Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
24 . Kasım . 2020  
Cape Epic Yarışları Sona Erdi

Cape Epic Yarışları Sona Erdi

Absa Cape Epic Sona Erdi

Uğur Gerger   mtbtr.com © 14.4.2011
Türkiye'de bisiklet camiası Mardin'e bakarken daha önce haberini verdiğimiz bu sene 11.si düzenlenen Absa Cape Epic yarışları 7. etabın da tamamlanmasıyla sona erdi.

       

Toplam 7 gün süren ve dünyanın en zorlu yarışları arasında gösterilen organizasyonda birinciliği ilk defa Güney Afrikalı 36ONE Songo Specialized takımı kazandı. Toplam 707 km süren yarış sonunda 28:44:44 ile en iyi dereceyi elde eden Güney Afrikalı Burry Stander ve İsviçreli Christoph Sauser aynı zamanda evsahibi Güney Afrika’ya birinciliği getiren ilk takım olma ünvanını da elde etti. İkinci sırayı ise Multivan Merida takımı olarak yarışa katılan Alman temsilcisi Hannes Genze ve Thomas Käss elde etti. Genel klasmanda üçüncü sırayı kazanan takım ise 2007, 2009, 2010da şampiyonluğu kazanmış olan Bulls takımı.

Yarışı önde bitiren Burry Stander, yarışın son etabında, birinciliği korumak için yarıştıklarını, parkurun düzleşmesi ile tempolarını düşürdüklerini, bu yüzden yaklaşık 4 dakikalık bir kayıp yaşadıklarını belirtti. Önde olan Multivan Merida takımına yetişmek için yaptıkları atağın sonuç verdiğini ve böylece biraz daha rahatladıklarını ekledi. "Önemli olan sadece 1 gün yüksek performans göstermek değil, toplam 8 günde de aynı performansı göstermek zorundasınız, biz de bunun için iyi hazırlanmıştık." Sauser ise genel klasmanda yarışı birinci bitirmenin tarif edilemez olduğunu ama şimdi bitkinliğini nasıl atlatacağını düşündüğünü ekledi.

       

Genel klasmanda ikinciliği elde eden Multivan Merida takım yarışçısı Hannes Genze final yarışında ufak bir kaza geçirdiğini , kayıp düşerek zaman kaybettiklerini söyledi. "Hedefimiz podyuma çıkmaktı, bunu da başardık" diye ekledi.

       

Yarışı üçüncü bitiren Bulls takımı yarışçısı Stefan’ın izlenimleri oldukça ilgi çekici: "Bazen kendinizi daha hızlı sürebilecek gibi hissedersiniz, ama partnerinizin buna gücünün yetmeyeceğini farkedersiniz, yarış esnasında kendi zihninizle bunun kavgasını yaparsınız. Bu benim için çok önemli bir andı ve sinirlenmemeyi ve durumu kabullenmem gerektiğini farkettim, yarışta kazandığım derslerin ileride değişik alanlarda vereceğim kararlarda etkili olabileceğini biliyorum, aynı zamanda partnerimle ilişkimi de test etme şansını buldum, birinci olamayabiliriz ama benim için partnerimle olan arkadaşlığım daha önemli."

       

Genel klasmanda bayanlar kategorisinde yarışı birinci bitiren Jaarsveld (USN) yarışın inanılmaz geçtiğini söylüyor. "Bu yarış benim ilk Absa Cape Epic deneyimimdi, ilk yarışımda kazanmak çok özel bir duygu". Takım arkadaşı Sally Bigham ise her şeyin planladıkları gibi gittiğini ekledi, "Birinciliği elde etmek için çok fazla risk almak istemedik. Sonuçta yarışı birinci bitirdik. Bu yarışta partnerinizle ilişki çok önemli" diye belirtti.

Sadece profesyonel takımların değil aynı zamanda ferdi olarak da yarışanların katıldığı yarışmada dikkati çeken bir diğer ayrıntı ise katılımcıların %88 inin genel klasmanı tamamlayarak Cape Epic yarışlarının en yüksek finişi geçme oranını yakalamaları. Toplam 800 km süren yarışın sonunda katılımcıların çoğu bitiş çizgisini geçtiklerine hâlâ inanamadıklarını belirttiler.

Katılımcıların motivasyon kaynağı görme ve konuşma engelli Hein Wager ise hayatının en önemli sekiz gününü geçirdiğini belirtti. Wager'ın takım arkadaşı Gerrie Oliver ise katılımcılardan inanılmaz bir destek gördüklerini ve yarışın kendileri için oldukça fantastik geçtiğini söyledi.

Yarışçıların çoğu, bitiş çizgisini geçtikten sonra kendilerini daha önce hissetmedikleri kadar bitkin halde hissettiklerini belirttiler. Hollanda’dan katılan Aswin Endeman "Yarışı bitirmek çok güzel, ama bu hayatımın ilk ve son Cape Epic yarışı" diye belirtti.

Yarışla ilgili fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

2012 Absa Cape Epic yarışlarının yine yeni rota güzergahları ile 25 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Kaynak : Cape Epic

 

  Bu haber 3895 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015