Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
03 . Aralık . 2020  
Osmanlı Hezimeti

Osmanlı Hezimeti

14. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 9.11.2010
Başlığa bakıp tarih dersine mi geldik demeyin. Elit erkekler sınıfında kürsüde sırasıyla Avusturya, Polonya ve Yunanistan temsilcilerinin bulunduğu bir müsâbakanın sonucuna uygun bir başlık. Evet, 14.’sü düzenlenen Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti yarışı geçtiğimiz hafta sonu Kızılalan mevkiinde koşuldu. Ve görünen o ki artık Türk sporcular kadar yabancı sporcularda da bir „alışkanlık“ hâline gelen bir yarış olmuş Alanya. Elit erkeklerde çıkış alan 32 kişiden 13’ü yabancıydı. 4 Alman, 4 Ukraynalı, 3 Yunanlı ve birer Polonyalı ile Avusturyalı yarıştılar. Elit kadınlarda ise çıkış alan 11 kişiden üçü Ukraynalı idi, gerçi bunların ikisi klasman dışı „yarıştılar“ ama o konuya daha sonra geleceğiz. Girizgâh bâbında belirtmek istediğimiz, artık yabancı sporculardan kaçış yok. Dolayısıyla olimpiyata gitmek istiyorsak kazandıkları yarıştan 60 puan alan olimpiyat adaylarımızın ve 40-30-25-20 seklinde azalan basamaklarla puan toplayacak olan ikinci, üçüncü ve daha arka sıralardaki sporcularımızın tabir caizse biraz gemi azıya almaları gerekiyor. „Parkur çok kötü, uygun değil“ vb. açıklamalar olimpiyat yolunda pedal çeviren bir ülkenin başa güreşen sporcularından duyulmamalı, binaenaleyh ilk 10’da dördüncü ve onuncu dışında Türk sporcu yer almamasını pek tatmin edici şekilde açıklamıyor.

Üçten Fazla Yabancı Varsa Kürsü Yok Gibi

Yarışlara geçmeden önce aşağıda 2010 sezonunda ülkemizde koşulan uluslararası yarışları, bu yarışlarda erkekler/kadınlarda kaç yabancı katıldığını ve en iyi Türk sporcuların derecesini göreceksiniz. Göreceksiniz lafın gelişi, görünen köy kılavuz istemiyor maalesef. Aksaray bir istisnâ olmak üzere yabancı bir sporcunun katıldığı yarış demek Türk sporcular için kürsü ihtimâlinin şiddetle azaldığı yarış anlamına geliyor. Bu şartlar altında Federasyon’un takvimi yayarak ve yarış sayısını arttırarak yaptığı hamle bir yere kadar etkili oluyor. Haliyle dünyanın tek akıllısı biz değiliz, Türkiye’ye ucuz bilet bulmak da sorun değil. Gelen yabancılara federasyon „ne geliyorsunuz, bizim sporcularımız olimpiyat puanı alacak!“ da diyemez. Yabancı sporcuların Türkiye yarışlarında bu kadar sık yer almaları aynı zamanda uluslararası arenayı hedef alan bisikletçilerimiz için kendilerini onlarla ölçmek için bir şans. Netice itibariyle olimpiyata gidersek oradaki rakiplerimiz bu yarışlara gelen yabancılardan da güçlü olmayacaklar mı? Dolayısıyla sporcularımızın da biraz özeleştiri yapmalarının faydalı olacağını düşünüyoruz.

       

Fotoğraf Albümü

14. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Öğleden Önce

Gelelim yarışa. Kasım ayında Alanya’ya gidildiğinde neden bu beldenin kışları geçirmek için bu derece revaçta olduğu, geçtiğimiz hafta da Çarşamba gününden beri yol bisikleti yarışları koşulduğu anlaşılıyor. 25-29°C arasında seyreden bir sıcaklık, hâlâ denize giren turistler vs. vs. Dolayısıyla dağ bisikleti için de ideal bir ortam. Öğleden önce yarışları (elit erkekler – 6 tur, elit kadınlar ve genç/juniorlar – 4er tur) saat 10:00 gibi bu sırayla çıkış aldılar.

Elit erkeklerde ilk turda Ukraynalı Geraspchenko, Yunan Periklis, Avusturyalı Hochenwarter, Polonyalı Osicki, Ukraynalı Rysenko ve Bilal Akgül (Brisaspor) ilk altıyı oluşturarak, yaklaşık dörder saniye farkla gidiyorlardı. Sonradan U23 sınıfının (ulusal kategori) ikincisi olacak olan Hamza Kansız (Rize GSK) bu aşamada Bilal Akgül’den sonraki en iyi Türk (+10 saniye) konumundaydı. Hamza’nın da 40 saniye gerisinden U23 birincisi Bayram Eroğlu (MKE Ankaragücü) geliyor ve bu üçlü sayıları onu gecen yabancılar arasında Türk üçlü olarak pedal çeviriyorlardı.

Geraspchenko
       Geraspchenko

İkinci turda birinci Geraspchenko devam ederken, ikinciliğe Avusturyalı Hochenwarter, üçüncülüğe ise Osicki çıkmıştı. Dördüncü sırada gene Ukraynalı Titarenko beşinci sıradaki Periklis tarafından kovalanıyor, onun da 22 saniye arkasında Bilal Akgül bulunuyordu. Aradaki Alman Maletz’i saymazsak Bilal’in de 56 saniye gerisinde Hamza yarışıyordu. Arkadaki Türklerde de bir sıra değişikliği yaşanmıştı bu arada. Hamza’nin 1 dakika 36 saniye arkasında Abdülkadir Kelleci (Brisaspor) Bayram Eroğlu’nun 1 dakika 16 saniye önünde pedal çevirmekteydi.

Hochenwarter
       Hochenwarter

Osicki
       Osicki

Üçüncü turdan itibaren ilk üçlüde taşlar yerine oturmaya başladı. Birinci ve ikinci sırada hemen peşpeşe kürsü ekibi giderken, Geraspchenko üçüncülüğe düşmüş, 3 saniye arkasından gelen Periklis tarafından kovalanıyordu. Bilal Akgül ise Periklis’in 50 saniye arkasında beşinci sıradaydı bu esnada. Hamza Kansız başarılı bir şekilde pedal çevirmeye devam ediyor ve Bilal’in arkasındaki en iyi Türk pozisyonunu 1 dakika 8 saniye farkla koruyordu. Bu esnada Abdülkadir Hamza’nın 1 dakika 38 saniye, Bayram da Abdülkadir’in 3 dakika 54 saniye arkasındaydı.

Periklis
       Periklis

Akgül
       Akgül

Sonraki turlarda birincilik için çok büyük çekişme yaşandı. Beşinci turda Polonyalı Osicki Avusturyalı Hochenwarter’in önüne geçti, Periklis onların 36 saniye arkalarından geliyordu. Bilal Akgül ise bu aşamada hâlâ 5. sıradaydı ve lider ikilinin yaklaşık 2 dakika arkasındaydı. Üçüncü turda yaşadığı teknik arıza (bkz. yarış sonrası yorumlar) sonrasında yarıştan kopan Hamza Kansız ise U23 liderliğini Bayram Eroglu’na bırakmış, Bilal ise Geraspchenko’yu geçmeyi başarmıştı.

Kansız
       Kansız

Sonuç itibariyle kürsü Avusturya-Polonya-Yunanistan şeklinde teşekkül ederken Bilal Akgül dördüncü olarak en iyi Türk sporcu oldu. Son iki haftadır yol yarışlarında da pedal çevirmesinin yorgunluğunu hisseden Abdülkadir Kelleci 10. olurken, yarışın ilk yarısı boyunca Bilal’in ardından ikinci Türk olarak gelen Hamza Kansız 16., Bayram Eroğlu 14. bitirdiler.

Kürkçü - Kelleci
       Kürkçü - Kelleci

Elit kadınlarda 11 sporcu çıkış aldılar. Bu sporcuların arasında üç tane Ukraynalı vardı, yalnız ilginç bir şekilde iki Ukraynalı „kategori dışı“ yarıştılar, daha doğrusu bir tür antrenman yarışı yaptılar. Bu alışılmadık ve haliyle nâhoş durum bilhassa yarış esnâsında ve sonrasında haklı şikayetlere neden oldu. Bunlar dışında elit lisansını bu yıl alan üçüncü Ukraynalı Natalia Krompets yarışı 19 dakikalık bir farkla oldukça rahat kazandı. Krompets’in 2010 sezonundaki duraklarına bakacak olursak bu yıl Türkiye’ye gelene kadar dünya kupasındaki yarışları (Houffalize, Offenburg, Champery, Val di Sole) dışında puan toplama peşinde kendi ülkesi dışında Polonya, İsrail, Macaristan, Hırvatistan ve Avusturya’da yarıştığını görüyoruz.

Krompets
       Krompets

Yarışın başından itibaren Krompets önde giderken arkasında Esra Kürkçü (Brisaspor), Semra Yetiş (MKE Ankaragücü) ve Eda Konuk (Eskişehir ferdî) arasında çekişme sürdü. Çekişmede en şanslı olan ve neredeyse ikinciliğe kadar çıkan Eda Konuk’tu. Gerek Esra Kürkçü, gerekse Semra Yetiş lastik patlaması, vites bozulması gibi muhtelif teknik arıza nedeniyle sürekli sıra değiştirirken teknik arıza yaşamayan Eda Konuk bir ara ikinciliğe kadar tırmandı, bu pozisyonu da bayağı tuttu, ancak son turda Esra Kürkçü’ye geçilerek bronz madalya aldı. Semra Yetiş ise bir taraftan teknik arıza diğer taraftan „klasman dışı parkurda bulunan“ Ukraynalı sporculara takıldığı için yarışı dördüncü bitirebildi.

Ünal
       Ünal

Son olarak çıkış alan gençler sınıfında İsak Ünal’ın (Adana Bisikletspor) mutlak hakimiyetini izledik. 4 tur koşulan yarışta ikinci turda İsak en yakın takipçisi Yusuf Cabık’ın (MKE Ankaragücü) 1 dakika 20 saniye, sonradan yarışı Yusuf’un iki defa lastik patlatmasının da yardımıyla ikinci bitirecek olan Taner Erdoğan’ın (Gaziantep GSK) ise 1 dakika 54 saniye önündeydi. Velhâsıl İsak yarışı kürsüdeki ikinci Taner’in 5 dakika 33 saniye önünde bitirmeyi başardı ve hâlihazırda kendisinden bir yaş büyük olan Hamza Kansız ve bir yaş genç olan Yusuf Cabık ile beraber ülkemizde bu sporda önümüzdeki yıllarda kürsüde en fazla gözükmeye aday sporculardan biri olduğunun altını bir kere daha çizdi.

Öğleden Sonra

Öğleden sonra saat 13:30’da çıkışla yıldızlar ve masterlar (+30 ile +40) yarışları koşuldular. 21 sporcunun çıkış aldığı yıldızlar yarışında birinciliğe abone isim olan Agit Salman (İstanbul GSK) gene kendisinden aşinâ olduğumuz üzere 2 tur ile nispeten kısa tutulan yarışta en yakın rakibi Ömer Faruk Kansız’ın (Rize GSK) 3 dakika 15 saniye önünde yarışı bitirdi. Üçüncü ise Sivas Gençlikspor’dan Cebrail Seker oldu.

Pierwocha
       Pierwocha

Germen
       Germen

Bir Polonyalı master kategorisinde de işleri bozdu. +30 sınıfında Kornel Osicki’nin takım arkadaşı Tomasz Pierwocha en büyük rakibi Turgay Germen (MKE Ankaragücü) ile bayağı çekişmeli bir yarış çıkardı. Yarışın birinci turunda Turgay lider konumdayken daha sonra yerleri değiştiler, Pierwocha Turgay’ın tam 2 dakika önünde yarışı birinci bitirdi, onun ardından da Oğuz Özçelik (Rize GSK) 1 dakika 20 saniyelik bir farkla geldi.

Özçelik
       Özçelik

Yarıştan Sesler

Aşağıda yarış sırası ve derecelerine göre sıralanmış bir şekilde sporcuların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Uwe Hochenwarter

Yarış yüksek seviyede geçti. Bu sezon oldukça uzu sürdü, şimdi sekizinci ayındayız. Üstüne bir de buraya geldim. Formum hakkında pek bilgim yoktu, fakat çok iyi tempo yaptı (Osicki’yi kastediyor – MTBTR), teknik bölümlerde fark açmayı başardık. Sonra son turda atağa kalkıp geçmeyi başardım ve birinciliği aldım. Benim için çok güzel bir sezonun finali oldu. Organizasyon şahâneydi, her şey mükemmeldi.

Kornel Osicki

Parkur çok teknik ve zordu. Ama çok çok güzel bir parkur. Bayağı iyi rakiplerim vardı çıkışta. Yarışta şansım da yardım etti çünkü lastiğim patlamadı. Bütün yarış boyunca Avusturyalı sporcu ile mücadele ettik, yarışı o kazandı. İlk tur çok hızlıydı. Herkes iyi bir pozisyon yakalamak istediği için bu normal. Bu sezonun son yarışıydı, belki cyclocross yarışlarına katılırım ama dağ bisikleti bitti. Organizasyon iyi, parkur da iyiydi. Alanya’ya ikinci gelişim. Umarım üçüncü defa da gelebilirim.

Ilias Periklis

Yarış zordu, 2 saat sürdü. Parkurun ilk birkaç kilometresi çok teknik, güç, kısa ve dik yokuşlar var, hızlı bir yarış. Benim için mücadele de zordu, sezonun son yarışıydı bu. Uzun bir sezon sonrasında bacaklarım tükenmiş vaziyette. Son turda „bu sezonun son turu bu“ diye düşünüp bitirdim.

Bilal Akgül

Çok süratli bir yarış oldu, tahmin ettiğimden daha süratli bir yarış oldu ama startta yer kapamadım. Orada sıkıştım, geride kaldım, orada takıntılar olması çok geride bıraktı beni. Sonra geç toparladım ama... Bana çok ters bir parkur, benim gibi zayıf, hafif bir sporcu için değil. Bu sezonun üçüncü C1 yarışı, kesinlikle burada yarış olmaması gerekiyor. Bunu defalarca söyledik federasyona ama hâlâ burada yarış yapıyorlar. Burada ben yarış kazanamam. Ben çok iyiyim ama bu parkur tamamen bana zıt. Türkiye’nin en önemli üçüncü yarışı ve üçüncü kez bu parkurda oluyor. Kesinlikle bu yabancı sporculara göre bir parkur. Kısa kısa yokuşlar var, çok fazla güç isteyen bir parkur. İri sporcular için bir parkur, ben zayıf bir sporcuyum, burada 2-300m’lik bir yokuş olsa beni kimse geçemez. Ama yapacak bir şey yok, bu parkur beni çok yıpratıyor. C1 çok önemli bir yarış ve kesinlikle burada olmaması gerekiyor. Tamamen parkurun kurbanı oldum.

Abdülkadir Kelleci

Temposu hızlıydı yarışın, bayağı hızlıydı. Kayalık parçalar nemden bayağı kayıyor. Üçüncü turda bayağı bir düştüm, 4-5 defa, sonra da toparlayamadım, kendi tempomu korumaya çalıştım, finişe geldim. Ama iki hafta yol bisikleti koştuğum için bayağı yorgunum, onu hissedebiliyordum yarış içinde. Arıza yapmadan, düşmeden, lastik patlatmadan geldiğim için mutluyum. Puan alabilmem için ilk 14’ün içinde olmam gerekiyordu, puan da aldım.

Hamza Kansız

Yarış ilk üç turlarda gayet iyiydi, ilk üç tura kadar beşinci sırada gidiyordum. Üçüncü turda jantımın içindeki rulman çanağı kırıldı. Rulman dağılıp içindeki bilyeler filibirin tırnaklarını da kırdı. Onun için yokuş aşağı inerken pedal takıldı, yokuş yukarı da boş döndü. Onun için bir tur koşarak geçtim, sonra mandalı gevşetip rulman kapakları sıkışmayacak şekilde kapadım. İnişleri öyle, çıkışları da koşarak yarışı tamamladım. Şanssız bir yarıştı ve bu sezon en iyi gittiğim yarıştı. Üçüncü tura kadar geçtiğim hiçbir sporcuyu ben bu sezon geçememiştim. Ilias’ın, Kadir’in önündeydim. Bir de düştüm. Şanssız bir yarış geçirdim. yarış öncesi de otelin lobisinden bilgisayarım çalındı gece, karakola gittim, saat 2-2 buçuğa kadar karakoldaydım, üçte geldim, çok aksilik vardı bu yarış üstünde.

Christopher Maletz

Her halükârda çok zevkliydi. Zordu, teknik olarak yüksek seviyeli bir parkur. Kasım ayındayız, sezon bitiyor ve sezonun sonunda böyle uzun bir yarış koşmak hakikaten zorlayıcıydı ama çok da zevkliydi. Yeni sezon Mart’ta başlayacak, normalde Eylül sonu-Ekim başı sezonu bitiriyoruz. Parkur çok güzeldi, kayalık kısımlar sayesinde yüksek seviyeli ve son derece teknik bir parkur, çok zevkliydi.

Steffen Thum

Bayağı iyiydi, bu yarışı önümüzdeki sezona hazırlık olarak koştum. Yeni sezon Mart’ta başlıyor, çok güzel bir yarıştı, çok teknikti. Kollarım ağrıyor hâlâ ama çok zevkliydi. Parkurda dinlenecek hiç bir bölüm yok, sürekli yukarı aşağı, sola sağa sürekli konsantrasyonu yüksek tutmak gerekiyor. Organizatörleri tebrik etmek gerek. Yardımcımız yoktu fakat buradaki Türkler çok yardımseverler, diğer takımlardan da yardım gördük, dolayısıyla ev sahiplerinin hakkını teslim etmek lazım.

Andi Weinhold

Christopher’ın söylediklerine katılıyorum, yüksek seviyeli ve çok zevkli bir parkurdu. Organizasyonu tebrik etmek gerek, ekstra bu yarış için Alanya’ya geldik ama gerçekten çok keyif aldık. çok güzel bir yarıştı, kesinlikle tekrar geleceğiz. Organizasyon da çok iyiydi.

Natalia Krompets

İyi bir yarıştı, oldukça kayalık, güç çıkışlar olan teknik bir parkur. Rakiplerime karşı çok zorlanmadım.

Esra Kürkçü

Bu yarış hiç yaşamadığım teknik arızalar yaşadım. İlk tur iyi gidiyordum, ikinci gidiyordum. kayalık inişte lastiğim patladı, bayağı bir yürüdüm feedzone’a kadar. Sonra lastik bulmaya çalıştım, bayağı zaman kaybettim. Teker teker altıncılığa düştüm, teker teker yakalamaya çalıştım, elitlerde ikinci bitirdim. Düşme kalkma olmadı, güzel bir yarıştı. İlk tur lastiğim patlayana kadar çok iyiydi, lastiğim patlamasaydı biraz daha iyi bitirebilirdim. Olsun, son yarışlardan bir tanesi, sezon da bitti sayılır. C1 yarışında ikincilik puanı aldım. Parkur yağmurlarla beraber bayağı zorlaşmış, kayalıklar çıkmış, bayağı yavaşlatıyor. Kayalıklar bayağı kaygandı, bayağı zorlandık kayalıkta inişte çıkışta. Zaten o yüzden lastiğim patladı. Güzeldir yarıştı.

Eda Konuk

Gayet bildiğim bir parkurdu, güzeldi. Yabancılar bayağı hızlı geçirdi yarışı. Teknikti. Bir ara biraz öne geçtim, tabii onların yaşları var, ben gencim. İlerleyen zamanlarda daha iyi olacağım. Son tur Esra güçlü olduğu için geçti. Bayağı yoruldum, güzel yarıştı.

Semra Yetiş

Parkur çok zor, gidilecek bir parkur değildi. İlk tur taşlardan teknik problem yaşadım, sonra viteste sorun yaşadım. Onda da tempoyu kaybediyorsun, sürekli ritm tutturamadım. Ondan sonra gitti zaten. Ayrıca o iki tane bayan da klasman dışıymış, bizim haberimizi yoktu, yanlış bir şey yarışa girmeleri. Bizim zararımıza, sonuçta bu puanlı bir yarış, olimpiyat için yarışıyoruz.

Burcu Balcı

Çok güzel, çok zevkli bir parkurdu ama sanırım yağmurlardan dolayı parkur bayağı bozulmuş. Taşlar geçen seneye oranla çok çıkmış, bu sene ikinci yarışa gelmiştim, onda da bayağı çıkmıştı taşlar fakat şimdi daha da bozulmuş. Benim açımdan oldukça güzel geçti çünkü ben çok geç başladım sezona, hastalık geçirdim iki ay boyunca. İstediğim sonucu alamadım ama gene de kendimdeki gelişim açısından mutluyum, iyi bir yarış geçirdiğimi düşünüyorum.

İsak Ünal

Açıkçası parkur ve şekli performansımı çok etkiledi. Parkurun böyle olması sporcular açısından çok kötü. Bisikletim ve ben istediğim performansı alamadık parkurdan. Çok zorlandım ama rakiplerimin güçsüz olması beni fazla etkilemedi. Parkurdan hiç memnun değilim, kayalığın olmaması gerekiyor. Anlamsız yerler var pedala basacak yer yok durduk yere giderken düşebiliyorsun. Yarış yerine daha farklı şeyler yapıyorsun parkurda, yarış psikolojisini kaybediyor insan, bu da yarış kaybetmesine neden oluyor. Şanslıydım ama açıkçası yarışın sonucundan ve performansımdan hiç memnun değilim. Parkur daha değişik olsa, biraz daha güce dayalı pedal basılabilen bir parkur olsa daha iyi gidebilirdim. Arada fark oluşabilirdi.

Yusuf Cabık

Yarış açıkçası kötüydü, daha önceden yaşamadığım teknik sorunları burada yaşadım. Parkur gitgide mahvolmaya başladı. Özellikle kayalardan, pedala basamıyoruz, kayıyor. İki defa lastiğim patladı onun için iyi performans gösteremedim. Feedzona koşarak gittim, onun için de kaslarım yoruldu. Lock-out’um kırıldı. Üç-dört günlük performansım gitti diyebilirim. Ankaragücü’nden çok memnunum, hocalarımdan, antrenörümden... Seneye daha da değişik olacak.

Tomasz Pierwocha

Çok güzel bir yarıştı, şahâne bir parkur teknik kısımlar da içeren. Sezonun sonu için çok güzel bir yarış. yarış başında ikinci bisikletçinin baskısını hissettim. Baştaki teknik kısımda sorun yaşadım.

Turgay Germen

Alanya yarışı çok zevkli, ben çok seviyorum. çok teknik, dinlenecek fırsatınız çok, çok sert ve tempolu bir parkur. Yabancı bir sporcu vardı, ilk tur beraber cevirdik, daha sonra ikinci turdan sonra arayı açmaya başladı. Yakalamaya çalıştım ama baktım tempomu yükselttikçe zorlanmaya başladım. Sonra kendi tempomda gitmeye başladım, teknik arıza yaşamamak için de kontrollü gittim. Arkamdaki Oğuz ile de mesafemin olduğunu gördüm, yarışı ikinci olarak tamamlamak için tempomu korudum. Ben bu parkuru çok seviyorum, teknik bir parkur, hoşuma gidiyor.

Oğuz Özçelik

Yarış güzeldi, antrenmansız olduğum için zorlu geçti. Arkadaşlar sağlamdı bayağı, kovalamaya çalıştım ama olmadı. Turgay’la aramda ilk başlarda mücadele oldu biraz, sonra ben kopunca gruptan... Parkur çok güzeldi ama kayalıklar bayağı çıkmaya başlamış. İşi zorlaştırdılar, antrenmanda lastik yarılmıştı ama şimdi iyi. Güzel geçti.

Sonuçlar

Elite & Junior sonuçlar
       Elite & Junior sonuçlar

Cadet & Master sonuçlar
       Cadet & Master sonuçlar

 

  Bu haber 4713 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015