Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
20 . Ocak . 2021  
Eurobike 2007 - Giyim, Donanım ve Aksesuarlar

Eurobike 2007 - Giyim, Donanım ve Aksesuarlar

Alpina'dan Vaude'ye

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 16.9.2007
Eurobike yazi dizisinin ürün tanıtımlarını içeren son yazısına geldik. Bu yazıda artık “kalan” ürünleri ve bugüne kadar pek de üzerine eğilmediğimiz çanta, giyim, elektronik donanım türü eşyalara yoğunlaşacağız. Tekrar hatırlatalım: Bizim çektiğimiz fotoğrafların büyük boylarını albümde görebilirsiniz.

Alpina

Alpina’nın 2008 ürünleri arasında yeni olan bir kask bir de gözlük var. D-ALTO ismini taşıyan kask küçük boyda 240g ağırlığında, güneş siperi sökülüp takılabiliyor. 26 tane hava yarığına sahip kask elbette “In-Mold” teknolojisi kullanılarak üretilmiş. 52-57cm ve 57-62cm olmak üzere iki boyda üretiliyor. D-ALTO’nun bir de kırmızı-siyah, kahverengi-beyaz ve kırmızı-beyaz renklerini mat tonlarla taşıyan sınırlı sayıda üretilecek D-ALTO L.E modeli olacak.

D-ALTO
       D-ALTO

D-ALTO LE
       D-ALTO LE

Agravic modeli ise Alpina’nın yeni gözlüğü. Tasarımdan da fark edileceği üzere sadece spor amaçlı değil, günlük kullanıma da nispeten uygun bir gözlük. Fazlasıyla titanyum kullanımı sayesinde gözlüğün ağırlığı sadece 18 gram. Camlar kırılmaz ve %100 UV koruması sağlıyorlar.

Agravic
       Agravic

Bell

Bell 2008 ürün yelpâzesine iniş, BMX, serbest sürüş ya da slopestyle gibi sahalar için yüzü tamamen koruyan Drop modelini ekliyor. Drop Bell’in motokros kaskı Moto-8’in bir devamı olarak düşünülmüş, 1050g ağırlığında, 7 hava yarığına sahip, küçük-orta-büyük olmak üzere üç boyda, güneş siperi ayarlanabiliyor, fiberglas kaplama.

Drop
       Drop

Blackburn

Blackburn 2008 ürün yelpâzesinde bayağı yenilik sunan bir marka. Sadece elektrik/elektronik alanında değil, pompa gibi “yan ürünlerde” de 2008 yenilikleri var.

AirTower 1-2-4 üç modelden oluşan yeni pompa serisi. AirTower 1 serinin en alt modeli, çelik gövdeye sahip, yeni subap tasarımı var, azamî 120 PSI basabiliyor, ömür boyu garantili. AirTower 2 selefi TPS-2’ye oranla daha geliştirilmiş ve daha kolay açılıp bakim yapılmasına imkân tanınmış. 140 PSI azamî hava basıncı uygulayabiliyor. AirTower 4 serinin en üst modeli. Yeni bir alüminyum gövdeye sahip, pompa kafası yeniden tasarlanmış ve daha uzun ömürlü. 160 PSI basabiliyor ve –elbette- ömür boyu garantili.

AirTower 1
       AirTower 1

AirTower 2 kulp
       AirTower 2 kulp

AirTower 4
       AirTower 4

Camber CF markanın karbondan şişeliği. 2007’de Fransa Turu’nda kullanılmış olan şişeliğe Blackburn ömür boyu garanti veriyor.

Camber CF
       Camber CF

Farlarda 2008 yeniliği olarak dikkati çeken 2 seri var. Bunlardan birincisi Voyager ve Mars’tan oluşan „şehir içi“ serisi diyebileceğimiz seri, diğeri ise System X4 ve X8’i kapsayan ormanda gece binisine yönelik seri.

Voyager 45 LUX ışıma gücüne sahip, LED tasarımı 180°’lik bir açıdan görülebilecek şekilde yapılmış. NiMH aküsü %100’lük kullanımda 6 saat, %50’lik kullanımda 11 saat, çakmalı kullanımda ise 60 saatten fazla dayanıyor ve sadece 4.5 saat içinde tamamen doluyor. Akü haricinde bütün sistem Blackburn’ün ömür boyu garantisi altında. Mars iki tane AAA boyutunda pil ile çakar konumda 240 saate kadar yanabilen dört LED’li, kemere, sele borusuna ve çeki borusuna da takılabilen arka lamba.

Voyager
       Voyager

Mars
       Mars

System X4SL yepyeni, %50 oranında hafifletilmiş ve önceki X3 modelinin aküsüne oranla yaklaşık yari yarıya küçülmüş bir Li-Ion aküye sahip. Bu sayede akü gidon boğazına, üst boruya, şişeliğe takılabiliyor ya da cebe konulabiliyor. Farın kendisi yeni Luxeon K2 LED’lere sahip, 120 LUX ışıma gücü var (20W halojene eşit), ve %100’lük kullanımda 3.3 saat dayanabiliyor, kısık seçenekte 10 saate kadar süresi var. Blackburn’ün bütün farlarında bulunan ışığın güç kaybetmesini önleyip bütün akü ömrü boyunca sabit ışıma gücü sağlayan „Constant Current“ teknolojisine sahip.

System X4 SL
       System X4 SL

System X8SL X4’ün ağabeyi diyebiliriz. Onda da önceki model X6’ya oranla aküde %30 oranında hafifleme ve küçülme başarılmış. 240 LUX ışıma gücüne sahip, kısık güçte 15 saat dayanan aküsü dışındaki teknik özellikleri X4SL ile aynı.

System X8 SL
       System X8 SL

Gelelim bisiklet bilgisayarlarına. Blackburn bu sahada Neuro serisi ile 2008 ürün yelpâzesini zenginleştiriyor. Serinin bütün modellerinde 2.4 GHz dijital kablosuz veri aktarımı mevcut, 4 satirli ekran kolay okunması için geniş tutulmuş, 11 tane en çok kullanılan tekerlek çapı önceden programlanmış, klâsik ölçülerde ve 31.8mm’lik gidonlara ya da gidon boğazına takılabiliyor. Anlık, ortalama ve azamî hız, pedal devri ve seçeneğe bağlı olarak nabız gösterebiliyor. 50 turluk interval hafızasına sahip, bütün modelleri ömür boyu garanti kapsamında. Serinin en alt modeli Neuro 4.0, onun üstünde 5 antrenman aralığında nabız programlı Neuro 5.0 yer alıyor. En tepede ise bütün bu özelliklere en olarak yükseklik ölçme programına sahip Neuro 6.0 var.

Neuro 6.0
       Neuro 6.0

Briko

Briko markası 2008'de dağ bisikleti sahasında yeni bir kaskı ürün yelpâzesine ekliyor. Zonda markanın "tam yüz" kaskı. Tamamen yeni geliştirilmiş bir model, In-Mould teknolojisi ile üretilmiş, 25 hava yarığına sahip.

Zonda
       Zonda

Camelbak

Camelbak her sene birbirinden çekici ürünler çıkarıp müşteri kitlesini ve kullanım sahasını genişleten markalardan biri. Gecen yıl ilk defa çıkan şişeden sonra 3 yeni şişe modeli ile karşımızda marka. Podium Bottle sıvı sızdırmayan yeni emziği ile dikkat çekiyor. Ağız kısminin altında 90°’lik bir çevirme yoluyla sıvı akımı kesiliyor. İçeceğe tad vermeyen şişenin 600ml ve 700ml’lik üç rengi bulunuyor. Performance Bottle ise gene üç renk ama sadece 650ml’lik tek boyda. Camelbak’in suluklarından tanıdığımız BigBite emziğine sahip. Bunun dışında Podium bottle’in özelliklerine ek olarak şişede ne kadar sıvı kaldığını gösteren ölçüler de var. Classic Bottle ise adı üzerinde en klâsik tasarımdaki şişe. Kulpunun tasarımı karabinaya takılabileceği hesaplanarak yaratılmış. Yarim, ¾ ve 1 litrelik modelleri var. Şişelere ek olarak bir de şişe kılıfı var Camelbak’in artık. Sadece ¾ litrelik şişeler için tasarlanmış kılıf sayesinde sıcak içecekler daha uzun süre sıcak, soğuklar daha uzun süre soğuk kalıyorlar.

Performance ve Podium
       Performance ve Podium

Classic
       Classic

Şişe kılıfı
       Şişe kılıfı

Gelelim çantalara. Dağ bisikleti sınıfında Camelbak 2008’de tek bir yeni modelle karşımıza çıkıyor, bu da uzun turlar için tasarlanmış H.O.S.S. Ömür boyu garantili 3 litrelik Omega suluğa sahip çanta Camelbak’in D.V.I.S (Dynamic Ventilated Integrated System) tasarımına sahip, sırta mümkün olduğunca hava aldırmayı amaçlıyor. Bel kemeri sökülebiliyor. Ana bölme su geçirmiyor. MP3 çalar için ayrıca bir cebi var. Buna ek olarak Classic ve Hydrobak modellerinde ufak tasarım değişiklikleri var.

H.O.S.S.
       H.O.S.S.

Classic ve Hydrobak
       Classic ve Hydrobak

Son olarak Camelbak’in de içecek sektörüne el attığını ve Elixir ile tablet halinde izotonik içecek ürettiğini belirtelim.

Elixir
       Elixir

CatEye

CatEye’in 2008’de yeni bir ürün serisi var: Strada. Strada yol bilgisayarlarının işlevleri hakkında fazla bir şey yazmaya gerek yok, sıradan yol bilgisayarlarının bütün işlevlerine (pedal devri vs. gibi üst seviyelere kadar) sahipler. Yalnız bu yeni serinin önemli yanı bütün ana gövdenin bir düğme olarak çalışması. Bilhassa son yıllarda giderek yayılan uzun parmaklı eldiven kullanımı ile düğmelere basmanın sorun olduğunu düşünen CatEye düğme işlevlerini gövdeye aktararak akıllıca bir çözüm bulmuş.

Strada
       Strada

Cratoni

Cratoni’nin çok ilgi çekici bir yeniliğini, kaskta kamera alicisini sizlere Şubat ayında tanıtmıştık. markanın 2008 ürün yelpâzesine giren bu özelliğe sahip en önemli kask Titan-Pro. Kask 280g ağırlığında, 20 hava yarığına sahip. Kaskın Cratoni’nin hemen bütün modellerinde olduğu gibi arkada far montajına müsait olduğunu da ekleyelim. Velâkin modelin en önemli özelliği üst kısmında bulunan ve kaskın sağlamlığına da katkıda bulunan alüminyum bir plaka yardımı ile kamera, far vb. cihazların montajı için fabrika çıkışlı hazır olması. Bu tasarım SE-Interface (Sports Electronic Interface) adını taşıyor. Kaskın fotoğraftaki mat gri rengi dışında mat yeşil ve mat mavi renkleri de var.

Titan-Pro
       Titan-Pro

Titan-Pro SE-Interface
       Titan-Pro SE-Interface

Markanın ikinci yeni modeli C-Air. Aerodinamik tasarımı ile dikkat çeken modelde 19 tane hava yarığı var, In-Mold teknolojisi ile üretilmiş. 54-59cm ve 58-62cm olmak üzere iki boyda üretiliyor ve 245g.

C-Air
       C-Air

Deuter

çanta deyince Deuter'den bahsetmemek olmaz. Hele ki marka 2008'de birkaç yeni modelle gelirken. Deuter'in yeni çıkardığı Attack modelinden sayfamızda daha önce bahsetmiştik. Buna ek olarak Deuter’in yeni çantalarından ilki Cross Bike. 18 litre hacme sahip bu çantanın bir büyük modeli 20 litre ve 850g’lik Bike 1. Bu çanta teknik ve tek günlük geziler için düşünülmüş.

Crossbike
       Crossbike

Bike1
       Bike1

Daha uzun sürecek turlar için Deuter Cross Air modelini öneriyor. Çanta 2008 yılında hacmi 4 litre genişletilebilecek şekilde tasarlanmış, dolayısıyla azamî olarak 24 litre alıyor. Suluk da taşıyabilen Hydro EXP 12 gibi modellerde yeni bir renk var “hazelnut-chocolate”, fındıklı çikolata. Bu çantalarda Deuter’in suluğu Streamer’in yuvasında değişiklik yapılmış, üçüncü duvar kaldırılmış. Bu sayede Streamer daha kolay çantaya yerleştirilip çıkartılabiliyor.

CrossAir
       CrossAir

Hydro EXP 12
       Hydro EXP 12

Garmin

GPS’li bisiklet bilgisayarı deyince akla ilk gelen marka herhalde Garmin. Garmin’in fuarda ilk defa tanıttığı 605 ve 705 modelleri harita oluşturmaya imkân tanıyan ilk GPS’li bisiklet bilgisayarları. Bunlara ek olarak SRM firması ile geliştirilen bir teknoloji sayesinde SRM aynakollarından alınan bilgiler de Garmin’e aktarılabiliyor. Modeller bu sayede aslında olağanüstü diyebileceğimiz bir genişlikte işleve sahipler. Antrenman planları ve takibinden rota göstermek ve geçilen yerlerden harita oluşturmak, nabız ve pedal devri gibi verilerin islenmesinden bilgisayarda bu bilgilerin değerlendirilmesine kadar açıkçası bilhassa 705 modelinde “yok yok”. 705 modelinin fazladan bir özelliği de irtifâ profili ve çıkılan irtifâ toplamını göstermesi. SRM aynakolu ile sağlanan bağlantı üzerinden pedala aktarılan gücü Watt cinsinden de gösterebiliyor.

Edge 605-705
       Edge 605-705

Bu modellerin yanında Garmin’in bisiklet gezileri için de kullanılabilen yeni eTrex serisini de hatırlatmak gerek. Bu seri içinde bilhassa eTrex Venture HC piyasada bulunabilen harita uyumlu renkli ekranlı en hesaplı aletlerden biri.

eTrex Venture HC
       eTrex Venture HC

Giro

Giro da 2008’e yeni ürünlerle giren kask firmalarından. Yol bisikleti kaskı Ionos 21 tane fazlasıyla geniş hava yarığı var. Giro’nun geliştirdiği RocLoc 4 ayar mekanizmasına sahip. S (51-55), M (55-59) ve L (59-63) boylarında. Dağ bisikleti için yeni model ise Rift. 24 hava yarıklı bu modelde AcuDial ayar mekanizması kullanılmış. Sökülüp takılabilen sipere sahip, tek boyda üretiliyor (54-61).

Ionos
       Ionos

Rift
       Rift

Gore

20 yıldan fazladır ürettiği kumaş teknolojisi ile sporcuların en önemli giyim markalarından biri olan Gore’nin 2008 yılında Alp-X serisine 6 yeni ürün, Xenon serisine ise 2 yeni ürün ekliyor.

Alp-X triko hem kadınlar hem erkekler için iki ayrı modeli bulunan, ikinci bir deri gibi hissedilmesine çalışılmış, koltuk altları, sırt ve ense bölgesinde havalandırma hedefinin güdüldüğü yeni triko. Önde ¾ fermuar var, S-XXL boylarında bulunuyor.

Alp-X Lady Jersey
       Alp-X Lady Jersey

Alp-X Pro şort da hem kadınlar hem erkekler için ayrı ayrı tasarlanan bir ürün. Modelde önemli hedef taytın artıları ile şortun rahatlığını bir araya getirmek olarak belirlenmiş.

Alp-X Lady Pro Short
       Alp-X Lady Pro Short

Alp-X Pro Short
       Alp-X Pro Short

Alo-X Lady şort ve Zip-Off Lady jacket serinin diğer yeni ürünleri. Yani görüldüğü üzere Gore’de de kadınlara yönelik bir eğilim var. Lady şortlar tamamen rüzgâra dayanıklılar, su değil ama çok fazla hava geçirebiliyorlar. Cekette ana hedeflerden biri hafiflik olarak gözetilmiş, 38 bedende sadece 285g ağırlığa ulaşılmış bu sayede. Bu ceketin özelliği de Windstopper kumaşı sayesinde rüzgâra tamamen mukâvim olması.

Alp-X Lady Short
       Alp-X Lady Short

Zip-Off Lady Jacket
       Zip-Off Lady Jacket

Xenon Lady tayt da 2008’de yeni gelen bir ürün. Kadın anatomisine göre tasarlanmış yastık konfora katkıda bulunuyor.

Xenon Lady Tight
       Xenon Lady Tight

Limar

Limar’in 2008 ürün yelpâzesinde oldukça ilgi çeken iki tane modeli var. Bunlardan birincisi dağ bisikleti için olan Carbon 910 MTB, diğeri ise markanın “dünyanın en hafif kaskı” olarak tanımladığı Pro 104.

Carbon 910 MTB oldukça “saldırgan” bir tasarıma sahip, ön taraftaki iki alt hava yarığı güneş siperinin parçası olacak şekilde tasarlanmışlar. 3 parçadan oluşan “In-Mould” tasarımına sahip kaskın 25 tane hava yarığı var. M (54-58) ve XL (58-62) ölçülerinde, 280 ile 300g ağırlığında.

Carbon 910 MTB
       Carbon 910 MTB

Carbon 910 MTB
       Carbon 910 MTB

Pro 104 ise M boyunda sadece 180g'lik ağırlığı ile dünyanın en hafif kaskı olmaya aday. 22 hava yarığına sahip kaskta "one piece monocoque In-Mould technology" kullanılmış.

Pro 104
       Pro 104

Met

En tutulan kask markalarından MET de fuarda göze batan markalardandı. Sadece 195g ağırlığındaki Kaos Ultimate kaskı MET’in geliştirdiği NOVA 3 yöntemi ile yeni “Ultimate” maddesi kullanılarak üretilmiş. 22 hava yarığına sahip kask M (54-57) ve L (58-61) boylarında üretiliyor. Onun bir altında ise gecen yılki fuarda tanıtılan sıradan Kaos var, kezâ NOVA 3 ile üretilmiş, kullanılan madde farkı nedeniyle 250g ağırlığında.

Met Kaos Ultimate Cannondale Edition
       Met Kaos Ultimate Cannondale Edition

Northwave

Northwave’in dağ bisikleti ayakkabıları söz konusu olunca ilk adreslerden biri olduğu şüphe götürmez. Marka bu ününe yakışır bir ürünle 2008 yılında karşımızda olacak. Raptor Carbon SBS Gunn-Rita Dahle Flesja ve Jose Herminda’nın katkılarıyla hazırlanmış bir ayakkabı, zâten ürün yelpâzesinde bulunan Raptor’in bir üst modeli olarak tasarlanmış. “Airflow” sistemi sayesinde havalandırmada en yüksek seviye yakalanmış, üç boyutlu güçlendirilmiş kafes de ayakkabının ayağı tam olarak kavramasını sağlıyor. Pedala güç aktarımında kayıp olmaması konusunda en önemli etken karbon taban.

Raptor Carbon SBS
       Raptor Carbon SBS

Raptor Carbon SBS taban
       Raptor Carbon SBS taban

Dağ bisikleti sahasında önemli ürünlerden biri de serbest sürüş ve inişçilere hitap eden Avalanche ve Avalanche Pro modelleri. Ayakkabılar ayağı azamî derecede korumak üzere tasarlanmışlar, elbette bu esnâda bir bisikletçinin kullanımı hesaba katılarak. Avalanche modelinin tabanı biraz daha yumuşak ve düz pedallar için, Avalanche Pro ise iniş yarışlarında kilitli pedallarla kullanılmak üzere tasarlanmış.

Avalanche 10
       Avalanche 10

Avalanche Pro 10
       Avalanche Pro 10

Rudy Project

Rudy Project'in 2008 ürünleri arasındaki yeni modeller hem kasklar, hem de gözlüklerden. Her şeyden önce marka yeni bir gözlük cami tanıttı. Impactx photocromic clear adındaki camlar bu tanımdan da anlaşılacağı üzere ışık ortamına göre kararıp açılıyorlar, camların ışığı süzme oranı %20 ile %78 arasında değişiyor. Buna ek olarak 6 renkte bulunan bu camlar kırılmıyorlar, bu nedenle çarpmalarda daha güvenliler. "Normal" camlardan %16 oranında hafifler, üstüne üstlük Rudy Project ömür boyu garanti veriyor bu camlar için.

Zyon modeli sadece bisiklet için değil, hemen her türlü açık hava sporunda kullanılabilmek için tasarlanmış. Yanlardaki ek parçalar sayesinde gözlerin yanlardan gelen rüzgâr, ışık ve sıçrayan sudan korunması sağlanmış. Gözlükteki camlar yukarıda tanıttığımız yeni camlardan, bunun haricinde 15 farklı cam tipinden secim yapıp değiştirmek mümkün. Ayrıca gözlüğün içine ek bir çerçeve ile numaralı cam da takılabiliyor.

Zyon
       Zyon

Sportmask Performance modeli ise bisiklet ve triatlon sporu hedeflenerek tasarlanmış. Bu nedenle mümkün olduğunca hafif tutulması ve tek parça camdan oluşması, dolayısıyla aerodinamik tasarımı önemli özelliklerinden. gözlüğün kaskın altında da konforlu taşınabilmesi için uğraşılmış, burun köprüsü havalandırmayı engellemeyecek şekilde düzenlenmiş. Elbette gözlüğün camları değişik modellerle değiştirilebiliyor.

Sportmask Performance
       Sportmask Performance

Actyum Rudy Project'in kask serisinin üst noktasını temsil ediyor. 26 hava yarıklı, In-Mold teknolojisi ile üretilmiş, magnezyum, silisyum ve titanyum karışımı ile güçlendirilmiş, deri yastıklara sahip ve yeni RS7R DISC ayar mekanizması ile göze çarpıyor. Kask sökülüp takılabilen bir güneş siperi, iki değişik yastık seti, böcek ağı ve bir kılıfla birlikte satılıyor.

Actyum
       Actyum

Scott

Scott da sadece bisiklet üzerinde çalışmayı bırakıp giyim-kuşam sektörüne son derece başarılı bir şekilde el atan markalardan. Markanın “ErgoLogic” adı altında yarattığı yeni seri 2008’de Scott’ın ürün yelpâzesini zenginleştirecek. Bisiklet ayakkabıları bu seri kapsamında ayak anatomisine uygun bir şekilde önceden form verilmiş bir iç tabanla üretiliyorlar. Bu taban ayakta sinirlere ve damarlara olan baskıyı azaltarak kan deverânını kesmemeyi hedefliyor.

Scott ayakkabi
       Scott ayakkabi

LTD triko ve ceketler meşhur tasarım anlayışı “form follows function” ile vücuda en iyi şekilde uyum sağlamaları hedeflenerek hazırlanmışlar. Vücudun bisiklete binerkenki öne eğik konumunda omuzların ön/üst kısımları ve kollar bu kapsamda öne çıkan yerler. Bunlara ek olarak RC LTD ve All Mountain LTD trikolara yeni bir fermuar sistemi getirilmiş. Fermuar kumaşın iç tarafına yapışkanla tutturuluyor artık. Bu da ciltte dikişten kaynaklanan rahatsızlığın önüne geçiyor.

Scott ceket
       Scott ceket

Scott triko
       Scott triko

DH Radical eldivenlerinin önemli özelliklerinden biri LiquiCell. İnce ve sıvı ile doldurulmuş bir katman eldivendeki baskı noktalarında eli rahat ettirmeyi amaçlıyor. Ayrıca üç noktalı kapama sistemini de zikretmek gerek.

DH Radical
       DH Radical

Kasklarda Scott’ın MAS (Micro Adjustment System) tasarımı öne çıkıyor. V şeklinde ve ayar mekanizmasının bir parçası olan naylon bir parça sayesinde kafanın yuvarlak yapısına tamamen uyum sağlayabiliyor kask.

Fuga
       Fuga

Selle San Marco

1935'ten beri sele üreten markanın 2008 yılında iki yeni modeli var. Zoncolan ve Phobos. Yol bisikleti selesi Zoncolan'i bir kenara bırakırsak, adini Mars'in bir uydusundan alan Phobos 220g ağırlığında, titanyum raya sahip. Selenin bir de Phobos Arrowhead Gelaround modeli var. "Arrowhead" tasarımı ortadaki yarığın ok ucuna benzeyen biçimini tarif ediyor, "Gelaround" ise bu yarığın etrafında fazladan jel kullanıldığının vurgusu. Bu model 240g, çelik raylara sahip.

Phobos
       Phobos

Phobos Arrowhead Gelaround
       Phobos Arrowhead Gelaround

Sigma

Sigma da bu yıl yıldönümü kutlayan markalardan. markanın 25. yıldönümünde ışıklarda Black Edition grubu kapsamında yeni Powerled Black, Kalmit, ve Karma modelleri yer alıyor. Gerek gidona gerek kaska takılabiliyor bu farlar.

Powerled Black geniş bir ışıma açısı, 90 Lux aydınlık ve üç kademeli aydınlatma ile gece sürüşleri için markanın en önemli yeniliği. Üç ayrı çalışma seçeneği var, enerji tasarrufu yapılan kısık ışık, normal ve „power“. Sistemin yeni sadece 140g’lik Iion aküsü „power“ kullanımında 3.5 saat, kısık kullanımda ise tam 11 saat dayanıyor.

Iion ve Powerled Black
       Iion ve Powerled Black

Iion
       Iion

Kalmit üçlünün 15 LUX ışıma gücü ile en alt seviyedeki modeli. Aynı zamanda el feneri olarak da kullanılabiliyor, kaska takılabiliyor ve 4 tane kalem pil ile çalışıyor.

Kalmit
       Kalmit

Sigma Onyx Classic Sigma’nın nabız saati serisindeki yeni modeli. Dijital kodlama yöntemine sahip, EKG hassasiyetinde.

Onyx Classic
       Onyx Classic

SKS

SKS dünyanın en eski pompa üreticilerinden biri. 1932'de kurulan Alman firması bu yıl 75. yıldönümünü kutladı ve bu vesileyle dört yeni pompa piyasaya sürdü. Pompaların ulaştığı teknolojik seviyeye bakınca insanin "artık pompa gibi pompa kalmadı" diyesi geliyor.

Puro "PUre ROad" tümcesinin kısaltması. Yani pompa yol bisikletleri için düşünülmüş. En önemli özelliği bir subap girişinin ilk bakışta gözükmemesi. Ancak ruj acar gibi çevrildiği zaman subap da kendini gösteriyor. Bu yöntemin nedeni pompayı tozdan korumak. Hava basmak için çekildiğinde manometre de ortaya çıkıyor. Puro ile 10 bara kadar hava basmak mümkün. Pompanın karbondan, alüminyumdan ve plastikten üç modeli var. Plastik olan silgiye benzer "deep black" adını taşıyan dayanıklı bir kaplamaya sahip. Karbon modeli 82g. 5 yıl garantili.

Puro
       Puro

Puro
       Puro

REVO yeni dağ bisikleti pompası. Subabın sıkışması pek çok pompada gördüğümüz gibi mandalla değil, pompanın elcik kısmının çevrilmesi ile gerçekleşiyor. Kezâ burada da pompanın içinde saklı duran bir manometre var. Bütün bunlar pompanın içinin kir ve tozdan korunması için düşünülmüş. Ayrıca birkaç defa pompalama ile tekerleğin hava basıncını 3 bara çıkarmak mümkün. Pompanın üç değişik modeli var, Puro ile aynı. Karbon model 135 g, 5 yıl garantili.

Revo
       Revo

SAM (Suspension Air Mechanic) SKS'in yeni süspansiyon pompası. Pompanın hortumu çelik ağ kaplı, 25 bara kadar hava basabiliyor. İki vidalı bir subap sistemi sayesinde pompa amortisörden sökülürken hava kaybı yaşanmıyor. Pompa 230g ağırlığında, 5 yıl garantili.

Revo
       Revo

Yukarıdaki pompaları çok ağır bulanlar için düşünülmüş model SUB40. Sadece 39g ağırlığındaki bu pompa 10 bara kadar hava basabiliyor, siyah ve beyaz renklere sahip.

Sub40
       Sub40

Specialized

Specialized uzun yıllardır BodyGeometry ile donanım ve giyimde basarili bir şekilde kendine yer edinmiş markalardan biri. Markanın bu yılki donanım yenilikleri yol bisikleti için bir kaskın (S-Works 2D) yanında yeni bir dağ bisikleti selesi. Phenom adındaki bu yeni model yol bisikletinden etkilenen minimalist bir tasarımla yapılmış, selenin ana gövdesinin içi karbon, üzerinde aşınmaya karşı güçlendirilmiş bir “micromatrix” kaplama var. Selenin yanlarında destek ve titanyumdan raylar dikkat çeken diğer özellikler. Tipik bir BodyGeometry özelliği olan birbirinden farklı genişlikte modelleri bulunan Phenom’un ortasındaki yarığı uzun turlarda da kan dolaşımını engellemeyecek şekilde tasarlanmış.

Phenom
       Phenom

Phenom
       Phenom

Sugoi

Sugoi’nin 2008’de dağ bisikletini kapsayan yeni serisi Toasted Bamboo. Adından da anlaşılacağı üzere tamamen “doğal” ürünler bunlar, çünkü bambu lifleri kullanılarak üretiliyorlar. Teri vücuttan dışarı atan özelliklerinin yanında aynı zamanda anti-bakteriyeller de, ter kokmuyorlar ve çabuk kuruyorlar.

Men
       Men's Bamboo

Women
       Women's Metro SL

Women
       Women's Tatu Jersey

Syncros

Syncros da yeni sele piyasaya sürenlerden 2008 yılında. All Mountain / maraton kullanımı için geliştirilen AM Saddle yokuş yukarı çıkışlarda bir nebze daha fazla konfor sunması için geliştirilmiş bir burun tasarımına sahip, darbelere karşı arka ve yanları güçlendirilmiş, beyaz ve siyah renkleri var, 294g ağırlığında.

AM Saddle
       AM Saddle

Uvex

Alman kask ve gözlük üreticisi Uvex’in 2008 yeniliği x-ride. 24 hava yarığı, “uvex-monomatic” ayar sistemi, ışıkta parlayan çıkartmalar ilk göze çarpan özellikler. IAS 3D sistemi ile tek bir düğme üzerinden kask üç yöne doğru (yanal ve dikey) ayarlanabiliyor. X-ride’n en önemli özelliklerinden biri “büyük kafalar”a da uyumlu olması. Kask 56-65cm arasındaki kafa çevresine göre tasarlanmış. 4 renkli kaskın mat renkli bir modeli de var, bunun adi da x-ride gt ve 2 renge sahip.

Uvex x-ride
       Uvex x-ride

x-ride gt
       x-ride gt

Vaude

Çanta ve kıyafet alanında Vaude şüphesiz öne çıkan markalardan biriydi. Her şeyden önce kadınlara yönelik ürünler bu yıl fuarda pek çok markada olduğu gibi Vaude’de de ön plana çıkmış. “Women’s Race Line” markanın bu yöne eğilmesinin önemli bir göstergesi.

Elite Top Bib Pants yeni bir silikon yapıştırma tekniği kullanılarak tamamen dikişsiz olarak üretilmiş tayt. Silikon ile yapıştırma sayesinde taytın normalde dikiş olan yerlerinde çok yüksek ölçüde esneklik sağlanmış. Dikişsizliğin en çok göze battığı yer taytın paçasındaki kaymayı önleyen kısım.

Elite Top Bib Pants
       Elite Top Bib Pants

Uniqe Vest markanın sadece 98 gram ağırlığındaki kısa kollu rüzgâr yeleği. Rüzgâra ve suya tamamen dayanıklı, omuzlar, göğüs, sırt bölgesini hava şartlarına kadar korumayı hedefliyor.

Unique Vest
       Unique Vest

Eurobike 2007 Parçalar ve Donanım Galerisi

 

  Bu haber 13479 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015