Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
22 . Ekim . 2020  
Ankara MTB Kupası Yapıldı

Ankara MTB Kupası Yapıldı

Ankara'da Komşu Gösterisi!

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 23.5.2011
Salcano sponsorluğunda yapılan Ankara MTB Kupası 187 sporcunun katılımı ile Hacettepe Üniversitesi’nin Kampüsü’deki parkurda gerçekleşti.

Özellikle geçtiğimiz sene aynı parkur yağmur nedeniyle çok ağırlaşmış, bir çok pasajda sporcular bisikletlerini sırtlarında taşımak zorunda kalmıştı. Bu sene bunu önlemek için parkurda değişiklik yapılmış ve başlangıç düzlüğü sonrası girilen toprak pasaj çıkartılmış, bunun yerine stadyum sonrası uzatılmış. Bu değişikliğe rağmen yapışkan toprak yapısı nedeniyle yinede yağmur yağacak mı diye hop oturup hop kalktığımız bir yarış oldu diyebiliriz. Hayli uzun hazırlanmış olan pakur ( 6,174km) , tek turda çıkılan irtifa (270m) ilede diğer parkurlardan öne çıkıyor.

Fotoğraf Albümleri

Çağatay Avşar Anma Töreni

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Yarışta Bir Çok İlke Şahit Olduk!

Bunlardan biri diğerlerine göre daha önemliydi. Özellikle Alanya Belediye Spor ve Kocaeli Gençlik Spor adına katılan genç bayan sporcular sayesinde ilk defa Yıldız Bayanlar kategorisinin açılmış olması menun ediciydi. Umarız bu gelişme süreklilik arz eder ve gelecekte Elit Bayanlar kategorisinde onlarca Türk sporcuyu yarışırken seyretme imkanı buluruz.

Diğer bir ilk ise 178 Türk sporcu arasında sadece 21 sporcu ferdi lisans ile yarışıyor olması. Takım olmayı başarıyoruz sanırım.

Elit Erkekler

C2 kategorisinde olan yarışa yabancı sporcuların ilgilisi çok olmamasına (9 sporcu) karşın yine Elit Erkekler kategorisinde Türk sporcular kürsü göremedi. İlk turdan itibaren Yunan sporcular Antoniadis, Pattes – Touman ve İlias grup halinde koparak yarışın sonuna kadar bu durumu korudular. Brisa Spor’dan Bilal Akgül ise başta kaçırdığı bu grubun yaklaşık 1 dakika arkasından takip etmesine ve iyi bir yarış çıkartmasına karşın aradaki farkı kapatamayarak 4. oldu. Sert bir antrenman haftası geçirdiğini, Ankara Yarışı’na dinlenmeden geldiğini belirten Bilal önümüzdeki yarışlarda daha iyi performans çıkaracağını söyledi. Türk sporcular arasında Brisa Spor’dan Abdulkadir Kelleci 6. olurken takım arkadaşı İsak Ünal 8. oldu.

Periklis İlias, Team Protek
       Periklis İlias, Team Protek

Elit Bayanlar

Elit Bayanlarda Semra Yetiş birinci oldu. İlk turlarda Sırp Sporcu Jovana Crnogorac’ın arkasıda kalan Semra, Jovana’nın yorulmasını fırsat bilerek öne geçip bitiş çizgisini birinci olarak geçmeyi başardı. Kilo verdiğini ve iyi bir antrenman temposu yakaladığını da belirtti. Ardından genç Sırp sporcu Jovana ikinci olurken Esra Kürçü ise üçüncü oldu.

Semra Yetiş, İstanbul Spor Kulübü
       Semra Yetiş, İstanbul Spor Kulübü

U23

Brisa Spor’dan İsak Ünal iyi bir yarış çıkartarak birinci olurken 1 dakika arkasından Rize Gençlik Spor’dan Hamza Kansız ikinci, Ankaragücü – Salcano takımından Bayram Eroğlu üçüncü oldu.

Genç Erkekler

Ankaragücü – Salcano’dan Yusuf Çabık bu sene iyi başladı. Bu yarıştada en yakın rakibine 5 dakika fark atan Yusuf birinci olurken, bu sene Genç Erkeklerde kendini gösteren diğer bir sporcu olan Nilüfer Belediye Spor’dan İsmail İssi ikinci oldu. Brisa Spor’dan Agit Salman ise üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler

Ankaragücü – Salcano’nun 14 yaşındaki en geç sporcusu Abdulsamet Kıv şahane bir yarış çıkartarak kategorisinde birinci oldu. Yusuf Çabık’ın yeğeni olan Abdulsamet disiplini elden bırakmazsa geleceği parlak bir sporcu olabilir.

Abdulsamet Kıv Ankaragücü - Salcano
       Abdulsamet Kıv Ankaragücü - Salcano

Çağatay Avşar'ın Anısına

Cumartesi günü yapılan teknik toplantı sonrası geçtiğimiz sene 17 Haziran’da bisiket antrenmanı yaptığı sırada bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Çağatay Avşar’ı anma toplantısı düzenlendi. Toplantı kaza yerine karanfil bırakılması sonrası Sadık Dedeoğlu,un yaptığı kısa konuşmanın ardından son buldu.

Ankara MTB Kupası’na Çağatay Avşar’ın adının da verilmesi gündemde.

Çağatay Avşar
       Çağatay Avşar'ı Andık

Ankaragücü’nün Dev Otobüsü

Geçen sene kurulmasından sonra çok süratli bir gelişme içinde olan Ankaragücü Ankara MTB Yarışı’na koça bir otobüs ile gelerek dikkatleri üzerine çekti. Şimdiye kadar kurulan takımlar arasında kurumsal olmayı en iyi şekilde başaran takımın Ankaragücü olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz. Formalarıyla, çadır, bayrak ve en önemliside davranışlarıyla yeni kurulan takımlara iyi bir örnek oluşturuyorlar.

 Ankaragücü Bisiklet Takımı
        Ankaragücü Bisiklet Takımı

Ankaragücü’nden Plaket Almak

Cumartesi akşamı Ankaragücü tesislerinde özel bir yemek vardı. Bu yemekte bisiklet takımının kuruluşundan bu yana takımın gelişimine katkısı olan bazı kişi ve kurumlara Ankaragücü Mali Asbaşkanı Ayhan Atalay plaket verdi. Bende MTBTR adına katıldığım yemekte Mali Asbaşkanı Ayhan Atalay’ın elinden bu anlamlı plaketi almaktan kıvanç duyduğumu bir kere daha belirtmek istiyorum.

MTBTR Plaket Aldı
       MTBTR Plaket Aldı

Yunus Yetkin

Yunus Yetkin hayatında sporu eksik etmeyen kişilerden. Kendisini 2000’li yılların başında tanıdım. O zamanlar Türkiye’nin en iyi MTB sporcularından birisiydi. Hemen hemen her yarışta kürsüdeydi, uzun seneler de bu böyle devam etti. Milli sporcu oldu. 2007 yılında ilk UCI takımı Gold City’de yine onu gördük, gurulandık. Bilal’in olimpiyat öncesi gittiği Almanya kampında yanlız bırakmayan yine Yunus oldu. Bir çok yarışın organizasyonunda da görev aldı. Bu senede Alanya Belediye Spor Bisiklet takımı antrenörü olarak karşımıza çıktı.

Bugün bir yandan sporcularına taktik verirken, bir yandan kendisine ait bisikletlerinde yer aldığı takıma ait bisikletlerin son ayarlarını yaparkenki heyecanı görülmeye değerdi.

Yunus Yetkin, Aldosk
       Yunus Yetkin, Aldosk

Sonuçlar

Genel sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu haber 7301 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015