle kişiselleştirilmiş bisikletle surpriz yaptığı 2009 Bisiklet Show’unu asla unutamayacağından bahsediyor. Daha evvel, eşi esrarengiz bir kadro hediyesi söz verir, daha sonra gizemli bir şekilde Hatton Gardendan ödüllü mücevher ustası Nicholas James’in yanına, unutulmaz bir evlilik yıldönümü hediyesini yaratmak üzere gider. Foo Kune’un eşine bu bisiklet £10,000 ($15,200)’a mal olur.

Enigma titanium
Enigma titanium
Büyük boyut için tıkla!

Eta altın-kaplamalı Charge Plug

Fiyat: $14,420

2008 Yeşil Nakliye Haftası kutlamalarında İngiltere merkezli sigorta şirketi ETA 24 ayar altın kaplama şarj olabilen bisikletin, elcikleri, özelleştirilmiş sele ve zincir’in hazır olduğunu açıkladı. Kişiye özel yapım 24 ayar altın kaplama bisikletin fiyatı £9,500 ($14,420)olarak sunuldu.

ETA’s gold-plated Charge Plug bicycle
ETA’s gold-plated Charge Plug bicycle
Büyük boyut için tıkla!

Delta7 Ascend

Fiyat: $12,000

Yapımında karbon fiber kullanılmış, bu da kadroya normal bir çelik kadrodan 10 kat daha dayanıklılık sağlamış. Son derece sert alt yapıya sahip bu bisikletin sürüş esnasında hissettirdiği rahatlığı da göz ardı edilemez.

Delta7 Ascend
Delta7 Ascend
Büyük boyut için tıkla!

Porsche Sports ve Rennsports

Fiyat: $8485

Değerli taşlar ve metaller, bununla birlikte iyi kalite deri ile süslenmiş bu bisiklet Sport(S) ve Rennsport (RS) olarak tanıtıldı. Güvenli, konforlu ve bir o kadarda marka ile stilin birleştiği bu bisikletlerde RS ve S modelleri kendi içinde farklı birkaç ayırt edici özellikleri de var. RS bisiklet ,29’’ Chrank Brother tekerleklere sahip, dişli kutusu 20 opsion içermekte, kadro karbon fiber ve toplamda 9kg ağırlığa sahip. Sports(S) modeli ise 12kg, kadroda aluminyum 7500 dereceli metal kullanılmış, hızlı bisikletçiler için dişli kutusu 11 opsion sunmakta. Bu bisikletler tercihe bağlı small, medium ve large olarak temin edilebilmekte.

Porsche Sports / Rennsports
Porsche Sports / Rennsports
Büyük boyut için tıkla!

Jerónimo Slütter Ti

Fiyat: $7,950

Klasik dokunuşları titanyum ve deri kullanılarak elde edilen malzemelerde arayan, bunu yeniliklerde de bulmayı isteyen kullanıcılar için üretilmiş. CWSR titanyum sınıfı 9. Pedro Jeronimo’nun tasarımı. Dişli kısmı karbon Shimano Alfine olup, deri sele ve %100 karbon maşa, kişiye özel ya da yarı eğimli dizaynı ile €5,990 ($7,950) fiyatla satışa sunulmuş.

Jerónimo Slütter Ti bike
Jerónimo Slütter Ti bike
Büyük boyut için tıkla!


 

 
Yayın Sponsoru
  Panorama

Aydın A. Güney & Pınar A. Avşar'la TUR Üzerine
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sırasında yükün çoğunluğunu vitrinde fazla olmayan bir ekip çekiyor. Bu ekibin başında A’dan Z’y ... Devamı » » » 

Emin Müftüoğlu ile Günümüzü Değerlendirdik
Emin Müftüoğlu ile TUR sonunda bir araya geldik. Başarılı geçen bir organizasyondan sonra yorgun, çoklukla olduğu gibi vakti kı ...
Devamı » » » 

Bisiklet Yolları Algısında Yanlışlar

Samuel Beckett’in “Godot’yu Beklerken” piyesini seyredenler bilir: Estergon ve Vladimir, iki perde boyunca, Godot diye birini b ...
Devamı » » » 


Eki.14 İBB Emirgan Planları, Bisiklet v...
Haz.14 The Accidential Death of a Cycli...
Şub.14 The Armstrong Lie
Ara.13 Londra ve İstanbul'da Bisikletin...
Eyl.13 Süslü Kadınlar da Bisiklete Bine...
Eyl.13 Emin Müftüoğlu'yla Kısa Kısa
Auğ.13 Katlanır Bisiklete Giriş
Haz.13 Bisikletle işe gitmenin püf nokt...
Nis.13 Yaz Yaklaşırken 3 Büyük Şehirde ...
Mar.13 Dünyanın En Pahalı Bisikletleri
Eki.12 Velodromda Bir Gün
Tem.12 Dünden Bugüne Bisiklet...
Tem.12 Fransa Turu Tarihinden Hikayeler
May.12 Ruanda Bisiklet Takımı
May.12 İngiltere'de Bisiklet Ulaşımı Po...
Oca.12 Londra'dan Bisiklet Esintileri
Ara.11 Kış Yarışları Öncesi Temel İpuçl...
Eki.11 10 Tanınmış Sima’ya Sorduk
Eyl.11 Pedalla Enerji Üretttik
Eyl.11 Canyon'un Derinliklerine Yolculu...
Nis.11 Araba mı Daha Hesaplı Bisiklet m...
Şub.11 Pedal Alternatif Enerji Çözümü O...
Panorama Arşivi

 

  Bu yayın 112998 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015