Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
Federasyon Seçimleri, MTBTR’de Yenilikler
Editörden

Federasyon Seçimleri, MTBTR’de Yenilikler

Yazar: Cüneyt Kazokoğlu
4.11.2004


Pastırma yazını geride bırakıp kış aylarının kapıyı aşındırdığı şu günlerde bisiklet sezonu da yavaş yavaş kapanıyor. Güzel hava bisikletçileri bisikletlerini kaldırdılar, inatçı bisikletçiler hâlâ patika patika gezmeye devam ediyorlar, lâkin yarış sezonunda önümüzdeki Kıbrıs yarışından sonra bir şey gözükmüyor.

Elbette bu demek değil ki bisiklet camiasında hareket yok. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün (GSGM) sayfasında da açıklandığı üzere 11 Aralık’ta federasyon başkanlıkları için seçimler gerçekleşecek. Bu yıl Bisiklet Federasyonu Başkanlığı için adaylıklarını koyanlar:


Emin Müftüoğlu
İrfan Çelik
Mustafa Nurettin Tonguç
Ömer Şahin

Hayırlı olsun, adaylarla ilgili teferruat GSGM’nin adayların listelendiği sayfadan Bisiklet Federasyonu bağlantısı seçilerek görülebilir.

Yalnız dikkatimizi çeken bir durum var. GSGM’nin sayfasında diğer dallardaki adaylara baktığımız zaman aday olanların ya lisanslı ya da en azından lisanssız olarak aday oldukları sporlarla ilgilendiklerini, aday oldukları federasyonun sporunu aktif olarak yaptıklarını görüyoruz. Bisiklet federasyonunda ise böyle bir durum maalesef yok. Adaylardan hiçbiri en azından GSGM’nin sayfasındaki bilgilere göre aktif olarak bisiklet sporuyla ilgilenmiyorlar. Bu durum bisiklet dışında sadece çim hokeyi gibi nispeten kıyıda kalmış birkaç spor dalında mevcut, geri kalan bütün federasyonlarda başkan adayları federasyonlarının sporuyla ilgileniyorlar, Atletizm Federasyonu başkan adayı atletizm yapıyor, Güreş Federasyonu başkan adayı güreşiyor, Yüzme Federasyonu başkan adayı yüzüyor. Elbette Bisiklet Federasyonu Başkanlığı’na aday olanları şahsen tanımıyoruz ve bu konuda kendilerinden bir tekzip gelirse yayınlamaya hazırız.

Yapılan organizasyonları, çalışma düzenini olumlu ya da olumsuz eleştirmek bir kenara, bisiklet federasyonunun çeşitli ihtiyaçları olduğu ortada. Organizasyonlar, düzenlenen yarışmalar hakkında bilgi edinilebilecek bir internet sayfası bile yok şu anda ne yazık ki. Uzaktan bakınca GSGM’nin sayfasındaki bilgiler esas alınarak federasyon başkanlığına aday olanların bu ve diğer konularda Türkiye’de bisiklet sporuna ne katacakları ne yazık ki açık olarak görülmüyor.

Bunun yanında ikinci bir nokta daha var. Federasyon Başkanlığı Seçim Yönergesi’negöre Federasyon Başkanı adaylarının her biri başvuru süresinin 28 Ekim’de bitişine kadar yapacakları hizmete ilişkin projelerin yer aldığı bir başvuru formu veriyorlar. Bu projeler GSGM sayfalarında yayınlanmıyorlar, bu sporu aktif olarak yapan sporcular projelere göz atamıyorlar. MTBTR olarak başkan adaylarından gelecek bir talep doğrultusunda projelerini yayınlamayı ve bu sayede camiayı nelerin beklediğini bisikletçilere göstermeyi arzuluyoruz.

MTBTR’de değişiklikler

Bisiklet camiasında yaşananlarla beraber MTBTR de kendini geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’de gerçekten kaliteli, üst seviyede bir spor yayıncılığının, hele de dağ bisikleti gibi ülkemizde nispeten geri planda kalmış bir spor dalında mümkün olduğunun açık göstergesi olarak bizi en çok mutlu eden şey siz okuyucularımızdan gördüğümüz ilgi.

Bu ilginin somut kanıtlarından biri de MTBTR forumu. MTBTR forumunda kaliteyi, düzgün Türkçe kullanımını, ifade güzelliğini siz okuyucularımızla birlikte korumaya devam ediyoruz. MTBTR forumu bugün 2000’i aşkın ve her geçen gün çoğalan üye sayısıyla Türkiye’nin benzersiz forumlarından biri olma iddiasını üstün kalitesi, yüksek seviyesi ve bisiklet konusundaki zengin içeriğiyle hayata geçiriyor.

Son olarak forumumuzda iki değişiklik yaptık. Bunlardan birincisi MTB-Magazin bölümü. Bundan sonra bisikletle ilgili ilginç enstantaneler, resimler, videoların internet sayfalarının verilebileceği, sergilenebileceği, kısaca dağ bisikletinin mizahî ve magazinsel yüzünün sergilenebileceği bir bölüm var forumda.

Bunun dışındaki değişiklik ise yine son derece sevindirici bir şekilde yükselen forum trafiği ile bağlantılı. Forumda bugüne kadar Panorama bölümü altında tek bir başlık olarak topladığımız Sağlık, Beslenme ve Antrenman bölümlerimizi çoğalan mesajları göz önünde bulundurarak bağımsız bir başlık altında ayrı ayrı bölümler açarak koyduk. Bu sayede tartışmaları daha kolay incelemek, bulmak, daha belirgin sınırlarla ayrılmış tartışmalara katılmak basitleşecek, kısacası forumun kullanım kolaylığı artacak.

Önümüzdeki dönemlerde MTBTR daha da gelişecek, çeşitli yenilikler gelecek. Dağ bisikleti ile ilgili Türkiye’de kaliteli bir platform, düzeyli bir paylaşım noktası olma yolunda ilerleyeceğiz. Siz okuyucularımızdan göreceğimiz destek ve güven ise en büyük motivasyonumuz olacak. Bizi izlemeye devam edin!

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 4555 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015