Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
22 . Ocak . 2021  
MTBTR Forum'la Paylaşmak Artık Daha Kolay

MTBTR Forum'la Paylaşmak Artık Daha Kolay

MTBTR Forum Yenilendi!

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 6.2.2011
Bu yıl MTBTR’nin yayın hayatına başlamasının 10. yılı. On yıldır elimizden gelenden daha iyisi için çabalayarak, başta dağ bisikleti severler olmak üzere Türkiye’deki tüm bisiklet meraklılarına ve binicilerine en doğru bilgiyi en hızlı şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Gerek yurt ve dünya gündemini son derece yakından takip eden içeriğimiz, gerekse bugüne kadar en çok önem verdiğimiz iki nokta, tarafsızlığımız ve yüksek kalite anlayışımız, bugün MTBTR’yi simgeleyen ve Türkiye’nin dışında da bir marka olarak belirleyen unsurlar.

Yayıncılık konusundaki hedeflerimizin yanısıra MTBTR’nin önemli bir misyonu da bir bilgi ve tecrübe paylaşım platformu olmak. Bu doğrultuda son birkaç yılda teknik açıdan güncelliğini yitirmiş, içerik olarak da yavaşlamış olan MTBTR Forumu yenilediğimizi hepinize duyurmak istiyoruz.

Yeni MTBTR Forum

MTBTR ailesine, forum alt yapısında destek verecek, bu konudaki ciddiyetini, tarafsızlığını ve başarısını daha önceki deneyimleriyle ispatlamış tecrübeli bir ekip katılıyor. MTBTR Forum Ekibi artık Doruk Atay, Erkal Aslanbaş, Hakan Yazman, Halil Öztürk, Hasan Çağrı Terzioğlu ve Sinan Çelik olarak MTBTR forumunu eskiden olduğu sıcak ortama tekrar dönüştürmek için yola çıkıyor.

Tabii ki bu süreç, sadece yeni bir ekip değil, aynı zamanda tamamiyle yenilenmiş bir alt yapı ile de destekleniyor. İnternet forum dünyasının en güncel ve popüler programı ile, sosyal ağlarla %100 entegre bir şekilde yeniden yapılanmamızı tamamladık. Artık forumumuz çok daha hızlı bir veri tabanı ve program yapısıyla, yenilenmiş bölümleri ve üyelik sistemi MTBTR tecrübesi ile birleşerek daha kaliteli bir platform oluşturacak.

Ayrıca yenilenen, forumun ana bölümünden ayrı şekilde, çok detaylı ve ilan sahibine kendi ilanları üzerinde moderatör yardımı olmadan %100 müdahale hakkı veren 2. el bölümüyle de büyük bir ihtiyaca cevap veriyor.

Birçoklarımız yeni arkadaşlarını bu platformda buldu, ilk bisikletlerini bu platformda seçip, ilk gezilerini de yine burada paylaştılar. Şimdi tekrar eski dostlukları canlandırıp, yenilerini kurmak için hepinizi mtbtrforum.com ’a bekliyoruz!

MTBTR Ekibi

Peki yeni MTBTR Forum nedir, ve nasıl işler?

Herşeyden evvel üyelikle işler, üye olmayan kişiler (veya üyeliği aktive edilmemiş / onaylanmamış olanlar) siteye mesaj yazamaz, kullanıcılara özel mesaj atamazlar.

Üyelik iki şekilde gerçekleşir, ilki; klasik şekilde mail adresiniz ile üye olabilirsiniz. İkincisi ise Facebook ile entegre üyelik yapabilir, sadece 2 tık ile siteye üye olabilirsiniz.

Mail adresi ile üye olduysanız, posta kutunuza bir doğrulama maili gelir, bu maildeki link ile girmiş olduğunuz email adresinin sizin olduğunu doğrularsınız. Ancak siteye mesaj yazmak için açılan üyeliklerin moderatörlerce onaylanması gerekmektedir. Bu işlem günlük olarak rutin şekilde yapılır. Yani en geç 24 saat içerisinde mesaj yazmaya başlayabilirsiniz. Bu sistem sitemizde daha sağlam güven temelleri üzerine samimi bir ortam kurmak amacıyla konulmuş bir ek denetimdir. Bu aşamada girilen üyelik bilgilerinin doğruluğu ve tamlığı kontrol edilir ve üyeliğiniz aktive edilir.

       

Siteye bir defa üye olduktan sonra istediğiniz bölüme mesaj yazabilir, üyelere özel mesaj atabilir, açtığınız konuları Facebook'ta paylaşabilir, diğer üyeler ile arkadaş olabilir ve onların profillerine mesaj yazabilirsiniz.

MTBTR Forum, yeni bir sistem üzerine tekrar entegre edildiğinden, önceki versiyonu ile arasında bir takım veri kayıpları oluşmuştur. Öncelikle bu durum için özür dileriz. Eğer ki üyeliginize giriş yapamıyorsanız, yeni şifre istemeyi deneyin, eğer bu da mümkün değilse tekrar üye olabilirsniz.

Eski üyeliğiniz ile giris yapmanıza rağmen mesaj yazamıyorsanız, bu durum yeni sistemdeki "isim soyisim" alanını doldurmamış olmanızdan kaynaklanabilir, profil ayarlarınızdan bu alanı doldurup forumu normal şekilde kullanabilirsiniz.

MTBTR Forum'un yapım aşaması tamamlanmıştır fakat halen geliştirilmektedir. O nedenle öneri, düsünce ve fikirleriniz bizim için büyük önem taşımaktadır. Lütfen forumla ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi forum ekibine bildirmekten çekinmeyiniz.

Forumumuzun Türkçeleştirme çalışmaları da devam ettiğinden, zaman zaman İngilizce kelime veya mesajlara rastlayabilirsiniz. Bu durumda mesajın bir kopyasını veya sayfanın bir görüntüsünü bize iletirseniz, gereği en kısa sürede yapılacak, siz de bu ortamın gelişmesine katkıda bulunmuş olacaksınız.

2. El Bölümü

Forumumuzda bir de 2. el bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde üyeler, ticari amaç taşımayan ufak çaplı satış işlemleri ile hibe etmek istedikleri ürünlerini sergileyebilir, aradıkları ürünleri aranıyor ilanı ile yayınlayabilirler.

2. el bölümünün forumun geri kalanından ayıran bir takım artı özellikleri vardır.

Bunların başında, her üyenin kendi açtığı konuyu sonradan değiştirme, silme, açma ve kapatma yetkisidir. Forumun diğer alanlarında bu işlemler Forum Ekibi'ne müracaat ile mümkün iken, 2. el bölümünde zaman kaybını önlemek ve en etkili biçimde üyelerin bu bölümden yararlanmasını sağlamak amacıyla üyeler kendi konuları üzerinde tam hak sahibidirler.

İkinci olarak konuların açık veya kapalı olmalarına bakılmaksızın mesaj yazılamayacak statüde olmalarıdır. Bu sayede konu kirliliğini ortadan kaldırarak daha efektif bir düzen hazırlanmıştır. Ürün ile ilgili satın alma isteği veya ek bilgi, ilan sahibinden özel mesaj yolu ile alınabilir. İlan sahibi de gelen soruları isterse konusunu düzenleyerek konu içeriğine ekleyebilir.

Bu bölümdeki konular moderatör onayından geçmeden yayına konulmazlar, bu sayede fiyatı eksik, fotoğrafı eksik konuların kalabalık yapması önlenir.

Son olarak, 2. el bölümü bir çok alt kategoriden oluşur, aranan ürünlerin en hızlı şekilde bulunması için detaylı bir şekilde bu yapı hazırlanmıştır. Ancak 2. el bölümüne açılan konular "Yeni Mesajlar" listesinde gösterilmezler. O nedenle yeni ilanlar, ürün arayan üyenin ilgilendiği bölüme bakarak bulacağı şekilde, kategori içerisinde listelenmiştir.

 

  Bu haber 5775 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015