Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
26 . Ekim . 2020  
Polar FT Serisi ve RX800CX

Polar FT Serisi ve RX800CX

Polar 2009

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 25.11.2008
Nabız ölçümü eşliğinde spor yapmanın sadece profesyonellere özgü olmadığı, bilinçli spor ve antrenman yapmak için en faydalı gereçlerden birinin antrenmanı kontrol etmeye imkân tanıyan nabız saati olduğu aşikâr. Nabız saat denince ilk akla gelen marka Polar önümüzdeki günlerde Türkiye pazarında iki yeni ürünle bilinçli spor yapma imkânını estetikle buluşturacak. Markanın bu yıl ürün yelpâzesine dâhil olan FT serisi ve RS800CX modelleri artık kaba saba –teşbihte hata olmaz- değirmen taşı gibi nabız saatlerinin de tarihe karıştıklarının habercisi desek yanlış olmaz sanırız.

FT Serisi

FT serisi Polar’ın yeni çıkardığı ve gerçekten son derece şık bir tasarıma sahip, ceket altında da sırıtmayacak bir seri. Serinin en üst modeli olan FT80’in en önemli yeniliği artık sadece aerobik antrenman değil, anaerobik kuvvet antrenmanı yönetimine de imkân tanıması. Buna ek olarak Polar’ın geliştirdiği yeni STAR antrenman programı haftalık hedefler belirleyerek sporcunun antrenman takvimini kendi gündelik hayat akışına daha rahat uydurmasına imkân tanıyor. Buna ek olarak elbette yakılan kalorileri de belirten ve polarpersonaltrainer.com sayfası üzerinden bir antrenman güncesi tutmaya imkân tanıyan FT80 yıkanabilen göğüs kemeri (WearLink) ile bilgisayar arasındaki veri aktarımını kolaylaştıran FlowLink cihazı ile birlikte satılıyor. FT80’i Polar haftada 4’ten fazla antrenman yapanlara tavsiye ediyor.

FT80
       FT80

WearLink
       WearLink

Bundan bir nebze daha az antrenman yapıyorsanız (örneğin haftada 3-5 gün arası) FT60 tavsiye edilen ürün. Bu model de STAR antrenman programı sunuyor, dinlenme anındaki aerobik fitnesi 5 dakika içinde ölçüyor ve yakılan kalorileri hesaplıyor.

FT60
       FT60

Seride bu iki modelin altında FT40 ve FA20 modelleri bulunuyorlar, her iki model de sağlıklı olma hedefiyle haftada 3 veya daha az sıklıkta antrenman yapanlar hedef gözetilerek tasarlanmış. FT40’ı en çekici kılan özelliği antrenman esnâsında hangi noktadan itibaren yağ yakımının performans artırımına döndüğünü hesaplayabilmesi. FA20 ise düşük yoğunluklu, yürüyüş ya da yavaş koşu yapanlar için düşünülmüş.

FT40
       FT40

FA20
       FA20

Polar bu modelleri de göğüs kemerinin yanında USB bağlantısı üzerinden bilgisayara veri aktarımını sağlayan FlowLink cihazı ile beraber set halinde satıyor. Buna ek olarak FT60 ve FT80 modelleri salon dışı yapılan sporlarda kullanmak için GPS alıcısı ile koşucular için ayakkabı kiti seçeneğine de sahipler.

FlowLink
       FlowLink

RS800CX

Hangi spor olduğu önemli değil, fakat sporcunun seviyesi ciddî bir amatörlük ve üstündeyse Polar’ın yeni RS800CX modeli üzerinde düşünülmesi gereken bir model. Gerek koşu, gerek bisiklet, fakat bunlar dışında pek çok spor dalı için programlanmış olan RS800CX’de saatle birlikte gelen Pro Trainer 5 bilgisayar programı sayesinde örneğin bir triatletin koşu ve bisiklet antrenmanlarını birleştirerek performans değerlendirmesi yapması mümkün kılınmış. Dolayısıyla bu model Polar’ın en zengin donanımlı “oyuncağı”.

RS800CX
       RS800CX

RS800CX G3 GPS alıcısı ile birlikte kullanıldığı takdirde sıradan bir GPS aleti gibi yapılan antrenman esnâsında katedilen yolun koordinatlarını da kaydediyor. Gene Pro Trainer 5 kullanılarak bu koordinatları Google Earth ya da herhangi bir GPS programı ile incelemek ve kullanmak mümkün.

RS800CX standart donanımında WearLink göğüs kemeri ve Pro Trainer 5 programı ile birlikte geliyor ve temelde yüksek performanslı koşucular ile farklı antrenman dallarına da eğilen koşuculara hitap ediyor.

Fakat bunun ötesinde güzel olan özellik sporcunun kendi uğraştığı dala göre RS800CX’i farklı vericilerle satın alabilmesi. Örneğin

 • Run modeli profesyonel koşucular için düşünülmüş. Standart donanıma ek olarak sete dâhil olan “S3 adım alıcısı” koşucular için adım ritmi ve ortalama adım mesâfesi, koşu hızı ve koşulan mesâfe ölçüyor, açık ya da kapalı ortamda çalışabiliyor. Alıcının 150 saate kadar pil ömrü var ve sadece 23 gramlık ağırlığında.

  S3
         S3

 • Multisport modeli kendini tek bir spor dalı ile sınırlandırmak istemeyenler için düşünülmüş, bilhassa doğa sporcularını hedef alıyor. Setteki fazladan öğe G3 GPS alıcısı. G3 bütün doğa sporlarında hız ve mesâfe ölçümü yapıyor ve GPS programları ile veri kullanımına imkân tanıyor.

  G3
         G3

 • Bike modeli haliyle profesyonel bisikletçiler için en ilgi çekici model. Sete dâhil olan “CS hız ölçer” ya da isteğe bağlı olarak “CS devir ölçer” birimleri kablosuz hız ve pedal devri ölçümünün yanında tırmanılan toplam irtifâ ile râkımı temel alarak yokuş çıkış ve inişlerde yüzde cinsinden eğimi de hesaplayabiliyor.

  CS
         CS

  CS
         CS

  Polar’ın Türkiye distribütörü Finspor’un belirttigine göre FT60 modeli (199 Avro) önümüzdeki 10 gün içinde, RX800CS modeli ise 50 gün içerisinde ülkemize geliyorlar.

  Polar Türkiye Distribütörü

  Finspor

 •  

    Bu haber 6146 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015