Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
26 . Kasım . 2020  
Ankaragücü'nde Salcano Teslim Töreni

Ankaragücü'nde Salcano Teslim Töreni

Ankaragücü'nde Salcano Teslim Töreni Yapıldı

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 7.4.2011
Bugün Ankara'da bir teslim töreni vardı. Ankaragücü 2011 model Salcano'larını Türkiye'nin ileri gelenlerinin katılımıyla teslim aldı. Size basın açıklamasını sunuyoruz.

Ankaragücü Bisiklet Takımı sporcuları, sponsor Salcano firması tarafından verilen bisikletlerin Saray Spor Tesislerin'de ki teslim törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mali İşlerden Sorumlu Yönetici Ayhan Atalay, Yönetim Kurulu Üyelerimi Avni Kavlak ve Faruk Mangırcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül katıldı.

       

ATALAY, "BUGÜNE KADAR OLMAMIŞ İLKLERİ VE BAŞARILARI YAŞIYORUZ"

Türkiye'nin tek uluslararası dağ bisikleti takımı olarak UCI lisansı alan Türkiye Şampiyonu Ankaragücü Bisiklet Takımının yeni bisikletlerinin teslim töreninde konuşan Mali İşlerden Sorumlu Yöneticimiz Ayhan Atalay, "Kulüp olarak bütün amatör branşlarda olduğu gibi bisiklet takımında da bugüne kadar olmamış ilkleri ve başarıları yaşıyoruz. Yabancı markaların yerine Türk markalarla çalışmayı öncelikle arzu ediyoruz. Türkiye'nin büyük bisiklet fabrikalarından, önümüzdeki yıllarda dünya markası olacak bir firma olan Salcano bisiklet firması Ankaragücü Bisiklet Takımı'nın resmi sponsoru olmuştur" dedi.
Ankaragücü bisiklet sporcularının, Türkiye'nin, dağ bisikleti klasmanında dünya yarışmalarına katılacak ilk takımı olduğunu da ifade eden Atalay, "Bu konudaki çalışmalarından ötürü başta takım antrenörümüz Bülent Atlas olmak üzere tüm oyuncu arkadaşlara başarılar diliyor ve tebrik ediyorum" diye konuştu.

"BÜTÜN AMATÖR BRANŞLARDA EN AZ TÜRKİYE ŞAMPİYONUYUZ"

Bisiklet Takımına ilişkin kısa bir bilgi de veren Genel Sayman Ayhan Atalay, Ankaragücü Bisiklet Takımı'nın en son 1930 yılında Türkiye Şampiyonluğu kazandığını hatırlatarak, "Yeni yapılan çalışmalarımızla biz artık, bütün amatör branşlarda en az Türkiye şampiyonuyuz. 12 sporcumuzdan, uluslararası klasmana katılan 7 oyuncumuza maaşlarını düzgün şekilde veriyoruz. 2016 Brezilya olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmek için değil, başarılı olmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" diye konuştu.
       

FEDERASYON BAŞKANI, "BİSİKLET AİLESİ OLARAK BÜYÜYORUZ"

Genel Sayman Atalay'ın ardından söz alan Bisiklet Federasyonu Başkanı Müftüoğlu da Dağ Bisikletinde şu anda tek profesyonel takım olan Ankaragücü'nün, sponsorluk bisiklet teslim töreninde bulunmaktan gurur duyduğunu belirterek, "Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek olmak üzere Ankaragücü Kulüp Başkanına ve idarecilerine, Salcano'ya ve bu konuda çok destek veren herkese teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Bisiklet ailesi olarak büyüyoruz" dedi. Dağ bisikletinde bir tane, yol bisikletinde de iki tane profesyonel takım olduğunu, bu yıl da tarihte ilk defa Türkiye'yi iki yol, bir dağ bisikleti profesyonel takımının uluslararası arenada temsil edeceğini ifade eden Müftüoğlu, "Burada gerçekten çok büyük özveri gösteren herkese teşekkürler" diye konuştu.
       

İL MÜDÜRÜ SAĞLAM, "ANKARAGÜCÜ ÇOK DAHA BÜYÜK MUTLULUKLARI BİZE YAŞATACAK"

Gençlik ve Spor Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam ise çok mutlu bir günde bir araya geldiklerini kaydederek, "İnanıyorum ki, başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere elbirliğiyle belediye ve Ankaragücü çok daha büyük mutlulukları bize yaşatacaklar. Ankara sporcu yetiştiriyor, ancak elimizde tutamıyoruz büyük sporcuları. Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız'a bu konudaki atılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Son günlerde boksu da faaliyetleri içerisine aldılar. Artık bunun meyvelerini yavaş yavaş göreceğiz ve Ankara hak ettiği yeri mutlaka alacaktır" dedi.

AKGÜL, "ANKARAGÜCÜ'NE SPONSOR OLMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ"

Sağlam'ın ardından söz alan Salcano Bisiklet Firması Yönetim Kurulu üyesi Bayram Akgül de Salcano bisiklet olarak, Ankaragücü'ne sponsor olmaktan büyük gurur duyduklarının altını çizerek, "Özellikle Türkiye'nin ilk profesyonel takımıyla beraber uluslararası arenada gözükmek hem bizim için hem de milli bir bisiklet markası için de büyük bir değişiklik olacak. Bu anlamda da bize ufuk açacak" diye konuştu.
       

GÖKÇEK, BİSİKLETLE TUR ATTI

Konuşmaların ardından Türkiye'ye büyük gurur yaşatan 12 kişilik Bisiklet Takımımız'ın sporcuları, bisikletlerini teslim aldılar. Teslim edilen bisikletlerden birine binen ve sporculardan kısa bir bilgi aldıktan sonra saha etrafında birlikte bir tur atan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gayet güzel bisikletler. Arkadaşlarımıza da hayırlı olsun. İnşallah başarılarının devamını diliyoruz. Yurtdışında da ses getirmelerini bekliyoruz. İnşallah Avrupa ligi takım klasmanında ilk 10'a gireceklerine inanıyorum" dedi.
"Kaç senedir bisiklet kullanmıyordum. En son Avrupa Birliği Günü'nde kullandım" diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, Federasyon Başkanı Müftüoğlu ve Salcano Bisiklet'in Yönetim Kurulu Üyesi Akgül'e, bu bisikletlerden okullara da birkaç tane verilmesi durumunda bisiklet sporuna ilginin daha da artabileceğini ve belediyenin de buna destek olabileceğini söyledi.

       

       

 

  Bu haber 5531 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015