Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
19 . Eylül . 2020  
2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Editörden

2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?

Yazar: Cüneyt Kazokoğlu
5.2.2005

Türkiye'de geniş anlamda bisiklet, dar çerçevede dağ bisikleti konusunda yeni bir döneme giriyoruz diyebilir miyiz? 2005 yılının başında bizce başlıca soru bu.

Geçtiğimiz ay bisiklet federasyonu seçimler sonuçlandı ve Emin Müftüoğlu yeni federasyon başkanı seçildi. Kendisini MTBTR olarak kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Umuyoruz ki ekibiyle beraber geçen dönemlerin başarılı olan uygulamalarını devam ettirirken mevcut aksaklıkları hızla giderir, Türkiye'de bisiklet sporunu ve bisiklet dünyasında Türkiye'yi ileri götürür.

Bundan çok değil birkaç yıl öncesine kadar emekleyen bisiklet piyasası da değişimin devinimine kendini kaptırmış durumda. En son Cannondale markasıyla birlikte Türkiye'ye resmi temsilcilikler ile giren bisiklet markalarına (Drag, Trek, Giant, Corratec) bir tane daha eklendi. Kaçkar Bisiklet’in Kızıltoprak’ta açılması ile birlikte Anadolu yakası bir bisikletçiye daha kavuşmuş oldu. Çok yakında kadroları ile büyük rağbet gören Kron marka bisikletler de piyasaya çıkacak ve Türkiye dünya standartlarında bir markaya daha kavuşacak. Sadece bisiklet markalarında değil, donanım, aksesuar markalarında da bir artış var. Bu herşeyden önce sürekli olarak aranan malın bulunması, resmi bir muhatap ve üreticinin garantisinin tüketiciye sağlıklı ve güvenilir bir kaynaktan ulaştırılması demek. Aradığımız ürünleri yılda bir ay "ürün gelince" değil sürekli olarak bulabileceğimiz, "servis" anlayışının ön plana çıktığı günlere biradım daha yaklaşmamız demek.

Sadece mağazalar nezdinde de değil, bisikletin başrol oynadığı organizasyonlarda da artış var. Taşdelen'deki Salomon Adventure Race, Belgrad Ormanı’nda geçen yıldan beri Bikegames'in başarıyla düzenlediği dağ bisikleti yarışlarında durmaksızın artan katılımcı sayısı Türkiye'de dağ bisikleti sporunun geniş kitlelere yayılmaya başladığının bir göstergesi.

Geçtiğimiz ay sonuçlanan anketimiz de bu değişimi destekler durumda: „şu an kullandığınız bisiklet kaç yaşında?“ sorusuna gelen cevapların %26’sı, yani dörtte birinden fazlası „6 aydan az“. Bu -belki biraz da iyimser bir bakışla- Türkiye’de bisikletin farklı bir yere oturduğunun, dağ bisikletindeki gelişmenin, insanların dağ bisikletine ısınmasının ankete yansıması.

Biz de MTBTR’de geçtiğimiz aydan beri sizlere "Uzman Tüyoları" başlığı altında pratik ve kullanışlı bilgiler vermeye başladık. Bu şekilde uzun yazılara girmeden kısaca bisikletle ilgili her konuda işinize yarayacak ve her yerde bulamayacağınız bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Tekrar baştaki sorumuza dönelim. Sorunun cevabı bu güzel gelişmeler ışığında açık seçik bir „evet“. 2005 yılı ile birlikte dağ bisikletinde Türkiye’de daha fazla ürüne, daha profesyonel hizmete ve dağ bisikletine daha olgun bir yaklaşıma doğru yol alacağımız yeni bir döneme giriyoruz.

Bizi izlemeye devam edin.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 3820 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015