Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
15 . Ağustos . 2020  
Yarışın 3. Etabı Sonuçlandı

Yarışın 3. Etabı Sonuçlandı

Türkiye Turu Devam Ediyor!

Uğur Gerger   mtbtr.com © 26.4.2011
Geçtiğimiz pazar günü başlayan 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda, 144 km’lik İstanbul etabının birinciliğini Farnese Vini-Neri Sottoli takımından İtalyan bisikletçi Andrea Guardini almıştı. Yarışın favorileri arasında gösterilen Garmin-Cervelo takımından Tyler Farrar ikinciliği, Skill Shimano takımı adına yarışan Kenny Van Hummel ise üçüncülüğü kazanmıştı.

Güzel bir havada gerçekleştirilen İstanbul etabının, bisiklet tarihinde kıtadan kıtaya geçilen ilk yarış olma ünvanını kazanarak tarihe geçtiğini belirtelim. Yarışçılar Sultanahmet meydanından yarışa başlayarak boğaz köprüsünden karşıya geçtiler ve Caddebostan sahilinde 12 kmlik parkurda 8 tur atarak yarışı tamamladılar.

       

Türkiye adına ilk defa yarışan iki profesyonel takımımız Konya Torku Şekerspor ve Manisaspor Bisiklet Takımı da yarışta başarılı dereceler elde etti.

Konya Torku Şekerspor’dan Miraç Kal 12.liği, Manisaspor Bisiklet takımından Ahmet Akdilek ise 15.liği elde etti. 1. Etap sonrasında genel sıralamada Manisaspor 2. sıraya yerleşmişti.

Yarışın ikinci etabında ise İstanbul’dan Ege sahiline gelen yarışçılar Kuşadası’ndan Turgutreis’e toplam 178 kmlik parkurda yarıştılar. Yarışın başlarında atak yapan 4 yarışçı, bu gruptan kopan yarışçılar olsa da, son 9 km’ye kadar yarışı önde götürmeyi başardı. Bunlardan biri de Manisaspor’dan Gabor Kasa idi. 9 km kala öndeki grubu yakalayan toplu grup, tempoyu artırdı. Ara ara grubun içinden sıyrılma denemeleri olsa da başarısız sonuçlandı. Turgutreise girildiğinde Valentin Iglinskiy inanılmaz atağıyla yarışı birinci bitirmeyi başararak önemli bir sürprize imza attı. İkinci sırayı ise, Alessandro Petacchi , 3. sırayı ise Elia Favilli kazandı. Yarıştaki bir diğer önemli ayrıntı ise Konya Torku Şekerspor adına yarışan Miraç Kal 8. liği elde etti.

Bugün yapılan 3. etapta ise favoriler arasında gösterilen İtalyan Manuel Belletti ( Colnago – CSF Inox ) son düzlükteki atağıyla birinciliği göğüslemeyi başardı. Manuel Belletti yarışı kazanmasında en önemli etkenin daha once bu yarışlardaki tecrübesi olduğunu belirtti. ‘’ Bu benim üçüncü katılımım, parkuru çok iyi biliyordum, ve favori parkurum olduğunu saklamadım’’

       

Toplam 166 kmlik etapta yarışçılar Bodrum - Marmaris arasında yarıştılar.

Yarışın 22 km’si boyunca turun önünde giden Arthur Vichot (FDJ), Yoann Bagot (Cofidis), Luis Felipe Laverde (Colombia ès passion) ve Marek Canecky (Manisaspor) bitişe 50 km kala, aradaki farkı 6 dakikaya kadar açmasına rağmen grubun ataklarına cevap veremediler.

       

Mavi-fuşa renkli takımın grubu yukarı çekmesiyle fark kapanmaya başladı. 6 dakikaya kadar çıkan fark bitişe 15 km kala 1 dakikaya indi. Bitişe 39 km kala öndeki gruptan ayrılarak geri düşen Canecky’yi bırakan üçlü bitime 11 km kala grup tarafından yakalandı.

Oscar Gatto (Farnese Vini-Neri-Sottoli), Alexandr Dyachenko (Astana) and Sandy Casar (FDJ) gruptan ayrılmak için ataklar geliştirmeye çalışsalar da başarılı olamadılar ve grup tarafından yakalandılar. Takımlar son tırmanışta atağa geçen yarışçıları yakalamak için önemli efor sarfettiler. Yarışı kazanan Belletti ise son 10 km’nin çok önemli olduğunu, final tırmanışında takımının kendisini gelecek ataklardan çok iyi koruduğunu bu şekilde son inişte en iyi şekilde atak yaptığını belirtti.

       

Belletti : ‘’ Kendimi iyi hissediyordum, planım bitişe 300 m kala atağa geçerek birinci bitirmekti ‘’ Roberto Ferrari ise 250 m kala Belletti’nin arkasında atağa kalktığını ama Belletti’yi geçemediğini belirtti. ‘’ Bugün kazanmayı umuyordum ama bu sonuçtan da memnunum ‘’ Sulzberger de ‘’ Daha iyi bir sonuç almak güzel olurdu ama üçüncü olduğum için mutluyum ‘’ diye ekledi.

Üçüncü günün sonunda, Belletti birinci gelerek yarın yapılacak olan Marmaris – Pamukkale 4. etapta , diğer adıyla turun en prestijli etabında turkuaz mayoyu hak kazandı. Belletti ‘’ Yarın turquaz mayoyu elimde tutmaya çalışacağım, ama eğer kaybedersem, umuyorum ki o mayo takım arkadaşlarımdan birine gidecek. ‘’ dedi.

Yarış sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız

 

  Bu haber 3159 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015