Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Kasım . 2020  
Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali, Ürgüp!

Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali, Ürgüp!

Ürgüp'te Kral İlias Perildis

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 27.6.2009
Kapadokya Dağ Bisikleti Fesitvali “festival “havasında olmasa da Ürgüp'ün muhteşem ortamında Cuma günü yapılan yarışlarla başladı. Parkur geçmiş yıllarda kullanılan güzergahların birleşiminden oluşuyordu. Genel olarak yarış sonrası konuştuğumuz sporcuların görüşleri, geçtiğimiz haftasonu Isparta'da gerçekleşen XC yarışına göre daha güzel bir parkur olduğu yönündeydi. Hava hafif rüzgarlı olmasına rağmen sıcaktı. Bu nedenle sporcular çıkışlarda hayli ter döktü.

Fotoğraf Albümleri

09:30 Yarışları
11:00 Yarışları
13:30 Yarışları
13:30 Yarışları 2
Ödül töreni

Sabah şehiriçi yolların kapatılması gecikince 09:00'da başlayacak yarışlar 30 dakika kaydırıldı. Çok sorun yaratmasada Trabzon'da yapılan yol yarışları nedeniyle çipler ve bilgisayar sistemi bu yarışa yetişmedi ve elektronik sistem olmadan yarış gerçekleşti.

09:30'da yapılan ilk yarış + 40 master kategorisi her zaman olduğu gibi az sporcu ile gerçekleşti. Birinci Zafer Sayın olurken ikinci son 3-4 yarışta kürsüde görmeye alıştığımız Alparslan Bayıroğlu aldı. Üçüncü ise Vefa Sayar oldu. Yarış sonrasında konustuğumuz Zafer Sayın, Isparta'ya göre Ürgüp parkurunun kolay olduğunu, XC'ye daha uygun olduğu için de yarışın hızlı geçtiğini, zeminin değişken olduğu için keyifli olduğunu, daha yarışın başından beri birinciliğe oturduğunu, temposunu koruyarak yarışı bitirdiğini belirtti. Mikrofonu Alparslan Bayıroğlu'na uzattığımızda ise çıkışı iyi yapamadığını, havanın sıcak olması nedeniyle iyi performans sergileyemediğini belirtti.

+ 50 Master kategorisinin tek sporcusu Ahmet Hidayet Akyürek, “Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Şampiyonası yapılmış olan çok güzel bir parkur. Şampiyonayı tekrar hatırladık. Dileğimiz yine Ürgüp'ün şampiyonaya ev sahipliği yapmasıdır“ dedi.

Karabiber Kardeşler
       Karabiber Kardeşler

Elit B kategorisinde Karabiber kardeşler kürsüyü kapladı. Mahmut Karabiber “Startta iyi bir çıkış yaptım, yarışın ilerleyen turlarında nabzımı düşürmeden tempoyu yükselttim. Teknik açıdan kolay ve hızlı bir parkurdu. Tam gücümü kullanmadım, Pazar'a saklıyorum.”
İlhan Karabiber ise “İlk tur yorucuydu. İlk turda önümdeki sporcular çok hızlı başladıkladıkları için 2. turun sonunda tempoları düştü. Ben de onları geçtim. 4. turda çok yoruldum.” dedi.

+ 30 Master kategorisinde birinci olmasına çok alıştığımız Bora Tirki gene birinci oldu. İkinci Ali İhsan Taş, üçüncü ise Cem Anamurluoğlu oldu. Yarışın üçüncüsüsü Cem'in yarış hakkında “Teknik değildi. Gücümü iyi kullandım. Hızlı bir yarış oldu. Yine de gücümü tamamen kullanmadım. Göreme'ye de gücüm kaldı” dedi.

Elit Bayanlarda Susan Clarke birinci geldi. İnanılmaz performansı ile göz doldurdu. Yarış bitiminde neredeyse rakiplerine yarım tur fark atmıştı. Senem Güler ikinci, Esra Kürkçü ise üçüncü oldu. Senem ve Esra ile yarış sonrasında görüştüğümüzde bize bu hafta çok fazla yarış koştuklarını, yarış sabahı Trabzon'dan çok yorgun geldiklerini, sabah doğru düzgün kahvaltı bile yapamadan yarışa girdiklerini dile getirdiler. Son 3-4 yarışta kürsüde görmeye alıştığımız Erica Fendley ise bir hafta önce yapılan Isparta Yarışı'nda düştüğünü, dizine dikiş atıldığı için bu yarışa katılmadığını belirtti.

Bilal Akgül
       Bilal Akgül

Elit Erkeklerde ilk turdan itibaren büyük bir düello vardı. Milli sporcumuz Bilal Akgül, Yunan sporcu İlias Perildis ve Çek sporcu Mataus Ulman son tura kadar grup halinde gittiler. Yarış sonrası görüştüğümüz Bilal Akgül “yarış çok hızlıydı. 5. turda atak yaptım, bir süre önde gittim. Tempomu koruyamadım. Bu benim sonum oldu. Yarış bir tur kısa olsaydı ben kazanırdım, uzun geldi. İnşallah Göreme'de daha iyi olacağım.”

Abdurrahman Dandal
       Abdurrahman Dandal

Abdurrahman Dandal yarış hakkındaki yorumu ise söyle oldu: “Parkur çok iyiydi. Yarış bana çok uzun geldi. 10 Haziran'da yaptığım antrenmanda düştüm. Sonraki 10 gün antrenman yapamadım. Yarış sırasında lastiğim patladı. Arka teker setini değiştirdim. Bu seferde vites sorunu yaşadım. Bu yarış benim için antrenman oldu. Pazar günü daha iyi olacağım.”

Elit Erkekler 3
       Elit Erkekler 3'lü Düelloya Sahne Oldu

Halil Korkmaz İle Giant Buluşması!

Giant'in bir süredir takım hazırlıkları yaptığını biliyorduk. İşte bu hazırlığın ilk meyvesi Ürgüp'te karşımıza çıktı. Halil Kormaz artık Giant forması altında yarışacak. Mavi ve beyaz bisikleti ve kıyafetleriyle çok dikkat çekici olduğunu belirtelim.

Halil Korkmaz Giant
       Halil Korkmaz Giant'te

Halil'in yarış hakkında yorumu ise şöyle oldu. “Hava sıcaktı, susuzluğumu gidermek için çok su içtim, bu da beni şişirdi.”

Fatih Koçak
       Fatih Koçak

Dağ bisikleti'nde yeni yüzler de vardı. Kütahya Gençlik Spor'dan Fatih Koçak yıldız erkekler kategorisinde 3. oldu. Diğer konuştuğumuz sporcuların aksine bu parkurda ilk defa yarıştığını, çıkışların çok olduğunu, çıkışlarda yüklendiğini, inişlerde dinlenerek gücünü koruduğunu, biraz daha tecrübeli olsaydı 2. olabileceğini dile getirdi.

 Deniz Kars ve Tuğçe Ata
        Deniz Kars ve Tuğçe Ata

Yıldız bayanlarda ise Ürgüp'ten katılan iki yeni sporcumuz vardı. Deniz Kars ve Tuğçe Ata. İlk yarışları idi rakipsiz yarıştılar umarız bundan sonra da yarışmaya devam ederler.

Hızlı Sonuçlar

+ 50 Master

1) Ahmet Hidayet Akyürek

Genç Bayan
1) Deniz Kars
2) Tuğçe Ata

Yıldız Erkek
1) Yusuf Çabık
2) Uğur recep Çelik
3) Fatih Koçak

+ 40 Master
1) Zafer Sayın
2) Alpaslan Bayroğlu
3) Vefa Sayar

+ 30 Master
1) Bora Tirki
2) Ali İhsan Taş
3) Cem Anamurluoğlu

U23B Erkek
1) Bayram Eroğlu
2) Yiğit Yazıcı
3) Uğur Nişancı

Elit B
1) Mahmut Karabiber
2) İlhan Karabiber
3) Salih Manavoğlu

Elit Bayan
1) Susan Clarke
2) Senem Güler
3) Esra Kürkçü

Elit Erkekler
1) İlias Perildis
2) Mataus Ulman
3) Bilal Akgül

Genç Erkekler
1) Hamza Kansız
2) Ali Tunca Gurkan
3) Kaan Uysal

 

  Bu haber 7430 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015