Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
31 . Ekim . 2020  
Federasyon Başkanı'ndan Açıklamalar

Federasyon Başkanı'ndan Açıklamalar

Emin Müftüoğlu MTBTR.com'a Konuştu

Sarper Günsal   mtbtr.com © 20.3.2008
UCI MTB Maraton Yarışı için Manavgat'ta bulunduğumuz sırada Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Sayın Emin Müftüoğlu'yla da konuşma olanağı bulduk. Bir röportaj planlamadığımızdan ses kayıt cihazımız yanımızda değildi, dolayısıyla konuşma daha çok sohbet havasında geçti. Keza aşağıda okuyacağınız notlar da belleğimizin süzgecinde kalanlar olacak:

*Emin Müftüoğlu öncelikle Olimpiyatlara gidişimizin bazı ortamlarda iddia edildiği gibi bir Wild Card uygulaması olmadığını belirtti. UCI'ın bu yarışmaya katılacak ülkeleri belirlerken ülke sayısını 25'den 27 ülkeye çıkardığını, bizim de Dünya Klasmanı'nda 26. olduğumuz için bir sporcumuza Olimpiyat Oyunları'na gitme şansı doğduğunu belirtti. Wild Cardı'ın sporculara değil ülkelere verildiğini ifade eden Başkan Müftüoğlu Pekin'e Bilal Akgül'ün değil Türkiye'nin en iyi dağ bisikletçisinin davet edildiğini söyledi.

*Avrupa Bisiklet Birliği (UEC)Federasyonu'nun Mart ayı başında Selanik'te yapılan kongresinde Kapadokya'da yapılan Avrupa MTB Şampiyonası'ndan övgüyle söz edildiğini söyleyen Emin Müftüoğlu, UEC'nin 2010 yılı kongresinin Alanya'da yapılacağını ve aynı yıl Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası'nın da Türkiye'de yapılmasının kesinleştiğini söyledi. Birçok önemli organizasyonun Müftüoğlu'nun memleketi Alanya'da yapıldığına dönük eleştirilere de cevap veren Federasyon Başkanı Alanya'nın bu organizasyonları artık mükemmel yaptığını, Belediye ve diğer ilgili kuruluşların son derece yardımcı olduklarını söyleyerek Alanya'nın seçilmesinin arkasında başka bir şey aranmaması gerektiğini söyledi. 2010 Kongresinde de otel sponsorunun yüzden fazla odayı ücretsiz olarak organizasyona vereceğini bildirmesinin kongreyi almakta önemli bir etken olduğunu ekledi.

       

*Kendi döneminde federasyon gelirlerinin 2 kattan fazla artırıldığını söyleyen Müftüoğlu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ana sponsorluğu konusunda görüşmelerin sürdüğünü, yarışın beş kıtada TV'den yayınlanmasının kesinleştiğini söyledi.

*Emin Müftüoğlu kendi döneminden önce yarışlara en fazla dört master sporcu katılırken, şimdilerde bu sayının 30'a çıktığını, 25 yaşında sporu bırakan sporcuların şimdi bisiklete geri döndüklerini, bu insanların evlerinde bisikletin yeniden konuşulmya başlandığını belirtti ve bu şekilde yeni nesilleri bu spora çekebileceklerini belirten Emin Müftüoğlu, yol yarışlarında ortalama süratin 30 km/sa gibi düşük bir düzeyden 40 km/sa seviyelerine çıktığını da ekledi.

*2008 sonunda yapılacak seçimlerde tekrar aday olacağının sinyalini veren Emin Müftüoğlu seçilirse yeni hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları'na bu defa iki dağ bisikletçisinin yanısıra üç de yol bisikletçisinin gönderilmesini sağlamak olacağını belirterek "küçük olsun benim olsun" mentalitesinin artık bisiklet sporunda yeri olmadığını ifade etti.

*Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na 6 ProTour takımının katılmasının kesinleştiğini de müjdeleyen Müftüoğlu, bu ekiplerin Astana, Milram, Lampre, Saunier Duval, Silence-Lotto ve Gerolsteiner olduğunu söyledi. Gerolsteiner'in genç bir ekiple Tur'a katılacağını söyleyen Federasyon başkanı toplam 25 takımın yarışa katılacağını da ekledi.

Sayın Emin Müftüoğlu'na bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.

 

  Bu haber 3646 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015