Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
27 . Kasım . 2020  
Alaçatı MTB Kupası

Alaçatı MTB Kupası

Alaçatı MTB Kupası Yapıldı

Mahmut Can Kovan   mtbtr.com © 3.10.2010
Dünyanın önemli rüzgar sörfü merkezlerinden Alaçatı’da 03.10.2010 tarihinde pedal sesleri rüzgarın sesini bastırdı! TBF’nin bu sezonki sondan 5. dağ bisikleti yarışı olan Alaçatı, az sayıdaki izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

C2 sınıfında olan yarışa toplam 53 sporcu katıldı. Elit Erkekler 8 tur, Elit Bayanlar, Junior Erkekler, Master +30 ve Master +40 kategorisindeki sporcular ise 5 tur, Yıldız Erkekler kategorisindeki sporcular 4 tur attılar.

Fotoğraf Albümleri

Yarış Sırasında

Kürsü

Yarış başlaması gereken saatten tam 45 dakika geç başladı. Aksaklığın sebebiyse parkur işaretleriyle ilgili yaşanan son dakika sorunları idi. Şeritler ve işaretler bir gece önce esen şiddetli rüzgarın etkisiyle kopmuş ve farklı yerlere savrulmuş. Yarış başlamadan gerekli düzenleme yapılmaya çalışılsa da maalesef çalışmalar yeterli olmadı ve ilk turda pek çok sporcu şaşırarak parkur dışına çıktı. Parkurla ilgili en büyük şikayet tam olarak bu noktadan geldi. “Yolumuzu kaybettik!”

Tek turu 4.5 km olan yarış, Kocaeli Yarışı kadar olmasa da kısa sürdü. Bunun etkin sebebiyse uzunluğa ve tur sayısına rağmen parkurun oldukça hızlı olması. Parkurdan bu kadar bahsettik artık birazda yarışın kendinden bahsedelim.

Elit Erkeklerde ISD takımı ağırlığını koydu. Sanki ‘Takım Zamana Karşı’ yarışıyorlarmışcasına ilk 3 sırada arka arkaya giderek yarışı tamamladılar. Bilal Akgül yarışta pek varlık gösteremeyerek 5. oldu. Elit Bayanlarda yarışın başlarını Esra Kürkçü önde götürse de ilerleyen turlarda tempo düşürmesiyle birlikte yerini Semra Yetiş’e bıraktı. U23 kategorisinin en büyük şanssızlığı Elitlerle birlikte start almaları. Bu yüzden haberlerde görece az yer alıyorlar. U23 kategorisinde Hamza Kansız, Bayram Eroğlu’nun önünde yarışı 1. bitirdi. Üçüncülüğüyse İsmail Demirkan aldı. Yıldız ve Genç Erkekler kategorilerinde herhangi bir sürpriz yaşanmadı. Yıldızlarda Agit Salman, Juniorlarda İsak Ünal yarışı 1. tamamladı. Master +30 da Nevzat Kıral yarışı birinci bitirirken üçüncülüğü ‘ekşın’ farkıyla Oğuz Özçelik aldı. Turgay Germen istikrarlı sürüşünü sürdürerek yarışı 2. tamamladı.

Sporcu Yorumları

Elit Erkekler 1.si - Periklis Ilias: Hızlı yarıştı. Teknikti. Kaygan zemin tam benlikti. Bu tür zeminlerde yarışmak benim için çok zevkli, mutluyum, yarışı kazandım. Önümüzdeki hafta yapılacak yarışı da kazanmayı umuyorum.

Elite Erkekler İlk Üçü
       Elite Erkekler İlk Üçü

Elit Bayanlar 1.si - Semra Yetiş: Çok teknik bir parkurdu. Problemler yaşadım. Önce zincirimle ilgili bir sorun yaşadım, ardından arka tekerim yerinden çıktı. Bunlara rağmen birinci geldim.

Elit Bayanlar 2.si - Esra Kürkçü: İlk tur Semra’yla birlikteydik sonra koptuk. Zincirle ilgili problem yaşadım. Bir ara parkurda kayboldum ama sonra yolu tekrar buldum. Rüzgar çok şiddetliydi ve parkur çok kötüydü.

Elit Bayanlar 3.sü - Burcu Balcı: İlk turda şerit kopmuş, yolu kaybettik. Bu nedenle dördüncü sıraya geriledim. 3. ile aram açıldı. 2. ve 3. turda tempomu arttırdım 4. turda üçüncüyü geçtim. Tempomu yüksek tuttum ve sonunda 3. Bitirmeyi başardım. 8 haftada 3 enfeksiyon, 1 grip geçirdiğim için bu sezonki yarışlarda ciddi sıkıntı yaşadım. Bu yarışta biraz olsun kendimi toparladım.

 Burcu Balcı
        Burcu Balcı

Junior Erkekler 1. si - İsak Ünal: Rakiplerimle çekişme olmadı. Elitlere odaklandım. Tekniğim elitlere göre zayıf olduğu için geride kaldım. Parkur daha iyi olabilirdi. Herşeye rağmen birinci oldum.

Junior Erkekler 2. si - Yusuf Çabık: Sanayi içinde bir parkurda yarıştığım için mutluyum! Parkurda çamur yerine köpek pisliği vardı. Yorgunluk ve hastalık yüzünden ikinci geldim.

Yıldız Erkekler 1.si - Agit Salman: Yarış güzeldi, parkur kötüydü ama yarış yarıştır. Bir ara zincir dolandı. Yolu kaybettik. Küçük bir düşüş yaşadım. Bunların haricinde sorun yaşamadım.

Yıldız Erkekler 3. sü - Ali Sünnetçi: Çok güzelde, rampalarda zorlandım. Onun haricinde herşey iyiydi.

Master +30 1. si - Nevzat Kıral: Fazla zor değildi benim için. Yol bisikletçisi olduğum için parkur benim için çok iyiydi.

Master +30 2. si Turgay Germen: Hızlı başladım. İlk 3 tur beni zorladı. Sonra kendi tempomu yakaladım ve Bora’yı geçtim. Rüzgar çok kötüydü.

Master +30 3. sü: Oğuz Özçelik: Yarış çok kötüydü. Yorgundum. Sıralamalarda kötü yer tuttum. Son turda Elitlere takılıp iyi tempo yaptım ve Bora’yı yakaladım. Biraz riskli bir hareketle (bkz: Ekşın) Bora’yı geçtim.

Master +30 4. sü: Bora Tirki: Yarış hızlıydı. Startta sıralamalarda iyi yer tutmak için tüm gücümü verdim. 4. Turun başında tempom düştü. Son virajda kaza olmaması için ;Oğuz’a yol verdim. Kısa ama çok tempolu bir parkurdu.

Genel Sonuçlar

 Alaçatı MTB Kupası Sonuçları
        Alaçatı MTB Kupası Sonuçları

 

  Bu haber 5189 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015