Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
16 . Ocak . 2021  
Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali 2010

Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali 2010

Festivalin İlk Yarışı Ürgüp'te Yapıldı

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 7.6.2010
Kapadokya Festivali'nin bu seneki ilk etkinliği olan Ürgüp yarışı, 120 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Bu sene gün aşırı yapılan yarış geleneğinin bozularak farklı tarihlere koyulmasının da etkisiyle yabancı sporcunun katılmadığı yarış, Ankara Kupası'nda olduğu gibi UCI puanı peşinde olan Türk sporcuları için bulunmaz bir fırsattı.

Havanın çok değişken olmasına rağmen, yağışın iki yarış arasında olması nedeniyle sporcuları etkilemedi. Sabah açık bir gök yüzü ile başlayan 10:00'daki yarış, bitimine az bir süre kala hava aniden kapayarak yağmura çevirdi. Arkasından da iri taneli dolu yağdı. Saatler başlama saati olan 14:00 gösteridiğinde ise yağış durmuştu. Yarışın sonuna doğru ara ara atıştırsa da havanın sıcak olması nedeniyle sporcuları çokta etkilemedi.

Fotoğraf Albümü

Yarışta çektiğimiz fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

10:00
14:00
Kürsü

Parkur önceki senelerdeki ile hemen hemen aynı idi. 2-3 noktasında yapılan değişikliklerle yüksek tempolu, hızlı ve teknik anlamda çok yıpratıcı olmayan bir yapıya sahipti. Önceki senelerde bazı tatsız kazaların yaşanması sebebiyle merdiven inişi çıkarıldı.

Günün ilk yarışı sabah 10:00'da +40, +30 Master, Genç Erkekler ve Yıldız Erkekler kategorisi ile başladı.

Genç Erkekler kategorisinde Adana Bisiklet'ten İsak Ünal rahat bir yarış çıkartarak birinci oldu. Dik yokuşların uzun inişler nedeniyle yüksek nabızda gitmenin zor olduğunu, bu koşullara dayanıklı olmak içinde güçlü psikolojiye sahip olmak gerektiğini dile getirdi.

 İsak Ünal
        İsak Ünal

Ankaragücü'ne yeni transferi olan Yusuf Çabık ikinci oldu. Ankara yarışında amortisörünün arızalandığını, Ürgüp'e gelmeden kısa bir süre önce yapıldığı için çok deneme fırsatı bulamadan yarışa girdiğini, yarış sırasında tekrar bozulduğunu bu nedenle istediği başarıyı elde edemediğini dile getirdi. İlk turda İsak'ın arkasına düştüğünü ara açılınca kendi temposunu koruyarak yarışı bitirdiğini dile getirdi. Gaziantep’ten ferdi yarışan Tunahan Celebioğlu ise üçüncü oldu.

Birkaç yarıştır Yıldız Erkekler kategorisinde sıralama değişmiyor. Ankara Kupası'nda olduğu gibi Agit Salman birinci, Ömer Faruk Kansız ikinci oldu. Ağit, “iyi bir çıkışla öne geçerek Masterlarla birlikte yarışı bitirdim. Atilla Bisiklet Takımı'na geçen sene Mersinden katıldım, antrenmanlarımı hala Mersin'de yapıyorum. Mersin antrenman yapmak için çok uygun bir coğrafyaya sahip. Geçen sene ilk 5'te idim, bu sene 4 yarışta 3 birincilik elde ettim, bir yarışta ise teknik sorun yaşadığım için 3. oldum.” dedi.
Yarışın üçüncüsü ise Kütahya Gençlik Spor'dan Furkan Duru oldu. Yarış hakkında “ Toplu çıkış benim için dejavantajlıydı. Önümde yığılma olunca geride kaldım. 5. giderken tempomu arttırarak ancak üçüncülüğe kadar çıkabildim.” yorumunda bulundu.

Master kategorisinde Brisa Sporlar'dan Nevzat Kıral birinci oldu. Geçen hafta Tarakya turunu koşan Nevzat, Yıldızların birincisi İsak Ünal'ın hemen arkasında bitirebilecek kadar iyi durumdaydı. Hatta esprili bir sekilde ileride Elit yarışacağını dahi söyledi. Sedona desteğiyle Rize Gençlik Spor'dan Oğuz Özçelik bu seneki en iyi derecesini yaparak ikinci oldu. Üçüncü ise Ankaragücü'nden Bora Tirki idi. Üç senedir Ürgüp'e aksilik yaşadığını belirten Bora, bu sene şeytanın bacağını kırarak iyi bir yarış çıkardığını dile getirdi. Teknik bir sorun yaşamayan Bora, gücünü ekonomik kullanmasının bunda payı olduğunu ekledi.

Nevzat Kıral
       Nevzat Kıral

Saat 14:00'de Elit Erkekler U23 ve Elit Kadınlar yarışı yapıldı. İki yarışın arasında yağan yağmurun sayesinde parkur pudramsı tozlu zemini temizlenerek daha da hızlı bir hale geldi.

U23 kategorisinde Rize Gençlik Spor Kulübü'nden Hamza Kansız birinci olurken, Ankara Gücü'den Bayram Eroğlu ikinci, takım arkadaşı Ozan Ali Bulunmaz ise üçüncü oldu.

 Bayram Eroğlu
        Bayram Eroğlu

Elit Erkeklerde Brisa Spor'dan Bilal Akgül birinci oldu. “(Ürgüp'te yaşıyorum) parkuru bildiğim için yarış benim için kolay geçti. Yabancı sporcu olmadığı için de çok yorulmadan yarışı tamamladım.” dedi. Aynı takımdan Abdulkadir Kelleci ikinci olurken Nilüfer BSK’den Gökhan Uzuntaş 3. oldu. Abdulkadir parkurun düz gibi gözükse de dik çıkışlar barındırdığını bu nedenle yüksek nabız sonucu çok yorucu olduğunu söyledi. Ankara Kupası'nda sakatlandığını, ara dönemde iyileşmek için antrenmanlarını kısıtlamak zorunda kaldığını da sözlerine ekledi.

 Semra Yetiş - Bilal Akgül
        Semra Yetiş - Bilal Akgül

 Esra Kürkçü
        Esra Kürkçü

Elit Kadınlarda Brisa Spor'dan Esra Kürkçü ilk çıkışta temposunu arttırarak rakipleriyle arasını açtı.Yarış sonuna kadar da teknik bir sorun yaşmayınca kürsüye birinci olarak çıktı. Ankaragücü'nden Semra Yetiş yaklaşık 8 dakika arkasından ikinci olurken, 19 Mayıs Ünv. Sualtı Kulübü'nden Burcu Balcı üçüncü oldu. Burcu, Ürgüp parkurunda ilk defa yarıştığını, parkurun çok hızlı ve aynı zamanda aşırı teknik olmadığını yorumunda bulundu. Rakiplerine göre daha antrenmansız olduğunu da belirtti.

Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali'nin 10. Yılı

Bu sene Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali'nin 10. yılını nedeniyle emeği geçenlere plaket verildi. MTBTR'de festivalin ilk yapıldığı yıllardan itibaren festivale ve bu spora verdiği destekten dolayı plakete layık görüldü. 10 Seneye yaklaşan yayın hayatımızda ilk defa ödüllendiriliyor olmak açıkcası bizlere gurur verdi. Bizde bu plaketi veren Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali organizasyonuna çok teşekkür ediyoruz. Plaket alan diğer bir isim ise Bora Tirki idi. 2000 Yılından beri aralıksız katıldığı Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali'nin bir nevi onur konuğu oldu.

 MTBTR
        MTBTR'ye Plaket Verildi

Kapadokya Bisiklet Turu

23-27 Haziran tarihleri arasında Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali kapsamında yapılacak kamplı bisiklet turunu duyurmuştuk. Kapadokya Bisiklet Turu ile ilgili detaylı bilgiye cappadociabikefestival.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar

Genel sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 5778 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015