Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Aralık . 2020  
Gary Fisher, Trek Şemsiyesi Altında

Gary Fisher, Trek Şemsiyesi Altında

Trek Türkiye 2011

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 8.7.2010
2011 ürünlerinin piyasaya çıkma başlamaları ile birlikte ülkemizdeki bisiklet markaları da 2011 modeli ürünleri mağazalara taşımaya başlıyorlar. Trek Türkiye’de geçtiğimiz günlerde aşağıdaki duyuru ile 2011 ürünlerinin yakında ülkemizde olacağı müjdesini verdi:

Shimano 2011 ürünlerini daha yeni internet sitelerinde görmeye başlamışken Bontrager, Sram, Fox ve Rock Shox gibi markalarının tüm yenilikleri dünyada ilk defa Trek 2011 modelleri ile Türkiye'ye gelmeye başladı. Geçen hafta Türkiye’ye gelen 2011 modelleri Trek bayilerinde yerlerini aldılar bile. Önümüzdeki haftalarda gelecek yeni modellerle 10'lu Shimano SLX - XT - XTR modelleri ve birçok yenilikleri daha Türk bisiklet severleri tüm dünyadan önce inceleme şansını yakalayacaklar. Ağustos sonu Eurobike ile dünyaya lanse edilecek bu ürünler 2 ay öncesinden Türkiye;de. Dünya bisiklet sevenleri, Türkiye Trek bayilerinin ve MTBTR nin internet sayfalarından bu modellerin görsellerini görebilecekler ama dokunma şansı sadece Türk bisiklet severlerde. Ayrıca Tour de France’da yarışan Lance Armstrong ve Radio Shack takımının kullandığı 2011 model Time Trial bisikletleri de Trek’in sitesinde yerini almış. Speed Concept modellerini de buradan inceleyebilirsiniz.

Speed Concept
       Speed Concept

Markanın 2011 model yılında yapısal açıdan en mühim yeniliği Trek grubu içinde yer alan Gary Fisher markasının Trek’e daha yakından bağlanarak bisikletlerin Trek markası ile, yalnız “Gary Fisher koleksiyonu” adı altında piyasaya sürülecek olması. Bugüne kadar Gary Fisher markasını taşıyan 29” bisikletler, sabit kadrolu modeller ve ‘Dual Sport’ bisikletleri artık Trek markası altında Trek bayileri tarafından piyasaya sunulacaklar. Bu aynı zamanda ilk defa bir 29” tekerlekli Trek modeli demek (hem ön-hem arka, yoksa sadece ön tekerleğin 29” olduğu 69er modeli de vardı). 1996 yılından beri Trek grubu ile çalışan Fisher bu durumdan gayet memnun: “Fikirlerim bundan sonra doğrudan Trek’e aktarılıyor, dünyanın bir numaralı bisiklet markasına. Bu daha iyi bisikletler ve bu bisikletler üzerinde daha fazla bisikletçi demek!” diyen Fisher ile Trek’in blog sayfası King of the Mountain’da yapılmış bir de kısa soru-cevap faslı var:

Soru: Gary, hislerin neler?

Cevap: Etraftaki en şanslı adam olduğumu düşünüyorum. Hâlihazırda en büyük, en harika mühendislik takımını devraldım. Endüstriyel tasarımcılar, karbon tasarımcıları, pazarlamacılar… bundan daha iyisi olamaz!

Soru: Anlaşılan bayağı heyecanlısın?

Cevap: Kesinlikle! Trek Superfly, bugüne kadar yaptığımız en güzel bisiklet. Transport, bu bisiklete gerçekten bayılıyorum. Ulaşım için olan bisikletler geleceğin ürünleri ve böyle bir bisikleti Trek’in pazarlama gücüyle piyasaya sunmak…bu bisiklet ortalığı cidden sarsacak, üstelik elektrikli modeli de mevcut.

Soru: Peki bu Sawyer hakkında ne diyeceksin?

Cevap: Klâsik tasarım, inanılmaz bir uygulama. “Steel is real”! Bu hergeleyle parkura çıktığında ne demek istediğimi tam olarak anlarsın.

Soru: Peki bütün bunlar Gary Fisher’ın geleceği için ne demek?

Cevap: Maalesef çalışmaya başlamak gerek. Eskiden paralel olarak kendi işimize bakıyorduk gibi hissederdik, fakat şimdi ön planda ve merkezdeyim. Ekiple daha sıkıfıkı bir çalışma içinde olacağız ve bu çok zevkli olacak. Ne yazık ki bu Karayipler’deki tatilimin bittiği anlamına geliyor, en azından buraya bir WiFi getirene kadar.

Sawyer
       Sawyer

Trek, Gary Fisher ın tasarladığı 2011 modelleri kendi 2010 sayfasında güncelleme yaparak 2011 Gary Fisher imzalı modellerini sergilemeye başladı bile. Bu bisikletlerde alt borudaki Trek ismi bisikletin seri üretim seviyesine Trek tarafından getirildiğini vurgularken, üst borudaki GF logosu da bisikleti oluşturan tasarım fikrinin Gary Fisher’dan çıktığını belirtiyor. Bisikletleri incelemek Gary Fisher koleksiyonu sayfasına bakabilirsiniz.

Superfly 100 Elite
       Superfly 100 Elite

Gary Fisher’ın Avrupa’da satışa sunulacak olan koleksiyonu iki tane çift süspansiyonlu, sekiz tane de sabit kadrolu bisiklet içeriyor, ki bu son grupta bir model tek vitesli / singlespeed. Bütün bu modeller Gary Fisher’ın 2002’de kendi yarattığı 29” standardı tekerlek ölçülerine sahipler.

Superfly Elite
       Superfly Elite

Koleksiyonun en üst modeli Superfly 100 Elite. Trek’ten de tanıdığımız OCLV karbon ve G2 geometrisine sahip kadro üzerinde Fox F100 RLC 29 ile Fox Float RP23 süspansiyon öğeleri, Bontrager X-Lite kadro donanımı ile SRAM X0 çekiş sisteminin yanında gene Trek’ten tanıdığımız E2 alın borusu, Active Braking Pivot gibi tasarımlar da mevcut. Bu bisikletin Superfly 100 modeli biraz daha ucuz. Sabit kadro yelpazesi ise gene karbondan Superfly Elite ile Marlin Single Speed arasında yer alıyor. Bunlar dışında dört “Dual-Sport” modeli (bunlar biraz güçlendirilmiş fitness/trekking bisikletleri denebilir), yol bisikletlerinin yanı sıra şehir içi ulaşım ve yük taşımak için geliştirilmiş Transport modeli gibi modeller de dikkat çekiyorlar.

Transport
       Transport

Kaynak: Trek Turkey / Trek

Trek Türkiye Resmî Temsilcisi:
Trek Türkiye

 

  Bu haber 7296 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015