Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
   
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
MTBTR'nin Başarısı
MTBTR'nin Başarısı

MTBTR'nin Başarısı

Yazar: Cüneyt Kazokoğlu
16.6.2006

Ne kadar koşuşturmaca arasında duyurup kutlayamamış olsak da geçtiğimiz aylarda MTBTR’nin 5. yılı geride kaldı. Türkiye’de dağ bisikletçiliğinde bugün geldiğimiz yere kadar gecen 5 yıl boyunca bâzı düsturlarımız oldu, bunlardan hiç vazgeçmedik. En önemlisi MTBTR olarak camia içindeki tarafsızlığımızı hep koruduk. Bugüne kadar ne belirli bir markanın, ne de belirli bir kurumun yanında yer aldık. Bundan sonra da bu tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu durum hâliyle nispeten kemikleşmiş ve birkaç istisnâ dışında ticarî bir şekilde yaklaşılan bisiklet camiasında MTBTR’yi müstesnâ bir yere koyarken diğer taraftan da doğal olarak herkesin hoşuna gitmiyor.

MTBTR Hukukî Durum

Bianchi, bize üzerimizde ne kadar önemli bir sorumluluğun olduğunu gösterdi. Forumumuzda eleştiri ile başlayan ancak zaman içinde yer yer hakaret seviyesine ulaşan bir tartışma sonucunda Bianchi firması tarafından uyarıldığımızı ve en doğru adımın şimdilik bu tartışmayı forumdan kaldırmak olduğuna, bundan sonra da MTBTR’yi yeni çıkan bilişim yasasına uygun hale getirmeyi uygun bulduk. Önümüzdeki tarihlerde bununla ilgili bir dizi uygulamaya sizler de şahit olacaksınız.

Bütün bu yaşadıklarımız bize hobi olarak girdiğimiz ve hâlen de hobi olarak görüp zevk almak için uğraştığımız MTBTR’nin aslında artık bir medya gücü olarak camianın içinde yer aldığını ve bu nedenlehukukî bir kimliğe sahip olması gerektiğini gösterdi. Bu durumun bilinciyle hukukî danışmanlık almaya başladık. Önümüzdeki dönemde MTBTR’de yasal düzenlemeler yaparak yeni çıkan yasalara uygun bir yapıya kavuşacağız ve bu tarz –yerli ya da yersiz- mahkeme tehditlerine karşı daha net bir konum edineceğiz.

2006 Katalogu

Geçtiğimiz yıl MTBTR Türkiye’de bir ilke imza atmış ve “2005 Türkiye Dağ Bisikleti Katalogu”’nu çıkarıp bu konuda çok önemli ve kapsamlı bir kaynak oluşturmuştu. Aldığımız olumlu tepkiler neticesinde bu katalogu sürekli olarak çıkarmaya ve daha çok kişiye ulaşması için internet üzerinden siz okuyucularımıza sunmaya karar verdik. “2006 Türkiye Dağ Bisikleti Katalogu”’nda 200’ün üstünde dağ bisikleti modeli fiyatlarına göre sıralandırılmış bir vaziyette karşılaştırılmayı bekliyorlar. Katalogumuzun bisiklet seçiminde Türkiye piyasasında ne var ne yok?” sorusuna sizleri memnun edecek bir kaynak teşkil edeceğini umuyoruz.

Şimdilik MTBTR’de gelişmeler bu şekilde. Bugüne kadar izlediğimiz yolun doğruluğunu 5. yılımızda hâlen durmadan artan tirajımız ve sizlerden aldığımız destek gösteriyor. Türkiye’de çok büyük bir boşluğu doldurduğumuza inanıyor, genel anlamda bisiklet, özel anlamda dağ bisikleti camiasında çok önemli bir yerimiz olduğunu biliyoruz ve bu yerin getirdiği sorumluluğun farkındayız.

Bizi izlemeye devam edin.

 

 
Yayın Sponsoru
  Editörden

Değişim ve Gelişim
Değişim, doğanın ve insanın en eski, en kaçınılmaz olgusu. Bizlerin etkisiyle MTBTR her daim bir gelişim ve değişimin içinde oldu. ... Devamı » » » 

MTBTR'nin Çömezleri
Herkese merhaba, MTBTR ekibine yeni katılan "çömezler" olarak istedik ki size bir "merhaba" diyelim.

Hepimiz ayrı ayr ...
Devamı » » » 

2006 Biterken Yeni Katılımlar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. MTBTR’nin kuruluşundan bu yana 5 yılı aşkın süre geçti. Bu süre zarfında iyisiyle, kötü ...
Devamı » » » 


Eki.06 Eurobike ve Federasyon
Haz.06 MTBTR'nin Başarısı
Ara.05 MTBTR'deki Değişiklikler
May.05 Daha Yapacak Çok Şey Var!
Şub.05 2005 Yeni Bir Dönem Olabilir mi?
Ksm.04 Federasyon Seçimleri, MTBTR̵...
Eyl.04 Hakkınızı Arayın!
Auğ.04 Bisiklete Başlamanın Zamanıdır!
May.04 Avrupa da Çin ve Vietnam'lı Üret...
Nis.04 2 Yılın Sonunda Geldiğimiz Nokta
Mar.04 Neden Böyleyiz?
Ara.03 Belgrad Ormanı Gezisi ve Yeni Or...
Ksm.03 MTB-O Farklı ve Eğlenceli
Ksm.03 Okuyucularımıza Teşekkürler
Ksm.03 29 Ekim Belgrad Gezisi
Eki.03 25. Avrasya Maratonu
Eki.03 Yeni bir dönem başlıyor
Editörden Arşivi

 

  Bu yayın 3910 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır.
  Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz.


 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015