Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Ocak . 2021  
Kocaeli MTB Kupası

Kocaeli MTB Kupası

Kocaeli Dağ Bisikleti Kupası Macarların Oldu

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 27.9.2010
Kocaeli Dağ Bisikleti Kupası 9 yabancı, 66 yerli, toplamda 75 sporcunun katılımı ile Kocaeli Kent Ormanı’n da gerçekleşti.

Hava yazı aratmayacak bir sıcaklığa sahipti. Sabah saatlerinde hafif çise olmasına karşın daha sonra bulutlar dağılmasıyla yerini güneşli bir güne bıraktı.

Fotoğraf Albümleri

11:00 Yarışı

14:00 Yarışı

Kürsü

Parkurun uzunluğu tartışmalara neden oldu. UCI verilerine göre 5 km’den az olmaması gereken parkur 3.5km olarak düzenlenmişti. Bu nedenle en iyi ortalama 6 dakika 45 saniye ile turlar dönüldü. Elitler 12 tur atmalarına rağmen, iki saat civarında bitmesi gereken yarışta birinci olan Andras Parti’nin derece 1:21:25 olarak gerçekleşti. Bir yandan da kısa olan parkur sporculara “eğlenceli”geldiğini söyleyebiliriz. Sporcular açısından anaorebik performans sergiledikleri, sert dönüşlerin akabinde kısa çıkışların ve inişlerin yer aldığı bir yapıya sahipti. Parkur zemini yer yer toprak iken, mıcırlı alanlar özellikle yarışın başında sporculara zor anlar yaşattı.

Başlama düzlüğünün kısalığı her iki yarışta da sporculara sorun yaratırken, başlama çizgisinden 50 m sonra yer alan 90 derecelik sert döşün akabinde mıcırlı alanda yığılma yaşandı.

Günün ilk yarışı saat 10:00’da Elit Erkekler , U23 ve Elit Kadınlar yarışı ile başladı.

 Andras Partı
        Andras Partı

Elit Erkeklerde en çok yabancı sporcu barındıran kategori oldu. Grubun içersinde yarışı birinci bitiren aynı zamanda UCI sıralamasında 202 puanla 128. sırada olan Macar sporcu Andras Parti (SRM Stevens Takımı), 312 puanıyla 76. sırada olan Bilal’in işini zorlaştırdı. Yarış çok hızlı başladı. İlk kaçan grubun lideri Bilal Akgül (Brisa) oldu. 4. Tura kadar lider götürdü. Daha sonra Andras’a geçilen Bilal, Szilard’ın atağına da karşı koyamadı, üçüncülüğe düştü. Yarışın sonuna kadar Szilard Buruczki (Köbanyai TC) ile arasındaki 15-20 sn farkı kapatamayarak üçüncü oldu.

 Bilal Akgül
        Bilal Akgül

Elit Kadınlar kategorisinin tek yabancı Macar sporcu Ezster Dosa ( Vitalias SE Golyan Kerekpar) daha yarışın başında yüksek temposuyla liderliği oturdu. İkinci Esra Kürkçü (Brisa) olurken Semra Yetiş (Ankaragücü) üçüncü oldu.

U23 kategorisinde Hamza Kansız (Rize GSK) kendi kategorisinde birinci oldu. Elit kategorisine göre baktığımızda yarışın ikinci turunda 5. konumdayken mıcırlı bir alanda düşerek onunculuğa kadar gerileyen Hamza, Andras Parti’den 10. turunda tur yedi. U23 kategorisinde ikinci olan sporcu Bayram Eroğlu (Ankaragücü) olurken yine aynı takımdan Ozan Bulunmaz üçüncü oldu.

 Esra Kürkçü
        Esra Kürkçü

İlk yarış kısa sürünce yaklaşık 2 saatlik bir aradan sonra saat 14:00’de +40 ve +30 Master, Genç Erkekler ve Yıldızlar kategorileri çıkış aldı. İlk yarışın kısa sürmesi ve konuyla ilgil itirazlar haklı bulunarak, öğleden sonraki yarışın tur sayısının arttırılmasına neden oldu.

Yıldızlarda Agit Salman (İstanbul ferdi) birinci oldu. İkinci Ömer Kansız (Rize GSK) olurken, İlhan Türkyılmaz (İstanbul GSK) üçüncü oldu.

Genç Erkeklerde Isak Ünal (Adana Bisiklet) rahat bir yarış çıkartarak birinci oldu. İkinci Yusuf Çabık (Ankaragücü) olurken, üçüncü Fatih Kocak ( Kütahya GSK) oldu. Fatih çıkışta arkada kaldığını, yarışın ilerleyen zamanlarında ise Yusuf’u yakalama şansı olmadığı belirtti.

Agit Salman ve İsak Ünal 2011’de Brisa Spor’da

İsak yeni sezonda Brisa Spor adına yarışacağını açıkladı. 2011 sezonu için daha önce Ankaragücü ile görüşen İsak, son kararını Brisa’dan yana kullandı. Aynı şekilde Ağit, Atilla Bisiklet Takımı’n dan ayrılmıştı. Agit’te yeni sezonda Brisa Spor adına yarışacak.

+40 Master kategorisinde Bahadır İşseven (İstanbul ferdi) birinci oldu. Ardından aynı zamanda parkuru hazırlayan Mehmet Bozdemir ( Kocaeli ferdi) ikinci, yarış öncesi girip girmeme konusunda kararasız olan Kerim Babacan (Yalova GSK) ise üçüncü oldu.

+30 Master kategorisinde Nevzat Kıral (Brisa) birinci olurken son tura kadar Bora Tirki’nin arkasında olan Oğuz Özçelik ikinci oldu. İkilinin arasındaki çekişme belkide öğleden sonraki yarışın en heyecanllı anlarıydı. Sürekli birbirlerini yoklayan iki rakibin çekişmesi, son turun başında beslenme alanı geçilirken Oğuz’un yaptığı atağa cevap veremeyen Bora’nın üçüncü olmasıyla son buldu.

Genel Sonuçlar

 Elit Erkekler, Elit Kadınlar ve U23 Sonuçları
        Elit Erkekler, Elit Kadınlar ve U23 Sonuçları

Yıldızlar, Genç Erkekler ve +40 +30 Master
       Yıldızlar, Genç Erkekler ve +40 +30 Master

 

  Bu haber 4402 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015