Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
29 . Kasım . 2020  
Bisikletin Avrupa Birliği Alanya’da

Bisikletin Avrupa Birliği Alanya’da

UEC'nin Yıllık Kongresi Alanya'da

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 4.3.2010
Son yıllarda uluslararası camiada Türkiye bisiklet organizasyonları söz konusu olduğunda giderek ön plana çıkan bir ülke. Bunda hem düzenlenen uluslararası yarışların sayılarının artması ve kalitelerinin yükselmesi, hem de Bisiklet Federasyonu tarafından uluslararası platformda daha etkin bir tavır izlenmesi önemli rol oynuyor. Son olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu Alanya’da bu hafta sonu Avrupa Bisiklet Birliği’nin (UEC - Union Européenne de Cyclisme) yıllık olağan kongresine ev sahipliği yapacak. Konuyla ilgili detayları aşağıdaki basın bildirisinde okuyabilirsiniz.

Bisikletin Avrupa Birliği Alanya’da Buluşuyor!.

Türkiye Bisiklet Federasyonu, Avrupa Bisiklet Birliği’nin (UEC) Yıllık Olağan Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor!

Avrupa Bisiklet Birliği’nin (UEC) Yıllık Olağan Kongresi, 7 Mart’ta Alanya Alaiye Resort Otel'de yapılacak. Kongre’nin açılışı, 7 Mart, Pazar günü saat 09:30’da Avrupa Bisiklet Birliği Başkanı Başkanı Wojciech Walkiewicz tarafından yapılacak. 2009 Yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve bütçesinin oylanmasının ardından, üye aidatları ve 2010 yılı bütçesi belirlenecek. 2011 Yılı Olağan Kongresi'nin yapılacağı yerin de belirleneceği kongrede, bisiklet sporuyla ilgili kurallar üzerinde görüşmeler de yapılacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek kongreye, Avrupa'dan 40'a yakın ülkenin federasyon başkanı ve yöneticileri katılacak.

2008 yılında Selanik’te gerçekleştirilen Avrupa Bisiklet Birliği Kongresi’nde 2010 Kongresi’ni Türkiye’ye alma başarısını gösteren Türkiye Bisiklet Federasyonu, 6 Mart Cumartesi akşamı saat 19:30’da şehir merkezindeki Red Tower Restaurant’ta Resmi Gala Yemeği verecek. Gala yemeği; Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Avrupa Bisiklet Birliği’nin en önemli buluşması olan ve Avrupa bisikletinin 2 yılının planlandığı UEC Kongresi’ni Türkiye’ye alınması için Selanik’te yapılan 2008 Kongresi’ne Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile birlikte; Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı ve Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı, İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç, Alanya'nın Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu ile Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın’dan oluşan heyet, Selanik’e gelerek Federasyon’un bu çok önemli organizasyona Türkiye’nin ev sahipliği yapması için destek verdiler.

Kongre’yi alabilmek için büyük bir mücadele verdiklerini belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, UEC kongresinin Alanya'da yapılacak olmasının önemli bir fırsat olduğunu ve bu organizasyonu Türkiye’ye ve Alanya'ya almak için mücadele etmelerindeki en önemli amaçlarının, bisiklet sporunda Alanya'yı öne çıkarmak olduğunu ifade etti. Her yıl 2 milyondan fazla bisiklet sporcusunun, Türkiye ile aynı paralelde bulunan ülkelerde kamp yaptığını anlatan Müftüoğlu, ''Bu pazardan bizim de hak ettiğimiz payı almamız gerekiyor. Aynı iklim koşullarına sahip Mallorca, bisiklet sporunun kamp merkezi haline geldi ve bu da oranın ekonomisine çok önemli katkı sağlıyor'' dedi.

Aynı iklim koşullarına sahip olmasına rağmen Mallorca'nın öne çıkmasının, bisiklet sporuna uygun altyapı ve bilincinin bulunmasından kaynaklandığını dile getiren Müftüoğlu, ''Turizmcilerimiz ve belediye başkanlarımız yapacakları sunumlarda, bisiklet sporuna yönelik yapacaklarını ve yapmak istediklerini iyi anlatırlarsa, Alanya için de bisiklet sporunun kamp merkezi olmasının yolu açılmış olabilir'' diye konuştu.

Bisiklet Federasyonu’nun Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu’ndan sonra ikinci büyük organizasyonu olacak olan 15-18 Temmuz 2010 tarihleri arasında Ankara’da 39 ülkeden 900 bisikletçinin katılımıyla düzenlenecek Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası ile ilgili aşamaların da üyeler ile paylaşılacağı Kongre’de Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) de Alanya'yı tanıtıcı bir sunum yapacak.

Avrupa Bisiklet Birliği Olağan Genel Kurulu Programı:

6 Mart 2010:

19:30 Resmi Gala yemeği (Red Tower Restaurant-Alanya Merkez)

7 Mart 2010:

09:30 Avrupa Bisiklet Birliği Başkanı Mr.W.Walkiewicz’in Açılış Konusması
Protokol Açılış Konuşmaları
2009 Yılı Yönetim Kurulu Raporu
2009 Yılı Finansal Raporlar
2009 Yılı Hesap Bilgileri
Üye Aidatlari
2010 Bütçesi
2010 Avrupa Şampiyonaları
2011 Genel Kongresi’nin yer ve zamanının görüşülmesi
Kurallar Üzerinde Görüşme
İstek ve temenniler

Toplantı Yeri:

Alaiye Resort & Spa Hotel
İncekum Türkler Beldesi
Alanya

 

  Bu haber 3156 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015