Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Aralık . 2020  
Isparta MTB Kupası

Isparta MTB Kupası

Isparta Yarışı Yapıldı

Mahmut Can Kovan   mtbtr.com © 2.8.2010
01 Ağustos Pazar günü Isparta Sidre tepesinde Uluslar arası Isparta Dağ Bisikleti Yarışı yapıldı. Bursa yarışına göre gerçekten başarılı bir organizasyona imza atıldı. Parkur işaretleri çok iyi yapılmıştı. Bu yarışta yanlış yöne giden yarışçılar yoktu. Ancak çok fazla yarışçı da yoktu. Sonuç listelerine göre sadece 48 sporcu yarışa kaydını yaptırdı. Geçen seneyle karşılaştırırsak durum gerçekten kötü. Sıcak ve kuru hava, etkisini, sabah saat 10.00’da çıkış alan Elit Erkek, Elit Bayan ve Genç Erkeklere bir hayli hissettirdi. Aslında fazla teknik olmamasına ve Bursa’ya göre nispeten daha az tırmanışı olmasına rağmen pek çok yarışçı aşırı sıcak yüzünden birhayli zorlandı.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü

Elit Erkekler kategorisi 6 tur, Elit Bayanlar ve Genç Erkekler kategorisi 4 tur üzerinden koşulmasına rağmen yarış çok kısa sürdü. Elit Erkekler tam saat 10:00'da çıkış aldılar. Ardından sırasıyla ve Junior Erkekler ve son olarak Elit Bayanlar start aldılar. Yarışın ikinci turunda ikinci merdivenlere gelindiğinde Abdülkadir ve Bilal ilk iki sırada yer alırken arkalarından 45 sn farkla Halil geliyordu. Halil’den yaklaşık 10 sn sonra ise Elit Erkeklerden sonra çıkış alan ve Junior Erkekler kategorisinde yarışan İsak merdivenleri son sürat inerek Elitlerin peşine takıldı. Aynı turda Halil temposunu yükseltirken parkurun pek fazla teknik olmayan bir inişinde düşerek ayağını yaraladı. Ancak yarışa devam ederek 3. olmayı başardı. Ankaragücü’nden Ozan, sürpriz bir sonuca imza atacakken rublesine dolanan diken yüzünden uzun bir temizlik harekatına girişerek ancak 12. olabildi. Yarışın tek yabancı yarışçısı Besik Gavasheli yarışı 9. sırada tamamladı.

 Gürcü Sporcu Besik Gavashesi
        Gürcü Sporcu Besik Gavashesi

14:00 startı bir saat erkene alınarak 13:00'da verildi. Bora Tirki’nin 4 tur yapalım ısrarlarına rağmen Master Erkek kategorisi 3 tur, Yıldız Erkekler kategorisi 2 tur üzerinden koşuldu. Yıldız Erkeklerin en büyük şikayeti yarışın çok kısa olmasıydı. Nitekim Yıldız Erkekler birincisi yarışı 32:38 dakika’da bitirdi. Master +40 kategorisinde Ayhan Akbay, yarışta düşerek omzunu çıkartmasına rağmen yarışı birinci bitirmeyi başardı. Master +30 kategorisindeyse büyük çekişme vardı. Nitekim ilk dört sadece 4 dakikalık bir dilim içerisine yarışı tamamladı.

Halil yarış bitiminde ambulansa gitti. Orada ilk yardım yapan görevli Halil’e, dikiş atılması gerektiğini ve bir gün bisiklete binemeyeceğini söyleyince, yarışın çoğunu yaralı halde geçen ve bana mısın demeyen adamın beti benzi attı. Siz siz olun bir bisikletçiye bisiklete binemezsin demeyin.

Ankaragücü’nden Bülent Atlas, Yusuf Çabık'a beslenme alanında uygunsuz bir şekilde su verince Bülent Atlas 50 CHF, Yusuf Cabık ise 20 CHF ceza aldı.

Elit Erkekler Birincisi: Bilal Akgül

Yarış benim için rahat geçti. İlk başta Abdülkadir’le birlikte gittik. Sonra ben ikinci turda tempomu korumak için gruptan koptum. Parkur çok kolaydı. Hava biraz sıcaktı. Onun haricinde her şey iyiydi.

 Bilal Akgül
        Bilal Akgül

Elit Erkekler İkincisi: Abdülkadir Kelleci

Tempolu bir yarıştı. İyi ısınamadığım için Bilal ilk tur beni bekledi. İkinci tur kendi temposunu bozmamak için koptu. Geçen haftasonu bu parkurda antreman yaptım. O yüzden parkura alışmıştım. Sıcak haricinde herşey güzeldi. Hedefime ulaştım.

Elit Erkekler Üçüncüsü: Halil Korkmaz

Yarış güzeldi. Parkur bana göreydi. 2. Turda düştüm. 3.lüğe razı oldum. Tempomu korudum. Basit bir yarıştı. Hava güzeldi.

Elit Erkekler Dokuzuncusu: Besik Gavasheli

Yarış çok güzeldi. Geçen yılda yarışmıştım. Çok teknik bir parkur değildi ancak kondisyon gerektiriyordu. Organizasyon çok iyiydi. Bir de Türk yarışçılar çok kuvvetliydi. Çok teşekkür ederim.

Elit Bayanlar Birincisi: Esra Kürkçü

Yarış benim için rahat geçti. Herhangi bir sorun yaşamadım. Hava çok sıcaktı. Organizasyon iyiydi.

Elit Bayanlar İkincisi: Semra Yetiş

Parkur tam benim parkurumdu. Çok teknik iniş çıkış yok. Geçen yarışa göre daha iyiydim ama gene ikinci geldim. Hava çok sıcaktı.

Genç Erkekler Birincisi: İsak Ünal

Rahat ve sorunsuz bir yarış geçirdim. Tempom çok iyiydi. Rampalarda iyi olduğum için inişlerde zorlamadım. Zaten kendi kategorimden ziyade elitlerle yarışmaya çalıştım. Yarış çok kısa sürdü. Bir ara lastik patlattım. Onun haricinde sıkıntı yaşamadım.

Genç Erkekler Üçüncüsü: Semih Tunahan Çelebioğlu

Parkur güzeldi ancak tur sayısı azdı. Hava çok sıcaktı ancak bu durum beni çok etkilemedi. Bir kez düştüm ama ciddi bir düşüş değildi.

Yıldız Erkekler Üçüncüsü: Melikşah Hatipoğlu

Parkur kolaydı, sorun yaşamadım. Hava çok sıcaktı. Organizasyon da güzeldi.

Master +30 İkincisi: Oğuz Özçelik

Hava çok sıcaktı. O yüzden 3 tur olması iyi oldu. İkinci turda uçurumdan uçup 3.’lüğe geriledim. Son turda Turgay’ı geçerek tekrar ikinci oldum.

Master +30 Üçüncüsü: Turgay Germen

Hava çok sıcaktı. Parkur teknik değildi ve çok tempoluydu. İlk dört her an değişti. Son anda geçilerek 3. oldum. Yarış benim için çok zevkliydi.

Master +40 Birincisi: Ayhan Akbay

Tepede düştüm ve omzum çıktı. Omzumu yerine takıp yarışa devam ettim. Parkur bu sene çok güzeldi.Geçen seneye göre daha iyi planlanmıştı. Isparta tam bir doğa sporları merkezi. Spor il müdürlüğünün de desteğiyle her sene kalitesi artan bir yarış düzenleniyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Genel Sonuçlar

Genel sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 5350 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015