Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Kasım . 2020  
UCI, Rehber Aranıyor, Film, Yeni Ürünler

UCI, Rehber Aranıyor, Film, Yeni Ürünler

Ortaya Karışık

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 22.3.2007
Haftanın ortasında bir tür „ortaya karışık“ yapmayı alışkanlık haline getiriyor gibiyiz, bu tarz bir amacımız olmasa da sanırız fena da olmuyor. Bu hafta da bu tarz bir çeşitleme yapalım. UCI’dan birkaç haberin yanı sıra çok güzel bir iş ilânı, şahâne bir dağ bisikleti filmi ile Swissbike, Polarpak ve Vittoria’nın yeni ürünleri güncel konular.

UCI

Geçtiğimiz hafta sonu oldukça geniş bir sezon öncesi derleme yayınladık ve ilk yarışlar olan Paris-Nice ve Tiran-Adriyatik turlarından bahsettik (bkz. sayfa sonundaki bağlantılar). Paris-Nice turunu İspanyol Alberto Contador kazandı. Discovery Channel takımından olan Contador bu zaferi ile de 2007 yılının UCI ProTour sıralamasında tepeye yerleşti. Contador henüz 24 yaşında, 4 yıldır bisiklete biniyor.

Contador
       Contador

Tiran-Adriyatik turunu ise tanıdık Alman bisikletçi Andreas Klöden (Astana) birinci olarak bitirdi, yalnız toplamda birincilikten aldığı 50 puan ve etaplarda topladığı 3 puanla 53 puana ulaşabildi. Paris-Nice birincisi Contador’un ise etaplar ve 50 puanlık Paris-Nice birinciliği ile 56 puanı var.

ProTour’un takım sıralamasında ise İspanyol Caisse d’Epargne birinci sırada. Bu takımın da en meşhur bisikletçisi Alejandro Valverde (38 puanda su esnada). İkinci takım CSC, üçüncü takım Discovery.

Gelelim dağ bisikletine. Geçtiğimiz hafta sonu 2007 UCI Dünya Kupası serisinin ilk yarışı Büyük Kanarya Adası’nda yapıldı. Maraton sınıfındaki yarışta erkeklerde Kolombiyalı Leonardi Paez birinci, kadınlarda ise Finlandiyalı Pia Sundstedt birinci oldular. Fotoğraflar ve daha fazla bilgi için organizasyon sayfasına bakmak yeterli.

       

Kaynak: UCI

Bisiklet Rehberi Aranıyor

Dağ bisikletine zevkle binenler arasında mutlaka herkes bir ara „bisiklet rehberliği“ rüyası kurmuştur. Dolayısıyla böyle bir haberin meraklısı çok olacaktır diye düşünüyoruz. Great Outdoor Sports şirketi dağ bisikleti rehberleri arıyor. Almanca ya da İngilizce yabancı dil ilâ haliyle iyi derecede bisiklet bilgileri gerekli. Uygun kişilerin gelecekte şube sorumlusu olabilme imkânı bulunuyor. Tercih edilen iletişim biçimi elektronik posta üzerinden özgeçmiş göndermek şeklinde. İrtibat bilgilerine gelince:

Telefon: 0242 862 30 59
GSM: 0532 250 50 87
E-posta: info@greatoutdoorsports.com

Moab’da Dağ Bisikleti – 4 Bölümlük Film

”Moab da neresi?” diyenleri Google Earth programı ile başbaşa bırakalım. Geçtiğimiz haftaki „potpuri“ haberinde RipTV’deki filmlerden bahsetmiştik, sayfa altında bağlantısı bulunuyor. Geçtiğimiz hafta Amerika’daki Weather Channel Utah eyaletinde Moab’da dağ bisikleti kullanmak hakkında ilginç bir belgeselimsi film yayınladı. Kanal’ın „Epic Conditions“ serisinde yayınlanan filmde Moab’da bisiklete binen bisikletçiler ile sohbet edilmiş, başlıcalar Gary Fisher ve Hans „NoWay“ Rey. Haliyle dağ bisikletinde bu derece ünlü iki ismi bir arada barındıran bir filmi kaçırmak olmaz. Filmde ayrıca muhteşem manzara ve bisiklet sahneleri ile Moab’da çekilen filmlerden bölümler var. Weather Channel programa internet üzerinden ulaşmayı da mümkün kılıyor. 4 bölüm halinde seyretmek için bu sayfaya gitmek gerekiyor.

Gary Fisher videoda
       Gary Fisher videoda

Swissbike Katlanabilir Dağ Bisikleti

Geçtiğimiz günlerde katlanabilir askerî bisikletleri tanıtmıştık. Simdi katlanabilen bisikletler üzerine yoğunlaşmış markalardan biri olan Swissbike 3 model içeren yeni bir katlanabilir dağ bisikleti serisi piyasaya sürüyor. Açıkçası bisikletlerde teknik olarak daha önce yayınladığımız Hummer askerî indirme birlikleri için geliştirilmiş olan katlanabilir bisikletlerden bir fark yok, diyebiliriz ki bu bisikletlerin „sivil“ modelleri. Dolayısıyla âlet kullanımına gerek olmadan 30 saniye içinde katlanabilen bu serinin modellerini söyleyelim: En tepede Swissbike X0 var, adından da anlaşılacağı üzere çekiş sistemi SRAM X.0. Bunun altında Shimano LX ve TX serilerinin bulunduğu iki model daha var. Daha etraflı bilgi için Swissbike sayfasına ve ek olarak sayfanın altındaki bağlantıdan askerî bisikletlere bakılabilir.

       

       

Kaynak: Dirtragmag / Swissbike

Polarpak Suluk

Polarpak’in yeni çıkardığı suluk Moflow, yeni bir tasarıma sahip. Sisteme ek olarak verilen bir pompa yardımı ile suluk vakumlanabiliyor. Sistem tamamen (yani suluğun kendisi, hortumu, ağızlığı vs.) mikroplara karşı korunaklı tasarlanmış. Polarpak’ın fiyat tavsiyesi hâlihazırda bulunan tek model olan 2 litrelik suluk için yaklaşık 32 dolar. Daha fazla bilgi Polarpak sayfasından edinilebilir.

       

Kaynak: Dirtragmag / Polarpak

Vittoria CO2 Pompası

İtalyan lastik üreticisi Vittoria da ürün yelpâzesinde bir CO2 pompası olanlar kervanına katıldı. Air V adını taşıyan pompa yol bisikleti “sclaverand” ve araba tipi subaplar ile kullanılabiliyor. Sette 16g CO2 içeren bir tüp ve bir subap adaptörü var. ayrıca bir defada bütün tüpü bitirmemek de mümkün.

       

Kaynak: Vittoria Basın Bildirisi

 

  Bu haber 10040 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015