Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
01 . Kasım . 2020  
Sezonun İlk Yol Yarışı Alanya’da Başladı

Sezonun İlk Yol Yarışı Alanya’da Başladı

K.A.P. Sezon Açılışı 2. Gün

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 30.1.2010

K.A.P. Sezon Açılışı İkinci Gün Büyük Erkekler Yarışı

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı faaliyet raporunda yer alan Sezon Açılış Kupası ve Kulüpler Arası Puanlı Yol Yarışları (K.A.P.) ikinci gününde büyük Erkekler de Kocaeli Brisaspor’dan Kemal Küçükbay, yarışı 4 dakika arayla birinci bitirdi.

 Kemal Küçükbay
        Kemal Küçükbay
Saat 08.30’da 35 sporcunun çıkış yaptığı K.A.P. Büyük Erkekler Yarışı Alanya-Manavgat arasında 110 kilometre olarak gerçekleşti. Yarışın 5.’nci kilometresinde grupta kopmalar yaşandı. Çok ataklı geçen yarışı 4 dakika arayla Kocaeli Brisaspor’dan Kemal Küçükbay, 02.41.41 süreyle birinci bitirdi. Aynı takımdan Ali Rıza Tanrıverdi, 02.45.12 süreyle ikinci, 02.46.10 süreyle Konya Şekerspor’dan Selçuk Türkçetin üçüncü oldu.

 Selçuk Türkçetin
        Selçuk Türkçetin

2016da Türkiye Olimpiyatlarda Madalya Kovalayacak

Sezonun ilk yarışını Büyük Erkekler ve Genç Erkekler yarışlarıyla dün Alanya’da başlattıklarını, bugün ise Büyük Erkekler, Genç Erkekler ve Master Erkekler Yarışları, yarın ise Kriteryum yarışlarının yapılacağını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, bu başlangıcın da olimpiyatlar hazırlıklarının ilk ayağı olduğunu söyledi. 23 ay sonra 2012’de olimpiyata gidecek olan sporcuların belirlenmesi için 2010 yılına tarihi bir program yaptıklarını söyleyen Müftüoğlu, “Bugüne kadar bisiklet tarihinde olmamış ülkemizde hem dağ bisikleti, hem de yol bisikletinde uluslar arası yarışları programa aldık. Ve ilk defa ülkemizde Veledrom pisti ile ilgili olimpiyata sporcu göndermek için yurt dışına takımlarımızı gönderdik. 2010 yılı bisiklet tarihinde bir milad olarak düşünüyoruz. Önümüzdeki iki yılı doğru geçirirsek inşallah bu milad bisiklet tarihine altın harflerle geçer. Olimpiyata daha önce tek sporcu ile gitmiştik. Artık tek değil kalabalık bir gurupla olimpiyata gidip, 2016’da da madalya kovalayacak bir Türkiye görmek istiyoruz. Planlarımız bu doğrultudadır.”dedi.

K.A.P. Alanya Sezon Açılışı İkinci Gün Masterler Yarışı

  Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı faaliyet raporunda yer alan Alanya Sezon Açılış ve ikinci günün son yarışı olan Master Erkekler yarışı ile Kulüpler Arası Puanlı Yol Yarışları son buldu. Yarışın birincisi ferdi olarak katılan Turgay Görmen oldu.  

  Saat 15.15’de başlayan yarışın startını spor sever Avni Uluer verdi. Uluver’in bayrağı kaldırmasıyla çıkış yapan 51 sporcu, D-400 Karayolu üzerinde Alanya-Manavgat güzergahında 50 kilometre pedal bastılar. Sporcuların yarış boyunca öne geçme çabaları bitiş çizgisine kadar sürdü. Grup halinde bitiş noktasına gelen Master Erkeklerde yarışa ferdi olarak katılan Turgay Görmen, tekerlek farkıyla 01.18.24 zamanla birinci geldi. İkinciliği 01.18.24 süreyle  İstanbul Gençlik Spor’dan Atilla Atay, Yalova Gençlikspor’dan Zafer Yalın, 01.18.24 süreyle üçüncülüğü elde etti.

K.A.P. Sezon Açılışı İkinci Gün Genç Erkekler Yarışı

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı faaliyet raporunda yer alan Sezon Açılış ve Kulüpler Arası Puanlı Yol Yarışları (K.A.P.) ikinci gününde Genç Erkekler 90 kilometrelik koşuda Kocaeli Brisaspor’dan Ahmet Aydoğdu birinci geldi.

 Ahmet Aydoğdu
        Ahmet Aydoğdu

Saat 12.00’da 48 Genç Erkekler startı verildi. Toplu çıkış yapan sporculardan Kocaeli Brisaspor’dan Ahmet Aydoğdu ve Konya İl Özel İdare’den Mahmut Bayrak, guruptan kaçarak arayı açtılar. 90 kilometrelik koşuyu guruptan ayrı birlikte götüren Aydoğan ve Bayrak, birinci gelmek için kendi aralarında mücadele verdiler. Bitiş çizgisine ilk giren bir saniye arayla Kocaeli Brisa Kulübü sporcusu oldu. 02.18.36 süreyle Kocaeli Brisaspor’dan Ahmet Aydoğdu birinci, 02.18.37 süreyle Konya İl Özel İdare’den Mahmut Bayrak ikinci oldu. 02.20.52 süreyle Yine Konya İl Özel İdare’den Hüseyin Sarıoğlu, üçüncülükle yetindi.

Kaynak: Bisiklet Federasyonu / Sadi Nergizdal

 

  Bu haber 5104 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015