Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
20 . Ocak . 2021  
2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
İlkbahar ve MTBTR

2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta

Yazar: Emre Yıldırım
29.4.2004

Merhaba sevgili MTBTR okuyucuları,
İlkbaharın gelişiyle birlikte artık bisikletlerimiz üzerinde geçirdiğimiz zamanı iyiden iyiye arttırmaya başladık öyle değil mi? Doğada dağ bisikletleri ile gezmenin keyfini yeniden yaşamaya başlamak, orman içi patika ve parkurlarda, farklı heyecanların peşinde koşmak, sanırım hepimizi yaşama sevinciyle doldurmaya yetti. Güneşin etkisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, MTBTR'de de hızlı bir trafik kendisini gösteriyor.

Nisan ve Mayıs ayları içerisinde iyiden iyiye hızlanan MTBTR üye kayıtları, insanların yeni bisiklet arayışlarının da etkisiyle önemli bir ivme kazandı. Şu günlerde ulaştığımız 1400'ü aşkın üyemiz ile birlikte MTBTR'de 2 yıl önce başlatmış olduğumuz "dağ bisikleti sevgisini ülkemizde geniş kitlelere ulaştırma" koşumuzun yavaş yavaş meyvelerini veriyor olduğunu görmek inanın bizleri çok mutlu ediyor.

Ülkemizde dağ bisikletine ve genelde alternatif sporlara karşı oluşan bu büyük ilgi aslında insanların renkli bir bireysel hayata sahip olma, günlük yaşamlarına daha fazla heyecan katma ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilme isteklerinin de doğal bir sonucu. Sitemize arama motorlarından ulaşan bağlantılara baktığımızda aranan kelimelerin bisiklet ile ilgili olanlarının yanısıra, sağlıklı yaşam, beslenme kaynaklı olduğunu görmemiz de bu savımızı doğrular nitelikte. Ayrıca medyada (umarız gelip geçici bir moda değildir) hemen her gün sağlıklı yaşam ve beslenme konularında gördüğümüz sayısız yayın ve araştırma, toplumumuzda, yaşama karşı duyulan ilgi ve özeni artırıcı yönde bir duyarlılığın kazanılmasını sağlarken insanlarımız akıllarına gelen çok çeşitli soruları internetten arıyorlar. Türkçe içeriğin internet üzerinde ne denli az olduğu da düşünüldüğünde, sitemizin önemi daha da ön plana çıkıyor.

Sitemize üye olan tüm yeni arkadaşlarımıza MTBTR ekibi olarak aramıza hoşgeldiniz diyoruz. Dağ bisikleti ile mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi seçtiğiniz için hepinizi bir kez daha kutlarken. hayatınızın en önemli kararlarından birini verdiğinizi, düzenli bir şekilde bisikletinizle haşır neşir olduğunuz taktirde yaşamınızda oluşacak olumlu değişiklikleri en kısa zamanda net bir şekilde göreceğinizden emin olabilirsiniz. Etrafımızda binlerce dolar vererek sağlık merkezlerine üye olan arkadaşlarımıza, spor yapmak için mutlaka spor salonuna gitmek gerekmediğini, bir bisiklet edinip doğada spor yapmanın faydalarını anlatmayı kendisine görev bilip, bunun yaşayan kanıtı olarak da kendisini örnek olarak sunan insanlar olarak, verdiğiniz karardan pişman olmayacağınızı garanti edebiliriz. Ayrıca sağlıklı bir yaşam sürdürmek için her yıl 1000 dolar vermek yerine bir kere benzer bir maliyete katlanarak seneler boyunca sağlık konusunda önemli bir tasarruf sağlayacağınızı da sakın unutmayın! Yine sadece bu yüzden MTBTR olarak elinizden geldiğince kaliteli, üst sınıf donanıma sahip bir dağ bisikleti edinmenizi sağlık veriyoruz. Emin olun bu tür bisikletler uzun yıllar yüksek performansları ile sizlere hizmet verirken, dayanıklılıklarıyla tabiri caizse sizleri "eskiteceklerdir".

Yeni tartışma platformumuz olan dağ bisikleti forumumuzun da hizmete girmesiyle birlikte, MTBTR iyiden iyiye bir bilgi paylaşım platformu olma özelliğine kavuşmaya başladı. Eskiden sizlerle aramızda neredeyse tek yönlü bir bilgi paylaşımı söz konusuyken artık forumumuzda, bizlere yöneltmiş olduğunuz sorular ve aldığınız cevaplarla birlikte, sizlerle tam bir interaktivite içerisinde olma fırsatı bulabiliyoruz.

Kış aylarında sizlerle buluşma ortamını çok da fazla sağlayamamış olmamız ise en önemli eksikliğimizsanırız.
Büyük boyut için tıkla!
Ekibimizde bu sitenin ayakta durması amacıyla emek sarfeden insanların bir elin parmaklarını geçmediği düşünüldüğünde ve her birimizin de yoğun iş hayatlarına sahip olduğu gözönüne alındığında geldiğimiz noktanın bizim için önemi bir kat daha artmakta. Umarız aramıza katılmak isteyen yeni, yetenekli ve dağ bisikleti sevgisiyle dolu arkadaşlarımızın sayıları zaman içinde artar ve oluşturduğumuz bu güzel dağ bisikleti platformu daha ileri noktalara ulaşabilir.

Buradan siz okurlarımıza bir çağrıda bulunmak yerinde olacak sanırım. Eğer dağ bisikletini bir hayat tarzı olarak yaşayan insanlardansanız, dağ bisikleti sevgisi ile dolu, bu sporun daha geniş kitlelere ulaşmasının toplumumuz için yararlı olabileceğini düşünüyorsanız bizimle temas kurun. Biz ekip olarak gerek şimdi gerekse gelecekte sitemizdeki çalışmalarımızı tüm gücümüzle devam ettireceğimize söz veriyoruz. Burada belirtmek istediğimiz ana nokta yeni fikirlere, yeni bakış açılarına yeni insanlara kapımızın her zaman açık olduğu.

Gelelim biraz da yakın geçmişimizde neler yaptığımıza ve önümüzdeki aylarda dağ bisikleti dünyasında yaşanacaklara: Öncelikle hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda başarıyla gerçekleştirilen Bikegames Dayanıklılık Yarışlarının 3.Ayağında çekmiş olduğumuz ilave resimlerden sizlere bahsetmiştik. Sandığımız kadar kaliteli sonuçlar çıkmasa da bunları sizlerle paylaşmanın yerinde olduğunu düşünüyoruz. Sözkonusu resimlere gerek habere yeni eklediğimiz linkten gerekse bu linkten ulaşabilirsiniz.

Biliyorsunuz iki hafta önce İstanbul Orienteering Grubu ile ortaklaşa çalışma içerisinde yeni bir MTBO (Dağ bisikleti orienteering yarışması) düzenlemiştik. Bu yarışı, gerek parkurun oldukça teknik olması gerekse haritanın hat orienteeringi tarzında düzenlenmiş olması nedeniyle ne yazık ki eksiksiz bitiren olmadı. Ancak bu durum, katılan yarışmacıların parkurdan keyifle ayrılmasına da tabii ki engel değildi. Birkaç resimle de olsa o organizasyonumuzu burada yadetmenin yerinde olacağını düşündük. Mayıs ayı içerisinde yeni bir MTBO düzenlemeyi çok istiyoruz. Umarız bu ay içerisinde sizlerle bir kez daha buluşma fırsatı bulacağız. Her seviyeden arkadaşlarımızı gerek hedef bulmanın zevkini tadabilmek gerekse bisiklet üzerinde ormanda heyecanlı bir gezinti gerçekleştirmek amacıyla aramızda görmek istiyoruz.

Biliyorsunuz 9 Mayıs'ta Ankara'da Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası var. Amacımız orada da yarışmayı yakından izleyebilmek ve sizlere renkli görüntüler aktarabilmek. Umarız bir mani çıkmaz ve dağ bisikletinin ülkemizdeki en önemli organizasyonlarından biri olan bu yarışı sizlere ilk elden ulaştırabiliriz.

Biliyorsunuz mevsimin de etkisiyle pek çok bisikletsever bu günlerde yeni bir bisiklet edinme çabası içerisinde. Bir süredir sitemizde bugünleri de düşünerek iyi bir bisiklet nasıl olmalı, bisiklet seçerken nelere dikkat etmelisiniz gibi konularda sizleri aydınlatıcı yazılar hazırlamaya çalıştık. Bu serinin devamı olarak şu günlerde piyasada mevcut olan, tanınmış bir markaya sahip hemen hemen tüm dağ bisikletlerini içerecek bir inceleme yazısı üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda bisiklet distribütör ve ithalatçılarından da yardım istedik. Umarız oldukça kapsamlı ve belki de Türkiye de yine bir ilk olacak bu çalışmamızı önümüzdeki haftalarda sitemize ekleyebiliriz. Eğer bisiklet alma aşamasında olan okuyucularımız varsa hazırlamakta olduğumuz bu yazımızı da dikkate almalarını tavsiye ediyoruz.

Mutlu, sağlıklı, bol güneşli ve en önemlisi bisiklet dolu günler dileriz.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 3960 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015