Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
28 . Eylül . 2020  
Son Etap Van Hummel'in

Son Etap Van Hummel'in

Türkiye Turu Sona Erdi

Uğur Gerger   mtbtr.com © 1.5.2011

Türkiye Turunun son etabının da bitişiyle, 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turunun galibi 29 yaşındaki sporcu Alexander Efimkin oldu. Son iki turda genel klasmanı birinci bitirerek turkuaz mayoyu taşımaya hak kazanan Efimkin 8. Etapta birinciliği kaptırmayarak Türkiye turundaki ilk zaferine imza atmayı başardı.

Efimkin duygularını “ Genel klasmanda birinci bitirmek iyi çalıştığımın işareti “ diyerek ifade etti. “ Bazen takım olarak hata yapabiliyoruz ama takımım Team Type 1 burada gladyatörler gibi yarıştılar. Sanki bazen kendimi Çin seddinin duvarlarına tırmanıyormuş gibi hissettim. İyi sonuçlarla bu takımı geliştiriyoruz, inanıyorum ki kapasitelerimizin en iyisini ortaya koyarak gücümüzü göstereceğiz. Burada bir ağaç dikiyoruz, büyüyecek ve güzel meyveler vercek.

       

Astana takımından Andrey Zeits ( Kazakistan) ve 20 yaşındaki sporcu Thibaut Pinot ise genel klasmanda ikinci ve üçüncü sırayı alan isimler oldu.

Yarıştan bahsetmek gerekirse oldukça güzel havada başlayan yarışta, sporcular Side – Alanya arasında 157,8 km lik parkurda yarıştılar. Bitişe 65 km kala, Yann FRA HUGUET (SKS), Danail ANDONOV PETROV (KTS), Kenny DE HAES (OLO), Aitor PEREZ ARRIETA (LAM), Damiano MARGUTTI (DER), Andi BAJC'den (MNS) den oluşan 6 sporcu kaçış grubu oluşturdu. Bitişe 50. Km varken 1,40 dakikaya kadar çıkan fark bitiş çizgisine yaklaştıkça azalmaya başladı. Astana, Farnese Vini ve Team Type 1 takımlarının tempoyu yükseltmesiyle birlikte bitiş çizgisine 13 km kala yakalandılar.

Son 10 km oldukça yüksek tempoda geçen yarışta atak yapmayı düşünen yarışçılar kendilerini önlerde tutmaya gayret ettiler. Son 3 km’ de grubun arkasında Egoitz Garcia Echeguibel'in düşmesiyle bir çok sporcunun takılması kazalara sebebiyet versede grubun ön tarafını etkilemedi. Son 1 km’ye girildiğinde ise atak yapmaya hazırlanan bütün sporcular öne yanaştılar. Son 300 metrede Van Hummel’in nefesleri kesen atağı ona tekerlek farkından daha az denilebilecek bir mesafeyle birinciliği getirdi. Van Hummel’in ardından ikinciliği ise Andre Greipel kazandı. Alessandro Petacchi ise üçüncü sırayı elde etti.

       

       

8. etap birincisi Van Hummel “ Fransa turunu, İtalya turunu kazanmış rakiplerin önünde olmak benim için çok fantastik bir duygu. “ dedi. “ Aslında onları geçebildiğim için azcık da olsa şaşırdım ama söylemeliyim ki formum oldukça iyiydi. Dağlarda da çok daha iyi gidiyorum, şu an senenin en iyi formunu yakaladığımı söyleyebilirim “

“ Son anlar çok heyecanlıydı. Takımımdan arkadaşımı , Tom Veelers’i son kilometrede başka yöne yönlendirdim, ve birden bire sol tarafta boşluğu yakaladım bu sayede son 250 metrede çok iyi atak yaptım. Kazanabileceğimden çok fazla emin değildim, Greipel daha önce etap kazananı olması önemli bir işaretti ama bu zaferi elde ettiğim için mutluyum.

       

Yarışın son anlarında Greipel atak yapmasıyla son etabı da kazandığını düşündü, fakat bitiş çizgisinde yapılan kontrollerde kazananın Van Hummel olduğu açıklandı. Bu sene ilk defa yarışa katılan takımlarımızdan bahsetmek gerekirse, Türk sporculararasında en iyi sonucu Manisa Spor Cycling Team'den Bünyamin Gezer 128. Olarak elde etti.

Yarıştaki sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız

 

  Bu haber 4038 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015