Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
19 . Eylül . 2020  
Salcano Play Card Arnavutköy Yarışı Yapıldı

Salcano Play Card Arnavutköy Yarışı Yapıldı

GÜNCELLEME: Ödül Dağılımı Açıklandı!

Uğur Gerger   mtbtr.com © 29.5.2011
GÜNCELLEME:Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Salcano – Play Card Arnavutköy MTB Yarışı ile ilgili ödüllerin dağılımı açıklandı. Hangi sporcu ne kadar ödül aldığını merak ediyorsanız buraya tıklayın.

Ödülümü Nasıl Alacağım?

Para Ödülü Alanlar

Yapı Kredi'den ödül alan sporcuların para puanlarının hesaplarına yüklenmesi için nufüs cüzdanı fotokopisi ve TC kimlik numarası, Yapı Kredi bankamatik kartı yada kredi kartı numarasıyla beraber başvurmaları gerekmektedir. 2 Haziran Perşembe günü tarihine kadar gelenler, 6 haziran Pazartesi günü, 9 Haziran Perşembe gününe kadar gelenler ise 13 Haziran Pazartesi günü para puanları yatırılacaktır.

Bilgileri merve (at) salcano.com'e posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Bisiklet ve Parça Ödülü Alanlar

Salcano'dan bisiklet ve parça ödülü kazanan sporcularımızın merve (at) salcano.com'e posta adresine ve telefon numaralarına bildirmeleri gerekmektedir.

---------------------------------------------

Salcano ve Yapıkredi Playcard sponsorluğunda düzenlenen Arnavutköy kupası yarışları bugün yapıldı. Oldukça güzel ve güneşli bir havada geçen yarışta, 141 sporcu kayıt olurken Elite Erkekler, U 23, Elit Bayanlar, Yıldızlar ve Genç Erkekler, Master 30+, Master 40+, Master 50+ olmak üzere toplam 8 kategoride yarıştılar.

2011 başından beri yağışlı geçen yarış günlerinden sonra, ilk defa parkurun kuru ve çamursuz olması, çamurdan bıkan yarışçıları oldukça heyecanlandırdı. Antrenman sürüşleri sırasında parkurda tur atan sporcular parkurun bir kısmının Kapadokya’yı, bir kısmının Aksaray parkurunu andırdığını söyleyerek, oldukça teknik ve zevkli bir parkur olduğunu belirttiler. Bizce parkur 1km daha uzatılarak ve bitiş alanı daha iyi organize edilerek 2011 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapabileceğini düşünüyoruz.

Yarışta bazı ilklerde vardı. Bunlardan en öne çıkanı TRT dışında ilk defa bir kanalın dağ bisikletine yer veriyor olmasıydı. Tek Rumeli TV yarışı 2,5 saat kesintisiz olarak yayınladı. Bu sene Cumhurbaşkanlığı turunda da yarışı kürsüden anlatan Başak Koç'a MTBTR'den Alptekin Başkır'da eşlik etti.

Fotoğraf Albümleri

13:00 Yarışı

15:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Saat 13:15’te verilen start ile Arnavutköy Cumhuriyet Meydanı’ndan yarışa başlayan ilk grup yarışçılar, yaklaşık 500 m yoldan geçerek, toprak parkura dahil oldular. Master grupları, gençler ve yıldızlar kategorisi olmak üzere toplam 5 kategoride verilen ilk start ile, yarışçılar yüksek tempoda yarışa başladılar. Güce dayalı olmayan, teknik iniş ve çıkışların bolca bulunduğu parkurda iddialı sporcular zaman geçtikçe farkı artırmaya başladılar. Aynı zamanda parkurun zorlu olmasının teknik aksam açısından bazı sporculara zorluk yaşattığını da söyleyebiliriz.

Genç Erkekler

Toplam 5 tur yapılan ilk yarışta genç erkekler kategorisinde birinci gelen Brisaspor’dan Agit Salman parkurun güce fazla dayalı olmayan teknik bir parkur olduğunu belirtti. “ Performans olarak kötü olduğumu düşünüyorum, ama birinciliği elde ettim. Sürekli birinci götürüyordum, son turdan bir önceki turda ikinciliğe düştüm ama tempoyu artırarak tekrar birinciliği elde ettim, kazandığım için mutluyum.”

 Agit Salman
        Agit Salman

+30 Master

Master 30+ kategorisinde birinci olan Rize GSK’dan Oğuz Özçelik genel klasmanda bir süre altıncılağa kadar düştüğünü ama her turda tempoyu artırarak klasmanında birinciliğe kadar yükseldiğini belirtti. “ Kuru zemini özlemiştik, çok teknik ve güzel hazırlanmış bir parkurdu, ayrıca gençleri de son anda geçerek genel klasmanda birinci olduğum için mutluyum.”

Oğuz Özçelik
       Oğuz Özçelik

Master 30+ dalında ikinci sırayı alan Bursa Büyükşehir Bel.Spor’dan Salih Manavoğlu, ilk başlarda 1. götürdüğünü ama rahatsızlığı olduğundan temposunu düşürdüğünü, yine her zamanki bir klasiği olarak bir süre 1. götürüp sonra geriye düştüğünü belirtti. “ Nihayet çamursuz bir yarış olduğu için çok mutluyum, parkur gerçekten çok iyiydi, çok zevkle yarıştığımı söyleyebilirim”

Saat 15:00 da verilen toplu startta ise elite men, under 23 ve bayanlar kategorisi sporcuları yarıştılar. İlk yarışa göre tempo düzeyi daha yüksek olan yarışta zaman zaman yaralanmaların olduğunu da belirtebiliriz. Başlangıçtan itibaren yüksek tempoda geçen yarışta sporcular 7 tur attılar, genel klasmanda ise ilk 3 sırayı Brisaspor yarışçıları elde etti.

Elit Erkekler

Elitler kategorisinde 1. olan Brisa Spor’dan Bilal Akgül, genel klasmanda takım halinde birinci götürdüklerini belirtti. Yarış başından itibaren takım temposu ile yarışan Bilal Akgül, son turda tempoyu epey artırarak, 1. olduğunu belirtti. “ Hedefimiz, genel klasmanda ilk 3’ü elde etmekti, bunu başardığımız için mutluyum. Önümüzdeki Kapadokya Dağ Bisikleti Yarışı’na bakıyoruz.”

Bilal Akgül
       Bilal Akgül

Elitler kategorisinde 2. olan Brisa Spor’dan Abdülkadir Kelleci, parkurun eğlenceli olduğunu belirtti. “ Sezon açılışından beri bu yarışı, en keyif aldığım yarış listesinde en üste koyuyorum.” dedi. Takım taktikleriyle yarıştıklarını söyleyen Brisaspor sporcusu Kelleci, “ Takım arkadaşım İshak’ı bekledik, onu grup içine alarak yukarı çektik” dedi.

U 23

Under 23 kategorisinde 1. olan Brisa Spor’dan İshak Ünal, parkurun teknik ve hızlı bir parkur olduğunu, dağ bisikleti yarışına uygun hazırlandığını belirtti. “ Kendimi bu parkur için fazla iyi bir sporcu olarak görmüyorum, güç performansımın, teknik düzeyimden daha önde olduğunu düşünüyorum, ama sonuçta genel klasmanda 3. bitirdiğim için mutluyum.”

Under 23 kategirisinde 2. sırada bitiren Rize GSK’dan Hamza Kansız parkurun çok eğlenceli olduğunu, hem görsel açıdan hem de teknik açıdan oldukça iyi olduğunu belirtti. “ Yarışın başlarında genel klasmanda 2. sırada götürüyordum, ufak bir iki tökezleme ile under 23 klasmanında 2.liğe, genel klasmanda ise 4. lüğe geriledim. Ortalara doğru gerilerde kalsam da 2. olduğum için mutluyum.”

Elit Bayanlar

Elit Bayanlar kategorisinde 1. olan İstanbul Spor Kulübü’nden Semra Yetiş, katıldığı yarışlarda sürekli kürsüde olmanın kendisi açısından oldukça mutluluk verici bir durum olduğunu belirtti. “ Kendi antrenman programımı, kendi beslenme programımı kendim yapıyorum, bu şekilde birinci olmak çok güzel benim açımdan, sürekli yeni bisikletler ediniyoruz, yarıştıkça tekniğimin geliştiğimi hissediyorum, umarım ilerideki yarışlarda da sürekli kürsüde olacağım. “

Esra Kürkçü
       Esra Kürkçü

Yarışı Elit Bayanlar kategorisinde 2. bitiren Brisa Spor’dan Esra Kürkçü, çamursuz olmasından dolayı keyif aldığını söyledi. Yarış öncesi parkurda antrenman yapmayan Kürkçü, gerilerde kalacağını düşünmesine rağmen, üst sıralarda yer aldığı için biraz şaşırdığını belirtti. “ Sonlara doğru tempo arttı, ama tempomu değiştirmeyerek, kendi tempomda bitirdim. “

Elit Bayanlar kategorisinde 3. olan Anadolu Üniversitesi’nden Eda Konuk rakiplerimin kendisinden yaşça büyük olmasına rağmen derece aldığı için mutlu olduğunu belirtti. Çok güzel bir parkur hazırlandığını söyleyen Eda, tekniği kuvvetli olduğundan derece elde ettiğini söyledi.

Sonuçlar

Yarış sonuçlarının tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.
 

  Bu haber 7056 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015