Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
20 . Eylül . 2020  
MTBTR'deki Değişiklikler
Yeni Yıl Yeni Yüz

MTBTR'deki Değişiklikler

Yazar: Doğu Eke
10.12.2005

Yeni bir yıla başlamak üzereyiz. Geçtiğimiz yıl dağ bisikletinin Türkiye’de gelişimi açısından önemli bir yıl oldu. Federasyon 10'dan fazla ulusal yarış düzenleyip, UCI ile ilişkilerimizde olumlu adımlar atarken, daha önce ancak hayal olarak baktığımız hedefler koydu. Bu hedeflere yaklaştıklarını da sene sonuna kadar gösterdikleri icraatla kanıtlamaktalar.

2005 yılında biz de bisiklet dünyasındaki değişiklikleri sizlere günü gününe aktardık. MTBTR olarak üstlendiğimiz misyonu yerine getirmeye çalıştık. Buna ek olarak elimizden geldiğince boş durmayarak, uzun süren bir çalışma sonucunda MTBTR’de bazı değişiklikler yaptık.

Yeni açtığımız Piyasadan bölümü ile şu ana kadar olan bir eksikliği gidermek için bir temel attık. Dağ bisikleti camiasında tüketiciye hizmet eden firmaların ürünlerini aynı yerde sergilemeleri, hem biz tüketicilere daha rahat ulaşmalarını sağlayacak, hem de bizlerin bir çok ürünü aynı mekanda görüp daha az zaman harcayarak bilgiye ve aradıklarımıza kavuşma imkanımız olacak. Sözlerimizin başında da değindiğimiz gibi bu piyasanın buluşma noktası olarak gördüğümüz “Piyasadan” bölümünün temel ve en basit hâli. Sizlerden gelen öneriler doğrultusunda bu bölümü geliştirmeyi düşünüyoruz. Belki daha çok ürün, ürünler hakkında sizlerin ve biz MTBTR’nin görüşleri, popüler ürünler gibi birçok özellik eklemek sizlerden alacağımız tepki ile belirlenecek.

Sayfadaki bir diğer yenilik de uzunca süredir planladığımız kadro boyu hesaplama programı. “1.80 boya 18 inç”gibi yuvarlak hesaplar yerine kesin sonuç veren apış yüksekliği üzerinden uygun bisiklet boyunu kolayca hesaplayabileceğiniz bu programın da çok tutulacağına eminiz. Ayrıca programda sabit kadrolu dağ bisikleti yanında çift süspansiyonlu dağ bisikleti, yol ve triatlon bisikletleri ile gezi bisikleti gibi sınıflandırmalar doğrultusunda hesaplama yapmak mümkün. Bunun yanında alternatif seçim yöntemi olarak elbette bir boy-kadro boyu tablosu da koyduk.

Bunun dışında ana sayfamızı ve menü sistemimizde de değişikliklere giderek, MTBTR’yi Türkiye’de eşsiz bir kaynak kılan 400’ü aşkın yazı ve bilgiye daha kolay erişilmesini sağlamayı hedefliyoruz. Siz MTBTR yazarları ve okurlarının en az siteyi tasarlayan, oluşturan ve yöneten kişiler, editörler kadar önemli bir katkı sağladığınız yadsınamaz. Şu ana kadar oluşan bilgilerin sitenin derinliklerinde kaybolmaması, daha çok kişiye ulaşması ve sporun, doğa sevgisinin gelişmesi en büyük dileğimiz ve hedefimiz.

Yaptığımız bir diğer değişiklik de 2.eller listesinde oldu. Listede yapılan girişlerde 250 karakter olan sınırlamayı kaldırarak burada girilen metinlerde hata oluşmasını engelledik.

Daha öncede belirttiğimiz gibi ancak sizlerden gelen geribildirimler bize en doğru yolu göstererek, sitenin daha kolay kullanılması ve işlevselliğinin artmasını sağlamakta. Tabii her zaman, tüm istek ve önerileri yerine getirmemiz olası değil, ama tüm görüşleriniz bizim için değerli ve anlamlı. Bizlerle iletişimde kalmaya devam etmeniz dileğiyle.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 5508 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015