Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
02 . Aralık . 2020  
2010'da En Çok Okunan Haber ve Yazılar

2010'da En Çok Okunan Haber ve Yazılar

En Çok Okunanlar

Cüneyt Kazokoğlu   mtbtr.com © 3.1.2011
MTBTR 2010 yılında neredeyse günde 1 haber/makale ortalaması ile yayın yapmış. Bir meraktan yola çıkarak 2010 yılında en çok neler okunmuş, nelere ilgi gösterilmiş bakalım istedik. Elbette sene sonuna doğru yayınlanan haberlerin yayında kalma süresi daha düşük. Bunu dengelemek için haber sıralamasını yayında kalan günleri hesaba katarak ağırlıklı bir şekilde oluşturmak tabii ki mümkün fakat biz diyelim merakımızın bu şekilde de tatmin olması, siz deyin tembellik, bu tarz bir hesaba girişmedik.

Sırasıyla 2010’un en çok okunan 10 haber ve 10 makalesine bakalım (en çok okunandan başlayarak):

Haberler

Aslı Bisiklet 2010 Ürünlerini Tanıttı

Haberin içeriği hakkında söylenecek bir şey yok, başlık yeterince açık zaten. Ülkemizdeki en önemli bisiklet markalarından Sedona’nın 2010 ürün yelpazesi geçtiğimiz yıl en çok ilgi çeken haber oldu.

       

1 Gram – 1 Avro

Kaçkar Bisiklet tarafından Giant XTC kadro üzerine toplanan 7.800 gram ağırlığında ve başlıktan da anlaşılacağı üzere €7.800 fiyatına sahip olan bisikletle ilgili haberimiz de çok ilgi çekmiş.

       

Salcano 2010

Yerli piyasada 2010 yılında en çok ses getiren markalardan biri kuşkusuz Salcano oldu. Markanın “en çok okunanlar” listesine giren iki haberinden biri bu.

Çağatay Avşar'ı Kaybettik

Bu yılla sınırlı değil, maalesef MTBTR’nin yayın hayatı boyunca duyurmak zorunda kaldığı en acılı haberlerden biriydi bu. Ateş düştüğü yeri yakarmış, hepimiz bir şekilde hayatlarımıza devam ettik. Fakat unutmamalı: bu hazin hadisenin üzerinden neredeyse 7 ay geçti, fakat olayın faili, katil hâlâ bulunamadı. 2011 yılına girerken Çağatay’ı bir defa daha rahmetle anıyoruz.

       

Ve şunu da hatırlatalım: 2000 yılından beri son 10 yıl içinde her yıl ortalama 4500’den fazla insanını trafiğe kurban veren bir ülke Türkiye.

Eurobike 2010

2010 yılının en fazla okunan yazıları arasında bilhassa Eurobike fuarı kapsamındaki bisiklet haberleri var. Aslında en çok okunan haber bisikletler fakat iyisi mi bu soğuk kış aylarında yukarıdaki bağlantıdan bütün haberlere göz atın. Normalde bu haberlere yıl boyu nereden ulaşabildiğinizi biliyorsunuz tabii, ana sayfadaki “Uluslararası bisiklet fuarları” bölümünden:

       

2010 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası

2010 dağ bisikleti Türkiye Şampiyonası Bursa’da koşuldu. Bilal Akgül, Esra Kürkçü, İsak Ünal, Hamza Kansız ve Nevzat Kıral kategorilerinde şampiyon olan isimler oldular.

       

Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali 2010

Yarış haberleri arasında en çok okunan ikinci haber ise Kapadokya Festivali’nin 2010 yılındaki ilk etkinliği olan Ürgüp yarışı oldu.

       

Salcano’dan Bisiklet Sporcusuna Destek

Salcano markası bu yıl sadece etkileyici modellerle değil, aynı zamanda 7 sporcuya sponsor olmak gibi etkileyici ve sevindirici bir girişimde bulundu.

       

Shimano'nun Yeni Lider Grubu

Shimano XTR deyince akan sular duruyor. Parkurlarda geçerli bu kural haberlerde de kendini gösteriyor. SRAM gibi markaların estirdiği kesif rekabet rüzgârına karşı anlaşılan XTR haberleri hâlâ en çok ilgi çeken haberlerden.

RC Türkiye Dağ Bisikleti Takımı

Dağ bisikleti camiasının yakından tanıdığı üç başarılı sporcu, Muammer Yıldız, Mustafa Özyılmaz ve Halil İbrahim Küçükdoğan etrafında kurulan RC Türkiye takımı bu yılın en çok okuyucu ilgisine mazhar haberini de yazdı.

Makâleler

Sedona ve Aydan Çelik'ten Bir Proje

Sedona markası ile ve Aydan Çelik’in o güzel mi güzel çizimleri ile ortaya çıkan bisiklet: İstanbul. Dünyanın en güzel şehri ile dünyanın en güzel taşıtını bir araya getiren bu çalışmaya hayran kalmayan olmadı geçen yıl. Son bir haber: İstanbul bisikleti Rahmi Koç Müzesi’nde Abdülcanbaz’ın düldülü ile aşık atar olmuş, bizden duymuş olmayın.

       

Değişik Vites Oranları Ne Getiriyor?

Son yıllarda bisiklet vites kombinasyonlarında da bilhassa önde iki dişlili kullanımı ile artan bir çeşit sayısı söz konusu. Bu çeşitleri incelediğimiz yazımızın bu kadar okunduğuna bakılırsa bayağı bir kafa karışıklığı mevcutmuş bu konuda.

Bir Bisiklete Bindim, Hayatım Değişti

Teknik öğeler de içeren, ama ondan daha ziyade dağ bisikletinden uzaklaşıp bisikletin farklı ufuklarına yelken açan bir yazı. Vitessiz de mutlu olunabiliyormuş, hem de ne mutluluk. Siz hiç eksi on derecede işe bisikletle gidiyorsunuz diye mutlu oldunuz mu?

Scott Genius LongTravel, Yeni Scale

Türkiye’deki en önemli bisiklet markalarından Scott’ın 2011 model yılı için yeni çıkardığı Scott Genius LT, Scale ve 29” modellerini test ettiğimiz yazımız da bayağı ilgi gören makalelerden.

       

DT Swiss & Schwalbe RideCamp

Bir test yazısı daha. DT Swiss ve 2011 model yeniliklerini test ederken karda boğulmamız da bu yıl bayağı okuyucu toplamış anlaşılan.

Yazın Bisiklete Binerken Nelere Dikkat Etmeli

Kısa ama güzel bir derleme: Hava sıcakken dikkat edilecek noktalar. Şimdi geriye bakınca insan “nerede o havalar?” diyor ama bunlar zamanı aşan yazılar, 5-6 aya kadar gene okunur.

Atilla Atay'la Hız Rekoru Üzerine Röportaj

Atilla Bisiklet Takımı kaptanı olan Atilla Atay bisikletle hız rekoru kırmak için başlamış olduğu çalışmaları esnasında yaptığımız röportaj da bu yılın en çok ses getiren yayınlarından biri oldu.

Sigma Topline 2209

Ülkemizde de sevilerek kullanılan Alman elektronik ve aydınlatma markası Sigma’nın 2209 modelinin testi de bu yıl bayağı ilgisini çekmiş okuyucularımızın.

       

Hamza Kansız'la Röportaj

Geçtiğimiz yılın başında Türkiye’de dağ bisikletinin genç yıldızlarından Hamza Kansız ile bir söyleşi yayınladık. Hamza’nın başarıyla bitirdiği 2010 sezonundan önce neler söylediği de 2010’un en çok okunan yazıları arasında yer aldı.

       

İsviçre’de Türk Sporcular - 2

İsviçre’de Türk Sporcular dizisinin Semra Yetiş ile olan ikinci bölümü (birinci bölümü burada) 2010’un en çok okunan 10. yazısı. Gerçi Semra Türkiye’ye döndü ve Ankaragücü takımında pedal çeviriyor, fakat bu çok keyifli röportaj tekrar tekrar okunası bir yazı oldu.

 

  Bu haber 4035 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015