Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
18 . Ocak . 2021  
44. Cumhurbaşkanlığı Turu 4. Etap

44. Cumhurbaşkanlığı Turu 4. Etap

Tur'da 4. Etap da İtalyanların

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 17.4.2008
Bugünkü Marmaris-Ölüdeniz arasındaki 4. etapta da Cumhurbaşkanlığı Turu İtalyanların gövde gösterisine sahne olmaya devam etti. 178.2km’lik etabı 4 saat 40 dakikada kazanan Filippo Savini (CSF Group Navigare) Tur’da etap kazanan 4. İtalyan. Bundan bir önceki etabı kazanan Matteo Priamo’nun takım arkadaşı ile birlikte bu yıl Tur’daki şimdiye kadarki etapları İtalyan sporcular kazanmış oldular (1. etabı Alessandro Petacchi, 2. etabı Mirco Lorenzetto). Dördüncü Etapta ikinciliği başka bir İtalyan, Luca Zanasca (Centri Della Calzatura-Partizan), üçüncülüğü ise İspanyol Aitor Perez Arrieta (Extremadura) kazandılar.

Savini etabın sonuna yaklaşık 10 km kala 4km uzunluğunda ve %8’lik tırmanışta daha yarışın 15.km’sinde pelotondan kopmuş olan sekiz kişilik gruptan ayrılarak bitişe kadar götürdüğü atakla etabı kazandı.

Savini
       Savini

Genel Klasman’da akıllı bir etap çıkaran İspanyol David Garcia Dapena (Karpin Galicia) Sarı Mayo'yu taşımayı sürdürüyor. Zaten etapları İtalyanlar alıyor ama Genel Klasman İspanyolların elinde: İkinci sırada Garcia Dapena’nın vatandaşı ve takım arkadaşı Gustavo Cesar Veloso 4 saniye gerisinden geliyor. Üçüncü sırada, 25 saniye geride ise gene bir başka İspanyol Jose Benitez (Saunier Duval) var. Karpin Galicia bugünkü etapta farkın fazla açılmasını önleyerek iyi bir iş çıkardı. Önümüzdeki nispeten kısa etaplarda takım olarak Sarı Mayo'yu korumaya çalışacakları aşikâr, fakat 5. ve 6. etaplardaki tırmanışlar sıralamada önemli değişikliklere neden olabilirler.

Bugünkü etapta ilk üçü alan sporcular aynı zamanda tırmanma puanları sıralamasında da ilk üç sırayı aldılar. Bu şekilde bilhassa Luca Zanasca Kırmızı Mayo/Yokuş Klasmanı'nda ikinci sıraya çıkmayı başardı, fakat bu kategride birincilik hâlâ Saunier Duval/Scott takımından İspanyol Jose Alberto Benitez Roman'da.

Dünkü etabın ardından Yeşil Mayo/Puan Klasmanı'nda birinciliği elinde tutan Mirco Lorenzetto bu etapta puan alamayacak ikinciliğe düştü. Etapta yer alan iki sprint değerlendirmesini de etabı ikinci sırada kapayan Luca Zanasca (Centri Della Calzatura-Partizan) kazandı. Yeşil mayoyu ise bugün 9 puan toplayan Belçikalı Pieter Jacobs (Silence Lotto) sırtladı.

Türkiye Güzellikleri Klasmanı/Turkuaz Mayo'da ise bugün Alman Christoph Menschenmoser (Ista) 5 puan toplayıp toplam 10 puana ulaşarak birinciliğini sürdürdü.

Türk sporcular arasında Brisa'dan Mert Mutlu 57. (+24.06), Milli Takım'dan Behçet Usta 77. (+26.21) ve yine Brisa'dan Keml Küçükbay da 84. (+28.16) durumdalar. Bu üç sporcumuzla beraber toplam yedi Türk bisikletçi halen Tur'a devam ediyorlar.

Daha detaylı sonuçlara Tur’un sayfasından ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak Tur’da kullanılan elektronik ciplerin tedarikçisi Sport Timing’in sayfası üzerinden geçmiş etapların tam teşekküllü sonuçlarına kolayca ulaşabildiğinizi hatırlatalım.

5. Etap

Sporcular bu akşam araçlarla Ölüdeniz’den Kalkan’a geçiyorlar, yarınki etap Kalkan-Finike arasında, 103.5km uzunluğunda ve 1106m irtifâ çıkışına sahip. Son üç etaba girdiğimizi ve Tur’da „ciddî” tırmanış olarak bu etabın 28.km.den itibaren başlayan yokuş ile 6. etapta starttan itibaren izleyeceğimiz tırmanışın kaldığını düşünürsek yarınki etabın 35-40. dakikasından itibaren oldukça sıkı mücâdele içeren sahneler izleyeceğimize emin olabiliriz. Bir taraftan Sarı Mayo'yu korumak için çalışan Karpin Galicia, diğer taraftan da Genel Klasman için bir atağa kalkacaklarsa fazla şansları kalmayan diğer favoriler, sanırız oldukça çekişmeli bir etap çıkaracaklar.

       

       

Tour of Turkey - Açılış Haberi

Tour of Turkey - 1. Etap

Tour of Turkey - 2. Etap

Tour of Turkey - 3. Etap

Tour of Turkey - 4. Etap

Fotoğraflar Cyclingnews sayfasından alınmıştır

 

  Bu haber 3265 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015