Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
26 . Kasım . 2020  
Aslı Bisiklet 2008 Ürünlerini Tanıttı

Aslı Bisiklet 2008 Ürünlerini Tanıttı

Sedona 2008

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 8.1.2008
Geçtiğimiz Cumartesi günü Aslı Bisiklet bayilerine 2008 ürünlerini tam gün süren bir programla tanıttı. Biz de her zaman olduğu gibi sizlere bu yenilikleri aktarmak için toplantıdaki yerimizi aldık.

Sedona 2008 Fotoğraf Galerisi

Modellere geçmeden önce 2008 ürün yelpâzesine genel hatlarıyla bir bakalım. Bu sene geçen senelerde gördüğümüz aynı grup Shimano parça kullanımı stratejisi bırakılarak, özellikle arka değiştiricilerde daha üst gruplar seçilerek sistemin daha sağlıklı çalışması ön görülmüş.

Bir diğer yenilik olarak kadro rengi ile amortisör renginin uyumlu olacak şekilde özel üretim olması albeniyi arttıran unsurlardan biri olmuş. Borla dışında tüm modellerin diskli versiyonunun bulunması, rakipleri karşısında üstünlük yaratacağı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Küçük kadro boyu arayanlar için bu sene bazı modellerin 18 inç, 16 inçin yanı sıra 14 inç kadro boyları bulunuyor. Bunda sanıyoruz Aslı Bisiklet’in ürünleri hazırlama aşamasında tercih edilen kadro büyüklüğü konulu anketlerinin de büyük etkisi oldu.

Yenilikler bununla da kalmamış, yol ve BMX modelleri ile yerli üretimler arasında farklı seçenekler sunan markalardan biri olarak kendini gösteriyor Sedona. Bu yeniliklerin dışında henüz hazırlıkları tamamlanmayan çocuk bisikleti modelleri de bulunuyor. Herhalde bu saydığımız yeniliklerden sonra Sedona’dan gelecek senelerde ilk kalburüstü çift süspansiyonlu bir model beklemek abartı olarak görülmez.

Genel izlenimlerimizden sonra isterseniz teker teker modellere bakalım.

XS – Carbon 2

Geçen sene ile aynı kadro. Geçen seneden farklı olarak yeni seri XT Shimano parçalar kullanılmış. En büyük değişiklik ise amortisörü Fox Terralogic yerine RLC olması. Bunun sebebi de Fox ‘un Terralogic patentine sahip olmaması nedeniyle 2008’de kendi ürünlerinde kullanamayacak olması. Bu konuya MTBTR’de daha önce degindigimizi sâdik okuyucularımız hatırlayacaklardır.

991

Skandiyum olan bu modelin kadrosu ve rengi 2007 ile aynı. Geçen sene tüm parçalar XT iken bu sene fren seti LX indirilmiş.

781

Bu senenin yeni ve yıldız modeli diyebiliriz. Tasarımı Servet Emanet’e ait 781, yeni trende uyarak neredeyse tüm parçalarıyla beyaz görünümüyle göz dolduruyor. 761 ile kadro karakteri benzerlik gösteren 781, 100 ve 120 mm esneme mesafeli amortisör kullanımına olanak sağlıyor. Kadro ağırlığı yaklaşık 1500 gram. Arka değiştiricisi ( XT) dışında tüm parçaları Deore. V-fren pivotları bulunmuyor.

       

761

761, 781 modelinin V-frenli versiyonu olmasına karşın renk ve tasarım birbirinden çok farklı. Her iki modelin de görsel tasarımlarıyla farklı kullanıcıları cezbedeceği aşikâr. Deore parçaların kullanıldığı bu modelde amortisör olarak Suntour XCR kullanılmış.

751

İtiraf etmek gerekirse 751’in diskli versiyonu, bu sene mavi – beyaz boyası ve tasarımıyla en beğendiğimiz kadroların başında geliyor. Şahsi görüşümüz daha üst modellerin de kullanılabileceği yönünde. Mavi – beyaz ve kırmızı – siyah olmak üzere 2 kadro rengi bulunuyor. Her iki renk için disk ve V-fren seçeneği bulunmakta. 1600 gram ağırlığında ki kadro, 100 mm esneme mesafesi bulunan amortisörlere uygun tasarıma sahip.

       

711

Geçen sene ile aynı kadrolara sahip bu modelde geçtiğimiz yıla nazaran bir üst grup olan Altus’un tercih edilmiş olduğu görüyoruz. Siyah- kırmızı ve beyaz olmak üzere 2 gövde alternatifi bulunuyor. Siyah – kırmızı mat olan tek gövde.

Borla

Bu sene kadro değişimiyle en çok evrim geçiren Sedona modeli olan Borla, 3 renk ile kullanıcıya daha fazla seçenek sunuyor.

Borlady

Göz kamaştırıcı gövde görsel tasarımı,14 inç kadro seçeneği ile hayli dikkat çekici.

       

311 ve 311 Lady

Bu sene şehir içi bisikleti olan 311’de amortisör, çamurluk ve portbagaj isteğe bağlı, seçenek olarak sunulmuş. Geçen seneye göre bir üst sınıf Altus kullanıldığı için daha sessizleşmiş.

411

Sedona bu sene ürünleri arasına Tiagra parçaların kullanıldığı yol bisikletini eklemiş. 7005 alüminyum çatalı ile yol bisikleti tutkunlarının beğenisine sunulmuş.

       

X-11

X-11, 411 gibi yeni eklenen sokak tarzına uygun bir dirt bisikleti. Türkiye’de giderek yayılan bu daldaki bisikletlere duyulan ihtiyacı tatmin edeceğine şüphe yok.

       

Son olarak Sedona’nın bütün ürünlerinin 2 yıl garantili olduğunu ve burada sergilediğimiz bisikletlerin önümüzdeki Mart ayı itibâriyle piyasaya sunulacağını belirtelim.

Sedona 2008 Fotoğraf Galerisine buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 9630 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015