Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
Okuyucularımıza Teşekkürler
Desteğiniz Bizim İçin Önemli

Okuyucularımıza Teşekkürler

Yazar: MTBTR
9.11.2003

İşte 5. bültenimiz ile tekrar karşınızdayız. MTBTR’nin yeni tasarımına geçmesinin ve yayın akışını değiştirmesinin üzerinden yaklaşık bir ayı aşkın bir süre geçti. Bu yazımızda geçen bu kısa süre içerisinde siz MTBTR okuyucuları ile yaşadıklarımızın kısa bir özetini paylaşmak istedik.

Soğuk kış aylarıyla birlikte evlerimize kapanıp kaloriferlerimizin yakınında daha fazla zaman geçirmeye başladığımız şu günlerde dağ bisikletine olan ilginin nispeten azalmasını beklerken MTBTR'ye göstermiş olduğunuz yoğun ilgi sanki bizlere bu konuda ne kadar yanıldığımızı göstermek ister gibiydi: Gerek sitemize gönderdiğiniz beğeni dolu e-postalar gerekse yönelttiğiniz soruların çokluğu bizlere bu projeyle ne kadar doğru bir işe kalkıştığımızın önemli ve güzel bir ifadesiydi. Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek bizim en önemli itici gücümüz ve elimizden geldiğince bu ilginizi karşılıksız bırakmamaya özen göstereceğiz.

Gelelim bu dönemde neleri hayata geçirdiğimize: Öncelikle sizlerle daha yakın temas kurabilmek ve birlikte bisiklete binebilmek için ilk tanışma gezimizi 29 Ekim günü Belgrad Ormanında gerçekleştirdik. Havanın kapalı ve serin olmasına rağmen geziye göstermiş olduğunuz ilgi bizleri oldukça sevindirdi. Benzer gezilerimizi önümüzdeki dönemde daha sık tekrarlamayı düşünüyoruz. Umarız artan katılımınız ile bu gezilerimizi daha düzenli hale getirebiliriz.

2 Kasım pazar günü Belgrad ormanında yapılan Sonbahar Orienteering kupasında, mtbtr ekibi takım olarak ikinciliği kazandı. Ferdi bayanlarda takımımızdan Ayşin Özer'in ikinciliği kazandığı yarışma oldukça başarılı bir organizasyonla İstanbul Orienteering Grubu tarafından gerçekleştirilmişti. Burada bir kez daha kendilerine bu kaliteli organizasyon için teşekkür etmek istiyoruz. Aşağıdaki resimde çok da net olmamakla birlikte sol taraftaki grup bizler oluyoruz.
Takım Olarak İkinci Olduk
Takım Olarak İkinci Olduk
Büyük boyut için tıkla!

İkinci önemli gelişme, yön bulma sporu (orienteering) ile dağ bisikletini bir potada birleştiren MTB-O antrenman yarışlarını İOG (İstanbul Orienteering Grubu) ile işbirliği içinde düzenli bir şekilde hayata geçirmeye karar vermiş olmamız. İlkini 16 Kasım Pazar günü Belgrad ormanında gerçekleştireceğimiz organizasyona tüm dağ bisikleti severleri bekliyoruz. Özellikle yaklaşan Coliseum Trophy macera yarışı için de iyi bir ön çalışma olacağına inandığımız antrenmanda yön bulma yetinizi geliştirirkenhedefler peşinde dağ bisikletinizi sürmenin keyfini yaşayacaksınız.

Hafta içinde sizlere duyurduğumuz bir başka organizasyon dizisi de Bikegames’in (Giant – Türkiye) önümüzdeki kış ve bahar aylarında düzenleyeceği 24 saat yarışları. Öncelikle 3 saatlik antrenmanlar ile başlayacak seri katılımcıların yaz aylarındaki 24 saatlik büyük yarışa hazırlanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Dünyada çok popüler olan bu yarışlara katılımın yüksek olacağını tahmin ediyoruz.

MTBTR olarak bu ve benzeri organizasyonların sayılarının hızla artmasının dağ bisikleti kültürünün daha geniş kitlelere ulaşması için çok önemli olduğunu düşünüyor ve destekliyoruz. Donanım bölümümüzde tanıtmaya çalıştığımız Giant Revive bisiklet tasarımıyla ilgili yazımızın devamında 24 saat yarışlarını düzenleyen Giant – Türkiye'yi sizlere tanıtmaya çalıştık. Kendileriyle yarışlar konusunda temasa geçip daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dağ bisikleti sporu bildiğiniz gibi macera ve adrenalin dolu bir spor olmasının yanısıra aynı zamanda vücudumuza önemli stresler yükleyebilecek zorlu şartları da beraberinde getiriyor. Dağ bisikletinin bu özelliği ister istemez vücudumuza daha fazla özen göstermemizi, temel vücut mekanikleri üzerindeki genel bilgilerimizi zenginleştirmemizi ve fizyoloji bilgilerimizi tazelememizi zorunlu hale getiriyor. Bu bültenimizle birlikte sağlık bölümümüzde bu konudaki olası eksiklerimizi gidermek üzere yepyeni bir yazı dizisine başlıyoruz. İlk yazımızın konusu: Vücudumuzun motoru - Kalbimiz. Bu yazı dizimizi beğeniyle izleyeceğinizi umuyoruz.

Son olarak bir önceki bültenimiz ile başladığımız ve her ayın 1. – 10. ve 20. günlerinde düzenli olarak bülten yayımlama uygulamamızı sürekli kılmaya karar verdik. Sitemiz her gün yenilenen ve zenginleşen dinamik yapısını korurken, bültenlerimiz, yayımlanan son bültenden sonra sitemizde yer alan yazı ve haberleri sizlere hatırlatma görevini üstlenecek.

Dağ bisikleti dünyasındaki en son gelişmeleri izlemek, Türkiye'de dağ bisikleti ile ilgili olup biten en son yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız sitemizi sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

MTBTR'ye göstermiş olduğunuz ilginin artarak devam etmesini umuyor, ayaklarınızın pedallardan, internet tarayıcınızın da MTBTR’den uzak kalmamasını temenni ediyoruz.

Bisikletle kalın.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 3744 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015