Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
25 . Kasım . 2020  
Pitbull Team 2.Antrenman Yarışı

Pitbull Team 2.Antrenman Yarışı

Belgrad Ormanı

Emre Yıldırım   mtbtr.com © 14.7.2002

7 Nisan 2002 Pazar günü Pitbull Dağ bisikleti takımının organize ettiği 2. antrenman yarışı Belgrad Ormanında yapıldı. mtbtr.com ekibide yarışta yerini alıp sizin için gözlemledi.

+ 36 yaş master kategorisinden 3, 23-35 yaş Büyük Erkekler 14, 16-22 yaş Genç Erkekler 4 kişi, bayanlar ise 1 katılımcı yarışa katıldı.

1.8 kilometrelik uzunluğa sahip parkurda;. + 36 yaş masterlar 7, 23-35 yaş Büyük Erkekler ve 16-22 yaş Genç Erkekler 10, bayanlar ise 3 tur attı.


Doğu EKE'nin yorumu:

Yarış parkurunda toplu bir ısınma turu attığımızda gördüm ki, diğer yarıştan tecrübelerimle parkurun yokuş kısımlarını elime alarak çıkmak zorunda kalacaktım. Nitekim lastiklerim tamamen çamur dolmasıyla, tırmanma esnasında patinaj çekmeğe başladım ve bisiklet elimde ilk turlarda koşu daha sonraki turlarda yürüyüşle bu çıkışları başardım. İnişlerde ise, patikanın kaygan ve çamurun derin olmasında faydalanarak, fren kullanmak yerine bisikleti çamurun derin olduğu taraflara sürerek hızımı azaltmaya, mümkün olduğunca az fren kullanarak, fren pabuçlarımın 10 turu çıkartmasına özen gösterdim.

5. turda patladığını fark ettiğim lastiğimi her iki turda bir şişirmek zorunda kaldım. Sağ olsun Hüseyin Güloğlu, kendi yedek lastiğini bana vermeyi teklif etti; fakat siboplar tutmadığından bu samimi ve sportmence olan teklifi kabul edemedim. Kendisine bir daha buradan teşekkür ediyorum.

Organizasyon sorunsuz işledi diyebilirim. Bisikletimin önüne hatalı taktığım yarış numaramı, yarış organizatörlerinin yardımı ile iki tur arasında çabucak çıkartmayı başardım.

Dereceye Giren Yarışmacılar
       Dereceye Giren Yarışmacılar

Yarışa ilgi bir ay önce yapılan antrenman yarışından biraz daha azdı; fakat bu sefer şehirler arası katılım vardı. İzmir'den iki kişi sadece yarış için gelmişlerdi. Katılım sayısının artamamasına bir tek olumsuz etken olarak iki haftadır devamlı kapalı ve yağışlı olan hava olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen parkurun büyüklüğüne göre yarışçı sayısı tatmin ediciydi.

Zaman zaman heyecanlı kapışmalar olacak kadar parkurda trafik yaşandı. İlk turlarda, "single track" zeminde, diğer yarışçılarla kapışmak çok hoş oldu.

Bu parkur kuruduğu taktirde çok daha hızlı ve daha az bisikleti elde taşıyarak geçeceğine inanıyorum. Bu güzel organizasyonun gelişerek devamı dileğiyle.

Ayşin ÖZER'in Yorumu:

Yarış öncesinde üzerim de ilk defa bir mtb yarışına katılıyor olmanın verdiği bir heyecan vardı. Yarışmadaki tek bayan yarışmacı olmakla birinciliği garantilesem de heyecanımı dindirmeye yetmedi.

Dağ bisikletine binmek ile yarışmak arasında farklar olduğunu bu yarış sayesinde öğrendim. Her yaptığım turdan sonra bir sonraki tur için taktik geliştirdim. Dik yokuşlardan inerken ağaçlara çarpmayım, aman doğayla barışık bir spor, zarar vermeyim diye (ağaçlara tabii) bisikletten inmeyi tercih ettim. Çamur içerisinde boğuşarak başlangıç noktasına gelince de tüm hünerimi seyircilere gösterme isteğiyle bastım pedala. Yarışmada yaptığım 5 tur ise inanın heyecandan yarış başlangıcında hava muhalefeti yüzünden revize edilen tur sayılarını anlamamamdan kaynaklandı. Nedense kendimi birlikte start aldığım +36 master erkekler kategorisine soktum. J

Sevgili Pitbull ekibine ve emeği geçen herkese bu keyifli yarış için teşekkürler.

Umarım bundan sonraki yarışmalarda bir bayan mtb yarışçısı olarak tek başıma kalmam ve günden güne bayan yarışmacıların sayısı da artar.

 

  Bu haber 3512 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015