Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Organizasyonlar
2004 Yılı Çok Daha Renkli Geçecek

Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Organizasyonlar

Yazar: MTBTR
19.12.2003

Merhaba sevgili bisikletseverler,
Kış mevsimini tüm şiddetiyle hissetmeye başladığımız şu soğuk günlerde geçmiş yıllara nazaran dağ bisikleti dünyamızda önemli bir canlılık gözleniyor. Şimdiden düzenlenen ve yakın gelecekte gerçekleştirileceği duyurulan birbirinden renkli dağ bisikleti organizasyonları, 2004 yılının Türk Dağ Bisikleti tarihinde önemli bir atılım yılı olacağının göstergesi gibi...

14 Aralık 2003 tarihinde İzmir'de Balçova Belediyesi'nin işbirliği ile düzenlenen Kış Dağ Bisikleti Yarışları Serisinin ilki özellikle Engin Yeşilyemiş ve arkadaşlarının gönülden çabalarıyla başarı ile gerçekleştirildi. Yerel yönetimlerin, dağ bisikleti sporuna verebileceği destek anlamında büyük önem taşıyan ve örnek bir organizasyon haline gelen bu yarışların devamı yeni yılın ilk haftalarından itibaren koşulmaya devam edecek.

Yine ülkemizde ilk kez düzenlenmeye başlanacak ve dağ bisikleti sporunda dayanıklılığı öne çıkaran bir yarış türü olan 24 Saat Yarışları'na hazırlık amaçlı gerçekleştirilecek antrenman yarışlarının ilki 28 Aralık 2003 tarihinde Belgrad Ormanı'nda düzenlenecek. Bikegames (Giant Türkiye) tarafından düzenlenen organizasyona ilginin hayli yüksek olması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta pazar günü Belgrad Ormanı'nda düzenlediğimiz 2.MTBTR Belgrad Bisiklet Gezisine katılım yine beklentimizin çok üzerinde gerçekleşti. Bir önceki gün yağan yağmur ve serin hava nedeniyle ilginin azalacağını düşündüğümüz gezi için pazar günü ormana ulaştığımızda okuyucularımızın bizleri yalnız bırakmadıklarını görmek bizi oldukça mutlu etti. Bir önceki hafta MTBTR'de tanıttığımız Balık Çiftliği Parkuru'nu dolaştıktan sonra ormanın içlerine doğru devam ettirdiğimiz gezimiz grup içinde hafif kopmalar olmasına rağmen oldukça keyifli geçti. Herkesin oldukça memnun kaldığını gördüğümüz gezimize katılan tüm okuyucularımızaburadan bir kez daha teşekkür ederiz.

Bir sonraki gezimizde daha büyük katılımlarla sizlerle tekrar buluşabilmek, bu gezilerimizi düzenli hale getirmek ve dağ bisikleti sporunu eğlence-doğa gezisi formatında birlikte uygulayabilmek, MTBTR'nin öncelikli hedeflerinden biri haline gelmiş durumda.
 14 Aralık Pazar 2003
14 Aralık Pazar 2003
Büyük boyut için tıkla!

MTBTR'den yeni bir organizasyon:
Geçtiğimiz ay içerisinde düzenlediğimiz MTB-O yarışına gösterilen ilginin büyüklüğünden cesaret alarak IOG ile işbirliği içerisinde 2. MTB-O yarışımızı düzenlemeyi planlıyoruz. Muhtemelen Ocak ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz bu organizasyon ile ilgili detaylı bilgiyi önümüzdeki hafta içerisinde sitemizden sizlere duyuracağız. Amacımız MTB-O yarışlarını da düzenli bir şekilde hayata geçirebilmek ve bu sporu ülkemizde yaygınlaştırabilmek.

Geçtiğimiz haftalarda birbiri ardısıra MTBTR'de cevapladığımız anket sorularımıza verilen cevaplardan öncelikle okuyucularımızın önemli bir bölümünün mevcut bisikletleri üzerinde yeni bir kadro veya amortisör almak gibi önemli bir yükseltme yapacakları (%35) ya da tamamen yeni bir bisiklet edinmeyi planladıklarını (%24) anladık. Bu yapılacak alışverişlerin önemli sayılabilecek tutarlarda birer yatırım olarak hayata geçeceğini de görmekteyiz.

Bu sonuçlar ışığında MTBTR olarak dağ bisikletine başlarken nelere dikkat edilmeli, ne tür bir bisiklet seçilmeli, bisiklet türlerinin birbirlerinden farkları nelerdir, bisikletimizin temel parçaları hangileridir ve bu parçaların sürüşümüz üzerinde ne tür önem ve etkileri vardır benzeri temel sorulara cevap vereceğimiz bir yazı dizisi hazırlamamızın yerinde olacağını görüyoruz.

Amacımız yapacağınız bu önemli alışverişte öncelikle önemli bir hata yapmanızı önlemek ve size en uygun bisikleti seçebilmeniz için gerekli olan temel bilgileri aktarabilmek.

Aralık ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde herkese sağlık ve mutluluk dolu yepyeni bir yıl dilerken, 2004 yılının tüm okuyucularımız için her zamankinden daha fazla bisikletle dolu geçmesini temenni ediyoruz.

Ayaklarınız pedallarınızdan, internet tarayıcınız MTBTR'den uzak kalmasın.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 5007 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015