Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
Salcano 2009 Basın Bülteni

Salcano 2009 Basın Bülteni

Salcano 2009'da Daha Bir Güzel

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 18.1.2009
Yerli üretim kalburüstü bisiklet markaları 2009 modellerini neredeyse piyasaya sunmak üzereler. Kron bisikletlerinin 1-2 üst model dışında kabaca tanıtmıştık. Sedona'nın, 2009 modellerini tanıtmasına da 1-2 hafta kaldı. Alıştığımız belirli bir çizginin üzerinde olduğunu düşündüğümüz markalar içine şimdiye kadar katmadığımız Salcano, 2009'da radikal sayılacak değişikliklerle karşımıza geliyor. Daha detaylı yazıları sonraki günlere bırakarak yeni yayınlanan basın bültenine yer verelim.

Salcano 2009 Model Bisikletleriyle Çok Konuşulacak

35 yıla yakın süredir bisiklet üretimi yapan Salcano, 2009’a devrim niteliğindeki bir çok yenilikle hazırlandı. Bisiklet sektöründeki kullanıcı ve satıcıların uzun süren fikir alış verişleriyle yepyeni modeller tasarlandı ve bu modeller yerli üretimde kullanılmayan ve tümünü bir arada görmeye alışık olmadığımız komponentlerle süslendi.

Göze çarpan en önemli farklardan bir tanesi dünyanın en hafif lastiklerinden biri olan Maxxis Maxxlite 310’ un kullanılması. Bunun dışında Maxxis'in diğer 2 modeli de mevcut; Ignitor ve Tomahawk. Bunların yanında Hutchinson'ın bazı modellerde kullanılan Python modeli de önemli bir yenilik.

 NG 303
        NG 303

Bisiklet sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak Salcano ilk defa dağ bisikleti yarışçılarının parlayan tercihi Sram ürünlerini bisikletinde kullanıyor. X-9 X-7 VE X-5 bu modellerde kullanılan Sram modelleri ve bu ürünlerde Truvativ’in aynakol dişlileri kullanılmış durumda.

Yeni modellerde Shimano’nun SLX, yenilenmiş Deore’si ve Acera'sı mevcut ve çoğu full set olarak kullanılmış, kablosuna varıncaya dek Shimano tavsiyelerine uyulmuş. Bunların dışında Shimano'nun yeni vites fren kolu ST-EF 40 bir çok modelinde mevcut. Elcik vites kullanımlarında ise en üst modeli SLRS 43 kullanılmış.

Frende ise öne çıkan en önemli özellik tam olarak 6 modelde hidrolik disk kullanılmış olması, 3 modelde Shimano vites takımının seti olan hidrolik diskler mevcut SLX, Deore, Acera ve bu piyasanın parlayan yıldızı Avid Juicy 5 ve 7 diğer 3 modelde kullanılmış durumda.

101 SD
       101 SD

Kadro ve maşalarda tam bir değişim söz konusu. En üst modelde double butted borularla üretilmiş olan değişik boylara sahip kadrolar kullanılmış ve bunlar en çok tercih edilen maşalarla süslenmiş; gidondan kilitlemeli Rock Shox Tora, Suntour’un kilitlenebilir XCR ve XCM modelleri ve RST’nin Omni 191 modeli bunlardan bazıları.

10 modelin gidon, boğaz, furş takımı, sele, sele borusu ve elciklerinde ise dünyanın önde gelen markası Richey'i görmemiz mümkün. Bu markanın bu yaygınlıkta kullanılmış olması da en önemli yeniliklerden bir tanesi.

Bunların dışında paslanmaz jant telleri, Wellgo pedal gibi daha saymayı unuttuğumuz bir çok yenilik var ve eminiz bu modeller bu sene çok konuşulacak.

Yaygın satılan bisikletlerde bir çok yenilik var. Örneğin özel örüm 2x12 ve 9x4 tekerlek setlerini bir çok model de görmemiz mümkün. Türkiye’nin ilk alüminyum çocuk bisikletleri de Salcano’nun yeniliklerinden. 12 ve 16 jantlarda mevcut modeller çocuklarınız için hafif seçenekler olacak. Yenilenmiş şehir bisikletleri de çok konuşulacak modeller olacak. Özellikle kullanılan aluminyum kadrolar ve plastik çamurluklar dikkat çekiyor.

Anlatılacak daha çok yenilik var. Diğer yenilikleri bizce kendiniz keşfedin. www.salcano.com bu yıl çok konuşulacak modelleri keşfedeceğiniz gerçek adres burası.

       

       

       

       

Kaynak: Salcano 2009 Basın Bülteni

 

  Bu haber 5541 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015