Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
04 . Ağustos . 2020  
1.Ulusal Egemenlik Kupası Mtb Yarışları
Tekirdağ

1.Ulusal Egemenlik Kupası Mtb Yarışları

Derleyen: Cüneyt Kazokoğlu
27.4.2005

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet İl Temsilciliğinin 2005 yılı faaliyet programı doğrultusunda bugün Nusratlı Köyünde düzenlenen 1. Ulusal Egemenlik Kupası Dağ Bisikleti Yarışları sonuçlandı. Yaklaşık 60 sporcunun katıldığı yarışmalar Lisanslı Elitler, Juniorlar, Masterlar ve Elit Bayanlar ile Lisanssız amatör kategoride düzenlendi. Nusratlı Köyü Muhtarlığı önünden başlayan yarışlarda 4.4 km.lik parkurda 6 tur üzerinden koşulan Elit Erkeklerde İstanbul'dan katılan Kamil ALEV 1. olurken, Tekirdağ'dan Oğuz ÖZÇELİK 2. ve Julien Romeo ARAMA 3. oldu. , Junior Kategoride de yine İstanbul'dan katılan Deniz DEMİRÖZ 1. Tekirdağ'dan Metin BARIŞSEVER 2. ve yine Tekirdağ'dan Emre ÖZEN 3. oldu. Elit Bayanlar kategorisinde ise yarışmayı tamamlayabilen tek sporcu Ayris IŞIK 1. sırayı aldı.

Elit Erkekler Ödül Töreni
Elit Erkekler Ödül Töreni
Büyük boyut için tıkla!

Master kategoride ise 1. Tekirdağ'dan Mehmet ÖZNAL olurken İstanbul'dan katılan Reha DEMİRÖZ 2. İhsan SİNAN 3. oldu.

Büyük boyut için tıkla!

Lisanssız Amatörler kategorisinde ise 2.2 km'lik parkurda 3 tur üzerinden düzenlenen yarışmalarda ilk startı 13-16 yaş grubu kategorisi aldı. Oldukça ilginç bir yarışa sahne olan bu kategoride birinciliği kendinden yaşça büyük rakiplerini büyük bir farkla geçen yarışmanın en küçük sporcusu 13 yaşındaki Egemen ERÇEVİK kazandı. Toplam 20 sporcunun start aldığı bu kategoride İkinciliği ise Nusratlı köyünden katılan Ahmet ÖZDEN alırken Özkan EREN de yarışı 3. sırada tamamladı. 4 ve 5. sırayı ise çok az bir farkla Semih Çalışkan ve Yalçın Gürbüz paylaştı. Bu kategoride 1. olan sporcuya Cembio bisiklet firması tarafından 1 adet Cembio marka bisiklet hediye edildi. Amatör Bayanlar kategorisinde ise yarışma tek tur üzerinden yapıldı. 2.2 km. lik parkurda Elif TÜREDİ 1. Mehtap NERGİS 2. ve Yasemin ÇAKIR da 4. oldu. 17 yaşve üzeri kategorisinde de 1. ligi Suat BÖKE 2. liği Murat KARAGÖZ 3. lüğü ise Samet TEKE kazandı.

Amatör Bayanlar Ödül Töreni
Amatör Bayanlar Ödül Töreni
Büyük boyut için tıkla!

Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fevzi KIRAN " Bu güzel spor organizasyonu nu köyde düzenlememizin bir amacı da Yöre halkına bu güzel sporu tanıtmak sevdirmek ve köylerimizde yaşayan gençlerimize de bu tip sporları yapabilme imkanı sağlayabilmektir. Nusratlı köyü halkı olarak organizasyona gösterdiğiniz ilgi ve konukseverliğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyon sayesinde köylerimiz de de gençlerimizin spora ilgi ve arzusunu görmek bizleri son derece mutlu etti. İnşallah bundan sonra bu tip organizasyonlarda daha sık birlikte olacağız." dedi. Nusratlı Köyü Muhtarı Hulusi Yaşar ise " Köyümüzde böyle bir etkinlik düzenlenmesi bizleri son derece mutlu etti. Gençlerimiz hem ilk defa böyle bir heyecan yaşadı. hem spor yapma imkanı buldu. Bundan sonra da sık sık köyümüzde bu tip yarışların yapılmasını istiyoruz." dedi.

Büyük boyut için tıkla!

Bisiklet İl Temsilcisi Hakan ERAS' ta " Bu yarışta 13 yaşında gençlerin yanında 55 yaşında olan yarışmacı da vardı. Bu bir spor yarışması için oldukça önemli. Hele konu bisiklet olduğunda daha da anlam kazanıyor. Burada izlemeye gelen halk spor yapmanın yaşı olmadığı gibi bisiklete binmenin de yaşı olmadığını gördü. Bu tip organizasyonları ne kadar çoğaltırsak halkın bisiklete bakış açısını da bir o kadar değiştirmiş olacağız. Belki bundan sonra burada 50-60 yaşında bisiklete binen biri görüldüğünde de artık yadırganmayacak." dedi. Bu arada Yarışmaya katılan tüm sporcu, hakem, görevli ve seyircilere Nusratlı Köyü Muhtarlığınca pilav ve ayran ikram edildi.

Kaynak: Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sayfası, http://www.tekirdag-gsim.gov.tr

 

 
Yayın Sponsoru
  Yarış Dünyasından

Torku'nun Eski Antrenörü Lionel Marie ile Röportaj
Geçtiğimiz Aralık ortasında Torku Şekerspor'un eski antrenörü Lionel Marie ile IAM'a geçmesinden sonra bir röportaj yaptık. ... Devamı » » » 

Lionel Marie - Biraz Daha Zaman...
Aşağıdaki satırları bu yazı dizisine başlamadan önce bir girizgah olarak yazmayı düşündüm, sonra yazılanların önüne geçmesi, ko ...
Devamı » » » 

Mehmet Şafakçı - Ağlasak da, Gülsek de Beraber
Hayatımın ilk yıllarını Ankara'da geçirirken, 80'lerin başında 4 yaşında Anıttepe 100. Yıl Yüzme Havuzu'na başladım, Ring kulüb ...
Devamı » » » 

May.15 Ahmet Örken - Çumra'dan Cavendis...
May.15 TUR2015 - Start Alanı Nasıl Kuru...
May.15 TUR2015 - Yarışta Bir Gün Nasıl ...
May.15 TUR2015 - Kürsü Formaları Nasıl ...
Nis.15 TUR2015 - Etap Biterken Foto Fin...
Mar.15 2015'te Milli Takım - Aziz Sırna...
Auğ.14 Semra Yetiş ve Erkan Sakallıoğlu...
Şub.14 Mustafa Önder Atik ile Samsun'da...
Ksm.13 Yol Bisikletinde Köklü Değişikli...
Ksm.13 Saat Rekoru Kırılacak mı?
Eyl.13 UCI Başkanlık Seçimleri
Eyl.13 Vuelta Üçüncü Hafta Top 5
Eyl.13 Vuelta İkinci Hafta Top 5
Eyl.13 Vuelta İlk Hafta Top 5
Auğ.13 Dünya Masterlar Şampiyonası Fina...
Tem.13 100. Fransa Turu, Üçüncü Hafta, ...
Tem.13 100. Fransa Turu, İkinci Hafta, ...
Tem.13 100. Fransa Turu, İlk Hafta, Top...
May.13 TUR2013: Doping (?), Yarışın Gel...
Nis.13 Türkiye Bisiklet Turu: Takımlard...
Şub.13 Torku Şeker Spor'un Yabancı Peda...
Şub.13 UCI 2013 Yol Bisikleti Takımları
Yarış Dünyasından Arşivi

 

  Bu yayın 5727 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015