Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
19 . Eylül . 2020  
Ürgüp'te Kupa Ev Sahibinde

Ürgüp'te Kupa Ev Sahibinde

Kapadokya MTB Festivali Ürgüp Yarışı Yapıldı

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 5.6.2011
Bu sene Salcano sporsorluğunda 11. si düzenlenen Kapadokya Bisiklet Festivali'nin ilk organizasyonu Ürgüp Yarışı 5 yabancı, 150 yerli sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Geçen senelerde olduğu gibi kategorilerin saatleri yer değiştirildi. Günün ilk yarışı Elitler ve U23 kategorilerinde gerçekleşti.

C2 kategorisinde olan yarışa geçen senelerin aksine Sırplar dışında yabancı sporculardan talep görmedi. Bu yerli sporcuların işine yararken olimpiyat hedefimiz için de iyi oldu.

Sabah 10:00'da çıkış alan Elit Erkekler kategoride gözler Brisa Spor'dan Bilal Akgül'de idi. Rakibi olmayan Bilal'in geçilmesi için ya teknik bir sorun yaşamalıydı ya da düşmesi gerekiyordu. Hafta arası Isparta Yol Yarışı'nda da iki gün koşan Bilal yarışa güçlü başladı. İlk iki turu Brisa Spor'lu sporcular Bilal, Abdulkadir ve İsak üçlüsü kopmadan döndüler. Üçüncü tura girildiğinde Bilal diğerlerinden kopmuş bir şekilde göründü ve yarışın sonuna kadar durumunu koruyarak 01:33:28'lik derecesiyle bitiş çizgisini birinci geçen sporcu oldu.

Brisa Spor
       Brisa Spor'dan Bilal Akgül

İkinci turun ilk inişinde gevşek zemin yüzünden kontrolünü kaybederek takla atan Abdulkadir Kelleci yarışı bırakmak zorunda kaldı. Kolu sargıya alınan Kelleci'nin sadece kolunun çıkmış olması ise kazanın tesellisiydi. İsak Ünal ise temposunu arttıran Bilal'in gerisinde kalarak bitişe ikinci geldi. Abdulkadir'in yarış dışı kalmasının ardından Sırp sporcu Bojan Djurdic, İsak Ünal'ın 20 saniye ardından 3. olarak yarışı tamamladı ve kürsü gördü.

Fotoğraf Albümleri

10:00 Yarışı

13:00 Yarışı

Kürsü Fotoğrafları

Elit Bayanlarda ise Semra ile anlaşan Esra yarışın sonuna kadar birlikte görürecekleri yarışı son turda paylaşacaklardı. Maksat iki bayan Sırp sporcuyu öne geçirmemekti. Lakin tam olarak evdeki hesap çarşıya uymadı. Semra önde götürdüğü yarışın ikinci turunda lastik patlatarak Esra'nın gerisinde kaldı. Tamir edilen lastik sonrası asılsa da Esra ile arasındaki farkı kapatamayarak Esra'nın yaklaşık 1 dakika 26 saniye gerisinden ikinci olarak yarışı tamamladı.

Brisa Spor
       Brisa Spor'dan Esra Kürkçü

 İstanbul Spor
        İstanbul Spor'dan Semra Yetiş

Üçüncü ise Sırbistan Milli Takımı'ndan Jovana Crnogorac oldu. Elit Bayanlar'da Pelin Bayram merdiven inişinde hakimiyetini kaybederek yarış dışı kaldı. Kendisine geçmiş olsun! Dağ bisikletinin riskler içerdiğini bilsekte her ambulans sireninin içimi ürperttiğini de belirtmeden geçemeyeceğim.

Genç Erkekler'de Agit – Yusuf çekişmesinde ibre bu sefer Yusuf'u gösterdi. İlk turdan itibaren liderliği ele alan Yusuf', Agit'in yakalamasına imkan vermedi. Agit özellikle son turda yavaş sporcuları geçme konusunda zorlandığını bu nedenle arayı kapatamadığını dile getirdi. 3. olan Ömer Faruk Kansız ise okulunun bitmek üzere olduğunu artık daha fazla bisiklete zaman ayırabileceğini belirterek bu sayede istediği dereceleri elde etmek istediğini söyledi.

Ulusal kategori olan 23 Yaş Altında da bir ilke şahit olduk. Brisa Spor'dan İsak Ünal Elit Erkeklerde ikinci olurken U23'te de birinci oldu. Bu nedenle 1 yarışta 1 kere yarışarak iki madalya elde eden ender sporcularımızdan oldu. İsak son iki yarıştır takım arkadaşı Bilal'in korumasında diyebiliriz. Arnavutköy ve Ürgüp yarışlarında da aynı sahneyi gördük. İsak 2-3 tur Bilal'in çekmesiyle ön grupta yer alıyor. Acaba Bilal ileride tahtını İsak'a mı bırakmak istiyor? Bu sorunun cevabını öğrenmek için 2-3 sene bekleyebiliriz.

+30 Master kategorisinde Nevzat Kıral ve Muammer Yıldız'ın olmaması Turgay'ın işini kolaylaştırırken Bora Tirki'ye ise kürsü yolunu açmış oldu. Arnavutköy Yarışı'nın birincisi Oğuz ise Turgay'ın ardından ikinci oldu. +30 Master kategorisi son iki senedir Elit kategori kadar idealı ve iyi sporcular bulunduğu için izlemesi Elit yarışları kadar zevli olduğunuda belirtelim.

Turgay Germen - İlhan Erdinç Türkyılmaz
       Turgay Germen - İlhan Erdinç Türkyılmaz

Ankaragücü - Salcano
       Ankaragücü - Salcano'dan Bora Tirki

+40 Master kategorisinde Hacettepe'den Ali Yılmaz 01:28:05 ile birinci, Murat Hatipoğlu 01:30:53 ile ikinci olurken Mehmet Batur Özyar 01:32:17 ile üçüncü oldu.

Günün son kategorisi ise Yıldız Erkekelerde Ankaragücü Salcano'nun en genç neferi Abdulsamet Kıv gösterisine sahne oldu. 01:05:04'lük derecesiyle birinci olurken Atilla Bisiklet Takımı'ndan İlhan Erdinç Türkyılmaz ise 1 dakika 44 saniye ardından ikinci oldu. Enes Polat ise 5 saniye sonra bitiş çizgisi geçti.

Ankaragücü - Salcano
       Ankaragücü - Salcano'dan Abdulsamet Kıv

Sonuçlar

Tüm sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

 Kategori İlk Üçleri
        Kategori İlk Üçleri

 

  Bu haber 8057 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015