Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
06 . Mart . 2021  
Eurobike 2010 - Bisikletler K-Y

Eurobike 2010 - Bisikletler K-Y

Eurobike 2010 - Bisikletler K-Y

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 12.9.2010
Eurobike 2010 yayınlarına ikinci bisikletler makalesi ile devam ediyoruz. Gene yazıya giriş yapmadan önce önemli bağlantıları hatırlatalım:.

Fotoğraf Albümü

Eurobike 2010 Bisiklet Fotoğrafları

Ayrıca tekrar hatırlatalım, ana sayfamızın yanında

 • Twitter üzerinden ya da

 • Faça kitabından :o) bizi izlemeye devam edin.

  Kona

  Kona markası da 2011 model yılında ürün yelpazesine dahil olan 4 yeni modelle dolu dolu gelen markalardan. 2+2 DL modeli markanın yeni XC yarışı odaklı bisikleti. Eurobike kapsamında bizim de test etme fırsatı bulduğumuz MagicLink tasarımını Kona 100mm süspansiyon mesâfesine sahip bisiklete uyarlamış. MagicLink konumunda bisikletin süspansiyon mesâfesi 50mm’ye iniyor ve geometrisi çıkışa uygun bir hale geliyor, inişlerde ise bisikletin geometrisi gene yatıklaşıp 100mm’nin tamamı hizmete sunuluyor.

  Kona 2+2
         Kona 2+2

  All-mountain sahasındaki yeni model 130mm süspansiyon mesâfesine sahip olan Tanuki. Aluminyum kadro üzerine kurulu bisiklet 13 kilonun biraz altında.

  Kona Tanuki
         Kona Tanuki

  Kanadalı bisiklet üreticisi bu yıl ilk defa bir karbon bisikleti ürün yelpazesine almış. Kula Watt modelinin kadrosu 18“ boyunda 1090 gram, geometrisi markanın sabit kadrolu XC modeli Kula ile aynı tutulmuş, 2x10 vites sistemi teknik açıdan dikkati çeken donanım.

  Kona Kula Watt
         Kona Kula Watt

  Son olarak marka çekirdek müşteri kitlesini de unutmuyor. Serbest sürüş ve inişe yönelik Operator serisi ile Kona Stab, Stab Supreme ve Stinky modellerini tedavülden kaldırıyor. Operator DH 200mm süspansiyon mesâfesi (Rock Shox Boxxer) ile inişe odaklıyken Supreme Operator markanın iniş yarışına hazır ve nâzır yeni modeli. Son olarak Operator FR tek taçlı Rock Shox Totem amortisörü ve 180mm süspansiyon mesâfesi ile serbest sürüşçülere hitap eden bisiklet.

  Kona Supreme Operator DH
         Kona Supreme Operator DH

  Kona Operator FR
         Kona Operator FR

  Lapierre

  Fransız Lapierre markası 2011 model yılında yeni bir iniş platformu ile karşımıza çıkıyor. DH serisi bisikletler (DH Team, DH-720 ve kadro olarak DH-920) Nicolas Vouilloz ve Sam Blenkinsop ile beraber geliştirilmiş, ve markanın yeni Pendbox tasarımına sahipler. Bisikletlerin kadrosunun ana üçgeni alüminyumdan, arka üçgen 300 gram hafiflik sağlayan karbondan üretilmiş. Bu sayede 205mm süspansiyon mesâfesine sahip olan bisiklet DH Team modelinde 16.6 kiloluk bir ağırlıkta kalmış. Üst boruyu L boyu kadroda 20mm uzatarak elde edilen daha iniş yarışı odaklı bir kadro geometrisi, iki konumda ayarlanabilen alın açısı, kadro içinden giden kablolar ilk bakışta dikkat çeken hususlar. Pendbox tasarımında kadronun orta mil yatağı bir mafsal ile oturma borusuna, bir kaldıraç ile de çeki borusuna, daha doğrusu arka üçgene bağlı. Bu sayede dönüş noktası pedaldan kaynaklanan ivmelere tepki vermeyen, sabit bir zincir uzunluğuna imkân tanıyan ve bunun yanında gerek orta mile, gerekse arka amortisör ayarına daha kolay erişim sağlayan bir sistem ortaya çıkmış.

  Lapierre DH Team
         Lapierre DH Team

  Lapierre DH 720
         Lapierre DH 720

  Lapierre DH 920 kadro
         Lapierre DH 920 kadro

  Bunun dışında markanın ürün yelpâzesine yeni dâhil olan bir model de dirt bisikleti Rapt. Alüminyum kadro üzerine kurulu 4 modele sahip serinin en üst modeli Rapt 2.2 Marzocchi DJ3 amortisöre sahip. Bisikletin ağırlığı 13.2 kilo.

  Lapierre Rapt 2.2
         Lapierre Rapt 2.2

  Litespeed

  Titanyum kadro deyince akla ilk gelen markalardan Litespeed bu yıl sabit kadrolu Citico modelini ürün yelpazesine alıyor. Altıgen bir üst boru ve oval alt boru ilk dikkati çeken özellikler.

  Litespeed Citico
         Litespeed Citico

  Marin

  Marin markası da bu yıl yıldönümü (25.) kutlayan, dağ bisikletinin hikâyesini yazmış markalardan. Kendine has QuadLink arka süspansiyon tasarımı ile çift süspansiyon verimi konusunda önemli atılımlar yapmış, ülkemizde de YasminSports tarafından temsil edilen marka. Bu yılki ürün yelpâzelerinde hem genel olarak bütün modellere yönelik yenilikler, hem de daha önce sayfamızda da kısmen tanıttığımız gibi yeni birkaç modele sahipler. Markanın QuadLink sistemi etrafında kurulmuş yeni modeli 100mm süspansiyon mesafesine sahip olan RiftZone. Marin ile yaptığımız görüşmede öğrendiğimize göre ana fikir QuadLink sistemi etrafında bir XC yarışı bisikleti oluşturmak ve bu nedenle de MountVision modellerindeki tasarımı daha kısa süspansiyon mesâfesine uyarlamak olarak çıkmış. Daha kısa süspansiyon mesâfesi, daha kısa amortisör ve daha geride yer alan ve boyutları daha küçük bir süspansiyon birimi demek. Bisikletin kinematiği QuadLink kullanan diğer modellerle ayni olsa da Marin 100mm’lik bu modelde süspansiyon karakteristiğini pedal çevirme verimliliği etrafında odaklamaya çalışmış. Halbuki süspansiyon mesâfesi arttıkça mesela kendi tabirleri ile söylemek gerekirse “trail management” etrafına yoğunlaşıyor amortisörün çalışması. Yeni hydroforming ile tasarlanmış kadroda eklem yataklarına ömür boyu garanti veriyor Marin. Son olarak ana unsur olan QuadLink bağlantısı bu yıl RiftZone modelinde de diğer modellerde de yeni bir Y bağlantısı tasarımı ile daha daraltılmış, daha kibar, ince belli bir görüntüye kavuşmuş.

  Marin RiftZone
         Marin RiftZone

  Mount Vision serisinde de bazı yenilikler dikkat çekiyor. Konik alin boruları ve 67.5 derecelik alin açısı ve QuadLink sisteminin yenilenen Y bağlantısı bisikletin ortasını %67 daraltırken eklem %15 esnemez kılınmış. Süspansiyon mesâfesi 140mm’ye çıkartılırken süspansiyon kinematiği pedal verimliliğinden çok darbe emmeye odaklanmış.

  Marin Mount Vision
         Marin Mount Vision

  Genel olarak bu yıl Marin’in bütün modellerinde kadro boruları elden geçmiş ve bu sayede bütün bisikletler 150-200 gram kadar hafiflemişler. Sabit kadro demişken, 29” tekerlekli modeller de dikkat çekiyorlar. CXR29 modelinin kadrosu 1100 gram, bisikletin –çok da zengin bir donanım olmamasına rağmen- toplam ağırlığı 10.8 kilo kadar.

  Marin CXR29
         Marin CXR29

  Marin CXR29
         Marin CXR29

  Marin CXR29
         Marin CXR29

  Son olarak daha önce bulduğumuz DH modeli var bu yıl yeni modellerde. DH modeli aslında Marin’in QuadLink süspansiyon kinematiğini daha iyi tanımak için bir proje olarak geliştirdiği bir model. Kullanılan prototiplerde süspansiyon mesâfesi 190mm’den 250mm’ye kadar değişmiş, en sonunda QuadLink’in pedal çevirmedeki verimi de hesaba katılarak 250mm’de karar kılmış marka. Kezâ bu modelde de bisikletler albümümüzde gördüğünüz üzere daha daralan bir QuadLink eklemi, haliyle artan süspansiyon mesâfesi ve amortisör boyu ile daha öne giden süspansiyon birimi ana öğeler.

  Marin CXR Pro
         Marin CXR Pro

  Marin DH
         Marin DH

  Merida

  MTBTR’de Merida 2011

  Merida 1.20
         Merida 1.20

  Merida 29er
         Merida 29er

  Mondraker

  Hafif iniş bisikleti deyince akla gelen Summum modeli ile göz dolduran Mondraker markası bu yıl 10. yılını kutluyor. Bu vesileyle de marka Prayer adını verdiği bir serbest sürüş modelini ürünlerine dâhil etmiş. 180mm süspansiyon mesâfesine sahip olan modelde Marzocchi 66 RCV/Fox VAN R amortisörler tercih edilmiş.

  Mondraker Prayer
         Mondraker Prayer

  Bunun yanında bir diğer yenilik enduro sınıfındaki Zenith serisi. Zenith XR ve Zenith X olmak üzere iki bisikletin bulunduğu seri 170mm süspansiyon mesâfesine sahip, havalı amortisörler, ayarlanabilir kadro geometrisi ve teleskop sele borusu ilk dikkati çeken özellikler.

  Son olarak bisiklet şeklinde değil ama kadro tasarımında marka bu yıl stealth (side alloy structure) adını verdiği ve kadroları 400 grama kadar hafifletmeye imkân tanımış olan teknoloji.

  Niner

  29” deyince akla ilk gelen ve bu furyayı da kısmen başlatan markalardan biri olan Niner da ürün yelpâzesini genişleten markalardan biri. Bu yıl yeni gördüğümüz geliştirilen model çift süspansiyonlu Jet 9 modeli. XC yarış kullanımı için geliştirilmiş olan 80mm süspansiyon mesâfesine sahip olan bisikletin kadrosu 100mm’ye kadar amortisör kullanımına imkân tanıyor.

  Niner Jet-9
         Niner Jet-9

  Bunun yanında çelik kadroların güzelliğine hâlâ vurgun olanlar için S.I.R9 modelini tavsiye edelim. Modelin isminin açılımı “Steel is Real”. Bisiklet “normal” bir kullanımın yanında arka tekerlek alıcılarının değişimi ile singlespeed olarak da kullanıma imkân tanıyor.

  Niner SIR
         Niner SIR

  Norco

  Norco bu yıl ürün yelpâzesinde iki yeni modelle fuardaydı. Range 160mm süspansiyon mesâfesi ve arkada kullanılan 12mm sokma mil ile bisiklet all-mountain sınıfında markanın yeni temsilcisi. Bisiklette teleskop sele boruları için kadro içinden kablo aktarımı gibi akıllıca detayların yanı sıra markanın yeni arka süspansiyon tasarımı A.R.T. (Advanced Ride Technology) dikkati çekiyor. Bu tasarımda marka pedal ivmelerini yoketmeyi ve süspansiyon mesâfesinin ilk üçte ikilik kısmında lineer bir karaktere eriştirmeye çalışmış. Daha düşük bir süspansiyon oranı sayesinde arka amortisör daha az hava basıncına ihtiyaç duyuyor, gelişen fren performansı da cabası.

  Norco Range
         Norco Range

  A.R.T. tasarımının kullanıldığı bir diğer model de 100mm süspansiyon mesâfesine sahip olan Fazer modeli. En üst modelde 10 kilonun biraz üstünde bir ağırlığa sahip olan bisiklet Shimano’nun 3x10 çekiş sistemi ile donatılmış.

  Norco Fazer
         Norco Fazer

  Orbea

  Sabit kadrolu dağ bisikletleri arasında en dikkat çeken modellerden biri olan Orbea Alma modeli bu yıl çok büyük değişikliklerle çıkmazken karşımıza İspanyol bisiklet üreticisi ürün yelpâzesinde all-mountain sahasına doğru bir çıkış gerçekleştirip Rallon modelini piyasaya sürüyor. 150mm süspansiyon mesâfesine sahip olan bisikletin tercihe bağlı olarak Shimano XTR ya da SRAM Hammerschmidt ile donatılma imkânı kullanım sahasının potansiyel genişliği hakkında fikir veren bir ipucu. Serinin dört bisikletinde de Fox süspansiyon öğeleri kullanılmış.

  Orbea Rallon R10
         Orbea Rallon R10

  Orbea Rallon X10
         Orbea Rallon X10

  Rocky Mountain

  Rocky Mountain markası da Kanadalı bisiklet üreticilerinden. Marka 2011 model yılındaki önemli yenilik serbest sürüş modeli Slayer’ın kategori değiştirerek bir nebze enduro sınıfına inmiş olması. Rocky Mountain’ın tabiriyle „StraightUp“ geometri (75 derecelik oturma borusu açısı) bisikletin tırmanışlardaki verimini arttırırken 165mm’lik süspansiyon mesâfesi ve 66.5 derecelik alın borusu açısı inişlerde öne çıkan unsurlar. Zincirin düşüp kadroya zarar vermesini engelleyen „Granny Sandwich“ gibi detayların yanında Hammerschmidt uyumu da mevcut.

  Rocky Mountain Slayer 70
         Rocky Mountain Slayer 70

  Bunun dışındaki önemli bir yenilik Element modelinde. Model ilk defa olarak karbon bir kadro ile piyasaya çıkıyor. Rocky Mountain’ın boruların tamamen pürüzsüz iç yüzeyini tanımlayan SmoothWall karbon teknolojisi yanında Element serisi bu yıl iki farklı modele sahip oluyor: Element RSL arkada 98mm, önde 100mm süspansiyon mesâfesi ile daha agresif ve yarış odaklı bir geometriye sahipken (70.5 derece alın açısı) Element MSL modeli 120mm süspansiyon mesâfesi ve daha yatık geometrisi (69.5 derece alın açısı) ile maraton & tur sınıfına hitap ediyor.

  Rocky Mountain Element RSL
         Rocky Mountain Element RSL

  Rocky Mountain Element MSL
         Rocky Mountain Element MSL

  Son olarak 29” kadroda Altitude 29 Fox süspansiyon, 115mm amortisör mesâfesi ile çift süspansiyonlu büyük tekerlekli bisikletler arasında dikkat çeken model. 70.5 derecelik alin açısı ve nispeten uzun üst boru (L boyunda 620mm) bisikletin üzerinde hem daha ileriye yönelik hem de daha dengeli bir sürüş sağlayan unsurlar.

  Rocky Mountain Altitude 29 SE
         Rocky Mountain Altitude 29 SE

  Santa Cruz

  Santa Cruz 2011 model yılı için yeni geliştirdiği arka süspansiyon kinematiğine APP (Actual Pivot Point) adını vermiş. Markanın bildik tasarımı olan VPP (Virtual Pivot Point) sisteminden aşağı kalmayan ama tek eklemli kinematik sayesinde daha hesaplı bir şekilde üretilebilen bu sistemin ana özelliği kabaca ifade etmek gerekirse arka amortisör eklemi ile amortisör arasında fazladan iki mafsal olması. Bunun sonucu olarak süspansiyon eğrisi markanın Nomad ya da Blur modellerinde olduğuna benzer bir karaktere sahip olmuş, yeni önce fazlasıyla lineer, süspansiyon mesâfesinin sonuna doğru giderek progresifleşen bir yapı.

  Santa Cruz Butcher
         Santa Cruz Butcher

  Markanın 2011 model yılında bu teknolojiye sahip iki bisiklet var: Nickel ve Butcher. Nickel modeli 125mm süspansiyon mesâfesine sahip, Heckler, Butcher ve Blur LT modellerine oranla daha uzun bir üst boru ile ve 68 derece alın açısı donatılmış. Bu ve artan tekerlek mesâfesi bisikletin yokuş aşağı daha dengeli olmasını sağlıyor.

  Santa Cruz Nickel
         Santa Cruz Nickel

  Butcher modeli ise yarım derece daha yatık alın açısı ve 150mm süspansiyon mesâfesi ile aynı tasarımın biraz daha inişe odaklı versiyonu. Modelin ismini veren Buncher Ranch inişi de zaten 25km’de 1400m irtifa kaybettiren bir iniş.

  Scapin

  İtalyan bisiklet üreticisi Scapin’in bu yıl tube-to-tube yöntemi ile ürettiği ve 2011 model yılında kadro içinden kablo aktarımı ve 1.5“ alın borusu gibi özelliklerle karşımıza çıkan karbon modeli Murdok’un bu yıl ayrıca sınırlı sayıda üretilen Murdok Gold modelini de piyasaya sürüyor. Scapin’in Comfort Flex System adını verdiği konfora yönelik nispeten yassı alt çeki boruları ile pedal gücünü aktarmaya yönelik kalın üst çeki boruları ve kadronun alt borusunun alın borusu ile birleşmeden yaptığı kıvrım bisikletin diğer öne çıkan unsurları.

  Scapin Murdok Gold
         Scapin Murdok Gold

  Scott

  MTBTR’de Scott 2011

  Scott Scale 899
         Scott Scale 899

  Scott Scale 29 PRO
         Scott Scale 29 PRO

  Scott Genius LT 10
         Scott Genius LT 10

  Simplon

  Avusturyalı bisiklet üreticisi Simplon 2011 model yılında bir yeni model ve bir de elden geçirilmiş modelle piyasada. Markanın karbon XC sınıfı modeli Razorblade’de 92mm’lik PressFit orta mil yatağı ve kalınlaştırılmış çeki boruları pedala aktarılan gücün kesinlikle kaybolmamasına ön ayak olurlarken sele borusunun özel tasarımı ile Vibrex üst çeki boruları konfor sağlıyorlar. Kadro 3FT (Triple Fusion Technology, yekpâre karbon ana kadro ve tube-to-tube tasarımnın birleşimi) ile üretilmiş ve Simplon’un SCS+ adını verdiği oval ana üçgen borularına sahip. 40cm’den 56cm’e kadar geniş bir kadro boyu seçeneği sunan bisikletin kadrosunun 49cm boyunda ağırlığı 995 gram, bisikletin tamamen ağırlığı ise 8.25 gram.

  Simplon Razorblade
         Simplon Razorblade

  Bunu dışındaki yeni model Dilly. Erkekler ve kadınlar için iki ayrı tasarımı bulunan bisiklet çok kesif bir şekilde dağ bisikletine odaklı zihniyetten ziyâde stile daha fazla önem veren bir görüşü temsil ediyor. Öte yandan PressFit orta mil yatağı ve kadro içindan kablo aktarımı gibi özellikler de dikkat çeken detaylar. İsteğe bağlı olarak bisikletin daha bir şehir içinde kullanıma göre donatılmış „urban mountainbike“ modeli de mevcut.

  Simplon Dilly Pro
         Simplon Dilly Pro

  Simplon Dilly Girl Pro
         Simplon Dilly Girl Pro

  Specialized

  MTBTR’de Specialized 2011

  Specialized Camber Pro
         Specialized Camber Pro

  Specialized Demo8
         Specialized Demo8

  Specialized Enduro Expert EVO
         Specialized Enduro Expert EVO

  Specialized Epic S-Works 29er
         Specialized Epic S-Works 29er

  Specialized Stumpjumper S-Works 29er
         Specialized Stumpjumper S-Works 29er

  Trek

  MTBTR’de Specialized 2011

  Trek Fuel EX
         Trek Fuel EX

  Trek Remedy 9.9
         Trek Remedy 9.9

  Trek Scratch Coil
         Trek Scratch Coil

  Trek/Gary Fisher Superfly
         Trek/Gary Fisher Superfly

  Trek/Gary Fisher Superfly
         Trek/Gary Fisher Superfly

  Van Nicholas

  Hollandalı titanyum kadrolu bisiklet üreticisi Van Nicholas 2011 model yılında çift süspansiyonlu Valkyr modelini ürün yelpazesine katmış. 120mm süspansiyon mesâfesi ile marka bisikleti maraton sınıfında konuşlandırmış. Hava itibariyle biraz Litespeed Sewanee modelini andıran bisiklette tekerleklere varıncaya kadar yeni Shimano XTR, süspansiyon olarak da Fox tercih edilmiş olması dikkat çekici özellik.

  Van Nicholas Valkyr
         Van Nicholas Valkyr

  Yeti

  Yeti’nin en popüler modellerinden biri olan 575 modeli 2011 yılı için hem elden geçmiş, hem de markanın 25. kuruluş yıldönümü için özel bir model ile zenginleştirilmiş. Bisikletin ön kısmının esnemezliğini arttırmak için bu yıl alın borusu konik olmuş, arka amortisör etrafında kullanılan yatakların sayısı ikiye çıkarılmış ve bu sayede sistemin ömrü uzatılmış. Çeki boruları tamamen yenilenmiş, kalın alüminyum borular kullanılmış. Arkada 12mm sokma mil ya da sıradan mandal (QR) sistemi kullanılabiliyor. Geometride de daha agresif bir kullanıma yönelik değişiklikler yapılmış. Bu haliyle bisiklet 150mm’lik bir amortisörle 68 derece alın açısına sahip.

  Yeti 575
         Yeti 575

  25. yıl dedik, Yeti markası 1980 yılında kuruldu. 575 modeli de bunu kutlamak için bu yıl markanı ilk çift süspansiyonlu modeli olan 1992’de piyasaya çıkan A.R.C A.S modelinin devamı olan 1994 model A.R.C A.S Long Travel modelinin görsel tasarımı ile bezenmiş. O zamanlar Long Travel demek tabii bisikletin süspansiyon mesâfesinin 1.5 inçten 3 ince çıkması anlamına geliyordu. Gene aynı vesileyle iniş bisikleti 303’ün de yıldönümü modeliyle ürün yelpâzesinde.

  Yeti 575 25th Anniversary
         Yeti 575 25th Anniversary

  Yeti 303 25th Anniversary
         Yeti 303 25th Anniversary

  Markanın bir diğer yeniliği ise 29“ tekerleklere sahip olan sabit kadrolu Big Top. Bisikletin teknik özelliklerinden ziyade doğuş hikayesi eğlenceli: Yeti’ye neden 29“ bisiklet yapmadığı bu tarz bisikletlerin ilk çıkmaya başladığından beri sorulmuş. Gerek markanın merkezi olan Colorado’daki parkurların büyük tekerleklere pek uygun olmaması, gerekse Yeti’nin iki sahibinden biri olan Conroy’un „palyaçolar için bisiklet yapmıyoruz“ şeklindeki yorumları markayı bu konuda biraz mütereddit kılmış. Bu esnâda yalnız Yeti çalışanlarından bazıları markanın baş kaynakçısı Shane’e iş harici zamanlarda kendilerine 29“ kadro yaptırmışlar, yalnız patronun dalga geçmesi (palyaço!) tehlikesine karşı da çaktırmamaya çalışmışlar. En sonunda patronlar da oluru verince Yeti tarihinde ilk defa markanın kurucularınin fikirleri haricinde bir bisiklet gelişim süreci gerçekleşmiş. Günümüzün zaman zaman baş döndürücü teknolojik gelişmelerle dolu ortamında bu tarz markaların bulunduğunu bilmek de insanı rahatlatıyor.

  Yeti Big Top
         Yeti Big Top

 •  

    Bu haber 10793 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015