Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
04 . Mart . 2021  
29 Ekim Belgrad Gezisi
Keyifli Bir Gündü

29 Ekim Belgrad Gezisi

Yazar: Ayşin Özer
1.11.2003

Siz MTBTR okuyucularına geçtiğimiz hafta başında duyurduğumuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramındaki Belgrad Ormanı bisiklet turumuzu havanın soğuk olmasına ve yağmurun ha yağdı ha yağacak gibi durumuna rağmen oldukça eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdik. Böyle bir havada, bu tatil gününde evinin sıcacık ortamını bırakıp da kim gelir derken bir baktık Aykun yolda hızla bisikletiyle ormana doğru ilerlemekte: Arkasından gelsem mi gelmesem mi diye önceleri mızmızlanan Fatya göründü. Tam onlarla muhabbete dalmıştık ki Giant Team'den Abdurrahman Bey ve Yunus aramıza katıldı. Acaba bütün ekip bu kadar mı olacağız diye düşünürken, ürkek bir halde Müjde yanımıza gelip "Acaba size ayak uydurabilir miyim? Binsem mi? Binmeyedebilirim!" gibi sorularını sormaya başladı. Neyse ki onu ikna etmek kolay oldu. Hepimiz bu gün ormana eğlenmeye gelmiştik, yavaş ya da hızlı gitmişiz hiç önemi yoktu! Önemli olan tanışmak, bisikletlerimiz üzerinde doğa içerisinde keyifli bir tur atmaktı.

Büyük boyut için tıkla!

Rıza ve Burak'ın da yolda olduğunu öğrendiğimizde onları beklemeye başladık. Bisikletler hazırlandı ufak ısınma turları yapıldı "Bak buna bisiklet deniyor iki tekerleği var, bunlar ön fren bunlar da arkaları" Aykun sabırla Fatya'ya bisiklet hakkında aydınlatıcı bilgiler verip şaşkınlıkla Fatya'nın can alıcı sorularını cevaplamaktaydı.

Bütün ekip hazır olduğunda başladıkpedal çevirmeye tek tek. Kendimizi ormana ilk kez gelen arkadaşlara ev sahipliği yapıyor gibi hissederken, evinin çeşitli odalarını gösteren ev sahipleri misali grubu çok zor olmayan az yokuşlu bir parkura yönlendirdik. Abdurrahman Bey bıkmadan Fatya'ya hangi durumda hangi vitesi kullanması gerektiğini anlatıyor, Fatya da söylenenleri tek tek uyguluyordu...
Büyük boyut için tıkla!
Fatya tahminimizden daha hızlı toparladı laf aramızda ve hiç de fena değildi doğrusu. Müjde ise kondisyonum iyi değil diyordu en başlarda ama gayet iyi biniyordu aslında. Hiç de bisiklet binmeye yeni başlamış birine benzemiyordu. Rıza ve Burak ise çok hızlı çıktılar hatta tam turu bitirip arabalara geldiğimizde bu kadar mı? Hadi biraz daha binelim demeye başladılar. Ekipteki diğer arkadaşlar da onlara katılınca hep beraber yeni ve daha kısa bir parkura girdik. Her tarafımız çamur içinde üşümüş yorgun ama çok mutlu bir şekilde turumuzu tamamlarken, en kısa zamanda tekrar beraber binebilmek üzere sözleştik ve evlerimizin yolunu tuttuk.

Büyük boyut için tıkla!

Biz o gün gerçekten çok eğlendik: Bizleri yalnız bırakmayan tüm mtb dostlarına tek tek teşekkürler. Umarız bir sonraki buluşmamızda siz mtbtr okuyucularının katılımıyla çok daha büyük bir grup olarak benzer güzellikte bir turu gerçekleştiririz. Hepinizi dağ bisikletinin ve Belgrad Ormanının güzelliklerine bekliyoruz.

,

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 4246 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015