Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
17 . Ocak . 2021  
Hitit Kupası’nda 2. Etap Yarışı Yapıldı

Hitit Kupası’nda 2. Etap Yarışı Yapıldı

Hitit Kupasında 2. Gün : Maraton Yarışı

Uğur Gerger   mtbtr.com © 15.5.2011
Hitit kupası yarışları’nın 2. etabı 15 Mayıs Pazar günü yapıldı. 1. etabın oldukça zorlu ve çamurlu geçmesi dolayısıyla, daha önce planlanan 2. etap parkurunun yerine, yarışçılar toplam 29 km’lik asfalt ve toprak stabilize parkurda yarıştılar. Güneşli bir zaman zaman rüzgarlı bir havada geçen yarışta sporcular, 11:00 de verilen başlangıçta 4 kategorinin sporcuları aynı anda yarışa başladılar.

Fotoğraf Albümleri

1.Gün Yarışı

2.Gün Yarışı

Yarış başlangıcında dikkat çekici bir detay ise, elite men erkekler kategorisinde çamurlu etapta ilk 3 dereceyi yapan Brisaspor sporcularının yarışa katılmama kararı almasıydı. Abdülkadir Kelleci, bisikletlerinin çamurda çok yıprandığını ve önümüzdeki yarışlara katılmak için kendilerini zorlamak istemediklerinden dolayı yarıştan çekildiklerini belirtti.

Toplu başlangıç yapan sporcular yarışta ilk 7 km boyunca eğim oranı düşük asfalt zeminde ilerlediler, bu bölümde teknik beceriden ziyade bu yarışın daha önce de belirtildiği gibi mukavemet gücüne dayalı maraton yarışı olacağı belli olmuştu. İlk 4 km’de yüksek tempoyu yakalayan yaklaşık 16 sporcu en önde grup halinde ilerlemeye başladı. İlerleyen bölümlerde rampaların başlamasıyla sporcular arasındaki fark açılmaya başladı. Akabinde öndeki grupu çeken Alman sporcu tempoyu biraz artırarak arkada kalan sporcuları gruptan kopartmaya başladı.

Rampa bölümü 2 km kadar geçildiğinde kopmalar başlamıştı. Yarış boyunca temposunu korumayı başaran ve sürekli en önde götüren Palmberger Rupert yarışı birinci bitirmeyi başardı. Arkasından gelen Joerges Benjamin ve Kiechle Martin yarış boyunca 2 Ankaragüçlü sporcu ile beraber yarışı sürdürmelerine rağmen, son 5 km’de yükselttikleri tempoları sayesinde 2. ve 3. sırayı elde etmeyi başardılar.

Yarışı birinci bitiren Palmberger Rupert , birinci bitirdiği için mutlu olduğunu söyledi. “ Dünkü yarışın ilk 6 kmsi güzel geçti ama çamurlu kısım çok kötüydü, bugün ise tempo çok yüksekti, çok hızlı gittik.”

       

Junior kategorisinde yarışı birinci bitiren Yusuf Çabık, yarışın güçlü bir parkur olduğunu söyledi. “ Eliteler arasında 2. sırada gidiyordum, arkamda 2. Sıradaki yabancı sporcu ile uzunca bir süre ilerledim, sonra da takım arkadaşım Bayram Eroğlu arkada kalınca onu da yukarıya çekmek için tempomu düşürdüm. Son 8 km’de takım arkadaşımla beraber gittik, yabancı sporcuların son 4 km’deki ataklarına cevap veremeyince geride kaldık”

       

Junior kategorisinde yarışı 2. sırada bitiren Agit Salman ise başlangıçta iyi ilerlediklerini söyledi. Yarışın başında iyi ısınamadıklarından dolayı yokuş kısmına gelince ağrılarından dolayı biraz geride kaldığını belirtti. “ Yokuşun ilerleyen kısımlarında, biraz daha ısındık tempoyu yükselttik ama fazla mesafe olmadığından farkı kapayamadık”

Toplam 3 sporcunun yarıştığı bayanlar kategorisinde birinci bitiren Semra Yetiş, yarışın aslında biraz yol yarışı gibi geçtiğini belirtti. “ Bugün aslında dünün telafisi olarak geçtiğini düşünüyorum, dün ise biraz Survivor yarışı oldu diyebilirim”

       

Dün master kategorisinde 1. sırada bitiren Salih Manavoğlu, yarışın başında ısınamadığından dolayı ilk başlarda zorlandığını, farkın gittikçe açıldığını, bu yüzden ilk gruptan koptuğunu söyledi. “ Dün yarış çok çamurluydu, bugün de aksine çamurdan uzak yarıştık, yarışta tek başıma kaldım, rüzgara karşı yarışmak dezavantaj oldu benim için ama sonuçta temiz bir yarış oldu, 2. olduğum için mutluyum”

Sonuçlar

1. Gün Sonuçları

2. Gün Sonuçları

 

  Bu haber 3598 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015