Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
08 . Mart . 2021  
Eurobike 2007 - Bisikletler 1

Eurobike 2007 - Bisikletler 1

Bisikletler 1. Bölüm: Additive'den Giant'a

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 9.9.2007
Gelelim bisikletlere. Haliyle Eurobike’ı Eurobike yapan ürünler bisikletler. Her sene olduğu gibi bu sene de sayısız bisiklet vardı, dolayısıyla 2008 yenilikleri sizleri ilgilendirebileceğini düşündüklerimize yoğunlaşıp bir eleme gerçekleştirmekten başka bir şey gelmedi maalesef elimizden. Alfabetik sıra ile marka marka ilerleyelim. Bisikletler makâleleri üç bölüm halinde yayınlanacaklar. Birinci bölümde Additive-Giant arasındaki markalar bulunuyor.

Additive

Additive kadroları Rotwild markası ile üreten bir bisiklet üreticisi. Fakat önemli özelliği zâten bu değil, önemli özelliği kadronun üçgenine bayağı büyük bir çanta yerleştirmeyi başarmış olmaları. Bu akıllıca çözüm (çantanın kulpu bile var) sadece çantadan değil, aynı zamanda sıvı haznesinden de oluşuyor. Çift süspansiyonlu model sadece 10.8 kilo ağırlığında, 100mm süspansiyon mesâfesine sahip. Çanta ise 15 litre hacme sahip ve 650g.

Additive kadro
       Additive kadro

BeOne

Hollandalı markanın bu yılki en büyük yeniliği yeni TLS arka süspansiyon sistemi ve bu sistemin kullanıldığı en önemli model serisi olan Nirvana idi. Yeni süspansiyon tasarımında alışık olduğumuz üzere ön plandaki hedef çıkışlarda dengeli kalıp sekmemesi, inişlerde ise bütün süspansiyon mesâfesini kullanıma sunması. Süspansiyon eğrisinin başındaki progresiflik pedaldan kaynaklanan sekmeyi önlemiş.

BeOne Nirvana
       BeOne Nirvana

Bergamont

Bergamont’un yenilikleri arasında en çok göze batan Big Air G9 modeli idi. Fazla lafı uzatmadan sayfamızda bu bisiklet hakkında yer almış detaylı habere, yönlendirelim meraklıları.

Bergamont Big Air G9
       Bergamont Big Air G9

Bianchi

Bianchi’nin dağ bisikleti sahasında 2008 yılı için en önemli yenilikleri karbon kadrolu Oetzi ve Camos serisi. Camos karbon ana gövdeye ve gene karbondan esneye çeki borularına sahip. Oetzi ise 48cm’de 1.25 kilo kadro ağırlığı ile gecen yılki modele oranla %35 oranında arttırılmış esnemezliği ile öne çıkıyor. Oetzi’de artık karbonda yakında daha fazla görmeye başlayacağımız Nano teknolojisi kullanılmış. Bu Bianchi’lerin tabii ki ve maalesef Türkiye’deki Bianchi ile alâkası yok.

Bianchi Camos 8900
       Bianchi Camos 8900

Bianchi Camos kadro
       Bianchi Camos kadro

Bianchi Oetzi Carbon
       Bianchi Oetzi Carbon

Bionicon

Bionicon markasında 2008 yenilikleri yeni arka tasarımlı Edison, sabit kadrolu model Frequency ve yeni Golden Willow.

Edison modeli Bionicon’un en çok tutulan modellerinden biri. Yeni yılda bisikletin arka süspansiyon yapısı yenilenmiş. Üst çeki boruları „hydroforming“ ile üretilip arka amortisöre de destek olmaya başlamışlar ve böylece süspansiyondan kaynaklanan gücü kadroya dengeli bir şekilde vermek mümkün olmuş. Yeni kadrolarda boruların duvar kalınlıklarında da değişiklik yapılarak dengeli bir esnemeye izin verilmiş. Bionicon’dan aşinâ olduğumuz üzere bisikletin geometrisi çıkış ve iniş için alın ve oturma açısı temelinde 5.5° değiştirilebiliyor. Edison serisinin ağırlığı 13.2 kg ile 14.3 kilo arasında değişiyor, bu ağırlıklar haliyle 70-150mm arasında ayarlanabilen süspansiyon mesâfesi ve bisikletin geometri değişim imkânı düşünüldüğünde gerçekten başarılı.

Bionicon Edison
       Bionicon Edison

Skandiyum kadrolu Golden Willow Bionicon’un yeni “her şeye gelen” bisikleti diyebiliriz. Bisikletin alın ve oturma açısı 5° değiştirilebiliyor. En hafif modelinde (Bionicon süspansiyon, SRAM X.0 donanım) sadece 12.8 kilo.

Golden Willow
       Golden Willow

Frequency Bionicon’un ilk sabit kadrolu bisikleti. Kadro 2 yıllık bir deneme-araştırma sürecinin akabinde nispeten konfora odaklı modeller üreten Bionicon’un yarış dünyasına girmesini sağlamayı amaçlıyor. Skandiyumdan üretilen Frequency’nin ağırlığı donanıma göre iki farklı modelde 9.7 ile 10.8 kilo.

Frequency
       Frequency

BMC

BMC İsviçre menseli ve karbon kadroları ile gerçekten oldukça yenilikçi, üstün teknolojiye sahip bisikletler üreten bir marka. 2008 ürün yelpâzesinde gecen yılki modellerin daha da geliştirilmesinin haricinde yeni model Supertrail 01. Bu model VPS (Virtual Pivot System) arka süspansiyon tasarımı ile son derece hassas, 140mm süspansiyon mesâfesine sahip. Üst boru iki ayrı kesit parçadan oluşuyor, “hydroforming” ile bu iki parçanın birleştirilmesi yanal esnemezliği arttıran bir etken. Supertrail’in isteğe bağlı olarak DT Swiss EXC (150mm) veya Fox Talas (100-120-140mm) süspansiyonlu, Shimano veya SRAM/Avid donanımlı iki ayrı modeli var. Arkada her halükârda Fox RP23 kullanılmış.

Supertrail 01
       Supertrail 01

Supertrail 01 kadro
       Supertrail 01 kadro

Bottecchia

Yıllarca yol bisikleti ile özdeşleşmiş markalardan biri olan Bottecchia’nin aslında bayağı da ilgi çekici bir dağ bisikleti serisi var. Dolayısıyla meraklılarına Bottecchia’nin internet sayfasına gidip modelleri incelemeyi tavsiye edelim. Eurobike’taki dağ bisikleti sahasında markanın yeniliği yeni Fadalto idi. 48cm boyunda 1260g ağırlığa sahip monokok karbon kadrosu ile Fadalto’nun üç ayrı modeli bulunuyor: FX599 (Shimano XTR), FX598 (XT) ve FX596 (LX). ağırlıklar 9.67 ile 10.75 kilo arasında değişiyor.

Fadalto
       Fadalto

Cannondale

Cannondale hakkında sayfamızda çok haber yaptık. markanın 2008 yılındaki en önemli yenilikleri yeni Scalpel. Buna ek olarak Taurin Team Replica, Rush Carbon 1 ve yeni tasarımı ile Perp ilgi çektiler. Scalpel’in nasıl roket gibi hızlandığını merak ediyorsanız DemoDay yazımıza yönlendirelim. 2008 Cannondale katalogu için de bu habere bakabilirsiniz.

Scalpel kadro
       Scalpel kadro

Rush Carbon 1
       Rush Carbon 1

Taurine Team Replica
       Taurine Team Replica

Canyon

Canyon 2008 ürün yelpâzesinde dağ bisikleti sahasında iki önemli yenilikle karşımızda. Bunlardan birincisi yeni çift süspansiyonla yarış modeli Lux MR. 100mm süspansiyon mesâfesine sahip ve M boyunda arka amortisör hariç 1800g ağırlığındaki bu kadro üç bölüm halinde üretiliyor. Ana kadro, üst çeki boruları ve alt çeki boruları yekpâre olarak karbondan, arka tekerlek alıcıları ise alüminyumdan. Arka amortisörün destek eklemi çok ufak tutularak esnemezliğin yüksek olması sağlanmış. Sele borusu tamamen içeri sokulabiliyor. 6 modele sahip Lux MR serisinin üst modelleri 10 kilonun bayağı altında bir ağırlıkta olacaklar.

Lux MR 9.0 LTD
       Lux MR 9.0 LTD

Buna ek olarak Canyon’da Stitched adı altında yeni bir de dirt modeli var. Alman BMX şampiyonu Tibor Simai ile birlikte tasarlanmış olan bu model hem vitesli, hem de tek vitesli (singlespeed) olarak kullanılabiliyor, sadece 14” boyunda.

Stitched
       Stitched

Commencal

Andora menşeli üretici 2008’de bayağı bir yenilik ortaya çıkardı. Bunlar gerek iniş ve serbest sürüş, gerekse All Mountain/Enduro sınıfını hedef alıyorlar.

Supreme Mini DH Commencal’in ürün yelpâzesinde uzun süreden beri bulunan bir model. 2008’deki yenilik daha önce Supreme 6 veya Supreme FR adı altında üretilen model adından da anlaşılacağı üzere Supreme DH’nin “miniği”. Bu ne demek? Tekerlekler 24”. Alın açısı ayarlanabiliyor, kadronun arka tekerlek alıcıları sökülüp herhangi başka bir teknoloji ile değiştirilebiliyor. Bisiklet bu özellikleri ile iniş yarışları için tasarlanmış Supreme DH ve serbest sürüş sınıfı (Furious) arasında bir basamak durumunda. 2 kadro boyunda üretiliyor, modele göre Fox Vanilla, DHX 3.0 ya da Marzocchi Roco Coil, önde ise Marzocchi 55R, 66 RCV süspansiyon donanımlı, 16.7 ile 17.9 kilo arasında değişen ağırlığa sahip.

Supreme Mini DH
       Supreme Mini DH

Furious Commencal’in bu yıl en önemli modellerinden biri. Artık efsâne olmuş Cedric Gracia ile birlikte geliştirilmiş serbest sürüş modeli ismini Gracia’nin kendi şirketi “Furious Agency”’den alıyor. Özellikler neler? Ön ve arkada 180mm süspansiyon mesâfesi, 1.5” çapında alın borusu, 83mm eninde orta mil yuvası, 150mm eninde arka tekerlek mili açıkçası bisikletin “dert çıkarmamak” üzerine tasarlandığının göstergesi. Kadrosu amortisörsüz 3.7 kilo ağırlığında, bisikletin kendisi Marzocchi Roco Coil R ve 66 RCV ile 18.2 kilo.

Furious
       Furious

Meta 666 Commencal’in “Marathon Downhill” diye tanımladığı ve Megavalanche türü yarışlar gözetilerek basta Rémy Absalon’un (evet, Julien’in kardeşi) katkılarıyla tasarlanmış. Kadronun ön üçgeni ve arka çeki boruları tasarlanırken esnemezlik birincil hedef olarak gözetilmiş. Alüminyum borular “hydroforming” ile üretilmişler. XL haricindeki diğer boylarda alın borusunun açısı iki vida ile +0.5° ile –0.5° arasında ayarlanabiliyor. Bisiklet iki tip kadroya sahip, birinde 10mm mandallı, diğerinde 12mm sokma mil kullanılıyor. Arka süspansiyon sistemi süspansiyon eğrisini dipte tamamen progresiflestirip amortisörün dibe vurmasını önleyecek şekilde tasarlanmış (big-impact absorption).

Meta 55
       Meta 55

Yukarıdan damlayanlardan aşağıdakiler de nasipleniyorlar. Meta 5.5 modeli enduro ve kısmen maraton inişlerde de kullanılmak üzere tasarlanmış. Bu nedenle 140mm’lik süspansiyon mesâfesinin tamamını kullanmasına özen gösterilmiş. Buna ek olarak kadronun arka kısmında 150g hafiflik ile %8 oranında fazla esnemezlik önemli yeniliklerden. Meta 5.5 ayrıca her Meta kadrosunda rastladığımız “Perfect Size Tubing – PST” sistemini kullanıyor. Bu sistemde bisikletin kadro boyuna oranla binen güçler hesaplanıp boruların çapı ve duvar kalınlıkları ona göre değiştiriliyor. Örneğin S ya da M boyunda bir Meta kadrosu 31.8mm sele borusu çapına ve 1.2mm boru duvarı kalınlığına sahipken L ya da XL boyundaki bir kadro 34.9mm sele borusuna ve 1.4mm boru duvar kalınlığına sahip.

Corratec

Corratec’in 2008’deki en büyük yeniliği yeni X-Vert Carbon. Buna geçmeden önce X-Force’un arka tasarımının yenilendiği ve bir enduro seçeneği bulunduğunu belirtelim.

X-Vert Carbon Alloy Composite
       X-Vert Carbon Alloy Composite

Gelelim X-Vert’e. 2008 model Corratec’lerde yeni bir tasarım olarak “Carbon Alloy Composite” kullanılıyor. Bunda son derece ince (0.5mm), üç defa dipçiklenmiş alüminyumdan bir kadro kaynaklanıyor ve karbonla kaplanıyor. Yani X-Vert Carbon tamamen karbon bir bisiklet değil, denebilir ki alüminyum üzeri karbon kaplama. Bu sayede bisikletin kadro ağırlığı 1500g’da tutulurken yanal esnemezlik son derece yüksek seviyelere çıkartılabiliyor. Aşağıdaki fotoğrafta bu tarz bir borunun kesitini görebilirsiniz.

Carbon Alloy Composite kesit
       Carbon Alloy Composite kesit

Cube

XC yarışları için tasarlanmış çift süspansiyonlu modellere olan yoğun ilgiye karşılık Cube da AMS HPC Teamline modelini piyasaya sürüyor. Karbon kadronun ağırlığı 18”’te 1800g, 100mm süspansiyon mesâfesine sahip. Kadro boyları arasında süspansiyon verimi değişmesin diye Cube “Size Tuned Kinematik – STK” teknolojisini kullanmış. Ana kadro ve çeki boruları “twin-mold” teknolojisi (içten ve dıştan kalıplama) ile yekpâre olarak üretiliyorlar, bütün vidalar ve millet titanyumdan.

AMS HPC Teamline
       AMS HPC Teamline

Titanyum demişken, Cube bu yıl bir de titanyum sabit kadrolu model çıkardı. Elite HPT’nin kadrosu Dedacciai titanyum borulardan oluşuyor.

Elite HPT
       Elite HPT

Bir diğer yeni model Cube’un oldukça tutulan çift süspansiyonlu maraton ve gezi bisikleti Sting’in yeni kadın modeli, Sting WLS. Haliyle kadronun geometrisinde değişiklikler var, örneğin üst boru daha kısa ve “kırık”, buna ek olarak kullanılan donanım da kadınlar gözetilerek seçilmiş.

Sting WLS
       Sting WLS

Bunların yanında Fritzz ve AMS125 modellerinde de kadro hafifletme çalışmaları yapılmış.

Ducati Corse

Herhalde motosiklet meraklılarını bisiklete çekmek için düşünülmüş bir çalışma da Bianchi-Ducati Corse ortaklığı. Bu ortaklığın meyvesi Scrambler 140, Scrambler XS ve Scrambler XR olmak üzere üç yeni dağ bisikleti.

Scrambler XR
       Scrambler XR

Scrambler XR ve XS sabit kadrolu modeller, üç defa dipçiklenmiş kadroları var. Daha ilgi çekici model Scrambler 140, All-Mountain kategorisinde Ducati kullanmak isteyenler için 140mm süspansiyon mesâfesi sunan bir model.

Scrambler 140
       Scrambler 140

Focus

Focus bu yıl yeni karbon First kadrosu ile gerçekten ilgi çekici bir tasarım üretmeyi başaran markalardan biri. Geçtiğimiz yıllarda da oldukça ilgi toplayan arka amortisörü “kadronun üst borusunun içine” yerleştirme taktiği karbonla birleşince oldukça organik ve çok çekici bir kadro çıkarmış ortaya. Kadro dört eklemli, 120mm süspansiyon mesâfesine sahip. First serisindeki model seviyesine göre Fox ve X-Fusion marka amortisörler kullanılıyor. Kadroda hareketli bütün yatakların uzun ömürlü olmasına çalışılmış, arka yapı çok geniş tutularak istenilen lastik genişliğinin kullanılmasına imkân tanınmış. Vites ve fren kabloları kadronun içinden geçiyorlar ve bu sayede her türlü hava koşulundan korunmuş durumdalar. Haliyle bu tasarımdaki kadroyu omuzlamak sabit kadrolu bir bisikleti omuzlamak ile aynı şey.

First
       First

First
       First

FRM

Şimdiye kadar ürün yelpâzesinde dağ bisikleti olarak Brama sabit kadrolu modeli barındıran FRM 2008’de üç yeni model ekliyor. Bunlar 8HP, 10HP ve 12HP. Neredeyse tamamen FRM donanımlı bütün modellerde Easton Ultralight borular kullanılmış. Sabit kadrolu 8HP 17”’te sadece 1290g ağırlığında. çift süspansiyonlu 10HP 70mm süspansiyon mesâfesi ve 9.5 kilodan başlayan ağırlığı ile XC yarışçılarına hitap ederken, 12HP aynı ağırlığa sahip olmasına rağmen 100mm’lik süspansiyon mesâfesi ile daha geniş bir kullanıma imkân tanıyor.

FRM 10HP
       FRM 10HP

FRM 12HP
       FRM 12HP

Fusion

Fusion da ilgi çekici arka süspansiyon tasarımı ile bayağı dikkat çeken markalardan biri. 2008’de markanın Raid Team, Freak Team ve Extreme, Whiplash ve karbon sabit kadrolu model Slash Team olmak üzere tam 5 yeni modeli bulunuyor ürün yelpâzesinde.

gerçekten 140mm süspansiyon mesâfesine aşağı yukarı 11 kiloluk bir ağırlıkla (kadro amortisör dahil 2650g) sonuçlandırarak All Mountain sınıfında yeni bir soluk denebilir.

Raid Team
       Raid Team

Freak Team modeli daha sert kullanımlar için tasarlanmış. 160mm süspansiyon mesâfesine sahip kadronun amortisör ile birlikte ağırlığı 2800g. Bu da toplam bisiklette 13.10 kilodan başlayan ağırlık demek. Freak Extreme bu modelin süspansiyon mesâfesi 170mm’ye çıkarılmış, bunun yanında kadrosu bisiklet parklarında atlayıp zıplamak için güçlendirilmiş hâli. Dolayısıyla ağırlığı da 14.70 kilodan başlıyor (kadro 3400g amortisör dahil).

Freak Team
       Freak Team

Freak Extreme
       Freak Extreme

Whiplash Fusion’ın serbest sürüş modeli. 190mm süspansiyon mesâfesine sahip, 16.50 kilodan başlayan ağırlığı var.

Whiplash
       Whiplash

Gary Fisher

Gary Fisher markasından sayfamızda oldukça fazla bahsettik. Dolayısıyla 2008 yenilikleri başlığı altında toplayabileceğimiz Superfly, Paragon ve HiFi 29 modelleri ile ilgilenenleri o yazımıza yönlendirelim.

Geotech

Evet başlık doğru. Fuarda hakikaten Delta Bisiklet’in markası Geotech de vardı. Dünyanın ismini bile duymadığınız ülkelerinden gelen onca markanın arasında Türkiye menseli Geotech’in de olmasının haliyle insanin koltuklarını kabarttığını söylemek abartı olmaz. Üstelik sanırsak Türkiye pazarı için de oldukça ilginç bir model sergiliyordu Geotech: İniş bisikleti Nitrogen. Her şeyden önce sunu belirtelim: Bisikletin gerek kadrosu, gerek donanımı son derece başarılı. Kadroda buna rağmen bu prototipe oranla daha da gelişime gidilecekmiş. Fuarda sergilenen model tamamen Shimano Saint donanımlı idi. Nitrogen arkada X-Fusion Vector DH2, önde ise RST Sigma ile birlikte aşağı yukarı 200mm süspansiyon mesâfesi sunuyor. Bütün bunların üzerine –burada belirtmeyelim- ama aşağı yukarı cidden hesaplı bir fiyat koyun. “Alın size gençliği inişe başlatacak bisiklet” diyebiliriz sanırsak.

Nitrogen
       Nitrogen

Nitrogen
       Nitrogen

Fuarda Geotech’in Nitrogen yanında giriş sınıfı Neon ve kadınlar için Life modelleri de bulunuyordu.

Ghost

Kapadokya’da Avrupa Şampiyonu olan Sabine Spitz’in kullandığı Ghost’un 2008 model yeniliklerinin en yoğunlaştığı nokta yeni çift süspansiyonlu karbon kadrolar. RT Lector ve AMR Lector kadrolarında yeni “high modulus carbon” lifleri kullanılarak esnemezlik arttırılırken ağırlık tasarrufuna girilmiş. Öyle böyle bir tasarruf da değil, kadro ağırlığı 400g kadar düşmüş

RT Lector modelinde alın açısı 1° azaltılmış ve tekerlek mesâfesi uzatılmış. Bu sayede yüksek hızlarda daha dengeli kullanım özelliklerine imkân tanınmış.

RT Lector
       RT Lector

AMR Lector’da 120mm’lik amortisörler kullanılıyor artık. Bisikletin kadrosunda yaklaşık 300g’lik ağırlık tasarrufu var, bu da toplam ağırlığı en üst modelde 11 kilonun altına indiriyor.

AMR Lector
       AMR Lector

AMR Miss bu yıl fazlasıyla gördüğümüz kadın bisikletlerinin AMR serisindeki temsilcisi. 120mm süspansiyon mesâfesi, Shimano XTR-XT donanımı, Fox F32 ve RP23 amortisörler ile gerçekten kadın bisikletçilerin fazlasıyla ilgisini çekecek bir model.

AMR Miss
       AMR Miss

AMR Plus ise All Mountain sınıfına hitap eden, 140mm süspansiyon mesâfesine sahip ve 120mm’lik AMR ile 160mm’lik ERT arasındaki boşluğu doldurmak amacıyla tasarlanmış bir seri. Haliyle “hem hızlı çıkarım, hem hızlı inerim” düşüncesindekilere hitap ediyor.

AMR Plus
       AMR Plus

Giant

Giant da 2008 ürün yelpâzesinde gerçekten çok ilgi çekici yeniliklerle “parlayan” markalardan biri. Yarışa yönelik süspansiyon mesâfesi 90mm’lik Anthem ve karbon Anthem Advanced modellerinin yanında 100mm süspansiyon mesâfesi ile Trance ve onun bir üstünde yer alan Reign serisine bu yıl eklenen model yeni Trance X.

Trance X1
       Trance X1

Trance X Giant’ın Trance ve 170mm’lik Reign X arasındaki boşluğu doldurmak için piyasaya yeni sürdüğü ve 130mm süspansiyon mesâfesi ile All-Mountain sınıfındaki en hafif bisikletlerden biri olmaya aday modeli. Elbette Giant’ın Maestro tasarımına sahip seride en tepede Trance X0 Fox F120 ve RP23 amortisörü ile bulunuyor.

Reign X de 170mm’lik süspansiyon mesâfesi ile hafif bir kadroyu birleştirerek serbest sürüş meraklılarına çok ciddî bir alternatif sunan bir model.

Reign X0
       Reign X0

Giant bu modellerin hepsinde kadroda oldukça yüksek oranda hafiflemeye ulaşmayı başarmış. Daha önce sayfamızda yazdığımız gibi bu modellerin kadrolarında %20’ye varan ağırlık tasarrufu gerçekleştirilmiş. Alt boruların daha yuvarlak bir şekilde tasarlanması yeni Giant neslinin ilk göze çarpan özelliği. Bu sayede ağırlık merkezi daha aşağıya çekilmiş.

Bunlara ek olarak Maestro sistemi tepe inişinde de Giant’ın yeni Glory DH modelinde oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor. 223mm’lik süspansiyon mesâfesi ile bu modelin dünya kupasında en fazla kullanılan model olması da başarısının bir göstergesi.

Glory DH
       Glory DH

Kısaca Giant’ın Maestro sisteminin arka süspansiyon sisteminin fren sisteminden tamamen bağımsız bir şekilde çalışmasına imkân tanımayı ana hedef olarak güttüğünü de hatırlatalım.

Eurobike 2007 Bisikletler Galerisi

 

  Bu haber 14718 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015