Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
26 . Kasım . 2020  
2008 UCI Dünya Şampiyonası - Albümler & Video

2008 UCI Dünya Şampiyonası - Albümler & Video

Val di Sole 2008 - Genel Sonuçlar

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 18.6.2008
Oldukça yoğun geçen bir hafta sonunun ardından dün (Pazar) günü koşulan elite sınıflar yarışlarına beraber bakalım. Yarışların yanında ayrıca her yarış için hazırlanmış fotoğraf galerilerini de hatırlatalım. Bunlara ek olarak önümüzdeki günlerde başka albümleri de sayfamızda görebilirsiniz.

Elite Kadınlar Yarışı

Parçalı bulutlu bir havada düzenlenen kadınlar yarışı saat 11’de çıkış aldı. Birinci tur esnâsında Spitz, Fullana, Klemencic ve Kalentieva’dan müteşekkil bir grup oluştu, onların ardında oldukça kalabalık bir grup vardı. Üçüncü tura kadar Spitz-Fullana-Kalentieva seklinde bir ilk üçlü oluştu ve sabit bir biçimde kaldı. Yarisin ortasında bu üçlünün yarim dakika arkadaşında Kanadalı Premont ve Leh Wloszczowska geliyorlardı. Dördüncü turda beslenme istasyonu geçilirken Spitz atağa kalktı, yalnız Fullana ile farkı açamadı, bu turda Fullana’yi önde gördük. Besinci turun başında Fullana Spitz ile arasındaki farkı 49 saniyeye çıkarmıştı, Kalentieva Spitz’in 20 saniye gerisinden gelmekteydi. Dördüncü Wloszczowska, besinci Premont ve altıncı Dahle şeklinde oluşmuştu sıralama. Fullana son turda da asılarak Spitz’in 1 dakika 43 saniye önünde yarışı bitirdi, Spitz ile Kalentieva arasındaki fark yarış bitiminde 40 saniye idi. Millî sporcumuz Senem yarışı birinci tur sonunda terk etti.

Elite Women Photo Gallery

Fullana
       Fullana

Spitz-Fullana-Kalentieva
       Spitz-Fullana-Kalentieva

Elite Erkekler Yarışı

Öğleden sonra düzenlenen erkekler yarışında çıkış turundan itibaren Jakob Fuglsang öndeydi, hemen arkasından Schurter, Vogel, Paulissen, Absalon ve Hermida’dan oluşan bir grup geliyordu. İkinci turdan itibaren Vogel ve Sauser bu gruptan koptular, onları üçüncü sırada Kessiakoff izledi, Absalon 9-10 saniye peşinden dördüncü sırada kopmamak için mücadele verirken 5. sırada Hermida geliyordu. Bu öndeki üçlü yarisin bundan sonraki kısmında bu şekilde devam ettiler. onları takip eden Absalon, Peraud ve Hermida ile fark giderek acildi. Daha ikinci turda Absalon Kessiakoff’un neredeyse 30 saniye gerisine düşmüştü. Üçüncü turda öndeki ikili Sauser ve Vogel üçüncü Kessiakoff’un 20 saniye önündeydiler, Absalon birinciden 30 saniye farkla geriden geliyordu. Dördüncü turdan itibaren Sauser Vogel’i geride bırakarak tek başına lider konumuna geldi, bir tur içinde Vogel ile arasındaki fark yarisin tam ortasına gelindiğinde 35 saniyeden fazlaydı. Kessiakoff ile Sauser arası ise bu esnada neredeyse 1.5 dakikaya çıkmıştı. Yarisin devamında Sauser’in son derece etkileyici atağına şahit olduk, yarisin ortasından itibaren kendi kendine bisiklete bindi denilebilir. Arkada ise yarisin ilk yarışında ilk üçte bulunan Kessiakoff sırasıyla Absalon’a, Näf’e, Killeen’e ve Soukup’a geçildi. Absalon da besinci turdan itibaren yokuşlarda Näf’in ataklarına cevap verecek gücü bulamayınca üçüncülüğü kaybetti. Bu arada Hermida yarışı bıraktı. Näf’in ardından Killeen de Absalon’a geçti. „Bu gidişât hayra alâmet değil“ derken Absalon yarışı bıraktı. Kessiakoff Soukup’tan tekrar besinciliği devraldı. Sıralamada bu asamadan sonra değişen bir şey olmadı ve tamamen İsviçrelilerden oluşan bir kürsü gördük. Sauser’in ardından Florian Vogel ikinci, Ralph Näf de üçüncü oldular.

Elite Men Photo Gallery

Arada seyircilerden birinin çektiği ve Absalon’un 5. turda nasıl „pilinin bittiği“ni gösteren bir de video çıktı Youtube’da. Gerçekten izlemeye değer.

Sauser
       Sauser

Vogel-Sauser-Naef
       Vogel-Sauser-Naef

21 Haziran Cumartesi

Bugün oldukça yorucu bir yolculuk nedeniyle dünün ve bugünün yarışları hakkında fazla malûmat veremiyoruz. Aşağıda Val di Sole hakkındaki bütün bağlantıları size sunmuştuk. Yalnız Nino Schurter'in bir yıl aradan sonra tekrar U23 dünya şampiyonu olduğunu belirtelim ki işin meraklıları aşağıdaki linkleri karıştırmaya başlasınlar. Bunun dışında erkekler inişte Gee Atherton Steve Peat ve Sam Hill'in önünde altın madalya kazandı, kadınlarda ise Gee'nin kardeşi Rachel Atherthon SAbrina Jonnier ve Emmeline Ragot'yu geçerek birinci oldu.

Ama elbette elimiz de boş değil. "Aperitif" olarak kadınlarda Amerikalı Melıssa Buhl'un, erkeklerde ise İspanyol Rafael Alvarez de Lora Lucas'ın kazandığı 4X yarışlarının finallerinden bir fotoğraf albümü hazırladık, umarız kendimizi affettirebiliriz:

2008 Dünya 4X Şampiyonası Finalleri Albümü

......................

Bugünden itibaren İtalya’da Val di Sole’de dağ bisikletinin neredeyse bütün branşlarında dünya şampiyonaları düzenleniyor. Bu yıl üçüncü defa düzenlenen şampiyonalara 52 ülkeden gelen neredeyse 1000 bisikletçi katılacak. Val di Sole’deki yarışlar ayni zamanda Pekin olimpiyatlarına iki ay kala en önemli yarış olmaları nedeniyle de ilgi çekiyorlar.

MTBTR olarak biz de sizlere önümüzdeki günler boyunca düzenli olarak Val di Sole’de olan biteni bildirecek, ayrıca Pazar günü olan arazi sürüşü (XC) yarışlarını Val di Sole’den bizzat aktaracağız. Bunun dışında UCI’nin yarış ile ilgili açmış olduğu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Kezâ yarışların detaylı planını da buradan ulaşmak mümkün.

Yarışlar bugün (Salı) takım yarışları ile başladı. İlk üç sırasıyla Fransa (Jean-Christoph Peraud/Jouffriy Arnaud/Laurence Leboucher/Alexis Vuillermoz), İsviçre (Florian Vogel/Matthias Rupp/Petra Henzi/Nino Schurter) ve İtalya (Marco Aurelio Fontana/Gerhard Kerschbaumer/Eva Lechner ve Christian Cominelli) oldular. takım yarışlarının detaylı sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

       

Ayrıca gene bugünden gelen haberlerde 4X yarışlarının favorisi Dan Atherton’un köprücük kemiğini kırarak İngiltere’ye döneceği oldu.

Canlı Yayın

yarışları canlı olarak da internet üzerinden seyretmek mümkün.

www.ucilive.com
www.freecaster.tv

ilk bakılacak adresler. Bunlar dışında detaylı yayın takvimi ile ilgilenenlere UCI’nin yayın sayfasını tavsiye edelim.

Çarşamba ve Perşembe Yarışları

Val di Sole’de yarışlar olanca hızıyla sürüyor. Son iki günde neler olduğuna bakalım. Çarşamba ve Perşembe günleri sonuçlanan en önemli yarışlar gençler (Junior) ve kadınlar U23 serileri oldular.

Kadınlar U23’te Sloven Tanja Zakely yarışı İsviçreli Nathalie Schneitter’in ve Leh Aleksandra Dawidowicz’in önünde kazanmayı başardı. Schneitter haricinde Çek Tereza Hurikova ve Çinli Ren Chengyuan’in da favori olarak kabul edildiği yarışta Schneitter ile birlikte yarışı özellikle ikinci turdan itibaren önde götüren Zakely’nin en büyük avantajı son turda Schneitter’in lastik patlatması oldu. Bu ikiliyi izleyen üç kişilik bir gruptan kopan Dawidowicz ise yarışı 3 dakika 13 saniye geriden tamamladı. Millî formayı taşıyan sporcumuz Semra Yetiş yarışı 1 tur geriden, 29. sırada tamamladı.

U23 Kadınlar Detaylı Sonuçlar

Schneitter-Zakely-Dawidowicz
       Schneitter-Zakely-Dawidowicz

Zakely
       Zakely

Çarşamba günü bisiklet tarihinde ilk defa olarak Kolombiyalı bir sporcu Junior sınıfında dünya şampiyonu oldu. Laura Abril, tanınmış ve favori olarak kabul edilen Macar Barbara Benko’nun 37 saniye önünde yaklaşık 18km’lik yarışı kazanmayı başardı. Abril ve Benko yarisin başından son turun başına kadar önde beraber bindiler. Üçüncü 2 dakika 11 saniyelik bir ara ile Alman Mona Eiberweiser olurken geçen yılın şampiyonu Ukraynalı Anna Boyko ise yarışı birinci turdan sonra bıraktı.

Junior Kadınlar Detaylı Sonuçlar

Benko-Abril-Eiberweiser
       Benko-Abril-Eiberweiser

Abril
       Abril

Erkekler Junior sınıfında ise favori olarak kabul edilen Slovak Peter Sagan yarışı kazanmayı bildi. İki tur sonunda Fransız Arnaud Jouffroy’dan kopan Sagan ve Jouffroy’nun ardından üçüncü sırada İsviçreli Matthias Rupp 2 dakika 50 saniye farkla bitişe geldi. yarışta ülkemizi temsil eden millî sporcumuz Abdurrahman Dandal ise yarışı iki tur geriden bitirdi.

Junior Erkekler Detaylı Sonuçlar

Jouffroy-Sagan-Rupp
       Jouffroy-Sagan-Rupp

Sagan
       Sagan

Bugünkü (Cuma) planda ise erkekler U23 yarışları var, ki bu yarışta da ülkemizi Abdülkadir Kelleci temsil ediyor.

 

  Bu haber 5260 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015