Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
20 . Ocak . 2019  
Interbike'tan Akılda Kalanlar
Syncros ve Diğerleri

Interbike'tan Akılda Kalanlar

Çeviren: Emre Yıldırım
12.11.2003

Ritchey'in bu yılın nisan ayında Pacific Cycle'dan Syncros markasını satın aldığından beri, British Columbia - Vancouver'daki merkezinde bu markayı eski parlak günlerine döndürebilmek için yoğun bir çalışma temposu içerisine girmişti. Bu çalışmaların ilk meyveleri Interbike fuarında bisikletseverlere sunulurken Syncros eski parlak günlerine döndüğünün sinyallerini veriyordu.

Pippin Osborne ve Peter Hamilton tarafından ilk kez Kanada Vancouver'da kurulmuş olan Syncros, hafif, dayanıklı ve üst seviye bisiklet donanımı üretimiyle geçmişte büyük bir ün kazanmıştı. Orjinal Syncros firması bundan bir kaç sene önce kapanıp, isim hakları GT tarafından satın alındıktan sonra herkes markanın hızla eski günlerini yakalamasını bekliyordu. Ancak önce GT firmasının Amerikan Schwin firması tarafından satın alınması ve ardından Schwin/GT firmasının bankalara olan borçlarını ödeyememesi sonucu 2001 yılında iflas bayrağını çekerek Pacific Cycle tarafından satın alınması bu geri dönüş sürecinin oldukça uzamasına neden olmuştu.

Tom Ritchey tüm bu gelişmeler sonrasında, Pacific Cycle ile anlaşarak, Syncros'u Ritchey'in tepe inişi ve serbest sürüş ürünleri için donanım üreten bir marka haline getirmeyi aklına koymuştu.
Büyük boyut için tıkla!

Syncros geçtiğimiz Interbike fuarında bisikletseverler ile buluştuğunda zengin ürün gamında sunduğu farklı 9 donanım serisiyle tam bir gövde gösterisinde bulunuyordu. Gidon boğazlarından, lastiklere, jantlardan, dişlilere eski parlak günlerini hatırlatan firma hala yıkılmayıp varolduğunu herkese bir kez daha kanıtladı.
Syncros Uzun Gidon Boğazı
Syncros Uzun Gidon Boğazı
Büyük boyut için tıkla!
Syncros Bulk Gidon
Syncros Bulk Gidon
Büyük boyut için tıkla!
Syncros Gidon Boğazı Tasarımı Çok Farklı
Syncros Gidon Boğazı Tasarımı Çok Farklı
Büyük boyut için tıkla!

Yeni ürün gamı, 3 farklı gidon tasarımı, 3 gidon boğazı, iki jant modeli, iki sele, iki elcik, iki lastik modeli ve 2 sele borusundan oluşmakta.
Syncros sele
Syncros sele
Büyük boyut için tıkla!
Syncros 2.35
Syncros 2.35'lik Serbest Sürüş Lastiği
Büyük boyut için tıkla!
Tüm modeller bisikletlerine sert binmekten hoşlanan dağ bisikletçilerini memnun edebilmek için tasarlanmış. Umarız Syncros eski günlerindeki başarılarını yeni patronuyla da yakalar.
Syncros Derived Sele Borusu ve Boğazı
Syncros Derived Sele Borusu ve Boğazı
Büyük boyut için tıkla!
Syncros Uzun Gidon Boğazı
Syncros Uzun Gidon Boğazı
Büyük boyut için tıkla!

INOVA 24/7 Çok Fonksiyonlu LED'li Işık Sistemi

Dağ bisikleti dayanıklılık yarışlarının popülaritesi artarken, sürücüler, teknik bölümlerde kullandıkları gelişmiş ışık sistemlerinin yanında teknik olmayan düz bölümlerde kullanmak üzere basit sorunsuz ikincil ışık sistemlerinin arayışına girmiş durumdalar.
Inova 24/7
Inova 24/7
Büyük boyut için tıkla!

Inova firması işte bu ihtiyaca cevap verebilmek için 8 led'li çok fonksiyonlu 24/7 modelini bisikletseverlere sunuyor: Model gidonave kaska kolaylıkla monte edilebiliyor. En güçlü modunda 25 metreyi aydınlatan ve 6 saat süre dayanabilen bu başarılı tasarım su geçirmezlik özelliği sayesinde tur bisikletçileri ve farklı kullanımlar için de çok çekici bir ürün. Aynı zamanda yer belirleyici ya da farkedilebilirlik modlarında farklı renklerde ışıklar saçarak görünürlüğü artırabilen bu sistem, 15000 saatlik ömrüyle gerçek bir tasarım harikası.
Cateye Opticube
Cateye Opticube
Büyük boyut için tıkla!

CATEYE OPTICUBE

Söz ışık sistemlerinden açılmışken, Cateye'ın son ürünü Opticube'den bahsetmeden geçmek olmaz tabii: 3 LED'e sahip, 90 mum gücünde ışık veren bu ürün, 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, oldukça küçük boyutu (93 mm uzunluk ve 78 gram ağırlığında), 15 saatlik aralıksız ömrü ve 160 saatlik flaş modu ömrüyle tam bir teknoloji harikası.
Opticube ve Acil Durum Işıldağı
Opticube ve Acil Durum Işıldağı
Büyük boyut için tıkla!

Her türlü gidon ve gidon boğazına monte edilebilen bu ürün istenirse özel adaptörü ile kaskınıza da kolaylıkla takılabiliyor.
Opticube Su Testi
Opticube Su Testi
Büyük boyut için tıkla!

Yine 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip SL-LD 100 acil durum ışıldağı ile çok güzel bir ikili oluşturan ürün tüm bisikletseverlerin ilgisini çekecek gibi gözüküyor.
Cateye CC-TR 100 Kalp Monitörü
Cateye CC-TR 100 Kalp Monitörü
Büyük boyut için tıkla!

Sözü Cateye'a getirmişken interbike fuarında en çok ilgi çeken ürünlerden biri de firmanın kalp sayacı serisinden sunduğu CC-TR100 Kalp sayacı - hız göstergesi - kadans ölçeri. Tüm bu özellikleri güzel bir tasarım eşliğinde sunan Cateye bisikletçiler için yaratıcılık ve teknolojiyi bir potada sunmasını çok iyi biliyor doğrusu.

Bu ürünler ile ilgili daha geniş bilgiyi, Cateye ürünleri Türkiye temsilcisi Sektorbike'tan detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla Opticube'ün bir numunesi şu anda Yeşilbisiklet'te bulunuyor.
Niterider 2004 Yeni Modeller
Niterider 2004 Yeni Modeller
Büyük boyut için tıkla!

NITERIDER

Işık sistemlerinde en önemli üreticilerden biri olan Niterider firması, gidon'a takılabilen iki yeni Halojen sistemiyle 2004 yılına iddialı giriyor.
Niterider Flame Thrower
Niterider Flame Thrower
Büyük boyut için tıkla!

Yeni Alev Atıcı (flame Thrower) ve Cyclone HID ürünleri, sahip oldukları ilave 3'er LED sayesinde enerji tasarrufunda farklı bir çözüm sunuyor. Güçlü ışık gerektirmeyen zamanlarda kullanılmak üzere 6 saatlik LED ömrü olan ürünler gerçek birer ışık deposu.

Yeni ürün tanıtımlarımız aralıksız devam edecek.

Gözünüz MTBTR'de olsun.
Bisikletle kalın.

Kaynak: Cyclingnews

 

 
Yayın Sponsoru
  Teknoloji - Donanım

Elektrikli Dağ Bisikletleri Ne Getiriyor?
Elektrikli bisikletler son birkaç yıldır bisiklet dünyasındaki en önemli gelişmelerden sayılıyorlar. Bisiklete binen insan sayısın ... Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Ayakkabılar
“Dost başa bakar, düşman ayağa” derler, 51. yapılan TUR’da yarışan sporcular biz amatörlerin rakibimiz olamaz ama biz yine de ayak ...
Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Bisikletleri

Etixx – Quickstep


Marka / Model: Specialized Venge
Çekiş Sistemi: FSA K-Force Light aynakol / Shi ...
Devamı » » » 

Eki.14 Mavic, Fox, 661, Met ve Scott'ın...
Tem.14 Shimano Ultegra 6800 Testi
Haz.14 SRAM X0 2x10 Grup Testi
Haz.14 MTBTR'de Yazlık Testler
Şub.13 Merida 2013/14 Model Yılı Yenil...
Tem.12 99. Fransa Turu'nda Bisiklet ve ...
Haz.12 Sedona İstanbul Yollarda
Haz.12 Kaskı Doğru Takmak
Auğ.11 3x10 Shimano XT Testi
Tem.11 Mamut Trailers Testi
Nis.11 Shimano'nun İki Yeni Rüzgarlığın...
Şub.11 Specialized bgFit Deneyimi
Tem.10 Değişik Vites Oranları Ne Getiri...
Haz.10 Scott Genius LongTravel, Yeni Sc...
May.10 Sigma Topline 2209
Mar.10 DT Swiss & Schwalbe RideCamp
Ksm.09 Karbon Hakkında Soru-Cevap
Tem.09 AFC Ürünlerini Test Ettik!
Haz.09 Scott'ın 2010 Model Yenilikleri
Şub.09 Shimano'nun Yeni Orta Yolu: SLX
Eki.08 Fox 2009: Dünyanın En İyi XC Kom...
Haz.08 Sigma Sport Powerled Black Testi
Teknoloji - Donanım Arşivi

 

  Bu yayın 4458 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015