Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
01 . Aralık . 2020  
Yıldız ve Bayanlar Yol Yarışları Sona Erdi

Yıldız ve Bayanlar Yol Yarışları Sona Erdi

KAP Marmaris Yol Yarışları

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 27.2.2010
Türkiye Bisiklet Federasyonu (T.B.F.) tarafından Marmaris’te düzenlenen Kulüplerarası Puanlı (K.A.P.) Yol Yarışları, Yıldız ve Bayanların yarışları ile sone erdi. İki gün süren yarışların son gününde gerçekleşen Kriteryum Yarışları’nda Yıldız Erkekler A kategorisinden Ali Osman Kınıklı, Büyük Bayanlar kategorisinde Merve Tayfun, Yıldız Erkek B kategorisinde Ali Döner ve Genç Bayanlar kategorisinde ise Bikem Özdemir birinci oldular.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen K.A.P. Marmaris Yol Yarışları Kriteryum Yarışlarıyla son buldu. Şehir merkezinde 3700 metrelik parkurda gerçekleşen yarış saat 09.00’da Yıldız Erkekler A Kategorisiyle başladı.

3700 Metrelik Parkurda Ortalama 35 Km Hız Yaptılar

11 tur olmak üzere parkurda 40,7 kilometre koşmak için çıkış alan 59 yıldız sporcu, yarışın son turuna kadar gurup olarak hareket etti. Son tura girildiğinde Konya İl Özel İdare Spor’dan Ali Osman Kınıklı, Konya Şeker Spor’dan Yasin Beyan ve Kocaeli Brisa Spor’dan Lütfullah Tanrıverdi depar atarak öne geçti. Ortalama 35 kilometre hızın yaşandığı yarışta bitiş çizgisini tekerlek farkıyla Konya İl Özel İdare’den Ali Osman Kınıklı, 01.09.33 süreyle birinci geçti. Kınıklı’nın yanından bitiş çizgisine aynı süreyle geçen Konya Şeker Spor’dan Yasin Beyan ikinci girdi. Bir saniye arayla da Kocaeli Brisa Spor’dan Lütfullah Tanrıverdi üçüncü oldu.

 Yıldız A Kategorisi Pazar Günü
        Yıldız A Kategorisi Pazar Günü

Büyük Bayanlarda Brisa Damgasını Vurdu

Yıldız Erkeklerin yarış bitiminin ardından 10 tur olmak üzere 37 kilometre koşacak olan Büyük Bayanların çıkışı verildi. 11 sporcu üç tura kadar gurup halinde yarışırken, Kocaeli Brisa Spor’un 4 sporcusu ortak hareketle öne geçti. Bir saatlik bir zaman dilimi içerisinde geçen yarışta ortalama 33 kilometre hızla dereceye ilk girenler Brisa kulübü sporcuları oldu. 01.06.00 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Merve Tayfun birinci, aynı süreyle aynı takımnad Gül Çelebi ikinci, Esra Kürkçü ise üçüncülüğü elde etti.

Yıldızlarda Ali, Gençlerde Bikem Birinci

Büyük Bayanlar yarışının sonunda parkuru 8 tur olmak üzere 29,6 kilometre pedal çevirecek olan Yıldız Erkekler B kategorisinden 31 sporcu ve Genç Bayanlar kategorisinden 12 sporcu aynı anda çıkış yaptı. Bisiklet sporunda henüz yeni olmalarına rağmen parkurda ortalama 35 kilometre hız yapan Yıldız erkekler, yarışı oldukça başarılı koştu. Ufak kazalara rağmen yarışı bırakmayan yıldızlardan Konya Selçuklu Belediye Spor’dan Ali Döner, yarışı açık arayla birinci bitirdi. İkinciliği 52.54 süreyle Konya Şeker Spor’dan Feti Acar, üçüncü ise aynı süreyle Kepez Belediye Spor’dan Süleyman Can Ezirgan oldu. Genç Bayanlar yarışında ise 5. tura gelindiğinde yaşanan kaçmalar nedeniyle yarış üç ayrı gurup halinde sürdü. Son tura girildiğinde bitiş çizgisine son metreler kala depar atan üç sporcu, birincilik için mücadele etti. Bitiş çizgisini yan yana geçen üç sporcu aynı süreyle yarışı bitirirken, dereceleri tekerlek farkıyla belirlendi. 58.51 süreyle Muratpaşa Belediye Spor’dan Bükem Özdemir birinci, Balıkesir Gençlik Spor’dan Seda Öztürk ikinci ve Alanya Belediye Spor’dan Şeyda Tozduman üçüncü olarak yarışı bitirdi.

Cumartesi İse

Kulüpler Arası Puanlı Marmaris Yol Yarışları’nın birinci gününde Büyük ve genç bayanlar yarışları yapıldı. Saat 11.45’de çıkışı verilen 13 sporcu, 55 kilometrelik yarışın 2. kilometresinde koptu. Dik yokuşu tırmanan sporcular arasında öne geçen Senem Güler, Esra Kürkçü, Gül Çelebi, İzmir bölgesinden ferdi olarak katılan ABD’li Erica Fendley, arayı açarak 15. kilometreye kadar yarışı birlikte sürdürdü. Erica’nın lastiği patlaması üzerine geride kalırken Kocaeli Brisa Sporlu üç sporcu birlikte hareket ederek Ayin Koyu Mevkiinden geri döndü. Yağmurdan oluşan yolun kayganlaşması nedeniyle yarışı önde götüren Senem, Esra ve Güler, yarışın 30. kilometresinde viraj dönerken düştüler. Senem, sağ kolu ve sağ baldırından yaralanırken, diğer iki sporcu da yaşadıkları kazayı hafif atlattılar. Yaşanan kazaya rağmen yarışı bırakmayan üç sporcu yarışı sürdürmeleri hakemler ve çevreden izleyen vatandaşlardan takdir topladı. Kaza rağmen üç sporcu, bitiş çizgisini ilk giren sporcular oldu. Bitiş çizgisini 02.00.09 süreyle ilk geçen Kocaeli Brisa Spor’dan Senem Güler olurken, ikinci aynı takım ve aynı süreyle Esra Kürkçü, üçüncü ise Gül Çelebi oldu. Lastiği patlamasına rağmen, lastik değiştirip yarışı bırakmayan Erica Fendley, yarışı dördüncü olarak bitirdi.

 Büyük Bayanlar Ön Grup
        Büyük Bayanlar Ön Grup
Aşırı yağıştan yolun kaygan olması nedeniyle kaza yaşayan sporculardan Senem Güler, “Yol bizim yolumuzdu zaten. Biliyorduk ve ona göre antrenman yapmıştık. Antrenman şeklimize göre yarış koştuk. Düştük, devam ettik. Çünkü burada bir mücadele veriyoruz. Sonuç olarak düşmeme rağmen ben birinci geldim. Mücadelenin gerektiğini almakta böyle bir şey olsa gerek..”dedi.

Kriteryum’un galibi Seda

Şehir merkezinde 3700 metreden oluşan parkurda Genç Bayanlar Kriteryum yarışı koşuldu. Saat 15.45’de çıkış yapan 31 sporcu, Yarışı 11 tur atması planlanırken, şiddetli yağış nedeniyle bu tur hakem kararıyla 9 tura düşürüldü. Toplam 33.3 kilometre pedal çeviren sporcular arasında yarışı ön gurupta götüren Alanya Belediye Spor’dan katılan Şeyda Tozuman’ın arka cantı arıza gösterinde yarışı bırakmak zorunda kaldı. Eceabat Olimpik Spor Kulübünden Elif Kübra Özçelik, ön gurupta birincilik için mücadele ederken yaşadığı kazan sonucu, yarışı devam ettirmesine rağmen zaman kaybetmesi sonucu tur yedi. Yarışı birinci bitiren ise 01.04.52 süreyle Balıkesir Gençlik Spor(dan Seda Öztürk oldu. 01.04.53 süreyle Sakarya Türk Telekom’dan Merve Demircioğlu ikinci, 01.06.13 süreyle Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Bikem Özdemir elde etti.

Yıldız Erkekler de Kriteryum’un Birincisi Enes Talha Ay

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) 2010 yılı faaliyet raporunda yer alan K.A.P. Marmaris Yıldızlar ve Bayanlar Yol Yarışı’nın ilk gününde Yıldız Erkekler A kategorisi 60 kilometre yol yarışı, Yıldız Erkekler B kategorisinde ise 37 kilometreden oluşan Kriteryum yarışları koşuldu. Yol yarışının birincisi Kocaeli Brisa Spor’dan Feritcan Şamlı, Kriteryum yarışının birincisi ise Konya Şeker Spor’dan Enes Talha Ay oldu.

Yıldızlar A Kategorisi
       Yıldızlar A Kategorisi

Saat 09.00’da Şehir merkezinde çıkış yapan Yıldız Erkekler A Kategorisinde 59 sporcu, Datça yolu üzerinden Çukucak Mevkiine güzergahında yarıştılar. Yarışın 2. kilometresinde yokuş tırmanan gurup içerisinden kopan Feritcan Şamlı, Ferhat Gezer, Ayhan Güngör, Vahit Saygın, Hamza Uçar, Emre Şahin adlı 6 sporcu, kaçarak diğer sporculardan arayı açtılar. Sporcular, 30 kilometre sonunda Çubucak mevkiinden dönüş yaparak geri kalan 30 kilometreyi kat etmek için pedal bastılar. Deniz manzaralı orman havasında pedal çeviren 6 sporcudan 5’i Saygın’ı geride bırakarak aralarında birincilik için yarıştılar. Bitiş çizgisine son 1 kilometre kala kaslarını zorlayan 5 sporcudan bitiş çizgisini ilk geçen 01.58.09 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Feritcan Şamlı oldu. Birinciliği 3 saniye ile kaçıran Karaman Gençlik Spor’dan Ferhat Sezer, 01.58.11 ikinci, aynı süreyle ise Çumra Belediye Spor’dan Ayhan Güngör üçüncülüğü elde etti.

Şehir merkezinde 3700 metreden oluşan parkurda Yıldız Erkekler B Kategorisinde Kiteryum yarışları yapıldı. Parkurda 11 tur atarak toplam 37 kilometre koşan 31 genç sporcu, centilmence bir yarış çıkardılar. 6 sporcu tur yerken, geri kalan sporcular rahat bir şekilde yarışı bitirdiler. Birincilik için 4 sporcu arasında yaşanan çekişme sonucunda Kriteryum yarışının birincisi 01.04.46 süreyle Konya Şeker Spor’dan Enes Talha Ay oldu. İkinciliği 01.04.46 süreyle Karaman Gençlik Spor’dan Mehmet şahin elde ederken, aynı süreyle Konya Şeker Spor’dan Fatih Mehmet Güvenç, üçüncülükle yetindi.

Alanya Sezon açılışı ve Marmaris’te koşulan yarışlarda Konya Şeker sporcuları, Marmaris’te ise Karaman Gençlik’ten sporcuların yarışlarda gösterdiği performans dikkat çekti.

Kaynak : TBF, Sadi Nergizdal

 

  Bu haber 4751 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015