Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
13 . Ağustos . 2020  
İstanbul'daki Bazı Mağazalardan Seçmeler
Mini Alışveriş Rehberi

İstanbul'daki Bazı Mağazalardan Seçmeler

Yazar: Hakan Yazman
22.12.2004

Merhabalar, piyasalardaki seçtiğim bazı ürünlerden oluşan mini bir alışveriş rehberi oluşturmak istedim. Takdir edersiniz ki bir çok dükkan ve bir çok malzeme var, elimden geldiğince kaliteli, fiyat performansı yüksek, ilginç ve biraz da sıradışı malzemeleri tanıtmaya çalıştım. Ayrıca yanımda dijital terazimi götürdüğüm için ağırlıklarını da yazma fırsatım oldu.
Önce Fiyatlar ve ağırlıklar konusunda bir açıklama yapalım: Yazı içeriğinde göreceğiniz tüm fiyatlar referans olarak verilmiştir. Yerel bisiklet mağazanızdaki fiyatlarla farklılık gösterebilirler. Güncel fiyatlar için gerek şehrinizde - yörenizdeki mağazalara gerekse adı geçen mağazalara danışmanız yerinde olacaktır.
Ağırlıkların doğruluğu konusunda oldukça özen gösterilmiştir ancak yine de dükkan ortamında tartıldığı için küçük hatalar olabilir.

Woodman ürünleri artık Türkiye'de
Büyük boyut için tıkla!

Kaliteli ve dayanıklı ürünleri ile tanınan Woodman bisiklet parçaları artık Bahar bisiklet distrübitörlüğü ile ülkemizde seçkin anlaşmalı mağazalardan temin edilebiliyor. Woodman ürün gamında XC (arazi sürüşü) sürücüleri kadar, serbest sürüş (freeride), BMX ve tepe inişi (downhill) sürücüleri için de oldukça güzel parçalar bulunuyor. Fiyatlar ise Avrupa liste fiyatlarının çok daha altında bir çok üründe.


Woodman Saturn 53.50€ (siyah) (172gr, kapak, vida ve çektirme dahil) ve çeşitli renklerde Jupiter 32.75€ boğaz yatakları.
Büyük boyut için tıkla!

Woodman Bill Carbon Ön 53.5€ (119 gr) ve arka 89.3 € (282gr) rulmanlı göbekler (ağırlıklara QR dahil değildir) Karşılaştırma açısından yine kendim tarttığım 2004 Shimano XTR göbek ağırlıklarını örnek vermek istiyorum:
Ön 170gr, arka 310gr (Qr mandalı hariç) bu hesaba göre XTR'a göre göbek setinde toplam 79gr ağırlık tasarrufu sağlanıyor, oldukça ciddi bir fark ve fiyat bakımından da oldukça hesaplı.
Carbon gövdeli ve Rulmanlı Woodman göbekler
Carbon gövdeli ve Rulmanlı Woodman göbekler
Büyük boyut için tıkla!

Woodman Bill LTC Disk uyumlu göbekler: Ön 26.80€, arka 32.75€
Büyük boyut için tıkla!

Woodman Çeşitli boy ve ebatlarda aluminyum ve karbon alaşım boynuz (barend) fiyatları 10.70€ - 49€ arasında değişiyor. Ayrıca değişik boylarda alüminyum alaşım boynuzlar da mevcut.
Büyük boyut için tıkla!

Çeşitli amaçlara yönelik boğaz kapakları ve çektirmeler 2.50€ - 9€, arazi sürüşü ve karbon amortisör boruları için uyumlu modeller de bulunuyor...
Büyük boyut için tıkla!

Woodman Carbo Cap boğaz kapağı: Karbon kapak 3gr, alaşım vida 3gr, çiçek çektirme 10gr, toplam 16gr.
Büyük boyut için tıkla!

Çeşitli amaçlar için Woodman gidonlar, resimdekiler 16.70€ - 19.7€ fiyat aralığında.
Büyük boyut için tıkla!

Woodman Carbon Suluk Kafesi 17 €
Büyük boyut için tıkla!

Wodman Spiky pedal 52.95 € , serbest sürüş, arazi sürüşü ve tepe inişi için, değiştirilebilir çivi özelliğine sahip.
Büyük boyut için tıkla!

Bike & Outdoor
Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Bakırköy'de güzel bir açılışla ticaret faaliyetlerine başlayan Bike & Outdoor mağazası, satış, teknik servis, kafe ve yakında kullanıma girecek olan terası ile bisiklet ağırlıklı olmak üzere dağcılık ve kampçılık malzemelerini tüm bisikletçi ve doğa sporu severlere sunmayı amaçlıyor. Mağazada Trek, Corratec, Drag gibi bisiklet markalarının yanısıra, Shimano, Manitou ve bir çok seçkin bisiklet donanım markasını bulmak mümkün. Yaptığım ziyaret sırasında Woodman donanım fotoğraflarını da bu mekanda çektim. Ayrıca Ankara Delta Bisiklet'te bulunan hemen her ürünü Bike & Outdoor da bulmak mümkün; bu özellikle malzeme aramak için İstanbul'dan Ankara'ya giden (benim gibi) bisiklet meraklıları için iyi bir haber.


Bike & Outdoorda Setlaz 11€ (18gr) ve Xtreme 11€ (10gr) zincir koruyucuları **
Büyük boyut için tıkla!

JBC pro Full karbon (boru kısmı) 72.5€ ve Woodman Sele Borusu 19.95€
Büyük boyut için tıkla!

** Setlaz zincir koruyucuların bir çok çeşidi ve rengini ayrıca bir çok Setlaz ürününü Ankara Delta Bisiklet'te de bulabilirsiniz.

Amoeba Ürünleri

Amoeba komponentleri artık ülkemizde oldukça yaygın hale geldi. Markanın Scud ve Vitra serisinde güzel ve hafif ürünler mevcut. Özellikle Amoeba Vitra serisi hafifliği ve yüksek fiyatperformans oranıyla dikkati çekiyor. Dar bütçeli yarışçılara ve performans isteyen arazi sürüşçülere tavsiye edilebilir.

Gidonlar önden arkaya doğru:

Amoeba Scud Carbon: 115gr -25$
Amoeba Vitra: 160gr -15 $
Amoeba Vitra Riser: 200gr -20$
Büyük boyut için tıkla!

Hafifliği ile dikkat çeken yeni Scud Carbon boynuzlar (bar end) (85gr, 30$) ve Scud Carbon (224gr, 50$) sele borusu
Büyük boyut için tıkla!
Büyük boyut için tıkla!

Vitra sele borusu 233gr (20$) Oldukça hafif ve uygun fiyatlı.
Büyük boyut için tıkla!

Vitra barend ve Boğaz (145gr, 20 $)
Vitra boynuz ve boğaz
Vitra boynuz ve boğaz
Büyük boyut için tıkla!

Scud Carbon boynuzlar (105gr, 17$)
Büyük boyut için tıkla!

Diğer Parçalar

Ciddi ve bilinçli antrenman yapmak isteyen her sporcunun artık edinmesi gereken nabız saatlerinde, Sigma Sport uygun fiyat ve yeterli kalite sunuyor. Soldan sağa doğru Sigma Sport Nabız Ölçerleri:

PC1600 (70€), PC800 (50€), PC14 (60€)
Büyük boyut için tıkla!

IRC Mythos II Dış lastik (2.1, 530gr, 25$) Yurdumuzda arazi sürücülerinin ve yarışçıların beğenisini kazanan bu lastik hafifliği ve ön arka için değişik diş yapısıyla dikkati çekiyor. Ön-arka set olarak satılıyor.
Büyük boyut için tıkla!

Rigida Grizzly Jantlar Önde V-fren yanaklı (460gr 22$), arkada disk fren uyumlu model (482gr, 22$)
Büyük boyut için tıkla!

Cateye kilometre saatleri soldan sağa Velo8 (29$), OS1.1 (75$), Cordless 7 (64$), TomoXC (20$)

Özellikle Os1.1 modeli ilginç özellikleriyle dikkat çekiyor; bu model bisiklete bindiğinizde "hoşgeldiniz, iyi sürüşler" demek veya doğum gününüzü kutlamak, aylık, senelik sürüş istatiklerinizi çıkarmak gibi özelliklere sahip.

Cordless 7 modeli kablolarını arazide sık sık koparanlar için ideal, TomoXC modeli ise giriş seviyesini oluşturuyor
Büyük boyut için tıkla!

Yeşilbisiklet

Mağazada ilgimizi çeken ürünlerin başında RockShox (35$) ve Fly Racing (29$) uzun parmak eldivenler geldi. Kış soğuklarının iyiden iyiye kendisini hissettirdiği şu günlerde eldiven eksiği olanlara tavsiye edilebilir.
Büyük boyut için tıkla!

SideTrack marka Neopren Ayakkabı kılıfları, soğuk ve ıslak kış sürüşleri için ideal (35$) oldukça kaliteli kılıflar.
Büyük boyut için tıkla!

Powergrips, SPD türü pedal kullanmak istemeyenler için ilginç bir ürün: Pedalınıza takılan bu kayışlar kalpiyeleri (eski kayışlı sistem) andırsa da sistem oldukça farklı çalışıyor. Ayağınızı pedala çapraz sokup düzleştirdiğiniz zaman kayışlar ayağınızı kavrıyor, tekrar yan çevirdiğiniz zaman serbest kalıyor (25$).
Büyük boyut için tıkla!

Tekerlek patlamalarını önleyen ve dış lastikle iç lastik arasına bir zırh gibi koyulan Mr Tuffy (22$) ve yine aynı işi gören ama ağırlığı yarı yarıya daha az olan Panaracer Flat Away (15$, bir kutuda bir lastik için) modeli lastik koruyucular da lastik patlamalarından muzdarip sürücüler için ilgi çekecektir.
Büyük boyut için tıkla!
Büyük boyut için tıkla!

İlginç tasarımlı bir ayna. Kadro üst borusu ile boğaz yatağının birleştiği noktaya lastikleriyle sabitleniyor, böylece pedal çevirirken iki bacak arasından arkayı görebiliyorsunuz, hem de yolun iki tarafını da görme imkanı oluyor, denemekte fayda var (15$).
Büyük boyut için tıkla!

Sele borusu adaptörleri, 26.8, 27.2 vb sele borularını 31.6 ve 31.8 ölçülü kadrolara takmak için adaptör (seatpost shim) Özellikle 31.6 ölçüsünde sele borusu bulmanın oldukça zor olduğu ülkemizde bir gereklilik 10$
Büyük boyut için tıkla!

Dükkanlarda yaptığımız bu kısa geziyi sona erdirirken görüyoruz ki artık sezon dışı da olsa, kış da olsa her zaman güzel parçalar bulunabiliyor ülkemizde. Bu da yurdumuzda dağ bisikletinin hem kullanıcı bazında hem de ithalatçı, bayi bazında gün geçtikçe daha da çok ilgi çektiğini, daha fazla müşteri çektiğini bizlere net bir şekilde göstermekte.

Amoeba ve Sigma Sport ürünlerini, başta Eminönü'deki Aslı bisiklet olmak üzere anlaşmalı olan pek çok seçkin mağazada bulabilirsiniz.

IRC, Rigida, Cateye ürünleri ise yine Eminönü'deki Efor bisiklet başta olmak üzere anlaşmalı olan pek çok seçkin mağazada bulabilirsiniz.

Woodman ürünlerini başta Karaköy'deki Bahar bisiklette olmak üzere anlaşmalı olan pek çok seçkin mağazada bulabilirsiniz.

Fotoğraflar: Hakan Yazman

 

 
Yayın Sponsoru
  Teknoloji - Donanım

Elektrikli Dağ Bisikletleri Ne Getiriyor?
Elektrikli bisikletler son birkaç yıldır bisiklet dünyasındaki en önemli gelişmelerden sayılıyorlar. Bisiklete binen insan sayısın ... Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Ayakkabılar
“Dost başa bakar, düşman ayağa” derler, 51. yapılan TUR’da yarışan sporcular biz amatörlerin rakibimiz olamaz ama biz yine de ayak ...
Devamı » » » 

Türkiye Bisiklet Turu Bisikletleri

Etixx – Quickstep


Marka / Model: Specialized Venge
Çekiş Sistemi: FSA K-Force Light aynakol / Shi ...
Devamı » » » 

Eki.14 Mavic, Fox, 661, Met ve Scott'ın...
Tem.14 Shimano Ultegra 6800 Testi
Haz.14 SRAM X0 2x10 Grup Testi
Haz.14 MTBTR'de Yazlık Testler
Şub.13 Merida 2013/14 Model Yılı Yenil...
Tem.12 99. Fransa Turu'nda Bisiklet ve ...
Haz.12 Sedona İstanbul Yollarda
Haz.12 Kaskı Doğru Takmak
Auğ.11 3x10 Shimano XT Testi
Tem.11 Mamut Trailers Testi
Nis.11 Shimano'nun İki Yeni Rüzgarlığın...
Şub.11 Specialized bgFit Deneyimi
Tem.10 Değişik Vites Oranları Ne Getiri...
Haz.10 Scott Genius LongTravel, Yeni Sc...
May.10 Sigma Topline 2209
Mar.10 DT Swiss & Schwalbe RideCamp
Ksm.09 Karbon Hakkında Soru-Cevap
Tem.09 AFC Ürünlerini Test Ettik!
Haz.09 Scott'ın 2010 Model Yenilikleri
Şub.09 Shimano'nun Yeni Orta Yolu: SLX
Eki.08 Fox 2009: Dünyanın En İyi XC Kom...
Haz.08 Sigma Sport Powerled Black Testi
Teknoloji - Donanım Arşivi

 

  Bu yayın 8668 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015