Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Eylül . 2020  
KAP Fethiye Yol Yarışları

KAP Fethiye Yol Yarışları

KAP Fethiye Yol Yarışları Tamam

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 21.3.2010
Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan KAP Fethiye Yol Yarışları başladı. İlk gün gerçekleşen Yol Yarışları’nda genç erkeklerde Bolu Gençlik Spor’dan Salih Yerli, büyük erkeklerde ise Kocaeli Brisa Spor B Takımı’ndan Nevzat Kıral birinci oldu.

Kulüpler Arası Puanlı (KAP) Yol Yarışı’nın üçüncüsü Fethiye’de başladı. Kolluk Güçlerinin sayıca yetersiz olması nedeniyle güvenlik dikkate alınarak Saate Karşı yarış yerine Kriteryum Yarışları yapılmasına karar verildi. Yarışların ilk gününde Fethiye-Kaş yolu üzerinde Genç Erkekler 110 Km. ve Büyük erkekler 126 Km. Yol Yarışları gerçekleşti.

Sabah saat 08.45’de genç erkekler yol yarı için çıkış yapan 40 sporcu çıkış aldı. Fethiye-Kaş yolu üzerinde gerçekleşen yarışın ilk 12. kilometresinde Onur Bulut, Burak Gül, Kağan Çimen, Hasan Rüstem Duruboya, Eraslan Batuhan Arslan ve Sahil Yerli atak yaptı. Guruptan kaçan 6 sporcu, 20. kilometre kat ederek gurupla aralarında 1,5 dakikalık gibi bir ara açtı. 30. kilometrede bu fark 5 dakikaya çıkarken, etabın 55. kilometresi geri dönüşten bir kilometre sonra Kağan Çimen’in lastiği patlayınca geride kaldı. 75. kilometreye gelindiğinde yokuş tırmanmada yarışı önde sürdüren 5 sporcu içerisinden Eraslan Batuhan Arslan’da yolunca geride kaldı. Bitiş çizgisine 4 kilometre kala Onur Bulut’u da geride bırakan 4 sporcu arasında birincilik için aralarında kıyasıya bir koşu başladı. Yarışın sonunda bitiş çizgisini kontraatak yaparak ilk geçen Bolu Gençlik Merkezi’nden 03.14.21 süreyle Salih Yerli oldu. Aynı süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Burak Gül ikinci olurken, Konya Selçuklu Belediyesi’nden Hasan Rüstem Duruboya üçüncülükle yetindi.

       

       

Yolda Brisa

Saat 13.00’da Büyük erkekler yarışı çıkışı verildi. Gurup olarak hareket eden 33 sporcu içerisinden Secaatin Dazkırlı, Ahmet Akdilek, Abdülkadir Kelleci, Uğur Marmara, Hüseyin Özcan, Stefan Koyvhev Hristov, İsmail Aksoy, Bünyamin Özdemir, guruptan sıyrılıp öne kaçtı. 20. kilometrede yokuş tırmanışında atak yapan Kıral, Marmara ve Kelleci, 5 sporcunun önüne geçti. 80. kilometre de yorulan Kelleci, hızını azaltmak zorunda kaldı. Bitiş çizgisine 25 kilometre kala yarışı önde götüren Nevzat Kıral ve Uğur Marmara’ya Stefan Koyvhev Hristov, Fatih Harmancı ve Mert Mutlu yetişti. Son yokuş tırmanışında Harmancı’yı geride bırakan 4 Brisa Sporlu bitiş çizgisine birer saniye arayla girdi. 03.26.05 süreyle Kocaeli Brisa Spor B Takımı’ndan Nevzat Kıral birinci oldu. Kıral’ın ardından bir saniye kayıpla giren Kocaeli Brisa Spor’dan Uğur Marmara ikinci, aynı takımdan Mert Mutlu ise 03.26.07 süreyle üçüncü oldu.

Yarın sabah saat 09.00’da şehir içerisinde gerçekleşecek Kriteryum Yarışları gerçekleşecek. 3000 metrelik parkurda Büyük erkekler 18 tur (54Km), genç erkekler 15 tur(45Km) atacak. Yarışların sonunda Yol ve Kriteyum yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

 

  Bu haber 4136 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015