Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
03 . Aralık . 2020  
Eurobike 2010 - Giyim, Ayakkabı, Kask, Gözlük

Eurobike 2010 - Giyim, Ayakkabı, Kask, Gözlük

Eurobike 2010 - Giyim, Ayakkabı, Kask, Gözlük

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 26.9.2010
Türkiye’de dağ bisikleti camiası Kocaeli’ndeki yarışa odaklanmışken bir taraftan biz de Eurobike serilerine giyim, ayakkabı, kask ve gözlükleri içeren makâlemizle devam ediyoruz. Gene sırasıyla markalardan gidelim.

Alpina

Alpina kask olarak yeni bir ürün değil ama yeni bir tasarım getiriyor bu yıl. Markanın geçen yıl piyasaya çıkan 26 hava yarıklı ve sadece 230 gram ağırlığındaki D-Alto L.E. modeli bu yıl standart renklerin yanında yırtıcı hayvanlardan esinlenen bir tasarıma da kavuşuyor. Leopar ve yılan tasarımları yanında kask elbette 4 ayrı „normal“ renk seçeneğine de sahip.

Alpina D-Alto LE
       Alpina D-Alto LE

Markanın bu yılki yeniliklerinden biri dağ bisikletinde de kullanılabilen FB 2.0 modelinin arkasına yerleştirilmiş LED kırmızı lamba. Bunun dışında gözlük sahasında da yenilikleri var. Bu yıl neredeyse her gözlük üreticisinin kullandığı ışığa duyarlı camlar (kolormatik) ile Twist serisinin en üst modeli olarak piyasaya sürülen Twist Four dikkat çekici. Twist Four’un ilgi çekici bir özelliği “Twist Fit Nose” ayarı ile gözlüğün burun yastıklarını çevirerek her türlü burun tipine rahat oturacak bir hale sokma imkânı. Bunun dışında markanın “varioflex+” adını verdiği ışığa duyarlı camlar dikkat çeken özellik. Burun pedlerinin ayarı mekanizmasına sahip ama ışığa duyarlı cam yerine üç ayrı renk cam seçeneği bulunan kadınlar için tasarlanmış olan yeni model ise Tri-Praffix Lady modeli.

Alpina Twist Four & Tri-Praffix Lady
       Alpina Twist Four & Tri-Praffix Lady

Bell

dağ bisikleti sahasında Bell markasının bu yılki yeni modeli Sanction. Mat siyah, mavi/siyah ve neon renk seçeneklerinde piyasaya sürülen „full-face“ kask 19 hava yarığına sahip. Siper konumu üç kademeli olarak ayarlanabilen kask 990 gram ağırlığı ile genç bisikletçilere de hitap ediyor.

Bell Sanction
       Bell Sanction

Casco

Casco markası Cuda serisi ile yeni bir kask neslini ürün yelpâzesine kattığından dem vuruyor. Yapısından da anlaşılacağı üzere nispeten yuvarlak ve derli toplu tutulmaya çalışılmış olan kaskta buna rağmen mümkün olduğunca fazla hava akımı ön planda tutulmuş. Kaskın polikarbonat çatısı gelen darbeleri mümkün olduğunca geniş bir sahaya yayıp tek noktada fazla yük binmesini önleme hedefi güdülerek tasarlanmış.

Casco Cuda
       Casco Cuda

Ciclo

Bu yıl kask sahasındaki modalardan biri kaskları ışıkla donatmak. Ciclo da bu modaya uymuş ve CicloTEC modeli ile Kaskın üzerine gayet etkileyici bir şekilde LED farlar yerleştirmiş. İsteğe bağlı olarak yüksekliği ayarlanabilen dört tane beyaz LED önde, arkada ise sabit tek bir kırmızı LED (pilli model) ya da önde iki arkada üç LED (akülü model) bulunuyor. Farlar dâhil Kaskın ağırlığı 300 gram. Akülü modelde ağırlığa akü de eklendiği için ağırlık 470 grama çıkıyor.

CicloTEC
       CicloTEC

Cratoni

Cratoni markası dağ bisikleti için bir yeni Kaskın yani sıra bütün model serisini elden geçirip yeni grafiklere kavuşturmuş. Ceron modelinin içinde hafif değişikliklere gidilip tamı tamına 28 hava yarıklı 250 gramlık Kaskın kafaya daha da iyi oturmasına çalışılırken, yeni gelen Rocket modeli ile marka tarihinin en hafif dağ bisikleti kaskını üretmiş. Sadece 195 gram ağırlığındaki Kaskın tasarımında havalandırma yarıklarının (23 tane) yanında nefes alabilen CoolMax iç pedler bilhassa maraton yarışçılarının hoşuna gidecek özellikler.

Cratoni Ceron
       Cratoni Ceron

Cratoni Rocket
       Cratoni Rocket

Giro

Türkiye’de de sevilerek kullanılan kask markalarından Giro bu yıl Ionos, Atmos, Saros, Monza, Athlo ve Hex modelleri ile yeni piyasaya sürülen Xar modelini yeni geliştirilen Roc Loc 5 bağlama mekanizması ile donatıyor. Yeni sistem kaskı kafada daha sağlam ve dengeli tutarken daha kolay ayarlanabilip aynı zamanda daha da yüksek konfor sunuyor. Roc Loc 5 dört ana birimden oluşuyor. Birinci birim yuvarlak düğme. Bu düğme aracılığı ile bisikletin üzerindeyken de ayar yapmak mümkün. İkinci nokta üç kademeli dikey ayar rayı. Bu ray üzerinde kask ileri-geri ekseninde15mm ayarlanabiliyor. Üçüncü nokta ergonomik kollar. Bunlar Kaskın kafayı sıkmadan ama güvenli bir şekilde kavramasını hedefliyorlar. Dördüncü nokta ise çift taraflı yastıklar. Bunların da ana amacı kask darbe aldığında bile kafada kaymaması.

Giro Roc Loc 5
       Giro Roc Loc 5

Bu sistem dışında marka bu yıl Xar adı altında yeni bir all-mountain kaskı piyasaya sürüyor. Zen modelinin yerine geçen ve arka kısmındaki X tasarımı ile görsel olarak da çarpıcı Xar, 3 parçalı polikarbonat gövdeye ve 17 hava yarığına sahip.

Giro Xar
       Giro Xar

Giro Xar
       Giro Xar

Gore

Bisiklet, daha doğrusu doğa sporlarında kıyafet deyince akla gelen ilk markalardan teknoloji önderi Gore markası da dağ bisikletçilerine yönelik ürünleri ile dikkat çekti. Alp-X serisi markanın en zengin donanımlı serisi. Bu yıl oldukça geniş bir renk seçeneği sunan seriye katılan askılı tayt ve yenilenen triko ile serideki ürün sayısı 20’ye ulaşmış. Gore bu serinin bastan ayağa kadar (seride çorap, bere, eldivene kadar her ürün mevcut) tam teşekküllü bir seri olduğunu ve her ürünün diğer ürünlerle uyum içinde bir bütün oluşturacak şekilde tasarlandığını vurguluyor.

Gore Alp-X
       Gore Alp-X

Uzun dağ geçişlerinde dağ bisikletçilerinin ihtiyaçları hesaba katılarak üretilmiş olan askılı taytın (ALP-X Bibtight) markadan aşinâ olduğumuz ter atici özelliğinin yanında günde saatlerce selede otururken rahat ettirecek bir pek, bacaklara sürtüp tahriş etmeyecek kumaş kenarları, dallara vs. takıldığında yırtılmayacak derecede dayanıklı, bacak içi kısımlarında seramik kaplama bir kumaş, hava almayı kolaylaştıracak ağlı sırt tasarımının yanında kadın modelindeki tuvaleti kolaylaştıran bel üstünde fermuar da dikkat çeken bir detay.

Gore Alp-X
       Gore Alp-X

Yenilenen bir ürün de triko (ALP-X 2.0). Kezâ burada da kadın ve erkek bisikletçilerin ihtiyaçlarına yönelik, hava akımını kolaylaştırıcı tam boy fermuar, koltuk altlarında, sırtta ve ensede ağ tasarımı günler süren turlar hesaba katılarak geliştirilmiş detaylar. Bunun yanında sırt çantası taşırken de ulaşılabilen önde bir, arkada 5 ve yanlarda da 2 olmak üzere toplam 8 cep trikoda bayağı eşya ya da besin maddesi taşımayı da mümkün kılıyor.

Gore Alp-X
       Gore Alp-X

Gore Alp-X
       Gore Alp-X

Markanın bir diğer yeni ürünü Baselayer serisi, adından da anlaşılacağı üzere iç çamaşırı. markanın Windstopper teknolojisine sahip kumaşlarla üretilmiş olan seride sıcak ve soğuk havalarda kullanmak için iki ayrı model çeşidi bulunuyor.

Gore Baselayer
       Gore Baselayer

Son olarak markanın Fusion AS Cross ceketine de değinelim. Görsel olarak nispeten agresif bir tasarıma sahip olan bu cekette hareket serbestisinden ödün vermeden kumaşı dal vb. dış etkenler ile sırt çantasının aşındırmasına karşı koruyan dirsek ve omuz kısımlarında şeritler, Windstopper kumaş en önemli detaylar. Ceketin koltuk altındaki havalandırma yarıkları, sırt çantası varken bile rahat ulaşılabilen cepler akilli detaylar.

Gore Fusion AS Cross
       Gore Fusion AS Cross

KED

Alman kask üreticisi KED’in bu yıl ürün yelpâzesine yeni kattığı model Paganini Visor. Bu kaskın “visorsüz” versiyonu yol bisikleti içinken siperli model dağ bisikleti için düşünülmüş. 260 gram ağırlığındaki kaskta 16 havalandırma yarığı bulunuyor.

KED Paganini Visor
       KED Paganini Visor

Lazer

Lazer markasının dağ bisikletçileri için bu yıl iki yeni modeli var. Oasiz profesyonel dağ bisikleti kaskı. 21 hava yarığı ile 290 gram ağırlığa sahip olan kaskta kafanın etrafını tamamen saran bant üzerinden ayar yapmayı mümkün kılan Rollsys ayar sistemi kullanılmış. Bunun yanında Lazer bir de daha alt sınıfta Clash modelini piyasaya sürüyor.

Lazer Oasiz
       Lazer Oasiz

Löffler

Avusturyalı Löffler markası da bu yıl dağ bisikletçilerine yönelik ilginç detaylara sahip ürünlerle piyasaya çıkıyor. Detayların ikisi (kadınlar için fermuarlı askılı tayt ve seramik kumaş kaplaması) Gore markasında da karşımıza çıkan özellikler. Ceramic adını taşıyan askılı taytlar bacak içi kısımlarındaki seramik kaplama nedeniyle aşınmaya daha dayanıklılar. Aynı taytın Easy Zipp adını taşıyan kadın modelinde adından da anlaşılacağı üzere bel kısmındaki fermuarlar öne çıkan detaylar. Her iki modelde de askı ve sırt bölümü ağ yapısına sahip.

Löffler Ceramic
       Löffler Ceramic

Löffler Easy Zipp
       Löffler Easy Zipp

Bunun dışında Gore Windstopper kumaşı ile üretilmiş olan ceketin kolları çıkartılabiliyor ve bu sayede yelek olarak da kullanılabiliyor. Yansıtıcı şeritler ve omuz altındaki cep diğer detayları. Markanın yeni bisiklet şortu da selede uzun süreler geçirenler düşünülerek tasarlanmış. Yukarı çekilmiş arka kısmı, hava geçirgen kumaş, elastik iç ağ ve fermuarlı cepler şortun dikkat çeken özellikleri.

Löffler Jacket
       Löffler Jacket

Löffler Jacket Lady
       Löffler Jacket Lady

Löffler Short
       Löffler Short

Mavic

Mavic markası da jant ve elektronik ürünler dışında giyim ile ayakkabı sahasında son derece etkileyici ürünler sunan, çok geniş bir yelpâzeye sahip markalardan biri. Ürünleri yazlık/sıcak hava ve kışlık/soğuk hava olarak ayıran markanın 2011 model yılı sıcak hava ürün yelpâzesine sadece dağ bisikleti sahası hedef alınarak yeni giren ürün Notch serisi. Seride rahat ama sarkmayan bir kullanım arzulanarak tasarlanmış olan bir şort, bütün gün kullanımında rahatsız etmeyecek şekilde rahat taşınmak için üretilmiş bir triko ile göğsünde bir cebi ile muhtemelen taşınan çantayı da korumak için ek parçası olan bir yağmurluk bulunuyor. Aynı seriye benzer kadınlar için özel olarak tasarlanmış olan versiyon Meadow.

Mavic Notch
       Mavic Notch

Mavic Meadow
       Mavic Meadow

Sonbahar-kış sezonunda Mavic’in yeni yağmurluğu Hydro H20. Aynı zamanda hava da alabilen kumaşı ve göğüs cebinin yanında yağmurluk dikişsiz tasarımı ile dikkat çekiyor.

Mavic Hydro H20
       Mavic Hydro H20

Daha da soğuk havalar için piyasaya sürülen yeni iki ürün Propane ve Inferno. Propane’in önemli özelliği gayet hafif olmasının yanında sökülebilen başlığının da bulunması. Inferno ise Mavic’in son derece soğuk havalar için tasarlandığı, kar, kış, kıyamet ortamları için geliştirilmiş olan, kar maskesi de takılabilen ceket.

Mavic Propane
       Mavic Propane

Mavic Inferno
       Mavic Inferno

Ayakkabılara gelince. Mavic’in 2011 model yılında erkeklerde 5, kadınlarda 2 olmak üzere dağ bisikletçileri için toplam 7 yeni ayakkabı modeli çıkartması hakikaten model çeşitliliği açısından etkileyici. Razor modeli yarışçılar için geliştirilmiş olan Fury modelinin saha basitleştirilmiş, nispeten bisikletten inildiğinde de taşınabilecek hali. Pulse ise daha hesaplı olarak konumlandırılmış, Mavic’in dünya kupasında da denediği “Energy Grip” tabanına sahip ayakkabı. Alpine ve Alpine XL modelleri adlarından da anlaşılacağı gibi daha ziyâde daha dayanıklı, yürüme imkânı da sunan, daha uzun süre ayakta kalması gözetilerek tasarlanmış modeller. Son olarak Cruize modeli de günlük kullanım, spor giyimle de sırıtmayacak bir model.

Mavic Razor
       Mavic Razor

Mavic Pulse
       Mavic Pulse

Mavic Alpine
       Mavic Alpine

Mavic Alpine XL
       Mavic Alpine XL

Mavic Cruize
       Mavic Cruize

Kadın ayakkabılarında Scorpio modeli “Energy Grip” taban, ergonomik tasarım, sentetik ağlarla hava alma imkânı sunan üst yüzeyi ve isteğe bağlı olarak sökülüp takılabilen ön dişleri ile göz dolduruyor. İkinci yeni modelse daha serbest sürüse yönelik kullanıma odaklanarak tasarlanmış olan Zoya.

Mavic Scorpio
       Mavic Scorpio

Mavic Zoya
       Mavic Zoya

Northwave

Northwave markasında bu yılki yenilikler tek bir isim etrafında toplanıyor denebilir: Striker. Striker üç farklı parçanın tek bir ayakkabı tabanı oluşturduğu bir ayakkabı öncelikle. Markanın “speedlight 3D” adını verdiği tabanın temeli karbonla desteklenmiş naylondan yapılmış (resimde yeşil kısım) ve kayıpsız bir güç aktarımını hedefliyor. Bunun altında kir tutmaması için parlatılmış termoplastik poliüretan taban var (beyaz kısım). Son olarak yere basılması, yürünmesi gerektiği takdirde kaymayacak, ama çabuk da aşınmayacak son derece sert plastik dişler (kırmızı kısım) ayakkabının altını tamamlıyorlar. Ayakkabı ayrıca markanın havalandırma tasarımı olan “Aeroflow sistemi” ve biniş esnasında da ayarlanabilen mandallı kayış ile donatılmış.

Northwave Striker
       Northwave Striker

Striker ayakkabı ile takım olarak Northwave bir de askılı tayt ve triko çıkarıyor. Taytta omuz ve bacak arası kısımları aşınmamaları için ayrıca güçlendirilmişler.

Northwave Striker
       Northwave Striker

Northwave Striker
       Northwave Striker

Markanın tek giyim ürünü bu değil ama. Escape serisi daha spor ve rahat bir görünüm sergiliyor, kadınlar için tasarlanmış olan Onix serisinde ise pareo şort bilhassa dikkati çeken ürün.

Northwave Escape
       Northwave Escape

Northwave Escape
       Northwave Escape

Northwave Onix
       Northwave Onix

Northwave Onix
       Northwave Onix

Pearl Izumi

Shimano grubuna dâhil olan Pearl Izumi de hem kıyafet hem ayakkabı üreten firmalardan. dağ bisikleti sahasında bu yıl kadınlar ve erkekler için ayrı modelleri olan Veer triko ile Versa şortların yanında iki yeni de ayakkabı piyasaya sürüyor marka. Veer yol bisikleti trikosunun konforunu dağ bisikletine uyarlamaya çalışan bir ürün. Arkada üç cebe sahip, güzel bir detay ceplerden birinin ter geçirmiyor olması, yani ıslanması sakıncalı şeyleri koymak için birebir. Versa şortlar ise dağ turlarında yumuşak ve elastik kumaşları sayesinde hareket serbestisi sağlayıp fermuarlı havalandırma yarıkları ile terlemeyi önleyici şekilde tasarlanmışlar. Ayrıca bacağın arkasına konumlandırılan bir cep de güzel bir detay.

Pearl Izumi Veer
       Pearl Izumi Veer

Pearl Izumi Veer
       Pearl Izumi Veer

Pearl Izumi Versa
       Pearl Izumi Versa

Ayakkabılarda ise X-Alp Elite modeli uzun dağ bisikleti turlarındaki yürüyüş kısımları da hesaba katılarak tasarlanmış. ayakkabının bantları ergonomik olarak tasarlanmış ve ayağı sıkmayacak şekilde gerilirken iki parçadan oluşan EVA X-Alp taban pedal kısmında sert ama ayak parmakları ve topuk kısmında darbe emici ve yürüyüşü kolaylaştıracak şekilde yumuşak tasarlanmış.

Pearl X-Alp Elite
       Pearl X-Alp Elite

P.R.O. MTB II modeli ise karbon tabanı, yüksek hava akımı ve nem atma kabiliyeti ve azamî güç aktarımına odaklanmış, topuk kısmı ayrı bir kapakla destekli tasarımı ile yarışçılara hitap ediyor.

Pearl Izumi P.R.O. MTB II
       Pearl Izumi P.R.O. MTB II

Rudy Project

Gözlük ve kask üreticisi Rudy Project bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu vesileyle çıkartılan “normal” bir güneş gözlüğü dışında markanın bu yıl dağ bisikletçilerine sunduğu yeni model Gozen. Agresif tasarımı, sağlam yapısı ve hafifliğinin yanında 360 derece ayarlanabilen kolları ile yüze tam oturan gözlüğün güzel ayrıntılarından biri de Rudy Project’in patentini aldığı, gözlüğün ön kısmının açılıp kapanarak camları değiştirme imkânı. Buna ek olarak oldukça geniş bir cam seçeneği sunuyor marka ve seçeneklerin arasında başka markalarda da gördüğümüz üzere ışığa duyarlı kolormatik camlar da mevcut.

Rudy Project Gozen & Maya
       Rudy Project Gozen & Maya

Altı renk seçeneği olan Gozen’in yanında normalde numaralı gözlük takan bisikletçiler için bir de Maya modeline değinmek gerek. Ön renkli cam birimini yukarı kaldırılarak “normal” bir gözlük haline getirilebilen Maya’da da kolormatik camlar kullanılmış.

Shimano

Shimano da son yıllarda salt bisiklet üzerindeki donanıma odaklanan bir firma olmaktan çıkıp tam teşekküllü bir şekilde bisikletçinin bütün ihtiyaçlarına cevap veren bir marka olma yönünde ciddi adımlar atan firmalardan biri. Dolayısıyla ayakkabı, gözlük, giyim sahasında da önemli yenilikleri var. Bu yılın getirdiği ayakkabı serisindeki yeni en üst model olan SH-M315. Ayakkabının en önemli özelliği Rovenica adını taşıyan sentetik deri üst kısmı. Bu madde hem çok hafif, hem neredeyse bir çorap kadar yumuşak ve ayağın seklini alıyor. Shimano’nun CustomFit tasarımı ile uyum içinde geliştirilmiş olan Rovenica ayakkabıya hem azamî ölçüde denge ve sağlamlık veriyor, hem de ayakkabının ayağa son derece rahat bir şekilde uymasını sağlıyor. ayakkabı asimetrik bantlara ve karbon tabana sahip, seçeneğe bağlı olarak parmak ucuna çivi vidalanabiliyor. Ayakkabının çifti 686 gram.

Shimano SH-M315
       Shimano SH-M315

Shimano SH-M240
       Shimano SH-M240

Shimano SH-M087
       Shimano SH-M087

Bunun dışında üst kısmı Rovenica olmayan ama kezâ karbon tabanlı, seçeneğe bağlı vidalı ve CustomFit özelliğine sahip, bir nebze daha sağlam model olarak konumlandırılmış SH-M240 modeli var. Daha hesaplı olan SH-M087 ise bu yıl giriş seviyesini belirleyen model. Dağ bisikleti ile gezi ve turlar için tasarlanmış olan SH-MT71 modelinin teknik donanımı gayet zengin: GoreTex üst kaplamanın yanında Vibram taban da dikkate değer özellikler. Bu özelliklere yer vermeyen ama aynı şekilde daha ziyade uzun turlar ve yürüyüş kısmı da içeren geziler için tasarlanmış olan hesaplı yeni model ise SH-MT53. Bu modelin de altında dağ bisikletçiliğinin rahat bir günlük spora doğru kaydığı, günlük kullanımda da sırıtmayacak model olan SH-MT33 bulunuyor.

Shimano SH-MT71
       Shimano SH-MT71

Shimano SH-MT53
       Shimano SH-MT53

Shimano SH-MT33
       Shimano SH-MT33

Giyim konusuna gelince. Shimano bu yıl bu sahada 3 yeni ürüne sahip. Her üç ürünün de özelliği 3D Fit Teknolojisi. Normal duruşta değil, bisikletin üzerindeki konumu her açıdan analiz edip değişik kasların çalışmalarını da hesaba katarak kıyafeti tasarlayan teknoloji ile donatılmış olan ürünler ayrıca dikişsiz olarak tasarlanmışla. Accu-3D M rüzgârlık gövde ve kollarda Windstopper özelliğine sahip, yan kısımlarda ve sırt kısmında hava akımını sağlayan kumaşı ve sırt çantası taşırken kaymaması için özel olarak tasarlanmış omuz kısmına sahip. Aynı rüzgârlığın yol bisikleti için bir de askılı tayt ile takım olan Accu-3D R modeli var. Son olarak sadece 63 gram (!) ağırlığa sahip olan Windbreaker rüzgârlık gerçekten hafifliği ve dolayısıyla bir yere giderken taşıma kolaylığı ile dikkat çeken bir ürün. Önümüzdeki günlerde bu ürünler hakkındaki izlenimlerimizi daha detaylı olarak sayfamızda okuyabilirsiniz.

Shimano Windstopper
       Shimano Windstopper

Son olarak markanın yeni gözlüklerinden de bahsedelim. S60R/S60R-PH modeli Shimano gözlük serisinin bu yılki üst seviyesini belirleyen model. Shimano’nun geliştirdiği “Shimano Metal Fit Design” (SMFD), yani iki ayrı çerçeveyi birbirine bağlayan çelik bir plaka ile donatılmış olan gözlükte bu sayede iki cam arası 16°’lik bir açıda ayarlanabiliyor. Çizilmeyen ve buğulanmayan camların yanısıra kolormatik cam seçeneği de bulunan gözlüğün metalik siyah, metalik beyaz ve parlak mavi olmak üzere üç renk seçeneği var.

Shimano S60R
       Shimano S60R

Uvex

Gözlük sahasında bu yılın modalarından biri kolormatik camlar. Uvex de bu eğilime kayıtsız kalmadan ultraguard vario modelinde ışığa duyarlı olarak koyuluğunu otomatik olarak üç kademeli değiştiren camlarla donatılmış bir gözlük piyasaya sürüyor. gözlüğün camları ayrıca buğulanmayı önleyici „supravision“ teknolojisine ve dış yüzeyde kir tutmayı önleyen „easy clean“ kaplamaya sahipler.

Uvex ultraguard vario
       Uvex ultraguard vario

Vaude

Eurobike 2010 fuarında Vaude önümüzdeki yıllarda çıkaracağı giyim ürünleri hakkında şimdiden bir fikir vermek amacıyla „Green Shape“ serisini sergiledi. Sympatex ile beraber geliştirilen serinin en önemli özelliği tamamen geri dönüşebilir kumaşlar kullanılmış olması.

Satılan ürünlere gelince. All Mountain adını taşıyan seride Vaude „form follows function“ düsturunu takip edip işlevselliği birinci planda tutarken bilhassa şortu (Tail Pants) iniş, gezi ve bisiklet parkı ortamlarında kullanışlı kılmak üzere ayarlanabilir bel lastiği ile bacaklarda esnek cepler gibi detayları düşünmüş.

Vaude Tail Pants
       Vaude Tail Pants

Vaude geçtiğimiz yıldan beri ayakkabı da üreten bir firma. Bu yıl yeni çıkardıkları dağ bisikleti ayakkabısı Placid RC adından da anlaşılacağı gibi yarışa yönelik ayakkabı serisinin yeni üyesi. Hava geçirgen üst yüzeyi ile bilhassa sıcak ortamlarda gerek gezi gerekse yarış sahasındaki kullanıcılara hitap eden ayakkabının tabanı üç katmandan oluşuyor.

Vaude Placid RC
       Vaude Placid RC

Eurobike 2011 Fotoğraf Albümleri

 • Bisikletler Albümü

 • Donanım ve Aksesuar Albümü

 • Aksesuarlar Albümü

  Eurobike 2011 Makâleleri

 • DemoDay

 • Bisikletler B-K

 • Bisikletler K-Y

 • Tekerlekler ve Lastikler

 • Çekiş Sistemi, Süspansiyon ve Fren

 • Kadro Donanımı

 •  

    Bu haber 14434 kez okundu.
    Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

   

  Haber Sponsoru
   
  ---reklam---

   

   Güncel Haberler

  MTB Yarış Sezonu Açıldı
  2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
  Devamı » » » 

  52. TUR'a 53 Gün Kaldı

  Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
  Devamı » » » 

  Shimano 2017 Sezonunu Açtı

  2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

  11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
  Devamı » » » 

  21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
  17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
  29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
  24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
  13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
  19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
  16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
  08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
  03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
  29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
  02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
  29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
  23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
  20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
  19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
  » Tüm Haber Arşivi
   
    Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
    Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

  Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015