Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
29 . Mart . 2020  
Magura, Tioga, Schwalbe, Sigma....
Yeni Ürünler

Magura, Tioga, Schwalbe, Sigma....

Derleyen: Cüneyt Kazokoğlu
20.1.2004

Merhaba!

Bu ay da yeni çıkan ürünleri derleyip sunmaya devam ediyoruz:

Magura

Hâlâ evinin bir köşesinde ya da arka balkonda duran, zamanında heves edilip alınmış ve sonra 1 inçlik gidon borusu çapı nedeniyle amortisör takılamayacağı anlaşılınca veya yeni bisiklet alınınca vazgeçilen bir kadronuz varsa, buyrun: 1 inçlik boğaz için süspansiyon üreten firmalar zincirine Marzocchi ve RST’den sonra Magura da katıldı. Yarış amortisörü Quake Air başta olmak üzere Magura yelpazesindeki bütün ürünler 1 inçlik şaft ile de satışa sunuluyor.
Magura Quake
Magura Quake
Büyük boyut için tıkla!

Tioga

Lastik üreticisi Tioga High Energy adını verdiği yeni bir lastik karışımı geliştirdi. Elbette hedefler daha düşük dönüş direnci, daha uzun bir ömür ve daha iyi viraj hakimiyeti. Genelde ilk iki nokta sert bir karışımla ulaşılabilen, ama karşılığında konfordan nispeten feragat edilen hedefler. High Energy ile Tioga kuru zeminde uzun ömür ile konfor arasında en uygun dengeyi sağladığını iddia ediyor. Bu yeni karışım Red Phoenix, Blue Dragon gibi modellerde kullanılacak.
Tioga Red Phoenix
Tioga Red Phoenix
Büyük boyut için tıkla!

Tioga’dan bir ürün daha: Lastik takma işleminin elle pek gerçekleştirilmediği malum. Patlak lastik değiştirme yazımızda da görüldüğü gibi ufak kaşıklar bu konuda yardımcı oluyor. Elini kullanmak isteyenler ya da kaşığa rağmen zorlananlar için Tioga Bead Wax lastigin kenarına sürülerek lastiğin janta kolayca kayarak girmesini sağlıyor.
Tioga Bead Wax
Tioga Bead Wax
Büyük boyut için tıkla!

Schwalbe

Lastik üreticilerinden başlamışken Schwalbe ile devam edelim. Tioga’nin kremine benzer bir ürünü Schwalbe de çıkardı: Bir sünger yardımıyla lastiğin kenarına sürülen Schwalbe Easy Fit lastiğin janta çok daha rahat kaymasını sağlıyor. En güzeli bu sıvının yaklaşık on dakika sonra uçması ve jant ile lastik arasında birşey bırakmaması. Bu konuda sorun jant çevresi ölçüsünde oldukça büyük farklar olması, yani her 26 inclik jantın çevresi birbirinin aynısı değil. Doğal olarak bazı jantlara kolay girerken lastikler, bazılarında oldukça zorlanıyoruz.
Schwalbe Easy Fit
Schwalbe Easy Fit
Büyük boyut için tıkla!

Elite

Bisikleti hafifletme yolunda gram hesabı yapanlar için Elite Pase Carbon ile bir şişelik çıkardı. Elite ağırlık olarak 25g +- %15 diyor.
Elite Suluk
Elite Suluk
Büyük boyut için tıkla!

Maverick

Rock Shox’un kurucusu Paul Turner kendi markası Maverick ile iki yeni amortisör modeli sundu piyasaya. Maverick American çift köprülü çatal „upside-down“ özelliği taşıyor, esneme emici yağ banyosu, sıkışma işlemi hava ile gerçekleşiyor, 150mm sıkışma payı var. Tek köprülü model ise Maverick Mini, 125mm sıkışma payı ve bunu çıkışlar için 70mm’ye düşüren bir „Lockdown“ sistemiyle donatılmış, çalışma sistemi aynı.
Maverick Mini
Maverick Mini
Büyük boyut için tıkla!

Tidal Force

Katlanabilen bisikletler her zaman vardı, elektrik motoru takviyeli bisikletler de gördük. Ama katlanabilir elektrik motorlu ve ordu için üretilmiş bir bisiklet ilk defa çıkıyor. Elektrik motorları ana sahasıolan Amerikan firması Tidal Force’un ürettiği bisikletler ile siviller saatte 20km’ye varan bir hızla gezebilirken, M750 ile askerler saatte 50km’ye varan bir hıza ulaşabiliyorlar.
Tidal Force M750
Tidal Force M750
Büyük boyut için tıkla!

Sigma

Sigma markasından iki konuda yeni ürün var bu ay, bunlardan birincisi aydınlatmada. Sigma Cubelight ve Cuberider ile ön ve arka far kombinasyonu çıkardı. Pille çalışan, günlük kullanım için fazlasıyla yeterli ürünler. Farın içindeki reflektör/yansıtıcıda yeni bir tasarım sayesinde şimdiye kadar olandan %30 daha fazla aydınlık sağlanmış. Cubelight ise LED’li arka farlardan, özelliği 220°’lik bir sahada görülmesi, ve 20 saate kadar pilinin dayanması.
Sigma Cubelight
Sigma Cubelight
Büyük boyut için tıkla!

Sigma’nin diğer ürünü nabız saati Fit Watch. Saatte amaçlanan genelde nabız saatlerinin karışık kullanım sistemleri yerine kolay bir menü ile basit bir kullanım sunması. Fit Watch ağırlık, boy, yaş ve cinsiyet verilerini kullanarak azamî nabzı kendi hesaplıyor ve bu değeri esas alarak üç aralık sunuyor: Health-Zone (Azamî nabzin %55-70’i), Fitness-Zone (%70-80) ve Performance-Zone (>%80)
Sigma Fit Watch
Sigma Fit Watch
Büyük boyut için tıkla!

Northwave

Ünlü Italyan markası Northwave kış günleri için ilk Gore-Tex donanımlı ayakkabıyı piyasaya sürüyor. Celcius’un üstü su geçirmeyen bir deri-gözenek ile kaplanmış, bütün Gore-Tex ürünlerinde olduğu gibi teri dışarı aktarıyor. Ayak bileğinde bir manşet ile kapanıyor, tırmanışı bol parkurlar için burun kısmına iki tane çivi vidalanabiliyor.
Northwave Celcius
Northwave Celcius
Büyük boyut için tıkla!

Pedro’s

Bisiklet temizliğine fazlasıyla önem verenler ve bisikletin sadece güzel görünmesi değil, güzel kokmasını da arzulayanlar için Pedro’s vanilya aromalı Bike Lust’ı üretti. Suda çözülen Bike Lust normal bir deterjan gibi temizlerken bisikletin vanilyalı kek gibi kokmasını da sağlıyor.
Pedro
Pedro's Bike Lust
Büyük boyut için tıkla!

Specialized

Specialized Turbo ile yeni bir yol bilgisayarı piyasaya sürdü. Üst model Pro nabız ölçümü, yükseklik ölçer, pedal devri, termometre, elbette bilimum zaman ve hız ölçüm işlevleri ile donatılmış. Vericiyle arada kablosuz bağlantı sağlanıyor, 36 gram ağırlığında.
Specialized Turbo
Specialized Turbo
Büyük boyut için tıkla!

Easton

Easton Ad-Vice ile Syntace gibi değişik pozisyonları sunabilen bir gidon boğazı üretti. Ad-Vice çıkışlarda işe yarayan 10°’lik açıdan, düz yollarda kullanılabilecek 30°’ye, inişlerde daha iyi kontrol saglayan 50°’ye kadar oldukça geniş bir kullanım sahası sunuyor. Geniş ağız kısmı nedeniyle sadece Easton gidonlarıyla kullanılabilen boğazın ağırlığı 305 gram.
Easton Ad-Vice
Easton Ad-Vice
Büyük boyut için tıkla!

Adidas

Son olarak Adidas’tan yeni bir gözlük tanıtalım. Artık kayak gözlükleri ile bisiklet gözlükleri de iyice birbirlerine yaklaşmaya başladılar, hoş zaten tepe inişi gibi sahalarda kayak gözlükleri de kullanılıyor. Adidas Elevation ile daha önce tanıttığımız Evil Eye modelinde üstte duran süngeri bütün çerçeve boyunca yerleştirerek teri emmesini ve rüzgârı önlemesini sağlamış.
Adidas Elevation
Adidas Elevation
Büyük boyut için tıkla!


 

 
Yayın Sponsoru
  Teknoloji - Donanım

Elektrikli Dağ Bisikletleri Ne Getiriyor?
Elektrikli bisikletler son birkaç yıldır bisiklet dünyasındaki en önemli gelişmelerden sayılıyorlar. Bisiklete binen insan sayısın ... Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Ayakkabılar
“Dost başa bakar, düşman ayağa” derler, 51. yapılan TUR’da yarışan sporcular biz amatörlerin rakibimiz olamaz ama biz yine de ayak ...
Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Bisikletleri

Etixx – Quickstep


Marka / Model: Specialized Venge
Çekiş Sistemi: FSA K-Force Light aynakol / Shi ...
Devamı » » » 

Eki.14 Mavic, Fox, 661, Met ve Scott'ın...
Tem.14 Shimano Ultegra 6800 Testi
Haz.14 SRAM X0 2x10 Grup Testi
Haz.14 MTBTR'de Yazlık Testler
Şub.13 Merida 2013/14 Model Yılı Yenil...
Tem.12 99. Fransa Turu'nda Bisiklet ve ...
Haz.12 Sedona İstanbul Yollarda
Haz.12 Kaskı Doğru Takmak
Auğ.11 3x10 Shimano XT Testi
Tem.11 Mamut Trailers Testi
Nis.11 Shimano'nun İki Yeni Rüzgarlığın...
Şub.11 Specialized bgFit Deneyimi
Tem.10 Değişik Vites Oranları Ne Getiri...
Haz.10 Scott Genius LongTravel, Yeni Sc...
May.10 Sigma Topline 2209
Mar.10 DT Swiss & Schwalbe RideCamp
Ksm.09 Karbon Hakkında Soru-Cevap
Tem.09 AFC Ürünlerini Test Ettik!
Haz.09 Scott'ın 2010 Model Yenilikleri
Şub.09 Shimano'nun Yeni Orta Yolu: SLX
Eki.08 Fox 2009: Dünyanın En İyi XC Kom...
Haz.08 Sigma Sport Powerled Black Testi
Teknoloji - Donanım Arşivi

 

İlgili Linkler:  

kurum   Magura  
kurum   Sigma  
kurum   Schwalbe  
kurum   Tioga  
kurum   Elite  
kurum   Maverick  
kurum   Northwave  
kurum   Specialized  
kurum   Easton  
kurum   Adidas  

  Bu yayın 7439 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015