Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
Federasyon İstanbul'da Basınla Buluştu

Federasyon İstanbul'da Basınla Buluştu

Federasyon İstanbul'da Basınla Buluştu

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 14.3.2007
Bisiklet Federasyonu yöneticileri dün İstanbul Mövenpick Oteli’nde ilk defa basının karşısına çıktı. Biz de bu toplantıda yerimizi aldık. Toplantıda Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Asbaşkan Abdurrahman Açıkalın ve geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz yeni kurulan profesyonel dağ bisikleti takımı sponsoru Gold City Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan hazır bulundular.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu konuşmasına genel olarak federasyonun geçmiş ve gelecekteki icraatının basına anlatılmasıyla başladı. Vurgu, gündemi oluşturan Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası ve 2008 Pekin Olimpiyatları’nda idi. Buna ek olarak 2007 yılına ilişkin önemli projelere değinildi.

       

Toplantıda anlatılan bazı konuları geçtiğimiz günlerde son derece detaylı bir şekilde sizlere aktarmıştık. Bu nedenle akılda kalan diğer konular hakkında neler konuşulduğuna bakalım:

 • Bisiklet federasyonun özerkliğinden bahsederken artık daha az bütçeyle daha fazla organizasyon yapılacağının altı çizildi. Buna sebep olarak daha önceki sistemde bazı işleri yapmak için düzendeki kişilere para vermek gerekirken özerkleşmeyle artık bu durumun ortadan kalmış olduğu gösterildi.
 • 2 senelik icraat sonucu özellikle dağ bisikletinde bu sene Avrupa’da en çok organizasyona sahip İspanya’dan sonra ikinci ülke olduğumuz vurgulandı.
 • Kapadokya’da gerçekleşecek Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası için TRT ile anlaşıldığı, Eurosport ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.
 • Olimpiyat hedefinden bahsedilirken 60. sıradayken 28. sıraya kadar yükseldiğimiz, geçmişte hakemler nedeniyle bazı ülkelerin Türkiye deki müsabakalara gelmek istemediğini, günümüzde bu hakemlerin görevinden uzaklaştırılarak, gençlerden oluşan bir hakem grubu oluşturulduğu dile getirildi.
 • Bisiklet sporunda uluslararası camiada geçtiğimiz senelerde çokça gündemimizi oluşturan doping skandalları nedeniyle bir çok kişinin gözünde değer kaybettiğini, bu nedenle bu sene ülkemizde gerçekleşecek her yarışta rasgele 10 kişiden numune alınacağı belirtildi.
 • Yol bisikletinde de hedef B klasmanından A klasmanına çıkmak.
 • İlk defa Türk bir sporcu (Miraç KAL) Dünya Bisiklet Merkezi'nin yol antrenman grubunda üç aylık geliştirme dönemi için İsviçre’ye davet edildi.
 • Profesyonel Yol yarışlarına ev sahipliği yapabilmek için yaklaşık 2 milyon Avro gerektiği bu nedenle 3-4 yıl daha ülkemizde TdF gibi büyük bir organizasyonun yapılamayacağını söylendi.
 • Olimpik kategoriye alınan BMX için Polonezköy’de Olimpik bir pist için çalışmaların Mayıs’ta başlayacağı belirtilirken, bisikletin 4 branşından biri olan Pist için ülkemizde Konya’da ve Balıkesir’de mevcut olan salonlara ilâve olarak İstanbul’da 2 adet olmak yeni salonların yapılacağını, bununla ilgili olarak İstanbul Belediyesi’yle görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

         

  Emin Müftüoğlu’nun konuşmasından sonra sözü alan Kerim Aydoğan, konuşmasında Gold City Akdeniz bölgesinin en iyi turizm kompleksi yapmak istediklerini, aynı zamanda bu bölgenin sadece deniz ve güneşten ibaret olmadığını, ileride kış turizminde de adı duyulur bir yer olması için çaba harcadıklarını dile getirdi. Bu nedenle Türkiye’nin ilk profesyonel dağ bisikleti takımına sponsor olarak bu spora destek olduklarını vurguladı.

 •  

    Bu haber 3518 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015