Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
04 . Mart . 2021  
Yeni bir dönem başlıyor
Yeniden

Yeni bir dönem başlıyor

Yazar: mtbtr
7.10.2003

Sevgili MTBTR okuyucuları,
Uzunca bir sessizlik döneminden sonra yeni ve renkli ara yüzümüz ile sizlerle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Başlarda üç ayda bir yayınlanan bir internet dergisi formatında şekillendirmeyi amaçladığımız MTBTR projesi gerek alt yapı çalışmalarının son halini alması gerekse editör kadrosunun zenginleşmesi ile zaman içinde değişime uğrayarak mevcut şekline kavuştu.

Amacımız portal şeklinde oluşturmaya çalıştığımız yeni yapılanmamız sayesinde sizlerle çok daha zengin bir etkileşim ortamında bilginin ve tecrübenin ön plana çıkarıldığı sürekli yenilenen bir yayın haline gelmektir.

MTBTR'de ön plana çıkarılan yeni bölümlerimizi sizlere biraz tanıtmak istiyoruz:

 • "Yarış Dünyasından" bölümünde Dünyadan ve Türkiye'den dağ bisikleti ile ilgili haberler, yarış sonuçları, röportaj ve görüntüleri izleyebileceksiniz.
 • "Teknoloji - Donanım" bölümünde dağ bisikleti teknolojisindeki son gelişmeler, yeni bisiklet modelleri ve donanımlar ile ilgili testler, kullanıcı görüşleri mümkün olan en güncel şekilde sizlere ulaştırılmaya çalışılacak.
 • "Sağlık" bölümünde zinde ve formda kalabilmek için bilinmesi gereken temel antrenman ve beslenme bilgilerinden bahsedecek, insan anatomisi, sporcu psikolojisi gibi konularda bilimsel makale ve haberlere yer vermeye çalışacağız.
 • "Patika" adından da anlaşılabileceği gibi gezi - tur yazılarının yer alacağı bölümümüz. Özellikle sizlerden büyük katkı beklediğimiz bu bölüm sayesinde seyahat bilgi ve tecrübelerinizi diğer okuyucular ile paylaşabilecek, özellikle Türkiye'deki dağ bisikleti parkurlarının kalıcı bir arşivini birlikte oluşturma fırsatı bulacağız.
 • MTBTR her şeyden önce bir etkileşim ve paylaşım ortamı: Dağ bisikleti ile ilgili göndereceğiniz haber ve yazılar, bir ön kontrolden geçirildikten sonra sitemizde yayınlanarak, yayın akışında MTBTR'nin en büyük desteklerinden biri olacak. Önce okuyucu sonra yazar olan siz dağ bisikleti severleri ile şimdiye kadar oluşturmaya çalıştırdığımız sıcak ve paylaşımcı ortamın çok daha büyük bir ivme ile gelişeceğine inanıyoruz.

  MTBTR ve okuyucuları ile iletişim kurmanın birçok yolu var. Öncelikle vurgulamamız gereken, bunu gerçekleştirebilmek için profesyonel anlamda dağ bisikletine biniyor olmak, yılların dağ bisikleti tecrübesine sahip olmak ya da bizi şahsen tanıyor olmak gerekmediği; Yayınlanan yazılar ve haberler ile ilgili görüşlerinizi forum sayfamızda bizlerle paylaşabilir, dağ bisikleti ile ilgili her türlü konuda yazılar yazabilir, yabancı kaynaklarda değerli gördüğünüz konuları işleyip çevirebilir, bu yazıları resimlerle destekleyerek MTBTR'ye internet üzerinden hiçbir aracıya gerek kalmadan ulaştırabilirsiniz.

  MTBTR'yi üye olmadan kullanabilirsiniz.Bu zaten normalde olmasını arzuladığımız şey. Ancak MTBTR'nin bazı farklı özelliklerinden yararlanmak isterseniz üye olmanızda büyük yarar var.
  Büyük boyut için tıkla!
  Üye olduktan sonra:
  - MTBTR Forum'a mesaj atıp soru sorabilir, diğer okuyucular ile iletişim kurabilir, gelen mesajları cevaplayabilirsiniz.
  - MTBTR'de yayınlanmasını arzu ettiğiniz dağ bisikleti ile ilgili yazıları sitemize bizzat kendiniz girebilirsiniz.
  - İkinci el bisiklet ve donanım bilgilerinizi girerek, potansiyel alıcılara ulaşımınızı hızlandırabilirsiniz.
  - Sürekli yenilenecek olan MTBTR içeriğinden anında haberdar olabilmek için göndereceğimiz haber iletilerini arzu ettiğiniz e-posta adresinden düzenli bir şekilde alabilirsiniz.

  Sitemize üye olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Pişman olmayacaksınız.

  MTBTR'ye göndereceğiniz yazı ve haberler dağ bisikleti ile ilgili paylaşmaya değer bulduğunuz hemen hemen her konuyu içerebilir. Tüm yurtiçi ve yurtdışı dağ bisikleti yarış ve organizasyonları, başınızdan geçen yaşadığınız her türlü ilginç dağ bisikleti olayı, tur, gezi ve benzeri temalar, şehrinizde, bölgenizde dağ bisikleti ile ilgili yaşanan gelişmeler, yani dağ bisikleti ile ilgili aklınıza gelen her şeyi MTBTR'ye gönderebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız dağ bisikleti ile yaşadığınız problemler, beğendiğiniz yönleri, yeni aldığınız bisiklet donanımı ile ilgili görüşlerinizi de bizlerle paylaşabilirsiniz. Unutmayın amacımız paylaşmak. Ancak bu şekilde toplum olarak dağ bisikleti ile barışık bir hayata kavuşabilir, daha fazla bisiklet sever ve bineri aramıza katabilir, birbirimizi dağ bisikleti kullanmak için motive edebiliriz.

  İletişim ve Yardım'ı kullanarak bizlere internet üzerinde bulduğunuz ilginç link, haber ve siteleri yollayabilirsiniz. Bu linkler hem tüm dağ bisiklet severler ile düzenli olarak paylaşılacak hem de bu konuda hazırlayacağımız bilgi bankasına eklenerek gelişen ve güncel bir link bankası oluşturabileceğiz.

  MTBTR'de okuduğunuz yazılar ile ilgili düşünceleriniz, eleştirileriniz, dağ bisikleti ile ilgili paylaşmak istediğiniz herşeyi forum sayfalarında tartışabilir, aklınıza gelen her türlü soruyu bu ortamda bizlere yöneltebilirsiniz. Elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız. Bizim elimizden gelmiyorsa mutlaka cevaplayacak bir başka okuyucuyu bulacaksınız.

  Son olarak yenilediğimiz anket sorumuza vereceğiniz cevapları merakla bekliyoruz zira sizlerin görüşleri MTBTR için çok önemli: Site ile ilgili paylaşmak istediğiniz her türlü görüş ve düşüncenizi iletişim formundan MTBTR'ye göndermeniz bizleri mutlu edecektir.
  Umarız MTBTR'nin yeni yapılanmasından hoşnut kalırsınız.

  MTBTR

   

   
  Yayın Sponsoru
    Editörden

  Değişim ve Gelişim
  Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

  MTBTR'nin Çömezleri
  Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

  Hepimiz ayrı ayr ...
  Devamı » » » 

  2006 Biterken Yeni Katılımlar

  Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
  Devamı » » » 


  Eki.06 Eurobike ve Federasyon
  Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
  Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
  May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
  Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
  Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
  Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
  Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
  May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
  Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
  Mar.04 Neden Böyleyiz?
  Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
  Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
  Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
  Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
  Eki.03 25. Avrasya Maratonu
  Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
  Editörden Arşivi

   

    Bu yayın 4043 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
    Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


   

   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015